אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 15.5.2015

תושבים יקרים, שלום רב. 

 

העדכון השבועי, יעסוק באירוע המרכזי, החשוב והמרגש שהתקיים ביום חמישי, טקס הנחת אבן הפינה לבית החינוך החדש "ראשונים". הטקס נערך במעמד, יו"ר הכנסת, מר יולי אדלשטיין, שלמרות היום הפוליטי העמוס בכנסת, הגיע לחגוג עמנו. בנוסף, השתתפו, נכבדים רבים, אורחים, וכמובן ילדי הגנים שיילמדו בשנה הלימודים הבאה בבית החינוך החדש. 

 

חשיבה רבה הושקעה בתכנון בית החינוך. בית הספר יספק לתלמידים את כל התנאים המתקדמים והנוחים למען הצלחתם. במהלך הבנייה, הקפידו במועצה המקומית אבן יהודה, שבבית הספר יהיו מרחבי שהייה ומשחק רבים, נוי וצל לנוחות הילדים וכמובן יופי ארכיטקטוני. ראשונים, נבנה על פי תקנים מתקדמים, בסטנדרטים גבוהים וברמת גימור גבוהה ואיכותית. עלות בניית בית החינוך כ – 20,000,000 ₪. 

 

בבית הספר ראשונים,  18 כיתות שמתוכננות להיבנות בשלושה שלבי בינוי. 

בשלב הראשון המבוצע כעת, נבנות 6 כיתות ואגף המנהלה. בשני השלבים הבאים ייבנו שש כיתות בכל שלב. 

 

בית הספר מורכב משלושה אגפים הקשורים זה לזה במעברים מקורים. 

שלושת האגפים מעוצבים בדירוג, כאשר האגף המערבי הוא בן 3 קומות, האגף המרכזי הוא בן שתי קומות והאגף המזרחי בן קומה אחת.  

 

כל שכבת כיתות מתוכננת סביב חלל שכבתי רחב ידיים, המאפשר קיום של למידה, בנוסף, ללמידה בחדרי הכיתות. 

כמו כן, מתוכננות בבית הספר שש סדנאות - למדעים, מחשבים, אומנות, מוסיקה וטכנולוגיה. 

 

בכל מרחב שכבתי מתוכנן חדר לצוות ההוראה המאפשר קשר עין ישיר עם הכיתות ועם החלל השכבתי. בחדר זה תתקיים גם פעילות של הנחייה לקבוצות  למידה קטנות. 

 

הכניסה הראשית לבית הספר היא דרך מבואה רחבת ידיים המאפשרת קיום תצוגות של תוצרי הלימוד, תערוכות, התכנסויות וחשיפה לפעילויות הייחודיות של בית הספר. 

 

חצרות בית הספר מתוכננות כמרחבי שהייה , משחק ולמידה. 

 

אני מבקש להודות שוב, לכל שותפי לדרך, חברי מליאת המועצה, עובדי המועצה, וועדי ההורים, המתנדבים הרבים וכמובן לכם הורים וילדים יקרים. 

 

שבת שלום, 

 

אבי הררי 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד