אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
דרושות סייעות למחלקת חינוך
דרושות סייעות לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. נא ליצור קשר עם מח' חינוך במועצה המקומית בטל' 09-8915023 – 09-8915013
מכירים מישהי שילדה? רוצים לעזור לה?
חדש באבן יהודה - פרוייקט "סירי לידה"

משולחנו של ראש המועצה ל- 12.6.15

תושבים יקרים שלום רב,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

חינוך, חינוך, חינוך

השבוע התכנסה מנהלת החינוך באבן יהודה. על סדר היום של הישיבה היו נושאים רבים ומגוונים, ביניהם תוכנית האב לחינוך.
הנושא המרכזי היה פתיחה חגיגית של מסע בן ארבע שנים לקראת בחירה מבוקרת ובניית ייחודיות בית ספרית בשיתוף עם האגף למחקר ופיתוח, בתי ספר ניסויים ויוזמות במשרד החינוך. מטרת העל של תכנית זו הינה להביא לחיזוק החינוך הרשמי באמצעות, קביעת הוראות וכללים על ידי מנכ"ל משרד החינוך בדבר מתן האפשרות לרשות חינוך מקומית, או מספר רשויות חינוך מקומיות במשותף, להרחיב את אזורי הרישום לבתי הספר הרשמיים, בהתאם להחלטת הרשות המקומית ובאישור משרד החינוך, ולאפשר בחירה מבוקרת של התלמיד והוריו בין בתי הספר.
הגורם המיישם את התכנית במשרד החינוך הינו אגף מו"פ, בתי"ס ניסויים ויוזמות. האגף מבצע בקרה וליווי מקצועי של פיתוח ושל יישום לקידום התכנית הארצית ברשויות, בוחן חלופות למודלים, מציע כלים ומתודולוגיות לפיתוח ייחודיות, גיבוש תכניות עבודה ותפוקות ועוד.

התהליך מתבצע בשותפות מלאה עם הרשות המקומית, מנהלי מחוזות, מפקחים, ראשי מחלקות חינוך, מנהלים, הורים ובעלי תפקידים נוספים.

בהמשך הישיבה, הודיתי לגב' לאריאלה כהנא (שפורשת בסוף השנה), מנהלת בית ספר בית אב"י, על תרומתה הרבה להקניית חינוך לילדי המושבה, ההשקעה הרבה ועל שנות עשייה פורייה.

בנוסף, בירכתי והודיתי לזיו קמיני, ולדני עבודי, שריכזו והובילו ברצינות ובמסירות את וועדת תכנית האב לחינוך שהוגשה לאישור משרד החינוך.

בישיבה עדכנתי את חברי המנהלת בהתקדמות בנושא הפרוגרמה של בית ספר בכר, בניית בית ספר החדש, "ראשונים", שבנייתו החלה לפני 7 חודשים, ובלי נדר יהיה מוכן לפתיחת שנת הלימודים, ובניית ארבעת הגנים שהוקמו ונבנו במהלך השנה האחרונה ומשלימים מערך תשתיות חינוך שהוקם בתקופה קצרה מאוד ובניגוד לכל התחזיות.

 

פרידה ממפכ"ל משטרת ישראל – יוחנן דנינו,

השבוע נערך טקס פרידה מהמפקח הכללי של משטרת ישראל, יוחנן דנינו. באירוע שהתקיים בתחנת נתניה, בהשתתפות מפקד המחוז, ניצב מוטי כהן, מפקד המרחב, תנ"צ קובי שבתאי, מת"ח נתניה, נצ"מ, דורון תורג'מן ומת"ח שדות, סנ"צ משה פינצי, הוזמנתי לברך בשם כל ראשי הרשויות באזור השרון. בברכה ציינתי והודיתי גם למת"ח שלנו, פינצ'י, ולשוטרי תחנת שדות. מתחילת כניסתו לתפקיד, אנו בשרון מרגישים בשינוי לטובה, מפקד שמוביל, מנהיג בעל רצון להצליח ולהביא הישגים. שיתוף הפעולה הפורה עם שוטרי התחנה מניב תוצאות בשטח והכי חשוב, חלה ירידה בעקומת הפשיעה. יישר כוח.

 

אירועי חודש הקריאה באבן יהודה

חודש הקריאה באבן יהודה כלל השנה מגוון פעילויות ואירועים. כמדי שנה, צוין שבוע הספר ביומיים של הפנינג ססגוני, שכלל מכירת ספרים, הצגות לילדים ופרסים לילדים שלקחו חלק בתוכנית "עץ הקוראים" לעידוד הקריאה. השנה נוספו דוכנים של ספרים שנכתבו ע"י תושבי אבן יהודה, ומכירת עבודות יצירה של ילדי היישוב. בטקס חגיגי בהשתתפות להקות השירה של מתנ"ס אבן יהודה, קיבלו שי 24 ילדים שהשתתפו בתוכנית "עץ הקוראים" לעידוד הקריאה. במסגרת החגיגות צפו הילדים בהצגות משובחות: תיאטרון אורנה פורת ב "חברים על הגשר", ו"הברווזון המכוער" בביצוע תיאטרון "אוהל" מייסודה של תנועת "תרבות".

במהלך החודש ביקרו בספרייה כל כיתות א' משני בתי-הספר. התלמידים, ראש המועצה וחברי-מועצה נוספים, הקריאו בפניהם את הסיפור המקסים "עכבר הספרייה", סיפור שובה לב המעורר בקרב הילדים את חדוות הקריאה ומעודד אותם לכתוב סיפורים בעצמם, ויצרו עכבר בסדנת אוריגמי שגרמה להם הנאה מרובה.

באירוע משותף שהפך למסורת בין הספרייה לויצ"ו אבן יהודה, התארחו בספרייה 4 מתושבי אבן-יהודה, שסיפרו על תהליך הכתיבה וההוצאה לאור של ספריהם: רן ארהרד, שמוליק סלמה, נאוה אריאל שטרנברג, ואופיר שמיר-כספי.

 

חוג יוגה בגנים ובבתי הספר

אני מבקש לברך את הגב', מיכל ארגוב רזניק, תושבת המושבה, על היוזמה להעביר בהתנדבות חוג יוגה בגני הילדים ובבתיה"ס בישוב. השבוע העבירה מיכל, פעילות בגן סביון. מדובר בפעילות שמשלבת סיפור, משחק ותנועה, בה הילדים מזיזים ומפעילים את הגוף. הרעיון שדרך דימויים מעולם החי והצומח ומסביבת החיים הקרובה - לומדים להיות יציבים כמו הר, ארוכים וגבוהים כמו עץ, להתמתח כמו כלב או חתול, לקפוץ כמו צפרדע, להרפות על גלי המים ועוד.
דרך התרגול, לומדים הילדים להכיר את גופם, ממקדים את הקשב, נעים ומתחזקים. זה כיף גדול לראות את הברק בעיניים, את שיתוף הפעולה וההתמסרות למסע אליו יוצאים, את הסקרנות והשמחה שמעורר התרגול, ולבסוף את השקט שההרפיה מעניקה להם.
יישר כוח ותודה למיכל.

 

נפרדים ממפקד מחוז מרכז של פיקוד העורף

השבוע נערכה בלשכת ראש המועצה, פגישה בה נפרדנו מאל"מ יאיר ברקת מפקד מחוז מרכז של פקע"ר. הודיתי לו על שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה ועל כך שתמיד עמד לרשותנו בכל נושא. נאחל ליאיר הצלחה בהמשך דרכו.

ציון לשבח בתרגיל נקודת מפנה

פיקוד העורף ציין לשבח את תפקוד המועצה, מנהלי המחלקות והמתנדבים בתרגיל העורף, נקודת מפנה שנערך לפני כשבוע. באבן יהודה תורגלה המועצה בתרחישים שונים: מעבר משגרה לחירום, ירי טילים ומשבר במשק המים. עם תחילת ההפעלה והקפצת כוחות החירום, התייצבו 95% מהמתנדבים במקום הכינוס. התרגול כלל ירי טילים, נפילה באזור גני שרונים ותרחישים נוספים. יחידת הסער של אבן יהודה, בראשות המפקד יוסי אפשטיין, הגיעה למקום וסיפקה מענה ראשוני בשטח.
בתרגיל הוכיחו המתנדבים ובעלי התפקידים השונים יכולת גבוהה מאוד, וכל המשתתפים עמדו במשימות וביעדים שהוצבו בפניהם. אני מבקש להודות לסגן ראש המועצה, יול ברדוש, שמילא את מקומי בתרגיל, לקב"ט, שמשון זכריה, לעובדי המועצה ולכל המתנדבים על המקצועיות הרבה שהפגינו.

 

שעה בשבוע

מפאת חשיבות הנושא, אני חוזר שוב על פרויקט שעה בשבוע של המועצה המקומית אבן יהודה בשיתוף המתנ"ס, תיכון הדסים ושאר הארגונים החברתיים. תושבי אבן יהודה, וועדת קשרי קהילה, הפעילים החברתיים והמתנדבים הרבים מחממים את הלב בתרומתם הרבה למען הזולת. אני מבקש לברך ולהודות לכל המתנדבים הרבים ולאחל להם כל טוב. פרטים בפלייר המצורף.

 

עדכוני מתנ"ס

מקומות אחרונים נותרו להצגה מעיל הפלאים, לגילאי 4 עד 10, יום ד' 17/6 בשעה 17:30 בבית יחיאל.

מופע שני של מועדון חמדה- סיפור אהבה ארץ ישראלי

מועדון החמשישים של המושבה מעלה מופע שני, "סיפור אהבה ארץ ישראלי". המופע יתקיים במוצ"ש 20.6.15 שעה 20:30 בבית יחיאל.

 

טיול מבוגרים

נותרו מספר מקומות מצומצם לטיול המבוגרים שיערך ביום ו' 26/6 בין השעות: 7:00-16:00. 
מסלול הטיול יתחיל בהליכה ברמת הנדיב העובר בתצפיות נשרים ומגיע למערה פרהיסטורית, ויסתיים בביקור בעין אלונה – הליכה חוויתית בנקבות החפורות שהובילו מים לקיסריה. ההליכה היא במים עד גובה המתניים.

 

הארכה להרשמה לקייטנות וצהרוני המתנ"ס

בשל פניות ובקשות של תושבים, ניתנת הארכה להרשמה לקייטנות וצהרוני המתנ"ס, עד ל-15.6.15. בנוסף, יתאפשר רישום לבית הספר של החופש בו תוכנית חוגים מגוונים בנושא: קרקס, מדעים, הצגות, חיות, כלבים, תחנות משחק, הפנינג מתנפחים ועוד.
פרטים נוספים באתר האינטרנט של המתנ"ס

 

סיום חוג אקרוג'ים

השבוע השתתפתי בסיום חוג אקרוג'ים של המתנ"ס שלנו. הרגשתי גאווה גדולה. כ - 140 בנות בגילאי גן ועד נבחרת, לוקחות חלק בפרוייקט יפה ומרשים. כל הכבוד.

 

צופים

במוצאי שבת שעברה, נערך הפסטישב"י של שבט בן יהודה בתנועת הצופים במושבה. חניכי הגדודים השונים עמלו על הכנת הטקס שעמד בסימן שירים וריקודים ארץ ישראלים. במקום הראשון זכו חניכי גדוד שקד.
בנוסף, באירוע נפרדנו מהשמיניסטים של השבט ומפז שעוזבת למשלחת בארה"ב. כמו כן, נערכה פרידה מחברי, סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי שכיהן כראש השבט בהצלחה רבה. זו הזדמנות להודות לדרור על תקופה יפה ומלאת הישגים. נאחל הצלחה לטל הרמן, ראש השבט החדש.

כעת נערכים בצופים למחנה קיץ ההולך, שיתקיים ב – 2 ביולי, ובשבוע הבא (16.6) יום שלישי תיסגר ההרשמה למחנה. הזדרזו להירשם.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד