אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

שיפוצי קיץ בבתי הספר ובגני הילדים באבן יהודה

צילום: דן בן אריהמועצה  המקומית אבן יהודה, ממשיכה להשקיע בשיפור ושדרוג תשתיות במוסדות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. עם סיום שנת הלימודים, פרסמה המועצה המקומית אבן יהודה מספר מכרזים לשיפוצי קיץ במוסדות החינוך שבישוב. הקבלנים שזכו במכרזים עוסקים במהלך החודשים יולי, אוגוסט, בשיפוץ, תיקון ושדרוג התשתיות בבית הספר ובגנים, עלות סך כל העבודות 1.5 מליון ₪. ההשקעות המסיביות בתשתיות חינוך הינן חלק ממדיניות המועצה להפנות תקציבים ומשאבים לאורך כל השנה לטובת מערכת החינוך המושבית. 

 

במסגרת העבודות בבתי הספר וגני הילדים יוחלפו גגות רעפים, תיקון ליקויי בטיחות לפי דו"חות יועץ בטיחות מטעם המועצה, עבודות שיפוץ שונות, טיפול שוטף שנתי בכל מתקני המשחק בגנים וקבלת אישורי בטיחות, הכנת חיבורים מתאימים למחשבים, צביעה, תיקוני אינסטלציה, השלמות בתשתיות החשמל, איטום וניקוי מרזבים, השלמת גדר היקפית ועוד. 

 

בנוסף, יאטמו מחדש תקרות וגגות הכיתות והרעפים השבורים יוחלפו. תשודרג מערכת החשמל, יתבצע טיפול בכול הקשור למערכות כיבוי אש, ישופצו וישודרגו  חדרי שירותים קיימים ועוד.  

 

ראש המועצה, אבי הררי: "המצב הכלכלי היום במשק קשה מאוד. חרב הקיצוצים מוטלת על כתפי הרשויות המקומיות, תקציבי הממשלה קוצצו והוטלו עלינו גזירות חדשות וקשות. למרות כל זאת, הקפדתי שתקציב החינוך של המועצה לא יפגע. המועצה לא תחסוך ולא תקצץ בתקציב החינוך. אני וחברי המועצה נמשיך לפעול בכדי שתלמידי המושבה ייהנו מסביבת לימודים נעימה ויקבלו את כל התנאים כך שיצליחו בלימודיהם".   

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד