אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 4.9.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

פתיחת שנת הלימודים ברגל ימין וללא תקלות

 

ה-1 בספטמבר, ראש השנה לתחילת שנת הלימודים. היום הראשון ללימודים היה מרגש עבור כולנו. החזרה מהחופש, המפגש בגן עם הגננות הסייעות והילדים ובבתי הספר עם המורות והמורים ובמיוחד עם תלמידי כיתה א' היה יום גדוש בחוויות וריגושים.

היום, שישי, השתתפתי בטקסים (קבלת ילדי כיתה א') בביה"ס אור תורה, בכר, בית אב"י והראשונים. בירכתי את הצוותים החינוכיים, ההורים והתלמידים, בשנת לימודים מוצלחת, פוריה ומהנה.

אני מבקש להודות לעובדי המועצה, לחברי המועצה, לצוות החינוכי של בתי הספר, לצוות הגננות והסייעות, להנהגת ההורים והכי חשובים לכם ילדים ותלמידים יקרים.

אירוע סיום הקיץ

 

רגע לפני החזרה לגנים ולבתי הספר, נערך בתחילת השבוע, אירוע סיום הקיץ וטקס לכבוד ילדי הגנים העולים לכיתה א', של המועצה ומתנ"ס אבן יהודה. שוב, בדיוק כמו בתחילת הקיץ, חשתי גאווה רבה, נחת, אושר גדול. ככה נראית קהילה חזקה, איכותית, קהילה תורמת ומתנדבת. 
המועצה והמתנ"ס שלנו באבן יהודה, התחדשו ונערכו מחדש לקראת השנה הבאה. עשינו כל שנדרש לשפר, לייעל ולהכין את השנה הבאה כך שכעת לאחר חופשת הקיץ, תגיעו בכוחות מחודשים, לפעילות בחוגים חדשים ואיכותיים. אני קורא לכל התושבים, להיכנס לאתר האינטרנט של המועצה ושל המתנ"ס, שם תמצאו את מגוון הפעילויות, האירועים והחוגים עבורכם.
עם תום הקיץ אני מבקש להודות ליו"ר הנהלת המתנ"ס, סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, מנהל המתנ"ס, משה בבל פור, לעובדי המתנ"ס, לכל הרכזים והמדריכים, על מגוון הפעילויות והאירועים מהם נהנינו כולנו בחופשת הקיץ.

מיכל עזרא

 

השבוע פתחנו את שנת הלימודים וזו הזדמנות לברך את תושבת המושבה, מיכל עזרא שלנו,שנבחרה לנהל את בית הספר החדש בשכונה הירוקה בכפר סבא. מיכל היא אשת חינוך מובילה, בעלת תואר שני במנהל חינוך, שימשה כסגנית מנהל בבית הספר גורדון בכפ"ס. כעת, לאחר 16 שנות עבודה במערכת החינוך ולאור ניסיונה הרב, נבחרה על ידי וועדת המכרזים של משרד החינוך לעמוד ולהוביל בית הספר החדש.
אני מאחל לה הצלחה רבה בתפקיד החדש ובטוח שבדיוק כפי שהצליחה בתפקידיה הקודמים, תמשיך לעשות חיל גם כמנהלת בית הספר.

סניף הדואר אבן יהודה

 

השבוע הגיעו חברי הנהלת דואר ישראל לסיור ופגישת עבודה באבן יהודה. בפגישה שהתקיימה בלשכת ראש המועצה, השתתפו, סגן ראש המועצה, יול ברדוש, סמנכ"ל תפעול דואר ישראל מר חיים מזעקי, מנהל מרחב מרכז, מר איתן יגר, מנהל תחום העברת דואר, מר איציק אודאי, מנהל תחום סניפים, מר מוטי קרקו ומנהל סניף הדואר של אבן-יהודה מר אריאל עטיה. 
לשמחתי, חברי הנהלת הדואר, החליטו על הארכת שעות הפעילות בימים א',ג',ה' עד השעה 20:00. כמו כן, הנהלת הדואר מתכוונת לפעול להקמת סניף דואר מרכזי, גדול ומרווח יותר, שייתן שרות ומענה מיטבי לקהל.
אני מקווה שהוספת שעות הפעילות יפחיתו במעט את העומסים. אנו במועצה נמשיך לעקוב אחר השיפורים בהתנהלות הסניף והתקדמות הבדיקה להגדלתו או מעבר לסניף מרכזי וגדול יותר.

הספרייה בקדמת הטכנולוגיה

 

הספרייה העירונית של המועצה, ממשיכה לשפר ולשדרג את השירות לתושב. השבוע הושק בספרייה שירות חדש ומתקדם, יישום שמאפשר גישה לספרייה מכל מקום ובכל עת. היישום מאפשר לבצע בפשטות ובמהירות, באמצעות הסמארטפון, את כל הפעולות שאתם מבצעים דרך המחשב: הזמנת ספר, הארכת תקופת ההשאלה וכד'. 
חידוש זה, יחד עם העלאת הקטלוג המקוון לפני כחודשיים, מציבים את הספרייה שלנו בקדמת הטכנולוגיה ומהווים צעד נוסף, בתהליך של הוספת שירותים ושדרוג השירות שהיא מעניקה לתושבים. כנסו בחנות האפליקציות ל"אידאה מערכות" ותוכלו להצטרף לשירות החדש.

פותחים שנה בצופים

 

אחרי מנוחת קיץ קצרה, שבט בן יהודה של הצופים, שב לפעילות. הפעולה הראשונה של השנה החדשה יתקיים ביום ג', 8.9 . למרות החופש הגדול, עמלו המדריכים במטרה להכין את שנת הפעילות ועשו זאת, כרגיל, על הצד הטוב ביותר. אני מבקש להודות לטל הרמן ולכל המדריכים והמתנדבים בשבט הצופים על ההערכות לפתיחת השנה ועל התנדבותם באיסוף מוצרי מזון לקראת החג. אני מזמין את כל ילדי המושבה להצטרף ולקחת חלק בפעילויות תנועות הנוער השונות.

השתתפות בצערו של חברנו יוסי אלבז

 

חברי מליאת המועצה ואני, מרכינים ראש ומשתתפים בצערו של חברנו, חבר מליאת המועצה, יוסי אלבז, במות אביו. משפחת אלבז, שלא תדעו עוד צער.

זוכרים את נאוה לנץ

 

במוצאי שבת, 5.9, נציין את זכרה של חברתנו היקרה, נאוה לנץ ז"ל. חלפו שנתיים מאז שנפרדנו מנאוה, הגעגועים והזיכרונות מלווים אותנו בכל יום. קהילת השחר ביחד עם מוזיאון הראשונים, יקיימו ערב שירה וניגונים בסימן סתיו, בסימן חודש אלול ובסימן סוף והתחלה. אני מזמין את תושבי המושבה להגיע ולקחת חלק באירוע.

אהבת ציון וריחן

עבודות הבנייה, פיתוח ושדרוג התשתיות בפרויקט אהבת ציון/ריחן מתקדמות בקצב טוב על פי תוכנית העבודה שהוכנה ולשביעות רצון הצוות המקצועי של המועצה.
מרפסת בית הכנסת, שפלשה לשטחים ולכביש הציבוריים, נהרסה. כעת ניתן להמשיך בעבודות המתוכננות. בין העבודות יתבצעו: סלילת כביש, הקמת מדרכה, תשתיות תאורה, פיתוח רשת ניקוז ועוד. אני מבקש להתנצל בפני תושבי השכונה על אי הנוחות הזמנית שתגרם בעקבות ביצוע העבודות ומקווה שלאחר סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות טובה, נוחה ואיכותית יותר.

פרויקט סב - גן

 

כעת, עם חזרת ילדינו לגני הילדים, זהו זמן טוב לפנסיונרים הוותיקים, הצעירים שבינינו, להתנדב לפרויקט סב – גן, של המועצה המקומית ומתנ"ס אבן יהודה. 
איריס אלקבץ וורדה טייב ירכזו את הנושא בגני הילדים. סב גן הינה תוכנית בה סבים וסבתות מתנדבים לפעילות של יום בשבוע בגני הילדים ומלמדים תוכנית של זהירות בדרכים מטעם אור ירוק. בנוסף, עוזרים בכל מה שצריך בגן והופכים לחלק בלתי נפרד מצוות הגן. 
באופן טבעי, הילדים מאוד אוהבים את הסבים והסבתות שמעניקים חום ואהבה הדדית בין כולם.
אני מבקש להודות למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, לאיריס ולוורדה ולכל הסבים והסבתות שמתנדבים לפרויקט סב גן וקורא שוב, לכל הצעירים שיצאו לפנסיה לקחת חלק בקשר חוצה דורות זה שמעבר לתרומה בלימוד נושא הזהירות בדרכים, מעניק לכולם שמחה ואושר.

מועדון הפטנק אבן יהודה

 

השבוע, נחנך מגרש הפטנק של אבן יהודה ויצא לדרך מועדון הפטנק המקומי. עשרות משתתפים הגיעו לטקס וצפו בהדגמה של המשחק וחוקיו. 
אני מזמין את כל התושבים, בוגרים וצעירים להגיע ולקחת חלק פעיל במגרש הפטנק החדש. אני מבקש להודות לגולדי סימון, לאורית אוחיון ולצוות המתנדבים של מועדון "חמדה", שמרכזים את הנושא ופועלים להקמת המועדון החדש.

ישיבת מליאת המועצה

 

ביום ראשון, 30.8, התקיימה ישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה. בישיבה החגיגית, קיימנו הרמת כוסית לכבוד ראש השנה שבפתח בהשתתפות כל חברי המועצה שכעת חברים בקואליציה הרחבה. בירכתי את חברי המועצה והודיתי להם על עבודתם הקשה, חריצותם, התמדתם והכל בהתנדבות למען התושבים והקהילה.

תגבור ימי פינוי גזם ואשפה

 

המועצה המקומית אבן יהודה נערכת לקראת חגי תשרי. בישיבת עבודה שנערכה בתחילת השבוע בלשכת ראש המועצה, הונחו כל הגורמים המקצועיים באגף חזות המושבה להיערך בהתאם ובכוחות גדולים יותר של כל הגורמים שבאחריות אגף חזות המושבה. השינויים נועדו במטרה לתגבר את נושא הניקיון לפני חגי תשרי. 
אבן יהודה חולקה לשני אזורים, נוספו ימי פינוי אשפה וגזם והתושבים התבקשו לעקוב אחרי ימי הפינוי כך שיוציאו את האשפה והגזם לרשות הרבים בימים המותרים. נוספו עובדי ניקיון רחובות. כמו כן, נפרסו באזורים נוספים מתקני איסוף, בקבוקים, סוללות, נייר וקרטון ופחים טמוני הקרקע.
בפלייר שחולק בתיבות הדואר תוכלו להתעדכן בתגבור והוספת ימי פינוי גזם ואשפה לקראת החגים.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

צילום באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד