אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

תכנית המתאר של אבן יהודה - עדכונים

תושבי אבן יהודה יקרים שלום רב,

אני שמח להציג ולשתף את ציבור התושבים במצגת תוכנית המתאר של המושבה.

עם בחירתי לתפקיד ראש המועצה, הנחתי את הגורמים המקצועיים לפעול להכנת תוכנית מתאר למושבה שתספק מענה ופתרונות לכל הנושאים התכנונים בעתיד. בנוסף, הקמתי את וועדת תוכנית המתאר, בה חברים מתנדבים רבים שלקחו חלק בהכנת ובניית התוכנית בליווי של משרד האדריכלים עמוס ברנדייס, שנבחר מבין מספר משרדים.

תכנית המתאר תגדיר את החזון לפיתוח של אבן יהודה לשנים רבות קדימה ואת הכלים התכנוניים להגשמתו. צוות התכנון שנבחר ביצע ניתוח מעמיק מאוד של הישוב שלנו בכל התחומים והתוצאות מעניינות מאוד

לאחר שמליאת המועצה וועדות התכנון יאשרו את התוכנית, ניישם אותה במלואה. אנו במועצה נמשיך בעבודה להשלמת התוכנית. נעשה זאת כמו תמיד בשקיפות, בשיתוף פעולה ביחד עם הציבור ולמען התושבים.

אני מבקש להודות לאנשי המקצוע ולמתנדבים הרבים שתרמו והשקיעו מזמנם בפרויקט החשוב של הכנת תכנית המתאר.

שנה טובה לכולם,

אבי הררי

 

 

  תכנית המתאר - מצגת ניתוח מצב קיים מעודכנת 10.9.15
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד