אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי 11.9.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תושבי אבן יהודה יקרים.

 

בפרוס השנה העברית החדשה, תשע"ו, ברצוני לברך אתכם בברכת שנה טובה, לכם ולכל בני ביתכם ולייחל מעומק הלב שתהא זו שנת שלום וביטחון, שנת שגשוג ופריחה.
בשנה שחלפה מדינת ישראל חוותה אירועים שונים, חלקם שמחים, חלקם קשים ועצובים. אויבינו ממשיכים בניסיונם לפגע בנו ולערער את שיגרת חיינו, החברה הישראלית נחשפה לגילוי אלימות וגזענות קשים, התעצמו חילוקי הדעות בין חילונים לדתיים, גדלו הפערים בין עשירים לעניים. למרות כל זאת, ברגעי משבר , ידענו להתגבר על כל המכשולים, שילבנו כוחות וצעדנו בראש מורם קדימה. המאחד בינינו גובר תמיד על המפלג.

לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל בנינו חברה מתקדמת ודמוקרטית ויש בה מקום לכולם, יהודים, נוצרים, וערבים. אין להשלים עם גזענות ואלימות מכל סוג שהוא, עם קנאות דתית ופוליטית, עם אפליה על רקע מגזרי או מגדרי, אנחנו חייבים לנהוג בסבלנות ובסובלנות, בשוויון, בכבוד ובקבלת השונה.

יש לנו כאן באבן יהודה קהילה חזקה ואיכותית. כולנו ביחד, ותיקים, בוגרים, צעירים וילדים חיים בשלווה ובשכנות טובה האחד עם רעהו. הצלחנו, בכוחות משותפים, לבנות מרקם קהילתי מצוין של תושבים שלאורך כל השנה, מתנדבים, תורמים ופעילים במגוון תחומים. אני גאה בכם התושבים ומקווה שבשנה הבאה עלינו לטובה נמשיך לחיות ברעות, אחווה ואהבה בינינו. כולי תקווה שכך נמשיך גם בשנים הבאות.

אני מבקש לאחל לכולנו, תושבי אבן יהודה, שנה טובה, תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.

מפגש לקראת ראש השנה של חברי מליאת המועצה ועובדיה

 

השבוע, התכנסנו, חברי מליאת המועצה ועובדיה למפגש לקראת ראש השנה שבפתח. בקרוב נציין שנתיים לכהונת המועצה הנוכחית. בירכתי את חברי המליאה ועובדיה בשנה טובה וציינתי בפניהם מעט מן ההישגים להם שותפים כולם, חברי המליאה, עובדיה, המתנדבים הרבים ותושבי המושבה: קידום החינוך בכל התחומים, בניית בית חינוך חדש, גני ילדים, הכנת תוכנית אב לחינוך, שיפור הבגרויות שנובע מהשקעות תקציביות, הגדלת היצע האירועים והפעילויות במתנ"ס, הקמת וועדת קשרי קהילה שפועלת במגוון נושאים, השקעות באיכות החיים והסביבה, תגבור הניקיון וחזות המושבה, בניית והקמת גנים ציבוריים וגני משחקים חדשים והחשוב בעיני, שיפור ושדרוג השירות לתושב. אני מקווה שבשנה הבאה נמשיך בתנופה, נתקדם, נשפר ונשדרג בכל התחומים.

חלוקת סלי מזון

 

במהלך השבוע האחרון, התגייסה קהילת המושבה לפעילות קהילתית – חברתית נוספת, איסוף מוצרי מזון למען מעוטי היכולת ושאר ישראלים שזקוקים לכך. חלק מן המיזמים בהובלת המח' לשירותים חברתיים, חלקם פרטיים. מעל 150 סלי מזון נאספו השבוע.

אין לי מספיק מילים בשביל לתאר את ההתרגשות שמציפה אותי בשעתה היפה של המושבה שלנו. כולנו ה"ישראלי היפה". זוהי כוחה של החברה שלנו. התגייסות שכזו למען האחר, אינה מובנת מאליה ואני מצדיע לכל התושבים שהתנדבו, השקיעו ותרמו על מנת שהפרויקט יצא לפועל. תודה מקרב לב למח' לשירותים חברתיים של המועצה, למנהלת המחלקה, חגית זהבי, לעובדי מח' חזות המושבה, לחבר המועצה, עוז כהן, לוועדת קשרי קהילה, לאנשי חב"ד, הרב נוימן והרב חנוך, לטל הרמן, מדריכי וחניכי תנועת הצופים, תנועת בני עקיבא, בתי הספר הראשונים, בית אב"י והדסים, חברי הנהגת הורים, צוותים חינוכיים וכל שאר המתנדבים היקרים.
יישר כוח לכולם, תודה ובהצלחה.

פרויקט כרובית

 

פרויקט כרובית מתקיים בכל הארץ במספר חגי ישראל. מתנדבים יקרים נרתמים לאסוף ארוחות לקשישים, ניצולי שואה ומעוטי יכולת. גלעד לוז, משלנו, הוא אחד מאותם מתנדבים שלקח על עצמו להרים את הנושא במושבה. גלעד, בעזרתם של תושבים נוספים, גייס כ- 40 מנות חמות, אוכל טרי מבושל, אותם יעביר למרכז הארצי בחולון. אני מבקש לברך אותו על היוזמה הברוכה ולהודות לו על ההשקעה והתרומה.

קהילת השלושה

 

בחמישי בערב התקיים אירוע משותף רב משתתפים של קהילת השלושה ותנועת הנוער בני עקיבא לקראת השנה החדשה. שמחתי לפגוש תושבים מכל הזרמים, דתיים וחילונים, ותיקים וחדשים, צעירים ומבוגרים ומכל אוכלוסיית המושבה. הרצאתו של הרב ברוורמן על חגי תשרי והנעימות והסליחות בכל הנוסחים והניגונים, עמדו בסימן קירוב לבבות. אני מבקש להודות לשולי יוסף ולכל האנשים שתרמו להצלחת האירוע ומקווה שנמשיך ליהנות ביחד מאירועים נוספים שכאלה.

תחנת שדות

 

ברביעי השתתפתי בטקס הרמת כוסית לכבוד החג בתחנת משטרת שדות, במעמד מפקד מרחב שרון, תנ"צ קובי שבתאי, סגן מפקד המרחב, נצ"מ יוסי קדם, מפקד התחנה, סנ"צ פינצ'י משה, השוטר הקהילתי, אבי שמואל וכל שוטרי התחנה. 
הודיתי למפקד המרחב ולמפקד התחנה על שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה למשטרה ולשוטר הקהילתי, אבי שמואל. ציינתי בפניהם את ההשקעה הרבה שהמועצה מפנה לטובת נושא הביטחון ביישוב, ניידות שיטור, מוקד ביטחון, מצלמות, שערים בכניסות וביציאות, סגירת דרכים חקלאיות, גיוס מתנדבי משא"ז והפעלת בסיס השיטור במתנ"ס כחלק מתפיסת הביטחון של המושבה ועוד, כל אלו הביאו לירידה משמעותית בעקומת הפשיעה באבן יהודה.

ברכת שנה טובה בבתי הספר

 

היום, שישי, השתתפתי בטקסים השונים לכבוד השנה החדשה בבתי הספר, בכר, בית אב"י והראשונים. בירכתי את הצוות החינוכי, ההורים והילדים בברכת שנה טובה, שנה של לימודים מעניינים, רכישת השכלה וידע, הצלחה במבחנים, עמידה ביעדים במטרות וכמובן אין ספור הישגים. שיהיה לכל ילדינו שנה טובה ומתוקה.

תגבור ימי פינוי הגזם והאשפה

 

כאן באתר וכן באיגרת לתושב שחולקה בתיבות הדואר, ניתן להתעדכן בפרטי תגבור ימי פינוי הגזם והאשפה במהלך תקופת חגי תשרי.

מלגות

 

סטודנטים יקרים, רשמו ביומנים. טקס חלוקת מלגות לסטודנטים שהגישו בקשה ועמדו בכל הקריטריונים של וועדת המלגות, יתקיים בסביום, ברח' הדקל 30, ביום ג', 13.10.15, בשעה 19:00.

פותחים שנה בצופים

 

השבוע פתחנו שנת פעילות חדשה של שבט בן יהודה של הצופים. 900 חניכים השתתפו בפעולה הראשונה של השנה החדשה. אני מבקש להודות לטל הרמן ולכל המדריכים והמתנדבים בשבט הצופים על ההערכות לפתיחת השנה ועל התנדבותם באיסוף מוצרי מזון לקראת החג. אני מזמין את כל ילדי המושבה להצטרף ולקחת חלק בפעילויות תנועות הנוער השונות.

זוכרים את נאוה לנץ

 

במוצאי שבת שעברה ציינו את זכרה של חברתנו היקרה, נאוה לנץ ז"ל. חלפו שנתיים מאז שנפרדנו מנאוה. באירוע המרגש בו השתתפו בני משפחת לנץ וחברים רבים, העלנו זיכרונות, שיתפנו בגעגועים והחוויות המשותפות שמלווים אותנו בכל יום. אני מבקש להודות לקהילת השחר ולמוזיאון הראשונים, שהפיקו את ערב השירה והניגונים בסימן סתיו, בסימן חודש אלול ובסימן סוף והתחלה.

מכרזים חדשים

 

כחלק משיפור השירות לתושב וההשקעה בתחום החינוך והנוער, תתקיים וועדת בחינה ב – 20.9 לבחירת מנהל יחידת נוער. הוועדה שתתכנס תבחר את המועמד המתאים ביותר מבין אלו שעומדים בתנאי המכרז.

להקת פולקלור "נופים" אבן יהודה

 

אני שמח לעדכן על כך שהשנה תוקם באבן יהודה לראשונה, להקת מחול ישראלי, להקת המחול "נופים". הלהקה, תייצג את המושבה בפסטיבלים, אירועים ארציים והופעות. להקת המחול תורכב מבנים ובנות תושבי אבן יהודה. בשלב הראשון תוקם להקה צעירה לכתות ב'-ג' ולהקת ילדים לכתות ד'-ו'. בשלבים הבאים יתווספו למשפחת הלהקות קבוצות נוספות גם לגילאי חטיבה, תיכון ובוגרים.
להקת המחול "נופים" של מתנ"ס אבן יהודה ובית הספר למחול, תנוהל אמנותית ע"י הכוריאוגרף ליאור תבורי, מבכירי הכוריאוגרפים למחול ישראלי בארץ. ליאור תבורי זכה בפרסים רבים על עבודותיו בארץ ובחו"ל, ביניהם זכייה במקום הראשון בפסטיבלים הלאומיים למחול בכרמיאל בשנים האחרונות. 
רפרטואר הלהקה יכלול ריקודי עם ועמים, פולקלור ישראלי, ריקודי הווי ומשחק, סיפורי התנ"ך ועוד.
חשוב לציין את העבודה החינוכית והמעשירה שמעניקה פעילות להקות המחול לתושבי אבן יהודה. כמו כן, הלהקה יוצרת מוקד חברתי מגובש, אליו מתחברים ילדים וילדות כבתנועת נוער איתנה.
החזרות יתקיימו בימי רביעי באולם בית יחיאל והחזרות יחלו בתאריך 7.10.15, יום רביעי, מיד לאחר סוכות. פרטים נוספים במתנ"ס.

רכבים נטושים

 

השבוע החל לפעול הקבלן שזכה במכרז לפינוי רכבים נטושים. במספר מקומות ברחבי המושבה, חונים, בניגוד לחוק, רכבים נטושים, שתופסים מקומות חנייה ומהווים מפגע תברואתי. לאחר כל הליך ההתראה הקבוע בחוק שניתן לבעלי הרכב, ייפנה הקבלן את הרכב הנטוש.

סכך לסוכה

 

כבכל שנה, לקראת חג הסוכות, אנו נערכים לגיזום סכך לטובת הסוכות של תושבי המושבה. הסכך ייגזם ביום שישי ה- 25.9.15 וניתן יהיה לאסוף אותו בשני מוקדים החל משעות הבוקר.
במגרש מול בית הספר האמריקאי – ברחוב שומרון פינת רבין.
במגרש שמול שכונת בן גוריון - ברחוב המייסדים פינת רבין.

בואו ללמוד פטנק

 

מועדון הפטנק של המושבה צומח ומתפתח. המשחק מתאים לכל הגילאים וניתן לשחק אותו בקבוצות מעורבות. כולם, ותיקים, בוגרים, נערים וילדים, מוזמנים להגיע וללמוד את המשחק.
הדגמה ושיעורי הדרכה של המשחק לקהל הרחב יתקיימו במגרשי הפטאנק שבבית ולדמן במועדים הבאים:
יום חמישי 10.9 שעה 17:00
יום חמישי 17.9 שעה 17:00
יום חמישי 24.9 שעה 17:00

גל איידן מצטיינת מח"ט

ברכות ואיחולים מכל הלב, לקצינת קליעה, גל איידן, לרגל קבלת קצינה מצטיינת מח"ט בחטיבת הנח"ל. גל יקרה, יישר כוח ,אוהבים וגאים בך.

שבת שלום

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד