אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
דרושות סייעות למחלקת חינוך
דרושות סייעות לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. נא ליצור קשר עם מח' חינוך במועצה המקומית בטל' 09-8915023 – 09-8915013
מכירים מישהי שילדה? רוצים לעזור לה?
חדש באבן יהודה - פרוייקט "סירי לידה"

מדע וחלל בהדסים אבן יהודה

בחמישי בבוקר הגיע לביקור ממלכתי בתיכון הדסים באבן יהודה, האסטרונאוט הגרמני, ריינולד אוואלד. המפגש עם האורח המכובד נערך בהשתתפות, ראש המועצה אבן יהודה, אבי הררי, מחזיקת תיק החינוך, זיו קמיני, מנהלי בתי הספר, אלי בצלאל ואביבה מורדקוביץ. הגעתו של האסטרונאוט הגרמני הינה יוזמה של תושבת אבן יהודה, עדי ניניו, מומחית חלל ולווינות מאבן יהודה, שבימים אלה משלימה דוקטורט בנושא חקר החלל, שבזכות שיתוף הפעולה ההדוק שלה עם סוכנות החלל הישראלית, הצליחה לארגן ביקור ומפגש עם תלמידים בתיכון הדסים. 

 

האסטרונאוט ריינולד, הגיע לישראל במסגרת אירועי שבוע החלל הבינלאומי שנערך בירושלים.  בפגישה בינו לבין ראש המועצה, הציג אבי הררי בפניו את אבן יהודה, את ההשקעות במערכת החינוך המצטיינת וכמובן את פעילות החלל והמדע בהדסים ובבית הספר בכר. לאחר מכן, העניק ראש המועצה מתנה לאורח המכובד, ציור שהוכן על ידי ילדי כיתה א' בבכר. 

 

כחלק מהביקור, התקיימה סדנת אומן, בה שיתף ריינולדס את תלמידי תיכון הדסים בחוויותיו המרתקות.   

 

ראש המועצה, אבי הררי: "אני מבקש להודות לתיכון הדסים אבן יהודה, למנהל הכפר, זאב טויטו ומנהל התיכון, אלי בצלאל, על אירוח המפגש. להודות ולציין לשבח את הגב' עדי ניניו, שפועלת לילות כימים למען קידום תחום המדע והחלל בקרב תלמידי המושבה. אנו במועצה ביחד עם המשרד למדע וחלל ממשיכים לשתף פעולה כדי שפרויקט מרכז החלל של אבן יהודה יהפוך מחלום למציאות. תחום המדע והחלל, הוא ללא ספק אחת מהדרכים לפתח את דור העתיד שיוביל את מדינת ישראל בשנים הבאות ולשם אנחנו במועצה מכוונים". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד