אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

מלגות בסך 70,000 ₪ חולקו לסטודנטים

 

ביום שלישי שעבר התקיים טקס חלקות מלגות לסטודנטים תושבי אבן יהודה. זוהי השנה החמישית ברציפות שהמועצה המקומית אבן יהודה מחלקת מלגות לסטודנטים תושבי המושבה. 

וועדת המלגות של המועצה בראשות סגן ראש המועצה עומרי פלד, וחברי הוועדה, קבעו בתחילת השנה קריטריונים, שאושרו על ידי מליאת המועצה, לחלוקת 70,000 ₪ לסטודנטים המבקשים מלגה מהמועצה.  

 

מבדיקה בטפסי הבקשה עולה כי הקריטריונים החדשים עונים בדיוק על צרכי הסטודנטים ומאפשרים לצעירים רבים להגיש בקשה ולהיעזר במלגות במימון לימודיהם. מעיון בטפסי הבקשה עולה כי המקצועות המועדפים על הסטודנטים תושבי אבן יהודה הם משפטים, כלכלה, תקשורת, רפואה ומנהל עסקים. 

 

בטכס חלוקת המלגות החגיגי והמרגש שנערך בסביום שבמרכז המושבה, העניקו ראש המועצה, אבי הררי וסגנו, עומרי פלד, את המלגות לכל הסטודנטים שעמדו בכל הדרישות והקריטריונים של הוועדה. 

 

ראש המועצה, אבי הררי, בירך את הסטודנטים ואמר:" טכס חלוקת המלגות הפכה למסורת מבורכת בשנים האחרונות באבן יהודה ואני גאה על כך מאוד. כחלק מההשקעות בחינוך הן בבתי הספר ובגנים זוכים גם הסטודנטים תושבי המושבה ליהנות ממלגות שיעזרו להם בשכר הלימוד. גם אני כאב לילדים וכסב לנכדים, מודע לעלות מימון הלימודים". 

הררי הוסיף ואמר:" אתם מהווים מקור גאווה למושבה וכולי תקווה שתצליחו בלימודים. המועצה בראשותי תמשיך לעודד ולטפח מצוינות בלימודים. להיות סטודנט זה לא קל ואפילו קצת יקר, אני מקווה שהמלגות אותן אתם מקבלים עכשיו יעזרו לכם במקצת". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד