אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 30.10.15

תושבים יקרים שלום רב לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

בתחילת השבוע, הגיע בשעה טובה החורף ועמו גשמי הברכה. ביחד עם הממטרים הרבים חווינו סופה ולעיתים מזג אוויר חריג במיוחד. למרות היערכות המועצה לבוא החורף, הפעולות וההכנות הרבות שהתבצעו בשטח לפתיחת צירים, ניקוי קולטנים, גיזום עצים וענפים, הסתבר שמערכות ניקוז, לא רק באבן יהודה, גם בכל הארץ מתקשות לקלוט בזמן קצר כמות גדולה של מים. בנוסף, הרוחות והמים גרמו למפגעים רבים במערכת החשמל שקרסה. למרות כל זאת, עובדי מחלקות המועצה, יצאו לשטח, פעלו כנדרש, נתנו מענה והגיבו מהר לאירועים השונים. אני מבקש להודות לעובדי אגף ההנדסה והחזות שטיפלו במפגעים השונים, פינו שברי עצים, פתחו צירים, ניקו קולטנים ונתנו מענה לכל התקלות. תודה לעובדי המחלקה לשירותים חברתיים שיצרו קשר ואף ביקרו בבתיהם של מספר תושבים חולים, נכים, ותיקים / עריריים, דרשו בשלומם וטיפלו בכל בקשה. 
אנו ממשיכים לעקוב אחר מזג האוויר ונמצאים בכוננות כדי לספק מענה לכל בעיה.
על כל תקלה ,בעיה,שאלה,ניתן להתקשר למוקד המועצה 098915000.

טקס חנוכת בית חינוך הראשונים

 

בחמישי נערך טקס חנוכת בית החינוך החדש שלנו באבן יהודה – הראשונים. מאות משתתפים הגיעו ולקחו חלק ביום חגנו החגיגי והמרגש. הטקס נערך במעמד, יו"ר הכנסת, מר יולי אדלשטיין, חברי מליאת המועצה, ראשי רשויות שכנות, ראשי רשויות לשעבר, חברי הנהגות ההורים, מנהלי בתי הספר, נכבדים רבים, אורחים, וכמובן הורי וילדי בית החינוך החדש.

חשיבה רבה הושקעה בתכנון בית החינוך. בית הספר יספק לתלמידים את כל התנאים המתקדמים והנוחים למען הצלחתם. במהלך הבנייה, הקפדנו במועצה המקומית אבן יהודה, שבבית הספר יהיו מרחבי שהייה ומשחק רבים, נוי וצל לנוחות הילדים וכמובן יופי ארכיטקטוני. ראשונים, נבנה על פי תקנים מתקדמים, בסטנדרטים גבוהים וברמת גימור גבוהה ואיכותית. כרגע השלמנו את בניית שלב א' וכבר התחלנו בהכנות לבניית שלב ב'. 
עלות בניית בית החינוך כ – 20,000,000 ₪.
יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין בירך וציין כי הוא שמח להשתתף בחנוכת בית ספר "הראשונים" באבן יהודה. בית ספר חדש הוא תמיד התרגשות מיוחדת, כאן יעצב דור העתיד את אישיותו וירכוש את השכלתו. אי אפשר שלא להתרשם מקצב הבנייה והפיתוח שמוביל ראש המועצה, אבי הררי, ואני מייחל לכך שהשתילים - הילדים המקסימים- שפגשתי כאן, יהפכו לעצים נותני פרי ותרומה לחברה כולה.
בטקס בירכתי וציינתי שבעת כניסתי לתפקיד ראש המועצה, הצהרתי שהחינוך יעמוד בראש סדר העדיפויות של המועצה. שאיפתי שהמושבה תהא ישוב מוביל המשמש מודל ייחודי בתחומי החינוך והלמידה. אני מאמין שבכך אנו בונים את עתידנו - עתיד המדינה. אני מאחל ליובל המנהל, לצוות ההוראה ולעובדים, הנאה והצלחה רבה ולתלמידים, שהם החשובים מכל, כל זה נעשה למענכם, היו קשובים, מכבדים. אני מאחל לכם למידה פורייה תוך הנאה מרובה.

אני מבקש לברך ולהודות מקרב לב לכל האנשים היקרים שלקחו חלק בהקמת הפרוייקט שנבנה במהלך תשעה חודשים בלבד והפיכתו מחלום למציאות: לחברת טנוס הנדסה, לאדריכל למפקחים, למנהלי העבודה, לעובדי המועצה על כל מחלוקותיה, הנדסה, חזות, ביטחון, חינוך, מזכירות , גזברות, רווחה ,לשכת ראש המועצה, לוועד ההורים ולהורים, למנהל בית הספר והצוות החינוכי, למליאת המועצה שתמכה ועזרה, למהנדסת המועצה אינה קיסילנקו ולחברת המועצה, זיו קמיני, שיהיה בהצלחה לכולנו.

מחשב לכל מורה בתיכון הדסים

 

גאווה גדולה למועצה המקומית אבן יהודה ולתיכון הדסים. אנו ממשיכים להשקיע בפרוייקטים נוספים בתחום החינוך למען ולטובת ילדי המושבה. השבוע, השתתפתי בטקס חלוקת מחשב לכל מורה. פרוייקט מחשב לכל מורה הינו חלק בלתי נפרד מתוכנית התקשוב של המועצה ותיכון הדסים. 128 מורים קבלו מחשבים ניידים. בהמשך, יתוקשב המרחב הבית ספרי כולו והכיתות יצוידו בברקו ומסך. זהו צעד משמעותי שיאפשר גיוון נוסף וחשוב של אמצעי הלימוד ההוראה וההמחשה, חיסכון בנייר והעמקת ההתנהלות בתיכון. אני מבקש להודות לזאב טויטו והנהלת הכפר, לויצו, למנהל התיכון, אלי בצלאל, למחלקת החינוך, להנהגת ההורים, אתנה, בנק מסד, הסתדרות המורים.

ועידת לב השרון של לשכת עורכי הדין באבן יהודה

 

השבוע אירחנו באבן יהודה את ועידת לב השרון השנתית של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בישראל. אנוכי ביחד עם מ"מ ראש המועצה, עו"ד יול ברדוש, ממארגני הכנס בשיתוף וועד המחוז (רובם תושבי המושבה), בירכנו את משתתפי האירוע. הכנס הפך למסורת מבורכת ואנו שמחים לארח את הכינוס היוקרתי באבן יהודה. תודה לכל המארגנים, המשתתפים והאורחים שהגיעו.

טקס יישובי לזכרו של יצחק רבין ז"ל

השבוע ציינו את היום בו נרצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. הטקס היישובי יתקיים ביום רביעי, 4 בנובמבר, 20:30 , בקולנוע לב שבקניון. הכניסה ללא תשלום, אך תתאפשר רק בהרשמה מראש במתנ"ס וקבלת כרטיס כניסה.

המועצה ואקיומיוניטי למען הקהילה

 

השבוע הענקתי תעודות הוקרה לניצנה שגיא נציגת אקיומיוניטי ולמתנדבת רוני לוי. התעודות הוענקו כאות תודה והערכה להשקעה הרבה שלהן בפרוייקט חברתי משותף למען הקהילה, של המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים, אגף חזות ואיכות הסביבה.
המועצה פועלת לאורך כל השנה בנושאים קהילתיים – חברתיים. במטרה לסייע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, אנו פועלים בתחומים רבים ובאמצעים שונים על מנת להעניק לתושבים הזקוקים לכך מגוון אפשרויות בהן נלמדים, חינוך לערכים, עקרונות השמירה על איכות הסביבה ועוד. לאורך השנה האחרונה התקיימה פעילות כשהמטרה הינה שמשתתפי הפרוייקט בעלי הצרכים המיוחדים יוכלו להשתלב בחברה בכלל ובשוק העבודה בפרט.
בחודשים האחרונים נאספו מוצרי אלקטרוניקה רבים, שהועברו לפירוק ומחזור במפעל תעסוקתי המאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות להתפרנס בכבוד. כחלק משיתוף הפעולה, נתרם על ידי "אקיומיוניטי" מחשב לרווחת ילדי המועדונית באבן יהודה. אני מבקש להודות לניצנה שגיא נציגת "אקיומיוניטי" ולמתנדבת רוני לוי שהובילה את הפרוייקט. תודה לליאל מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, לעובדי המחלקה לשירותיים חברתיים ואגף החזות ולחבר המועצה, עוז כהן.

כנס ראשי רשויות למען סבלנות

 

השבוע השתתפתי בכנס ראשי רשויות יהודיות וערביות בכפר קמא, שנועד לקדם שיח של תרבות, שלום ודו-קיום בין כל האזרחים תושבי מדינת ישראל.
במהלך הכנס הצהרנו כל ראשי הרשויות שאנו לוקחים על עצמנו להוביל תהליך של אחדות, כל אחד ביישובו ובשיתוף עם שכניו, לקדם יחסי שכנות בן יהודים וערבים לקיום חברה אזרחית טובה במדינת ישראל.
אנו מגנים בתוקף ומוקיעים בחומרה כל פגיעה וגילוי אלימות מכל סוג שהוא, באדם באשר הוא אדם. אנו קוראים לכלל האזרחים ,לשמור מכל משמר על מרקם היחסים בין תושבי מדינת ישראל.
מי ייתן ונדע ימים טובים יותר, בהם כל אזרחי המדינה יחיו יחדיו בשלום ובשלווה ובשלום

ישיבת מליאת המועצה

 

בחמישי התקיימה ישיבת מליאת המועצה. אושרו הנושאים שעל סדר היום: אישור שכר בכירים – מנהל מחלקת חינוך, בהתאם לגודל הרשות, מותנה באישור משרד הפנים. בתחילת השבוע יתפרסם מכרז באמצעי התקשורת לתפקיד מנהל מח' חינוך.
אושר תב"ר להקמת קיר אקוסטי במתנ"ס. אושר יו"ר וועדת ביקורת.

קהילה נגישה אבן יהודה

 

בחודשים האחרונים החלה לפעול באבן יהודה תוכנית "קהילה נגישה". התכנית פרי יוזמה של מועצת אבן יהודה, המחלקה לשירותים חברתיים והחברה למתנ"סים בשיתוף תושבים עם צרכים מיוחדים.
כחלק מחזון "קהילה נגישה", בו אנשים עם צרכים מיוחדים מובילים תהליכים בקהילתם נפתח קורס פעילים הנועד להכשיר תושבים עם צרכים מיוחדים לעשייה במגוון תחומים בעיר. בנוסף, הוקם פורום של אנשים עם צרכים מיוחדים, בני משפחה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ותושבים בעלי עניין בתחום שמטרתו, להיפגש אחת למספר חודשים ולקדם את הנושא בישוב. כתוצאה מפעילות הפורום, החל תהליך של יצירת אמנה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים שעליו חתומים ראש המועצה וחברי המועצה. אני מבקש להודות למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, למובילות הפרוייקט שיר אידלסון ואוסנת נעים ולחבר המועצה, עוז כהן, מחזיק תיק המחלקה לשירותים חברתיים.

עסקי

נשי

 

המועצה משקיעה משאבים רבים בנושא קידום מעמד האישה במושבה. אני רואה חשיבות רבה בתחום מעמד האישה ופועל כל העת בכדי לפתח ולקדם את הנושא. כחלק מהפעולות שנעשות, המועצה מובילה קורס נשים בעסקים. ביום רביעי, השתתפתי במפגש של נשים בעסקים באבן יהודה בו הושק קורס עסקי נשי, שמעניק למשתתפות כלים להצלחה בעסקים. אני מאחל הצלחה לכל משתתפות הקורס ומודה לחברת המועצה לימור גיל שני ואורנה דקל מויצו על תרומתם להצלחת הקורס.

מפגש פתוח בבית הספר בכר

 

היום, שישי, הגעתי ביחד עם נציג הנהגת ההורים, אודי שרעבי, למפגש פתוח בבית הספר בכר. מנהלת בית הספר, היועצות וצוות ההוראה ביחד עם תלמידי כיתה ב' 1, קיבלו את פני התלמידים החדשים שעברו לאחרונה לאבן יהודה ולומדים בבית הספר. החיבור הנפלא בין הילדים ושיתוף הפעולה היה יוצא מן הכלל וההיכרות האישית במפגש יצר חברויות חדשות. בירכתי את הילדים המקסימים והתרגשתי להיות חלק ממסורת מבורכת וחשובה שכזו.

עדכוני מועצה ומתנ"ס - חוגים חדשים

כל החוגים מתקיימים במתנ"ס והרישום במזכירות

ריקודי בטן ילדות

ריקודי בטן לילדות בגילאי 4-6 בחלוקה לקבוצות 
שיעורי נגינה בכינור, מפוחית וסקסופון
לכל הגילאים, לא נדרש ניסיון קודם

חוג "סיירות ושטח" לילדים

בימי שני, כיתות ג'-ד' 16:00-17:30, כיתות ה'-ו' 17:30-19:00
נכיר את הסביבה הקרובה, נלמד שדאות, ערכים, ידיעת הארץ, איכות הסביבה, ניווטים, בישול בשטח ועוד ועוד.

חוג "תכשיטים בחרוזים"

בימי רביעי, ד'-ו' 16:30-17:30, א'-ג' 17:30-18:30
נלמד טכניקות שונות כמו: שזירה, פיסול, הצלבות וסריגה תוך כדי שילוב של חוטים וחרוזים.

חוג "עיצוב אופנה"

בימי ראשון, ד'-ו' 16:30-17:30, א'-ג' 17:30-18:30
בחוג נלמד להיות מעצבי אופנה צעירים.
נכיר סוגי בדים, נלמד לצייר בגדים ונכין ספר סקיצות.
והכי חשוב – נכין תיקים, נעליים, כובעים וחולצות פרי יצירתנו.

פיסול חוויתי בפימו

בימי ראשון, כיתות ד'-ו' 16:00-17:15, כיתות ב'-ג' 17:30-18:45
בחוג נלמד טכניקות שונות של פיסול וניצור בובות,
תכשיטים, פסלונים, חיות, חמסות, מגנטים ועוד...

הזדרזו להירשם.

שבת שלום 
אבי הררי
ראש המועצה

צילום: דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד