אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של ראש המועצה אבי הררי ל- 6.11.15

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

כביש 561

 

תושבים יקרים, אני שמח לעדכן שלאחר 7 שנים בהן נמצא פרויקט סלילת כביש 561, בערכאות משפטיות עקב בג"ץ שהוגש על ידי הגופים ירוקים, חלה התקדמות משמעותית. בימ"ש הורה לשנות את תווי הדרך. אנוכי, ביחד עם, סגן ראש עיריית נתניה, אלי דלל, פועלים בשיתוף פעולה ובמרץ רב ביחד, מול משרד התחבורה וועדות התכנון השונות על מנת לקדם את התוכנית כביש 561, כולל דרישה לתקצוב כספי של הפרויקט.
ביום שלישי הקרוב, אשתתף בפגישה שתתקיים בעיריית נתניה בלשכתו של אלי דלל, בנוכחות מנהל הפרויקט של הכביש רון נצר, המתכנן אורן ירושלמי ומנהל מחלקת כבישים בנתיבי ישראל. לאחר הפגישה אעדכן לגבי הסיכומים.

מזג האוויר

 

הסופה האחרונה, גרמה למפגעים בכל רחבי המושבה. עובדי המועצה, סיפקו מענה וטיפלו בכל התקלות. כמו כן, עובדי אגף חזות המושבה וההנדסה בנוסף, לנושאים הרבים בהם עוסקים בשגרה, ממשיכים בכל יום לעסוק בהיערכות לקראת הסופה הבאה ואמצעי התגובה למפגעים שייגרמו בעקבותיה. אנו עושים את המיטב וככל שניתן בכדי שהמועצה תספק מענה לכל בעיה ותקלה. מניסיון עבר, למזג האוויר סדר יום משלו ולא תמיד הכול בשליטה שלנו.

להלן מספר עדכונים בנושא גזם:

פינוי הגזם והפסולת הגושית ( גרוטאות וכו' ) חוזרים לשגרה :

החל מהיום, יש להוציא גזם על פי הימים שנקבעו :

הוצאת גזם (מהחצרות )אזור דרומי – יום שלישי, פנוי יום רביעי.

הוצאת גזם (מהחצרות ) אזור צפוני – יום רביעי,פנוי יום חמישי.

לגבי תיקוני תאורת רחוב.

הטיפול באחריות חברת חשמל וזה עשוי להמשך עוד מספר ימים .

תודה לכולם על הסבלנות.

פגישת עבודה עם שר הפנים

בשלישי נפגשתי עם שר הפנים, ח"כ סילבן שלום והצוות המקצועי במשרד הפנים. הצגתי בפניהם מספר נושאים חשובים להמשך הצמיחה והפיתוח של אבן יהודה.

1. מינוי וועדה לשינוי גבולות בין המועצות אבן יהודה לקדימה צורן.

2. ביטול החלטת משרד הפנים הנוגעת לפיתוח אזור התעשייה בשלבים.

קידום שני הנושאים הנ"ל וקבלת אישור משרד הפנים, יביא להאצת הבנייה והפיתוח של אזור התעשייה הדרומי של המושבה, הגעת יזמים ובעלי מפעלים ועסקים אלינו והגדלת הכנסות הרשות, כך שנוכל להפנות משאבים רבים יותר לחינוך, נוער ותשתיות.

צופים מתנדבים

 

אני גאה בשבט בן יהודה של הצופים שלנו כאן במושבה. כ – 1,000 חניכים משתתפים בפעילות החינוכית – ערכית של תנועת הנוער. מדריכי וחניכי התנועה, בדומה לתושבים האיכותיים באבן יהודה, מעורבים בחיי הקהילה פה במושבה ולוקחים חלק בפעילויות שונות בהתנדבות. השבוע הגיעו צופי אבן יהודה, לעזור בביגודית של ויצו. אני מבקש להודות לצוות ההדרכה ולילדים המדהימים על המעורבות וההתנדבות. יישר כוח.

מצטיינים בהדסים

 

השבוע יצאה לדרך האולימפיאדה הצעירה בנושא מדע וחלל על שם אל"מ אילן רמון וצוות קולומביה. אבן יהודה ותיכון הדסים משתתפים באירוע החשוב והיוקרתי. קבוצה של 38 תלמידי כיתות ז' - ט', הכוללת 13 בנות ו - 25 בנים, עברה בהצלחה את החידון המקוון בנושא אסטרונומיה וחקר החלל ועלתה לשלב ב' בפעילות. המועצה כמדיניות, פועלת במספר דרכים על מנת לקדם את תחום המדע והחלל במערכת החינוך של המושבה. אני מבקש לברך את צוות המורים והתלמידים על ההישג המרשים ולאחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם.

אליפות העולם באומניות לחימה

 

השבוע נפתחה בדרום ספרד אליפות העולם באומניות לחימה. כ- 4,000 ספורטאים ממאה מדינות הגיעו כדי לקחת חלק בתחרויות השונות. גם אבן יהודה הקטנה שלחה נציגים לאליפות הגדולה. את מדינת ישראל ייצגו בתחרות שלוש נציגות מהמושבה שלנו, השופטת הבינלאומית, עדי קליימינץ והלוחמות אוריאן זנתי בת ה - 15 וחברתה מאיה סמארה, בת ה- 14 מבית הספר של רוני עקירב. אני מבקש לברך את שלושת הבנות על יציאתן לאליפות ולאחל להן הרבה הצלחה.

בית הספר בכר

 

בית הספר היסודי בכר, הפך למבוקש מאוד עבור סטודנטים רבים המבקשים לעשות את לימודי ההתמחות שלהם כאן אצלנו באבן יהודה. זוהי תעודת כבוד והערכה למערכת החינוך היישובית. כ – 20 סטודנטים, שנה ג', מהמכללה לספורט בוינגייט, יגיעו לבית הספר להתמחות ויצטרפו לצוות המורות לספורט, מיכל סניור, הילה טיבי וקטיה פופ. בנוסף, סטודנטים נוספים מבית ברל, יגיעו להתמחות בנושא הגיל הצעיר א'-ב'. אני מברך את הסטודנטים על הגעתם אלינו ומאחל להם למידה מהנה והתמחות מעשירה.

מכרזי כוח אדם

 

השבוע פרסמה המועצה, שני מכרזים בנושא כוח אדם. האחד לתפקיד מנהל/ת מחלקת החינוך. השני לתפקיד מנהל/ת יחידת נוער וקהילה. פרטים נוספים באתר האינטרנט של המועצה.

חוזרות למעגל העבודה

 

נשים יקרות, אני שמח לעדכן על מיזם נוסף חשוב לקהילת אבן יהודה. 
ויצו אבן יהודה, המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים וועדת קשרי קהילה, מזמינים את נשות המושבה להשתתף בתכנית "חוזרות למעגל העבודה". במשך 15 מפגשים, יילמדו המשתתפות תכנים בנושאים שונים, מידע על שוק העבודה, אבחון עצמי ובניית כלים למציאת עבודה ויישומם.

התכנית תועבר על ידי " מכון שיפור", ארגון המתמחה בשילוב והשמה בעבודה בישראל ובעל ניסיון של 25 שנה ושיעורי הצלחה גבוהים בשילוב משתתפי התכנית בעבודה.

בתאריך 19.11.15 יתקיים יום ראיונות אישיים לקראת התכנית ובו שיחות אישיות ותיאום ציפיות עם כל משתתפת.

התכנית מסובסדת ברובה ומספר המקומות מוגבל.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן

עסקי נשי

 

המועצה ממשיכה להשקיע ולהפנות משאבים רבים בנושא קידום מעמד האישה במושבה. אני רואה חשיבות רבה בתחום מעמד האישה ופועל כל העת בכדי לפתח ולקדם את הנושא. ביום רביעי הקרוב, יתקיים מפגש נשים בעסקים אבן יהודה, בנושא בניית תכנית עבודה שנתית. אני מזמין את כל תושבות המושבה להגיע ולהשתתף במפגיש מעשיר ומרתק.

לעמוד הפייסבוק של נשים בעסקים 

 

המשך פיתוח ושדרוג גני משחקים וגנים ציבוריים

 

השבוע התחלנו בעבודות נוספות לפיתוח ושדרוג גני המשחקים והגנים הציבוריים ברחבי המושבה. לאחר סיום העבודות להקמת גן המשחקים בבאר גנים והחנייה המגוננת בעלות של 1,000,000 ₪, החלו ונמשכות העבודות בשכונת תל צור, דרוקר, שבזי (בצמוד למתנ"ס) ויובלים.

בשלב השני של התוכנית יתבצעו עבודות להקמת גן משחקים בשכונת 212 מערב ורחוב הנוטר.

אור תורה

 

ברכות לתלמידי בית הספר אור תורה, על זכייתם כבית ספר ממלכתי דתי מצטיין - מחוז מרכז. יישר כוח לרב איתמר, לצוות החינוכי וכמובן לתלמידים.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

בתים מדליקים בחנוכה

 

פרוייקט קהילתי נוסף, בתים פתוחים, עם סיפורי גבורה וניסים, הרצאות, סדנאות, שירה בציבור, הפעלות יצירה לגדולים או לקטנים וכל דבר שעולה בדעתכם ושיכול להתחבר לרוח וערכי החג, לגבורה ולניסים, לאור וחושך, לניצחונות המעטים על הרבים, למטעמי החג וכד'.

למעוניינים, נא ליצור קשר במתנ"ס עם שיר אידלסון, רכזת קהילה.

חמדה – מופע שני "אין עליך אחותי"

מוצ"ש 21.11 בשעה 20:30 בבית יחיאל, עם דורי בן זאב ורוביק רוזנטל. 
רכישת כרטיסים במתנ"ס 09-8910070

מוסיקה

 

מופע ההעשרה המוסיקלי הראשון יוצא לדרך. המופע הינו חלק מסדרת ההעשרה המוסיקלית ומיועד לכל תלמידי מרכז המוסיקה בכיתות ה'-י"ב.

פינת הסיוע המשפטי חוזרת

כחלק משיפור ושדרוג השירות לתושב חוזרת לפעילות פינת הסיוע המשפטי. ניתן להגיע בכל יום שני בין השעות 17:00 ל- 19:00 במשרדי המתנ"ס. השירות ניתן חינם.

טקס יישובי לזכרו של יצחק רבין ז"ל

 

השבוע נערך הטקס לציון היום בו נרצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. עשרים שנה חלפו מאז אותו יום נורא ועצוב בו נרצח ראש ממשלה בישראל בגלל דרכו ודעותיו הפוליטיות. מדינת ישראל חופשית ודמוקרטית, יש לכבד ולהעריך את דעתו של השונה והאחר ללא הבדל דת, גזע ומין. בנאומו האחרון אמר רבין:" אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. יש דמוקרטיה, יכולות להיות מחלוקות, אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות". תושבים יקרים, עלינו להיות קשובים ולקבל בהבנה דעות שונות משלנו ולנהוג בסבלנות וסובלנות האחד כלפי השני. זוהי הדרך להצלחתנו כחברה וכקהילה חזקה ואיתנה.

שבת שלום

אבי הררי

ראש המועצה

צילום: דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד