אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
דרושות סייעות למחלקת חינוך
דרושות סייעות לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. נא ליצור קשר עם מח' חינוך במועצה המקומית בטל' 09-8915023 – 09-8915013
מכירים מישהי שילדה? רוצים לעזור לה?
חדש באבן יהודה - פרוייקט "סירי לידה"

מצטיינים מתיכון הדסים באולימפיאדת החלל

 

השבוע נפתחה האולימפיאדה הצעירה בנושא מדע וחלל על שם אל"מ אילן רמון וצוות קולומביה. אבן יהודה ותיכון הדסים משתתפים באירוע החשוב והיוקרתי. קבוצה של 38 תלמידי כיתות ז' - ט', הכוללת 13 בנות ו - 25 בנים, עברה בהצלחה את החידון המקוון בנושא אסטרונומיה וחקר החלל ועלתה לשלב ב' בפעילות. 

השתתפות אבן יהודה ותלמידי תיכון הדסים באולימפיאדה הינה נדבך חשוב נוסף בהתפתחות מגמת המדע והחלל במערכת החינוך של המושבה. לפני כחודש, הגיע לביקור ממלכתי בתיכון הדסים באבן יהודה, האסטרונאוט הגרמני, ריינולד אוואלד.  

האסטרונאוט ריינולד, הגיע לישראל במסגרת אירועי שבוע החלל הבינלאומי שנערך בירושלים.  בפגישה בינו לבין ראש המועצה, הציג אבי הררי בפניו את אבן יהודה, את ההשקעות במערכת החינוך המצטיינת וכמובן את פעילות החלל והמדע בהדסים ובבית הספר בכר.  

הגעתו של האסטרונאוט הגרמני הינה יוזמה של תושבת אבן יהודה, עדי ניניו, מומחית חלל ולווינות מאבן יהודה, שבימים אלה משלימה דוקטורט בנושא חקר החלל, שבזכות שיתוף הפעולה ההדוק שלה עם סוכנות החלל הישראלית, הצליחה לארגן ביקור ומפגש עם תלמידים בתיכון הדסים. 

ראש המועצה, אבי הררי": המועצה כמדיניות, פועלת במספר דרכים על מנת לקדם את תחום המדע והחלל במערכת החינוך של המושבה. אני מבקש לברך את תלמידי הדסים על ההישגים המרשימים בתחום המדע והחלל ולהודות למנהל הכפר, זאב טויטו, מנהל התיכון, אלי בצלאל, צוות ההוראה ולעדי ניניו שמלווה את הפרויקט, כולם שותפים מלאים להשקעה וההתמדה הרבה בתלמידים שלנו". 

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד