אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

חמישה כוכבי יופי וכוכב הזהב לאבן יהודה

29/11/2015

הישג מרשים למועצה המקומית אבן יהודה. המועצה לישראל יפה העניקה למושב פרס חמישה כוכבי יופי וכוכב הזהב. 

בשלישי, נערך טקס הענקת פרסי תחרות ארץ ישראל יפה. המועצה המקומית אבן יהודה זכתה פעם נוספת בפרס חמישה כוכבי יופי ופרס כוכב זהב. הטקס הנו סיום של תחרות ארצית בה משתתפות עשרות רשויות מקומיות מכל הארץ, על הזכות להיכלל ברשימה היוקרתית של רשויות בעלות כוכבי יופי.  

תחרות ארץ ישראל יפה החלה לפני מספר חודשים. צוות שופטים מקצועי בכיר מטעם ארץ ישראל יפה, הגוף הממונה על התחרות, סיירו ברחובות אבן יהודה, סקרו את הגנים הציבוריים, התפעלו ממתקני המשחקים, בדקו את נושא הניקיון, הגינון, עמדות הגזם  והאשפה, ביקרו בריאות הירוקות, בגני המשחקים, בגני הילדים ובבתי הספר ועוד. כאמור, בסיום התחרות החליטו חברי צוות השופטים להעניק למועצה המקומית אבן יהודה חמישה כוכבי יופי וכוכב זהב שהם הרף הגבוה ביותר למועצות המשתתפות בתחרות.  

ראש המועצה, אבי הררי:"ההישג המרשים הינו פרי של עבודה קשה של כל עובדי המועצה בכלל ועובדי אגף חזות המושבה בפרט. בשנתיים האחרונות ביצענו מהפכה בכל התחומים והשקענו תקציבים ומשאבים רבים בכל רחבי המושבה בבנייה, הקמה, פיתוח ושדרוג  תשתיות, בשיפור ושדרוג השירות לתושב וכמובן בכל נושא איכות החיים והסביבה. אני רוצה להודות ולברך את  יו"ר וועדת חזות המושבה, חבר המועצה, עוז כהן, מזכיר המועצה, אלי גטר וכל עובדי אגף חזות המושבה על שעושים מלאכתם נאמנה ועמלים לילות כימים על מנת שהמושבה שלנו תמשיך להיות יפה ונקייה. אנו גאים מאוד על ההישג ונמשיך לעשות כל שיידרש על מנת לשמור על המושבה שלנו יפה ופורחת".

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד