אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

אבן יהודה שותפה במאבק האלימות נגד נשים

29/11/2015

השבוע נערך בויצו אבן יהודה אירוע בשיתוף המועצה לציון המאבק באלימות נגד נשים. 

ב -  25 בנובמבר, חל היום בו החליטו נציגי האומות המאוחדות לציין את המאבק הבינלאומי לאלימות כנגד נשים. באבן יהודה ציינו את המאבק באירוע שנערך בויצו, בהשתתפות ראש המועצה, אבי הררי, חברת הכנסת לשעבר, אורית זוארץ, ראשת המועצה לשעבר ,זיוה בן דרור, חברת המועצה, לימור גיל שני ואורנה דקל.  

ויצו אבן יהודה והמועצה, בשיתוף וועדת קשרי קהילה, פועלים לאורך כל השנה במטרה לקדם את נושא מעמד האישה במושבה. לאחרונה יצאו לדרך שני פרויקטים גדולים, המיועדים לנשות המושבה, "חוזרות למעגל העבודה" ו"עסקי נשי", בהן מועברים תכנים חשובים ומרתקים, אליהן הוזמנו נשות המושבה להגיע ולקחת חלק.

ראש המועצה, אבי הררי:"אני מבקש לברך את חברת הכנסת לשעבר, אורית זוארץ, על פעילותה בנושא קידום מעמד האישה ועבודתה הרבה בכנסת במאבק באלימות כנגד נשים. הישגיה החשובים בוועדות הכנסת השונות ראויים להערכה". 

בנוסף, הדגיש ראש המועצה "כי תחושת עצב מלווה אותי כשאני חושב על הצורך בציון יום מיוחד ויעודי בנושא אלימות כנגד נשים, אך לדאבוני, התופעה בה נשים מוכות, מושפלות ומבוזות, השתרשה בחברה כמחלה ממארת ומכאיבה. 

נשים בישראל ובכל רחבי העולם, חוות מקרי אלימות רק בגלל שהן נשים. אלימות בתוך המשפחה, אלימות פיסית, מילולית, כלכלית ונפשית, הפכו לאורך השנים לדפוס התנהגות מכוער כנגד נשים. אלימות בכלל וכנגד נשים בפרט, הינה תופעה פסולה. 

זה הזמן שלנו להקים קול צעקה, לומר די, לפקוח עיניים ולא לטמון את הראש בחול. המאבק באלימות כנגד נשים, צריך להיות יום יומי ועלינו לעשות כל שיידרש בכדי למגר את התופעה ולהקיא אותה מקרבנו. 

השינוי נמצא כאן בכל אחד ואחת מאתנו. ברגע שאנו נתקלים באלימות מכל סוג שהיא, אנו מחוייבים לזעוק, להציף, לדווח, להתלונן ולהושיט יד לעזרה. זה תלוי רק בנו.  

גבר אמיתי, אינו מרים ידיים". 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד