אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 11.12.15

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

שיפור ושדרוג השירות לתושב

 

במהלך השנתיים שחלפו, המועצה המקומית אבן יהודה, השקיעה משאבים ותקציבים רבים בשיפור ושדרוג השירות לתושב. המועצה קשובה לתושביה ואנו עושים כל שניתן על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר. הקמנו מוקד פניות ציבור שפועל כל שעות היממה בכדי לספק מענה לכל פנייה, שאלה ותקלה.
עובדי המועצה עושים מלאכתם נאמנה ומשקיעים לילות כימים על מנת לעמוד בדרישות הגבוהות שהצבנו להם, מקצועיות, איכות, מענה מהיר, שירותיות ונועם הליכות, אנחנו כאן כדי לתת שירות.

אני מאמין שמי שלא עושה, לא טועה. לעיתים, שלא במתכוון, נגרמות תקלות. ניתן לפנות למועצה, להתלונן, להלין, לשאול, לבדוק ולערער על כל נושא במוקד המועצה ובדף הפייסבוק שלנו. כל פנייה תטופל במהירות וביסודיות ותשובה תשלח בהקדם.

מיוחדים בשרון

 

השנה, השתתפתי בכל אירועי חנוכה השונים במושבה שלנו. הדלקתי נרות בכל גני הילדים, הייתי בכל האירועים ובטקסים, ביקרתי בכל הבתים המדליקים, נהניתי מאורם היפה של כל הנרות בכל החנוכיות. אבל השמחה הכי גדולה שהאירה את ליבי הייתה כשנכנסתי למסיבת חנוכה של מיוחדים בשרון וראיתי את האור הזוהר הגדול שהילדים מפיצים בכל מקום.
בדברי הברכה ציינתי שאני שמח על הכבוד שנפל בחלקי והוזמנתי לברך בהדלקת נרות חנוכה של מיוחדים בשרון. באירוע השתתפו גם, חברת הכנסת, נורית קורן, סגנית יו"ר הכנסת וחברה בוועדה לבחירת שופטים,ראש מועצת לב השרון, עמיר ריטוב, ראש מועצת אליכין, מוטי חי, ראש מועצת קדימה צורן, שביט מס, ראש מועצת פרדסיה, טל גורקי וחבר המועצה, עוז כהן. 
אני מבקש לברך את כולכם בחנוכה שמח, בריאות טובה שיתגשמו כל משאלות ליבכם לטובה.
ולהורים היקרים, מלוא ההערכה על ההשקעה והנתינה ללא גבולות. אתם אלו שהופכים את כולנו לחברה טובה יותר ולקהילה תומכת וחזקה. אתם שדואגים כל העת שהנר האישי שלכם ימשיך לדלוק ולהאיר לכולנו את הדרך הנכונה.
תודה מיוחדת למשפחת שרעבי, אודי ומיכל ולילדי בית הספר בכר והדסים, המורים והמתנדבים, שעמלו וטרחו כדי שהאירוע יהיה מוצלח.

פרוייקט הדרים דרום

השבוע נערך סיור קבלנים בפרוייקט רחוב ההדרים דרום. המועצה פרסמה מכרז לפיתוח ושדרוג רחוב ההדרים מהקניון דרומה עד רחוב השומרון. במסגרת הפרוייקט שעלותו כ – 10,000,000 ₪ יתבצעו סלילת כבישים, הקמת מדרכות, הסדרי תנועה כולל כניסה ויציאה לשכונת המושבה הירוקה, שבילי אופניים, תשתיות גינון ותאורה ועוד.

שלטים אלקטרוניים

 

כחלק משיפור השירות לתושב והידוק הקשר עם ציבור התושבים, הוצב בחמישי, שלט אלקטרוני במרכז המושבה ליד בנין המועצה. בו תעדכן המועצה במידעים שונים ובפעילויות ואירועים למען התושבים. במהלך החודש הבא, יוצבו שני שלטים נוספים ברחוב הבנים, צמוד לגן הבנים ובדרך רבין בכיכר הצמוד לבית הספר האמריקאי.

שכונת מכבי – תל צור

 

במסגרת תנופת פיתוח ושדרוג התשתיות בכל רחבי המושבה, התקיים השבוע סיור קבלנים בשכונת מכבי – תל צור. כ – 1,000,000 ₪ יושקעו בפיתוח ושדרוג התשתיות בשכונה, כבישים, מדרכות והסדרי תנועה.

פרוייקט אזור התעשייה

 

המועצה המקומית אבן יהודה תפרסם במהלך החודש הקרוב מכרז בהיקף של 13,000,000 ₪ לביצוע עבודות פיתוח ושדרוג אזור התעשייה של המושבה. הנחתי בתחילת הקדנציה את הגורמים המקצועיים במועצה, להכין תוכנית עבודה מסודרת ובה בנוסף לגיבוש מדיניות, יקבעו יעדים ומטרות לביצוע, שיהפכו את אזוה"ת שבאבן יהודה לאטרקטיבי, כך שיהווה אופציה ראויה בפני גורמים פוטנציאלים.

יום זכויות האדם הבינלאומי

 

בחמישי ציינו בספריית אבן יהודה את יום זכויות האדם הבינלאומי. לאחר הקרנת הסרט, נהנו המשתתפים מהרצאה מרתקת של ד"ר ישראלה יבלונקה. האירוע נערך במסגרת הפעילויות והאירועים של ספריית אבן יהודה שלאורך כל השנה מספקת לנו התושבים, תרבות עשירה בכל הנושאים ביחד עם תכנים מגוונים לכל הגילאים.

לידור חדד

 

אנחנו על המפה גם במגרש הכדורגל. אני מבקש לברך את לידור חדד הצעיר, מאבן יהודה, שמשחק כדורגל ובולט בבית"ר טוברוק. לידור שחקן מצטיין ומוביל את טבלת מלך השערים של הקבוצה. נאחל לו הרבה הצלחה במגרשי הכדורגל, שימשיך לצמוח ולהתפתח ושיהיה לו כל טוב בדרכו המקצועית.

נהיגה בשליטה בתיכון הדסים

 

בראשון התקיים יום בטיחות בדרכים לשכבת י"א בתיכון ויצו "הדסים" שכלל סדנאות "נהיגה בשליטה". הפעילות מיועדת עבור כלל שכבת יא', אשר תלמידיה עומדים רובם לקראת הוצאת רישיון נהיגה. המועצה בעזרת חברת "כושר רגשי" שהובילה את הפעילות בשכבה, שמה לה למטרה להשפיע על תרבות הנהיגה תוך טיפול בגורם האנושי. הסדנא עוסקת ביכולת הנהג לשמור על כושרו הרגשי וקור הרוח אל מול תופעה של אובדן השליטה העצמית כתוצאה מצפיפות, התנהגות חברתית, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, עבירות תנועה, לחצים הקשורים בזמן ובמשתמשי דרך נוספים. כמו כן, ניתן דגש, על הבנת יכולת האדם לשמור על רמת ריכוז מספקת לנהיגה בתוך מציאות המלאה בהסיחי דעת בתוך הרכב ומחוצה לו.
הפעילות הועברה בדרך אינטראקטיבית , בשיתוף מלא ובאופן המעודד שיחה שוטפת ופתוחה תוך כדי הפעלות ומתודיקה מגוונת המאפשרת למשתתפים להבין כיצד המצב הרגשי משפיע על תפקודנו בנהיגה ובחיים.
אני מבקש להודות למחלקת החינוך של המועצה, למנהלת המטה לבטיחות בדרכים במועצה, מרגלית צעירי, לאלי בצלאל, מנהל תיכון ויצו הדסים, לשרה רז, סגנית המנהל, לזאב טויטו - מנהל כפר הנוער הדסים וליוסי בלגזל – מנהל האזור ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

גן משחקים המחתרת – נורית / 212 מערב

 

השבוע נבחר מתכנן להקמת גן המשחקים במתחם 212 מערב וברחוב המחתרת פינת הנורית. על פי התכנון, יושקעו כ- 5.500.000 ₪ בהקמת שני גני המשחקים, כאשר גן משחקים במחתרת יהיה מונגש. במסגרת העבודות יוקמו: מתקני משחקים, הצללה, ריצפת גומי תקנית ובטיחותית, פינות נוי, ספסלים, תשתיות גינון ותאורה.

שנה למותה של שולה כהן ז"ל

 

השבוע בעת שהדלקנו נר שלישי בבית יחיאל, ציינו שנה לזכרה של שולה כהן ז"ל. התכנסנו במוזיאון הראשונים, לב ליבה של שולה. לעיתים אני תוהה איך מעגלים נסגרים, אבן-יהודה נוסדה בחנוכה 1932 ואנו מעלים את זכרה של שולה, חוקרת המורשת במלאת שנה למותה בחנוכה 2014.
חג החנוכה, מסמל ומזכיר לנו אירועים מהעבר, הנותנים לנו כוח ומאירים לנו את העתיד. כך עומדת דמותה של שולה, לפני, בעשייתה המסורה בתיעוד העבר של אבן-יהודה שלנו, למען הדורות הבאים, כדי שיכירו את היסוד ואת דור המייסדים.
שולה האירה לנו את העבר, למען שנבנה כאן עתיד, טוב ומואר יותר. הלקטים שאספה מבתי הראשונים, העדויות וכתיבת הספר על אבן יהודה, היו ויהיו חלק מההיסטוריה שילוו לאורך שנים את הישוב ותושביו.
ליבה ונשמתה היו כאן במוזיאון, בידע רב, בשפה רהוטה ובאהבה, המוזיאון היה ביתה.

כאן ניתן לראות את סרטון התדמית של המוזיאון שנעשה בהוקרה לשולה.
כך נזכור אותה תמיד. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.

תודות

 

לסיום אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה, התושבים, הפעילים והמתנדבים שלקחו חלק בארגון אירועי חנוכה מהם נהנינו כולנו: לחבר המועצה, עוז כהן, המחלקה לשירותים חברתיים והמנהלת, חגית זהבי, לוועדת קשרי קהילה בראשות, הילה קולט, לוועדי השכונות, המועצה הדתית, הרב בדיחי ושמואל שיר, בני עקיבא, חב"ד, הרב נוימן, קהילת השלושה, קהילת גני שרונים, המוזיאון, "אורות", אקי"ם, קהילת השחר, הספרייה בהנהלת וורדה שמש, עובדי המתנ"ס, המנהל משה בבל פור, ניצן דמתי ושיר אידלסון, להקות השירה בהנחיית גילי באום, להקות הפולקלור ונוער המתנ"ס, מאיר גולדשטיין ממרכז התעסוקה כפר יונה ואלווין ישראל, אסנת נעים והלשכה לשירותים חברתיים, למשפחות שפתחו דלת ביתם ואירחו במסגרת פרוייקט בתים מדליקים - משפחות אופיר, תעוז, שוורץ, ליפץ, סגל, ארגוב – רזניק, סטודיו מיס רגת ועוד רבים נוספים שתרמו, גם אם שכחתי שם נוסף אז תודה. תודה רבה מכל הלב, בזכותכם חנוכה האירה לכל תושבי אבן יהודה את הלב.

שבת שלום
אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד