אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 18.12.15

מהנעשה במושבה בשבוע האחרון

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מוקד המועצה

 

מוקד המועצה שהוקם למענכם התושבים, פועל לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. במוקד ניתן לדווח על כל בעיה, תקלה ומפגע בו נתקלתם. כמו כן, ניתן לפנות בכל שאלה. המוקדנים עומדים לרשותכם בכל נושא. מספר הטלפון של המוקד 09-8915000

בטיחות בדרכים בגני הילדים

 

השבוע התחלנו בפרוייקט נוסף בתחום הבטיחות בדרכים בגני הילדים. אנו מייחסים חשיבות רבה לחינוך הדור הצעיר לזהירות בדרכים. הצגת "פיית הדרכים", המיועדת לגילאי הגן, מזמינה את הילדים להיכנס לתוך הממלכה הקסומה, ממלכת הדרכים. ילדים שרוצים להיכנס לממלכה יכולים, אבל כדי להצליח ולהגיע ממקום למקום בשלום ובבטחה צריכים ללמוד ולשנן את חוקי הממלכה.
את המסע המרתק והקסום חווים הילדים באמצעות דמיון מודרך בשבילי הממלכה שם הם פוגשים את "פיית הדרכים". המסע משלב משחק, שיר וריקוד באמצעותם הילדים לומדים ומשננים את כללי הזהירות בדרכים. 
אני מבקש לברך את כל היוזמים והעוסקים בנושא, מנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, מרגלית צעירי, יוסי בלגזל מהמטה לבטיחות בדרכים, הגננות והסייעות בגנים.

קהילה נגישה אבן יהודה

 

בהמשך להשקעות המועצה בהנגשת המרחבים הציבוריים והמחוייבות לציבור הנכים, המועצה אוכפת את החנייה במקומות המיועדים לנכים. אני מבקש מכל הנהגים והמשתמשים בדרך, לשים לב לתמרור והוראות החוק ולא להחנות בחנייה שמיועדת לנכים. בנוסף, בחודשים האחרונים החלה לפעול באבן יהודה תוכנית "קהילה נגישה". התכנית פרי יוזמה של מועצת אבן יהודה, המחלקה לשירותים חברתיים והחברה למתנ"סים בשיתוף תושבים עם צרכים מיוחדים. אני מבקש להודות למחלקה לשירותים חברתיים של המועצה, לחבר המועצה עוז כהן שפועל לילות כימים בהתנדבות למען הנושאים החברתיים.

פרוייקט אהבת ציון וריחן

 

בקרוב יסתיימו עבודות הבנייה, פיתוח ושדרוג התשתיות בפרויקט אהבת ציון/ריחן.
אני מבקש להודות לכל תושבי אבן יהודה ושכונת עין יעקב בפרט, שגילו אורך רוח וסבלנות למרות אי הנוחות שנגרמה בעקבות העבודות. העבודות החלו לאחר שמרפסת בית הכנסת, שפלשה לשטחים ולכביש הציבוריים, נהרסה. רק לאחר מכן החל בניית הפרוייקט. בין העבודות שהתבצעו: סלילת כביש, הקמת מדרכה, תשתיות תאורה, פיתוח רשת ניקוז ועוד. עלות הפרויקט כ - 2,800,000 ₪. אני מבקש לברך את מהנדסת המועצה ועובדי אגף ההנדסה על השקעתם הרבה בפרוייקט למען התושבים.

תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום) יישובי

 

בשבוע הבא, 22.12, יתקיים תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום) באבן יהודה. בתרגיל נבדוק את היערכות המועצה להתמודדות במצבי חירום ובשעת משבר. המועצה ערוכה לאורך כל השנה לספק מענה מיידי ומיטבי בשעת הצורך לתושביה. בתרגיל הקודם, פיקוד העורף ציין לשבח את תפקוד המועצה, את מנהלי המחלקות והמתנדבים. בהצלחה לכולנו.

מרכז למידה

 

כחלק משיפור השירות לתושב, אנו פותחים מחדש את מרכז הלמידה במושבה. בכדי שנוכל להעניק שירות טוב יותר, אנו זקוקים לצוות הוראה איכותי. אם ברצונכם להצטרף אלינו, שימו לב לפרטים בפלייר המצורף.

שכבת ח' בהדסים

 

השבוע נערך מבצע הקש בדלת של האגודה למלחמה בסרטן. תלמידי שכבת ח', יצאו ליום ההתרמה חדורי רצון, התלהבות ומוטיבציה וחזרו עם שלל תובנות וחוויות. השנה אספו התלמידים סכום שיא של 15,470 ₪. ברכות לתלמידים, למנהל התיכון, אלי בצלאל, למחנכות ולליאת מרכזת השכבה. יישר כוח גדול לכולם.

מכרזים

 

כחלק מהשקיפות ושיתוף התושבים, אני שמח לעדכן שמכרזי כוח האדם לבחירת מנהל מח' חינוך ומנהל יחידת נוער הסתיימו. אנו נערכים עכשיו לקיים וועדת בחינה לבחירת המועמדים הטובים ביותר למלא את שני התפקידים. בנוסף, פרסמנו מכרז לבחירת מבקר המועצה. פרטים באתר האינטרנט של המועצה.

פיתוח ושדרוג גני משחקים וגנים ציבוריים

 

המועצה סיימה את בניית והקמת שני הגנים הציבוריים וגני המשחקים בשכונת מכבי – תל צור ובבאר גנים. במגרת הפרוייקט הוצבו מתקני משחקים חדשים, מתקני כושר שונים, טופלה ריצפת המשחקים, הותקנה הצללה, תשתיות תאורה, גינון ועוד. אנו ממשיכים להשקיע משאבים ותקציבים רבים בתשתיות בכל רחבי המושבה בכלל ובגני המשחקים והגנים הציבוריים בפרט. 
בשלב השני של התוכנית יתבצעו עבודות להקמת גן משחקים בשכונת 212 מערב ורחוב הנוטר פינת הנורית. בשבוע שעבר עדכנתי על כך שהמועצה בחרה מתכנן להקמת גן המשחקים במתחם 212 מערב וברחוב המחתרת פינת הנורית. על פי התכנון, יושקעו כ- 5.500.000 ₪ בהקמת שני גני המשחקים, כאשר גן משחקים במחתרת יהיה מונגש. במסגרת העבודות יוקמו: מתקני משחקים, הצללה, ריצפת גומי תקנית ובטיחותית, פינות נוי, ספסלים, תשתיות גינון ותאורה.

אני מזמין את כל תושבי המושבה להגיע לגנים החדשים.

מת"ח שדות

 

השבוע קיימתי ישיבת עבודה ועדכונים שותפים יחד עם קב"ט המועצה, עם מפקד תחנת משטרת שדות, סנ"צ משה פינצ'י. בישיבה דנו בכל הנושאים הקשורים בתחום הגברת הביטחון ברחבי המושבה, פעילות נוער, מניעה, אבטחה יישובית ונושאים שונים נוספים.
מתחילת כניסתו לתפקיד של סנ"צ פינצ'י, אנו באבן יהודה מרגישים בשינוי לטובה, מפקד שמוביל, מנהיג, בעל רצון להצליח ולהביא הישגים. שיתוף הפעולה הפורה עם שוטרי התחנה והשוטר הקהילתי, אבי שמואל, מניב תוצאות בשטח והכי חשוב, חלה ירידה בעקומת הפשיעה. יישר כוח.

מפתח הלב בבכר

 

ברכות לתלמידי בית הספר בכר על קבלת פרס נוסף. בבית הספר בחרו לקדם את נושא המעורבות החברתית באמצעות יישום "שגרירי מפתח הלב. בתום תהליך הערכה ארצי שבחן את טופסי התיעוד החודשיים נמצא כי יישום מודל השגרירים היה ברמת הערכה גבוהה וקידום מעורבות חברתית.
בית הספר זכה בפרס על סך 3,000 ₪. ברכות למנהלת אביבה מורדקוביץ, לצוות החינוכי, למורות מיכל סניור ועיינה בצ'יר, לכל צוות המורים וכמובן לתלמידים היקרים. יישר כוח לכולם.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

תאטרון באר שבע

נותרו עוד מספר מצומצם של כרטיסים להצגת המבוגרים פרק ב' של תיאטרון ב"ש
ביום א' 20.12.15 בשעה 20:30 בבית הספר האמריקאי.
להזמנת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070

הללויה

נמשכת מכירת כרטיסים למופע סגירת שנה חגיגי ומיוחד - "הללויה"
יום ה' 31.12.15 בשעה 21:00 באולם ביה"ס האמריקאי באבן-יהודה.
לרכישת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070

פתיחת חוגים בבית הספר בכר מיד עם סיום יום הלימודים

בשעה טובה אנו פותחים רישום לחוגים כהמשך יום הלימודים בבית הספר בכר
פתיחת החוגים מותנת במינימום נרשמים
לפרטים: 09-8910070 , pnay@eveny.matnasim.co.il

קורס מחשבים למבוגרים

הקורס יתקיים בימי ג', בשעה 17:30

חוג עיצוב אופנה

ימי א', כיתות ד'- ו' 16:30-17:30, כיתות א' - ג' 17:30-18:30
בחוג נלמד להיות מעצבי אופנה צעירים.
נחגוג עם שלל עיצובים מקוריים, ועשיית מוצרים אופנתיים ושימושיים.
בחוג נכיר סוגי בדים, נלמד לצייר בגדים ונכין ספר סקיצות.
והכי חשוב – נכין תיקים, נעליים, כובעים וחלוצות פרי יצירתנו!

כביש 561 – דיון נוסף בוועדה מחוזית ברמלה

ברביעי, השתתפתי במסגרת המאמצים לקדם את סלילת כביש 561, בדיון נוסף ובישיבת עבודה שנייה שנערכה החודש בוועדה המחוזית ברמלה. הישיבה נערכה בראשות מתכננת המחוז, הגברת דניאלה פוסק, הצוותים המקצועיים בוועדה ונציגי הרשויות המקומיות באזור
. כמו כן נכחו נציגי משרד התחבורה. בישיבה דנו במפת הכבישים והדרכים העירוניים והבינעירוניים באזור ובמיוחד כביש 561.
בסיום דברי המהנדסים והאדריכלים, הצגתי פעם נוספת בפני הנוכחים את בעיות התנועה הקשות והסכנות היום יומיות מהן סובלים תושבי אבן יהודה בכלל ודיירי רחוב הבנים בפרט במשך שנים רבות. הבהרתי שוב למתכננת המחוז, הגברת פוסק ולצוותי התכנון, שהמועצה המקומית אבן יהודה תתנגד לכל תכניות המשך הבנייה מצפון למושבה שיגיעו לדיון בוועדה, עד אשר יינתן מענה לבעיות התנועה בדמות כביש 561. בנוסף, דרשתי שקידום פרוייקט כביש 561 יוצג כתנאי להמשך התכנון והפיתוח העתידי של החלק הצפוני של אבן יהודה.
אמשיך לעדכן בנושא.

שר התחבורה בביקור העבודה באבן יהודה

שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, נענה לבקשתי ויגיע ביחד עם הצוותים המקצועיים במשרדו לביקור וסיור עבודה באבן יהודה ב – 16 בפברואר. אני מתכוון להציג בפניו את תוכנית המתאר של המושבה כולל כל הדרישות בנושאי התחבורה והכבישים העירוניים והבינעירוניים..

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד