אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

יום המחנך התשע"ו - גם באבן יהודה

השבוע, ציינו באבן יהודה את יום המחנך. בכל מוסדות החינוך התקיימו אירועים שונים להבעת הערכה והוקרה לצוותי ההוקרה והחינוך. 

ראש המועצה, אבי הררי, בירך את כל עובדי החינוך בגני הילדים ובתי הספר וציין: "מנהלי בתי הספר, צוותי הוראה, גננות, סייעות מחנכות יקרות, אנו נמצאים במחצית השנה ואני חש שבכל רגע, צריך לומר לכם תודה רבה. עבודתכן המאומצת והקשה, הדורשת שעות של נתינה, אינה מובנת מאליה. הרצון שלנו כהורים להקנות לילדינו, דור העתיד, את התנאים הטובים והראויים, להתחנך, ללמוד ולהתפתח, מוטלת על הכתפיים שלכן ולמרות הקשיים לאורך הדרך, אתן תמיד, עושות זאת בחיוך, בשמחה ובהשקעה מתמידה. על כך אתן ראויות למלוא הערכה. 

החינוך הוא בסיס להיותנו חברה טובה, מוסרית וערכית יותר. אתן כמחנכות מגויסות למטרות החינוכיות של גני הילדים ובתי הספר, אך גם תורמות לעיצוב אופיו ותרבותו של התלמיד בגן ובבית הספר. 

בשנתיים האחרונות, רשמנו הישגים מרשימים בתחום החינוך. תלמידי התיכון של אבן יהודה בתיכון הדסים ניצבים בצמרת הרשימה הארצית באחוז הזכאים לבגרות. מוסדות החינוך שלנו, הגנים ובתי הספר, מובילים בכל פרמטר והתוצאות וההישגים הפכו למאפיין המרכזי של היישוב שלנו. בזכותכן מחנכות יקרות, הגענו עד הלום ובעזרתכן נמשיך לצעוד בגאווה לעבר מטרות ויעדים חדשים.  

תודה על ההשקעה המאומצת ללא לאות, המסירות, האכפתיות, החום והאהבה. 

בנוסף, באבן יהודה ציינו לראשונה, יום הוקרה לגננות ולסייעות שיהפוך למסורת. ראש המועצה, בירך באופן אישי את כל הגננות והסייעות שקיבלו שי צנוע כאות הוקרה והערכה על פועלן למען ילדי אבן יהודה. ראש המועצה, אבי הררי:"אני מבקש להודות ולברך את כל הגננות והסייעות, את מנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, את הנהגת הורי הגנים וברכה מיוחדת לליאת ליפסקי שיזמה והובילה את הנושא ומשקיעה לילות כימים למען רווחת והצלחת ילדינו בגנים". 

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד