אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 25.12.15

מהנעשה במושבה בשבוע האחרון

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום)

 

בשלישי, נערך תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום) באבן יהודה בהשתתפות נציגי פיקוד העורף, אלוף משנה, גידי בן אור, מפקד נפת שרון במחוז מרכז פיקוד העורף, סגן אלוף קובי אלי, מפקד היקל"ר וסגנו רולי ארד. בתרגיל פעלנו על פי תרחיש של נפילת טילים ובדקנו את היערכות המועצה להתמודדות במצבי חירום ובשעת משבר. המועצה ערוכה לאורך כל השנה לספק מענה מיידי ומיטבי בשעת הצורך לתושביה. אל"מ בן אור, שיבח את התנהלות המועצה והמקצועיות הרבה במתן המענה שלה לתושבים ואף ציין לשבח את תפקוד מנהלי המחלקות והמתנדבים. אני מקווה שלא נצטרך להתמודד עם רגעי משבר של נפילת טילים בזמן אמת, אך המועצה ערוכה לספק מענה לכל תרחיש.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מועצה שלא מן המניין תתקיים ביום רביעי 30.12.15 במשרדי המועצה.
על סדר היום:

1. אישור תקציב רגיל לשנת 2016 
2. אישור תקציב פיתוח לשנת 2016 
3. אישור תקציב רב-שנתי 2018 – 2016

4. אישור תב"רים:

א. אישור תב"ר 1359 יישום החלטות ועדת תנועה 
ב. אישור תב"ר 1360 סימון וצביעת כבישים 
ג. אישור תב"ר 1361 פיקוח ושיפוץ מתקני ספורט ומשחק 2015 
ד. אישור תב"ר 1362 שיפוץ כבישים ומדרכות 2016 
ה. אישור תב"ר 1363 שיפוץ תאורת רחובות 2016 
ו. אישור תב"ר 1364 שיפוץ גנים ציבוריים 2016 
ז. אישור תב"ר 1365 שיפור חזות המושבה 
ח. אישור תב"ר 1366 שיפוץ מבני ציבור 
ט. אישור תב"ר 1367 שיפוץ מוסדות חינוך (בתי ספר יסודיים וגנ"י) 2016 
י. אישור תב"ר 1368 שיפוץ צנרת ניקוז 2016 
יא. אישור תב"ר 1369 שיפוץ מבני המתנ"ס 2016 
יב. אישור תב"ר 1370 יישום סקר נגישות מוסדות ציבור 2016 
יג. אישור תב"ר 1371 מחשוב ותשתיות הדסים 
יד. אישור תב"ר 1372 עב' גידור וסככות מתקן שטיפה

רישום לגני ילדים

 

השבוע החל הרישום לגני הילדים בשנת הלימודים הבאה. גני הילדים של המועצה מהווים בית חם לילדי המושבה בתחילת דרכם במערכת החינוך. המועצה זוכה לשבחים רבים על תפקוד גני הילדים, איכות הגננות והסייעות וכמובן התכנים והערכים שמוענקים לילדינו. אני קורא לכל ההורים שלא להמתין לרגע האחרון ולהקדים את הרישום.

וועדת גבולות

השבוע השתתפתי ביחד עם מ"מ ראש המועצה, עו"ד יול ברדוש וגזבר המועצה, אשר שמע, בישיבת עבודה בוועדה המחוזית ברמלה בנושא, וועדת גבולות אבן יהודה – קדימה צורן. לאחר עבודת הכנה יסודית, הצגנו בפני הצוותים המקצועיים של הוועדה את כל הטיעונים הרלוונטים לסיפוח שטחי המסחר והתעשייה בחלק הצפוני של אבן יהודה לשטח המוניציפאלי של המושבה. אנו נמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי להגדיל את אזור התעשייה הצפוני של אבן יהודה ובכך להוסיף מקורות הכנסה נוספים לטובת תושבינו.

פרוייקט הדרים דרום

 

לאחר שהמועצה ערכה מכרז כחוק, סיור קבלנים והליך מסודר, נבחר קבלן לביצוע פרוייקט רחוב ההדרים דרום. לאחר קבלת כל האישורים הנחוצים לתחילת העבודה בשטח ועל פי המכרז, יבוצעו עבודות לפיתוח ושדרוג רחוב ההדרים מהקניון דרומה עד רחוב השומרון. במסגרת הפרוייקט שעלותו כ – 10,000,000 ₪ יתבצעו סלילת כבישים, הקמת מדרכות, הסדרי תנועה כולל כניסה ויציאה לשכונת המושבה הירוקה, שבילי אופניים, תשתיות גינון ותאורה ועוד.

לא חונים בחניית נכים

 

בהמשך לאכיפה המוגברת בנושא שימוש אסור בחניית נכים. המועצה ממשיכה להשקיע מאמצים בנושא. תושבים יקרים שימו לב, שהאכיפה תבוצע גם לגבי רכב ממונע שחונה לזמן קצר בחניית נכים.
אני מבקש מכל הנהגים והמשתמשים בדרך, לשים לב לתמרור והוראות החוק ולא להחנות בחנייה שמיועדת לנכים. אני מבקש להודות למחלקה לשירותים חברתיים של המועצה, לחבר המועצה עוז כהן שפועל לילות כימים בהתנדבות למען הנושאים החברתיים.

בית חינוך בית אב"י

 

השבוע החלו תלמידי כיתות ו בבית הספר בפרויקט משמרות הזה"ב. זהו פרויקט חינוכי, ערכי ובטיחותי בו מסייעים התלמידים הבוגרים לצעירים לחצות בבטחה את מעברי החצייה בדרכם לבית הספר. אני מבקש לברך את מנהלת בית הספר, אורה וולך, הצוות החינוכי, הנהגת ההורים וכמובן לילדים המקסימים על ההשקעה וההתנדבות.

שכונת מכבי – תל צור

 

במסגרת תנופת פיתוח ושדרוג התשתיות בכל רחבי המושבה, בחרה וועדת המכרזים של המועצה קבלן לביצוע עבודות התשתית בשכונת מכבי – תל צור. לאחר הוצאת צו עבודה, יושקעו כ – 1,000,000 ₪ בפיתוח ושדרוג התשתיות בשכונה, כבישים, מדרכות והסדרי תנועה.

בית ספר בכר

 

השבוע החלו בבית הספר בכר בשיפוץ ושדרוג חדר מתמטיקה והפיכתו לסביבה מפעילה לתלמידים. פורום הורים בהנהגת, נועה קופרמן, השקיעו בעיצוב, פינות משחק ועבודה והפיכת המקום לנעים ומזמין, כך שהתלמידים יתאהבו במקצוע.
אני מברך את יוזמי הרעיון, מנהלת בית הספר, אביבה מורדקוביץ (נאחל לה החלמה מהירה), לנא המורה למתמטיקה וכל ההורים המסייעים.

רחוב זוויתן

 

המועצה משלימה כעת פיתוח ושדרוג תשתיות ברחוב זוויתן. לאחר שטופלו והוסרו כל המכשולים, מח' ההנדסה מבצעת השלמת כביש ומדרכה, תשתיות גינון ותאורה לנוחיות תושבי הרחוב והשכונה. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שעלולה להיגרם עקב ביצוע העבודות.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

תלמידי קבוצת מגמת החלל של בית הספר, מלווים בעדי ניניו גרינברג המנחה המקצועית, יצאו למכון ויצמן לתחרות החלל על שם אילן רמון. בנוסף, קבוצת בנות דוברי אנגלית בתמיכה של רובין פלאם, המקדמת את דוברי האנגלית בתיכון, יצאו לתחרות הנאומים הארצית של public speaking בבית ספר הריאלי בחיפה. אנו ממתינים לתוצאות לימודי האסטרונומיה במסגרת מרחבי המצוינות. לגבי תחרות הנאומים, חמש בנות היטיבו לנאום, שתיים מתוכן עלו לגמר שיתקיים בשבוע הבא. אני מבקש לברך את מנהל בית הספר, אלי בצלאל והצוות החינוכי ולאחל הצלחה רבה לכל התלמידים שמשקיעים ומתמידים. 
בהצלחה לכולם.

כנס חשיפה לתכנית אקדמית בהדסים

 

השבוע, התקיים כנס חשיפה לתלמידי שכבה ט', לתכנית האקדמיה בתיכון. במסגרת התכנית מתחילים תלמידי ביה"ס לימודי תואר אקדמי בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה, בתכנית מותאמת המלווה ע"י האגף לתלמידים מצטיינים ומחוננים במשרד החינוך ומיכל ברם יחד עם צוות ביה"ס. בית הספר ויצו הדסים אבן יהודה נמנה עם חלוצי התכנית ומהראשונים להצטרף אליה. גם השנה כמו בשנים האחרונות כ 40% מתלמידי התכנית סיימו בהצטיינות את שנה"ל תשע"ה. יישר כוח לכולם ובהצלחה לתלמידים.

עדכוני מועצה ומתנס

התרמת דם

השבוע תתקיים התרמת דם. הנושא חשוב מאוד לכולנו. אני קורא לכל תושבי המושבה להגיע ולתרום דם. פרטים בפלייר המצורף.

הללויה

נמשכת מכירת כרטיסים למופע סגירת שנה חגיגי ומיוחד - "הללויה"
יום ה' 31.12.15 בשעה 21:00 באולם ביה"ס האמריקאי באבן-יהודה
לרכישת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070

סרט פיצה

הורים וילדים יקרים, 
ערב סרט פיצה מתרחש כל יום חמישי במרכז נוער באבן יהודה. ערב זה נעשה עבור הילדים שלנו, ערב כיף שהופך חוויה אישית של צפייה בסרט לחוויה חברתית. בכל ערב כזה ישנם מספר מדריכים עם מדריכה בוגרת אחראית.

עושים שכונה

ב- 29/12 יום שלישי בשעה 18:00 במשרדי המתנ"ס,
תתקיים פגישה ראשונה של צוות "עושים שכונה" עדיין לא מאוחר להצטרף!
במסגרת הפעילות הקהילתית של המתנ"ס והמועצה, ברצוננו ליצור השנה אירועים קהילתיים לתושבי השכונות השונות באבן יהודה.
בין אם זה פיקניק שכונתי או הקמת גינת ירק או כל רעיון אחר שיבוא מכם אשר ייטיב עם תושבי שכונתכם.
לצורך כך, אנו מחפשים מתנדבים פעילים אשר ירצו להיות בצוות היוזם והמוביל של הפעילויות והאירועים בשכונתם.

קול קורא לקראת אירועי ימי הזיכרון

אנו מתחילים בהכנות לקראת אירועי יום הזיכרון. תושבים שמעוניינים לקחת חלק בהכנות מוזמנים להצטרף. פרטים בפלייר המצורף.

שבת שלום 
אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד