אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 1.1.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תקציב המועצה לשנת 2016

 

ברביעי, נערכה ישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה. אני שמח לעדכן על כך שתקציב המועצה 2016 אושר פה אחד על ידי כל חברי המליאה וללא מתנגדים. תקציב 2016 הוא הגדול בתולדות היישוב ועומד על סך 75,100,000 ₪, חמישה מיליון ₪ יותר מהשנה שעברה.
עיקרי התקציב, תוספות לחינוך, השקעות בפיתוח ושדרוג תשתיות, הפניית משאבים לחזות המושבה ושיפור השירות לתושב. כמו כן, אישרנו את תקציב הפיתוח התלת שנתי 2016 – 2018 על סך 184,000,000 ₪, הכולל את השלמת בניית בית חינוך הראשונים, השקעות בבתי הספר וגני הילדים, בניית גנים נוספים, המשך פיתוח ושדרוג תשתיות, כבישים, מדרכות, כיכרות, פיתוח מתחמים, הקמת גני משחקים וגנים ציבוריים ופרויקטים רבים נוספים .
תקציב המועצה מבטא את מדיניות ראש המועצה וחברי המליאה בכל התחומים. תקציב החינוך זוכה להגדלה משמעותית בכל שנה באבן יהודה. החינוך מעל הכול ובראש סדר העדיפויות לא רק כסיסמה אלא כמדיניות ולכן תקציב החינוך השנה יהיה 26,692,000 ₪, גבוה בשני מיליון ש"ח מהשנה שעברה. לתקציב זה ניתן להוסיף 1,5000,000 ₪ השקעות בשיפוצי קיץ, השקעות בתכנים פדגוגיים שאינם במסגרת תוכנית הלימודים של משרד החינוך, בניית כיתות מתוקשבות ועוד נושאים רבים נוספים.
לסכומים אלה ניתן להוסיף את התוספת התקציבית לחינוך הבלתי פורמלי, המתנ"ס, תחום הנוער והתרבות כ- 2,430,000 ₪. תוספות נוספות משמעותיות בתקציב ניתן לראות בסעיפי איכות החיים והסביבה, חזות המושבה, טאוט רחובות, ניקיון ופינוי האשפה שמסתכמים בכ- 10,000,000 ₪. 
אני מבקש להודות לסגני ראש המועצה, לחברי מליאת המועצה, לגזבר המועצה, אשר שמע ולעובדי המועצה והמתנ"ס המסורים, על העזרה בהכנת התקציב. אני וחברי למליאת המועצה נמשיך לפעול למען רווחת התושבים. תודתי הרבה לחברי מליאת המועצה שמלווים אותי לאורך כל השנה ושותפים בעשייה הרבה, בבנייה, בפיתוח ובקידום המושבה היפה שלנו. השנה נמשיך בבניית שלב ב' של בית חינוך הראשונים, נמשיך בפיתוח ושדרוג התשתיות במתחמים נוספים, נרחיב את הפעילות והעשייה במתנ"ס, נשקיע בחזות המושבה וכמובן בשיפור ושדרוג השירות לתושב.

החורף חזר

 

לאחר הפוגה קצרה ושמש חמימה, חזר אלינו בסוף השבוע החורף הקר ועימו גשמי הברכה. אני מבקש מכם לרענן את כללי ההתנהגות ולהיערך בהתאם למזג האוויר הסוער הצפוי לנו.
מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 ומחלקת חזות רחל 09-8915048 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.
טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

כביש 561

 

אני שמח לעדכן שההשקעה והמאמצים הרבים שהפניתי לנושא פרוייקט כביש 561 נושאים פרי, השבוע התבשרתי כי שר התחבורה, חברי וידידי, ח"כ ישראל כץ, הורה לצוות המקצועי במשרדו להכניס את פרוייקט כביש 561 שאומדנו 103,000,000 ₪ לרשימת הפרויקטים שייבחנו לתוכנית החומש הבא של משרד התחבורה, שנמצאת כרגע בתהליכי גיבוש. 
אני שמח שבעקבות על ההתקדמות בנושא. אנו בתחילת הדרך, אך ההירתמות של כולנו למען הצלחת קידום כביש 561 ראויה לכל הערכה ואני בטוח שיחד

בכוחות משותפים גם נצליח.


אני מבקש להודות לשר התחבורה, ישראל כץ על התגייסותו למען קידום פרוייקט 561.

מת"ח שדות

 

בישיבת המועצה שנערכה השבוע, הציג מפקד תחנת משטרת שדות, סנ"צ משה פינצ'י. בפני חברי מליאת המועצה, את תוכנית העבודה השנתית של כחולי המדים. בנוסף, בישיבה דנו בכל הנושאים הקשורים בתחום הגברת הביטחון ברחבי המושבה, פעילות נוער, מניעה, אבטחה יישובית ונושאים שונים נוספים. סנ"צ משה, ציין לטובה את שיתוף הפעולה ההדוק עם המועצה, השוטר הקהילתי והקב"ט, שמשון זכריה. בנוסף, הדגיש את הפעילות המשותפת הרבה של כל הגורמים במושבה, מועצה ומתנדבים רבים שמשקיעים ומתמידים שמניב תוצאות בשטח והביאו לירידה חדה בעקומת הפשיעה באבן יהודה.
אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד למפקד תחנת שדות ולשוטרי התחנה, שמתחילת כניסתו לתפקיד, אנו באבן יהודה מרגישים בשינוי לטובה, מפקד שמוביל, מנהיג, בעל רצון להצליח ולהביא הישגים. שיתוף הפעולה הפורה עם שוטרי התחנה, קב"ט המועצה, השוטר הקהילתי, אבי שמואל והמתנדבים שלנו, יישר כוח לכולם.

פגישת עבודה משרד התרבות והספורט

 

השבוע קיימתי ישיבת עבודה מקצועית ביחד עם מ"מ ראש המועצה, עו"ד יול ברדוש, בלשכת שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, מנכ"ל המשרד והצוות המקצועי בנושאי תרבות, ספורט ונוער. השרה נענתה בחיוב לכל הנושאים שביקשתי ובישיבה סוכם על שיתופי פעולה בין המועצה למשרד התרבות והספורט וסיוע תקציבי בנושאים שונים: להקות מחול, שיפוץ אולם המחול במתנ"ס, שדרוג הספרייה, הופעות תרבות, מרוץ אבן יהודה, קידום תחום הכדורעף וסיוע בתקצוב חגיגות 70 שנה לעין יעקב. 
אני מבקש להודות לשרה רגב על התייחסותה הרצינית לנושאים שהעלנו.

וועדה מחוזית ברמלה

 

השבוע השתתפתי ביחד עם מ"מ ראש המועצה, עו"ד יול ברדוש וגזבר המועצה, אשר שמע, בישיבת עבודה בוועדה המחוזית ברמלה בהשתתפות הממונה על המחוז, רות יוסף וקצינת המחוז, מלי חג'בי, בנושא וועדת גבולות אבן יהודה – קדימה צורן. לאחר עבודת הכנה יסודית, הצגנו בפני הצוותים המקצועיים של הוועדה את כל הטיעונים הרלוונטים לסיפוח שטחי המסחר והתעשייה בחלק הצפוני של אבן יהודה לשטח המוניציפאלי של המושבה. הנושא יידון בוועדת הגבולות שהוקמה. אמשיך לעדכן בהמשך.

קול קורא לקראת אירועי ימי הזיכרון

אנו מתחילים בהכנות לקראת אירועי יום הזיכרון. תושבים שמעוניינים לקחת חלק בהכנות מוזמנים להצטרף. פרטים בפלייר המצורף.

רישום לגני ילדים

 

אני מבקש לחזור שוב על כך שהחל הרישום לגני הילדים בשנת הלימודים הבאה. גני הילדים של המועצה מהווים בית חם לילדי המושבה שמתחילים את דרכם במערכת החינוך. המועצה זוכה לשבחים רבים על גני הילדים, איכות הגננות והסייעות וכמובן התכנים והערכים שמוענקים לילדינו. אני קורא לכל ההורים שלא להמתין לרגע האחרון ולהקדים את הרישום.

הדסים

 

תלמידי תיכון הדסים אבן יהודה ממשיכים להצטיין. דנה פיצון, זכתה במקום שני ונוי וילקין,הייתה מבין הטובים, בתחרות הנואמים האזורית במרחב צפון בה השתתפו חמש בנות נוספות, נפלאות ואמיצות. נאחל להן בהצלחה בתחרות הארצית בירושלים.

באולימפיאדת החלל על שם אילן רמון, תלמידי החוג לאסטרונומיה במסגרת מרחבי המצוינות בחטיבת הביניים עשו זאת שוב. לאחר הכנה מדוקדקת ולאחר מפגש עם אסטרונאוט שביקר בבית הספר, עלו התלמידים לגמר מבין מאות בתי ספר. כל הכבוד לדנה מזרחי שמובילה את מרחבי המצוינות, ויליאם פרג'ון, היועץ המדעי ולחוקרת החלל והיא משלנו, עדי ניניו.

נבחרת הכדורגל של בית הספר העפילה לגמר מחוזי בכדורגל. מסתבר שהילדים שלנו גם תלמידים איכותיים וגם אלופים ברגליים. גם במוח וגם בכוח. אני מבקש לאחל הצלחה במשחק בגמר ולברך את המאמן ארז דגן על עבודתו היוצאת מן הכלל גם בכדורגל וגם בכדורסל.

רישום לצהרוני המועצה והמתנ"ס

 

כחלק מהשירות שאנו מעניקים לתושבים, סיימנו את בניית מערך הצהרונים של המועצה והמתנ"ס. ביום ב' ה-11.1.16 תחל ההרשמה לצהרונים לשנת הפעילות תשע"ז. הקדימו להירשם

איגוד ערים לאיכות הסביבה

 

בישיבת המועצה שנערכה השבוע, הציג תושב היישוב אבנר ראובני, נציג מועצת אבן יהודה באיגוד ערים לאיכות הסביבה, את מבנה הארגון, מטרותיו, דרכי ושיתוף הפעולה עם הרשויות החברות באיגוד ושאר הנושאים שמטופלים על ידי האיגוד. אבנר התייחס לשאלות והשיב בצורה עניינית לכל נושא. אני מבקש להודות לו על פעילותו בהתנדבות בייצוג המושבה באיגוד ערים לאיכות סביבה. פעילותו מאופיינת בחריצות, השקעה והתמדה. כל הכבוד והמשך הצלחה.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

חמדה

הפעילות הענפה של מועדון המתנדבים "חמדה" ממשיכה לספק פעילויות ואירועים לתושבי המושבה. שימו לב בפלייר המצורף. להרצאה בנושא איסלנד ולמופע "ערב טוב ישראל".

סדנת יוגה התפתחותית ועיסוי תינוקות לאימהות ולתינוקות

מפגש היכרות ללא תשלום יתקיים ב-6/1 בשעה 10:30 בחדר הג'ימבורי במתנ"ס
מומלץ להירשם מראש.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד