אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 15.1.2016

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

החורף חזר

 

על פי התחזית שמצורפת מטה, לאחר הפוגה קצרה ושמש חמימה, בתחילת השבוע יחזור אלינו החורף הקר ועמו גשמי הברכה. אני מבקש מכם לרענן את כללי הזהירות בחורף ולהיערך בהתאם למזג האוויר הסוער הצפוי לנו.
מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.

טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

שלטים אלקטרוניים

 

השבוע המשכנו בפרוייקט השילוט האלקטרוני בשני מוקדים נוספים באבן יהודה. כחלק משיפור השירות לתושב והידוק הקשר עם ציבור התושבים, הוצבה תשתית לשלטים אלקטרונים ברחוב הבנים, צמוד לגן הבנים ובדרך רבין בכיכר הצמוד לבית הספר האמריקאי, שמצטרפים לשלט במרכז המושבה ליד בנין המועצה.
ברגע שהשלטים יופעלו, תעדכן המועצה במיידעים שונים ובפעילויות ואירועים למען התושבים.

בית אב"י בית ספר ירוק

 

בשנים האחרונות גברה המודעות לנושא איכות החיים והסביבה. המועצה באמצעות מח' החינוך, חזות המושבה והמחלקה לאיכות הסביבה, מפנים תשומת לב מיוחדת ללמידת הנושא בגני הילדים ובבתי הספר שברחבי המושבה.
הילדים במוסדות החינוך, לומדים על שמירת איכות החיים והסביבה, שמירה וטיפול בבעלי חיים, חסכון במים, טיפול באשפה, מחזור של פלסטיק ונייר, זהירות מהדלקת אש במרחבים ציבוריים, עידוד לסביבה ירוקה, צמחייה, עצים ופרחים. 
בחמישי, הוסמך בית חינוך בית אב"י לבית ספר ירוק מטעם המשרד להגנת הסביבה. התו ירוק הוענק לאחר תהליך ארוך של שנתיים בליווי צמוד של מחלקת איכות הסביבה במועצה ובהובלת רכזת המדעים שרון זוהר . ילדי שכבת כיתה ד' השתתפו בפרוייקט קהילתי של צמצום השימוש בשקיות ניילון. הילדים עשו הסברה בסופר, במרכול ובבית אבות ״שרונים״ שבמושבה וחילקו לתושבים שקיות בד רב פעמיות. בנוסף הילדים החתימו את הורי בית הספר על עצומה לצמצום השימוש בשקיות ניילון. בית הספר ממשיך לנהל ולהנחיל אורח חיים מקיים לתלמידים, להורים ולקהילה. 
אני מבקש להודות למחלקת החינוך בראשות סימי פרץ, לליאל מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, למנהלת בית אב"י, אורה וולך ולכל הילדים המקסימים שהובילו את הפרוייקט. המועצה תמשיך לפעול בכדי שכל מוסדות החינוך יהיו ירוקים.

בית חינוך הראשונים

 

השבוע יצא לדרך פרוייקט בניית שלב ב' של בית חינוך הראשונים. אנו ממשיכים קדימה במלוא המרץ במטרה לסיים את הפרוייקט לקראת שנת הלימודים הבאה.
20,000,000 ₪ יושקעו בבניית בית חינוך הראשונים. בשני השלבים הבאים ייבנו שש כיתות לימוד נוספות, כולל כיתה לחינוך מיוחד, מעבדות, מתחם לאמנות, מרחבי שהייה ומשחק רבים, מגרש ספורט, פינות נוי ירוקות ומוצללות לנוחות הילדים וכמובן יופי ארכיטקטוני. את שני המבנים יחבר גשר עילי שייבנה כמעבר - שרוול סגור.

תוכנית מתאר

 

רשמו ביומנים, ביום ג', 15 במרץ, נקיים כנס נוסף בנושא תוכנית המתאר של המושבה. אנו ממשיכים קדימה וכחלק ממדיניות השקיפות ושיתוף התושבים נקיים כנס בנושא בחירת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. הכנס בהשתתפותי, חברי מועצה, צוות וועדת ההיגוי ואדריכל ברנדס. אני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים וכל התושבים שהגיעו והיו שותפים להכנת התוכנית ולקחו חלק בכנס הראשון וקורא לכולם, לכל תושבי המושבה להגיע לכנס השני, לשמוע ולהשמיע.

חורף חם

 

אני גאה לעדכן שפרוייקט חברתי - קהילתי נוסף יצא השבוע לדרך, חורף חם. אבן יהודה פועלת כל העת בנושאים החברתיים למען הקהילה והאוכלוסיות החלשות. זוהי חובתנו כחברה חזקה ואיתנה. אני מבקש לברך את חבר המועצה, עוז כהן ואת חברי וועדת קשרי קהילה בראשות, הילה קולט שמשקיעים לאורך כל ימות השנה, לילות כימים למען תושבי אבן יהודה. יישר כוח.

מוקד המועצה

 

תושבים יקרים, מוקד הביטחון ופניות הציבור הוקם למענכם. כחלק משיפור ושדרוג השירות לתושב, הקמנו את המוקד שפועל 24/7. המוקד מספק מענה לכל פנייה ומטפל במגוון רחב שאלות, תקלות ופניות בכל נושא. מספר הטלפון במוקד המועצה 09-8915000 ותושבים מוזמנים לפנות בכל נושא, שאלה ומפגע.

רישום לגני הילדים, כתה א' ולצהרונים של המועצה והמתנ"ס

כחלק מהשירות שאנו מעניקים לתושבים, השבוע החל הרישום לגני הילדים, כתה א' וצהרוני המתנ"ס דרך אתר האינטרנט של המועצה. היכנסו לאתר המועצה ורשמו את ילדיכם. אני קורא לכל ההורים שלא להמתין לרגע האחרון ולהקדים את הרישום. לרישום נא לחצו על הקישור הבא:
http://www.even-yehuda.muni.il/

ערב חשיפה לגני הילדים

 

ביום א', 24.1, 20:00, תערוך מחלקת החינוך ערב חשיפה לגני הילדים של המועצה. הכנס יתקיים בבית יחיאל ומיועד לכל התושבים החדשים ולהורים לילדים שנת 2013 שנכנסים בפעם הראשונה למערכת החינוך המצויינת שלנו. בערב החשיפה תוכלו להתעדכן בכל הנושאים הקשורים לילדיכם ותקבלו מענה לכל שאלה. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף ובעדכון ההורים בחינוך ילדינו ובפעילות מערכת החינוך היישובית ומקווה שתגיעו לכנס.

בית ספר בכר

 

היום, שישי, חנכנו בבית הספר בכר את חדר המתמטיקה החדש. חברי פורום ההורים השקיעו בעיצוב, פינות משחק ועבודה והפיכת המקום לנעים ומזמין, כך שהתלמידים יתאהבו במקצוע. לאחר שיפוץ ושדרוג הפך המקום לפנינה של ממש.
אני מברך את יוזמי הרעיון, מנהלת בית הספר, אביבה מורדקוביץ, לנא המורה למתמטיקה, מיכל סניור על העזרה הרבה, הרצל אב הבית, רכזי השכבה וכל עשרות ההורים שנרתמו לפרוייקט, סייעו, פעלו והשקיעו בהתנדבות. תודה לכולכם.

חורשת האלונים הראשונה

 

הבוקר, שישי, התקיים מפגש הפתיחה לפרויקט, "חורשת האלונים-"הראשונה". זהו המפגש הראשון עם ההורים בלבד. מדובר בפרוייקט חברתי – קהילתי וחינוכי של המחלקה לאיכות הסביבה של המועצה ביחד עם בית חינוך הראשונים והנהגת ההורים.
במפגש הבוקר נערה הכרות בין המשתתפים, הכרות עם התוכנית והפעילות המתוכננת והכרות עם החורשה והצמחייה. בהצלחה לכל המשתתפים.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

האינטרנט הבטוח

השבוע נערך יום פעילות בנושא אינטרנט בטוח לשכבת י'. תלמידי השכבה האזינו להרצאה מרתקת של גב' לימור מזרחי, אמו של דוידאל מזרחי ז"ל שהתאבד לאחר התעללות שעבר ברשת החברתית. בהמשך התקיימו סדנאות בכיתות ע"י מנחים מעמותת "עם אחד", בנושא האינטרנט הבטוח והרשתות החברתיות השונות. הפעילות הייתה מרתקת, מדויקת ומועילה. התלמידים והמורים המלווים נתנו משובים חיוביים מאוד לפעילות. 
אני מבקש להודות למנהל בית הספר, אלי בצלאל, על החשיבות שהוא מייחס לנושא והעלאת המודעות לתופעות השליליות ברשתות החברתיות. אני קורא לכל ההורים לשים לב למה שהילדים כותבים בוואטסאפ, במסנגר, בטוויטר, בסנאפצאט ובייסבוק.

כדורשת נשים ויצו הדסים

 

קבוצת כדורשת הנשים של ויצו הדסים ממשיכה בסדרת הניצחונות. לאחר רצף ניצחונות כשהן מובילות את הליגה עם רוח לחימה וללא מאמן ניתן להגיד בוודאות שמדובר בהפתעת הליגה. כל הכבוד לשחקניות של ויצו הדסים : אורית פיכמן, מיכל דר, רותם הר ציון, ענת כהן, דקלה ארבל כהן, מורן רבינוביץ, פנינה בנון, קטי מטרני ורותם בן דרור.

חמדה

 

לאחרונה התגבשה באבן יהודה קבוצת יזמות חברתית קהילתית ובה אזרחים בוגרים, ששמה לעצמה למטרה לאתר צרכים בקהילה וליזום תוכניות ופעילויות עבור תושבי היישוב. 
פרויקט חמדה – מועדון החמשישים של תושבי אבן יהודה יצא לדרך. מועדון חמדה שהוקם על ידי המועצה המקומית, המתנ"ס וקבוצת מתנדבים מהמושבה, הינו מיזם קהילתי בתחום החברה והתרבות שמיועד לאזרחים בוגרים בגילאי 50 – 60.
אני מבקש להודות מקרב לב ולברך את כל המתנדבים שפועלים ותורמים למען הקהילה והמושבה.
המועצה המקומית, המתנ"ס וחברי הקבוצה קוראים לתושבים נוספים בגילאי 50 – 60, להגיע ולהתנדב ובכך להיות שותפים בתכנון וביצוע התוכניות הבאות ובכך ייקחו חלק בקהילה יוזמת מעורבת ואכפתית.

עדכוני מתנ"ס

 

הצגה טרטיף

נפתחה מכירת הכרטיסים להצגת המבוגרים הבאה, טרטיף, של תיאטרון בית ליסין. ההצגה תתקיים ב - 24.1.16 יום א' 20:30 בבית הספר האמריקאי.
להזמנת כרטיסים במזכירות המתנ"ס 09-8910070

חמדה – איסלנד

הרצאה ראשונה בסדרת הרצאות "חמדה" – "איסלנד". פרטים בפלייר המצורף.
הזמנת מגרשי הטניס

מגרשי הטניס

ניתן להזמין את מגרשי הטניס דרך אתר המתנ"ס.

שירות הייעוץ המשפטי

שירות הייעוץ המשפטי, יהיה בפגרה בין ה- 18/1 ועד אמצע פברואר.
תושבים עם מקרים דחופים מוזמנים לשלוח מייל לרכזת קהילה kehila@eveny.matnasim.co.il

החלה ההרשמה לטיולי משפחות לחגים.

הטיול הראשון לט"ו בשבט ב- 23/1, מספר המקומות מאד מוגבל! 
פרטים במתנ"ס 09-8910070 e_yehuda@matnasim.org.il

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד