אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ל- 22.1.2016

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מזג אוויר קיצוני בפתח

 

על פי חזאי השירות המטאורולוגי, בתחילת השבוע יגיע לאזורנו מזג אוויר קיצוני, סופות ורוחות, גשמים עזים, קרה ושלג בחרמון. אני מבקש מכל התושבים לרענן את כללי הבטיחות בכלל ובדרכים בפרט והקפידו על נסיעה בהתאם למזג האוויר. על כולנו להיערך בהתאם למזג האוויר הסוער הצפוי לנו.
מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.

טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

מועדון אופנה ויצ"ו אבן יהודה

 

בשישי שעבר השתתפתי בבוקר אופנה בויצו אבן יהודה. הרעיון המבורך הינו פרי שיתוף פעולה של המועצה, ויצו בהנהגת אורנה דקל, חברת המועצה, לימור גיל שני ומנהלות המיזם, ענת שמע ומיה פנחסוב. כ- 150 נשים חברות במועדון האופנה שנועד לתת במה ולהעצים נשים מהמושבה בעלות עסקים קטנים ובינונים בתחום האופנה. אני מבקש לברך את אורנה, לימור, ענת ומיה על המיזם היפה ולהודות לכל המציגות (תושבות אבן יהודה בלבד) דורית, טלי, בתיה, ענת ומיה וויצו. המפגש הבא יתקיים ב – 12.2. כולן מוזמנות.

בית ספר בכר

 

השבוע בבית הספר בכר, שכבת ה' המדהימה הובילה מהלך חינוכי של פרויקט למידה בסיסי, בנושא אגן הים התיכון. כל הילדים עבדו בצוותים וחקרו בקבוצות את אגן הים התיכון. לאחר מכן הציגו את המידע בפני ההורים. הילדים היו נרגשים, חשו גאווה רבה ורצון להשמיע ולהסביר על תחום עבודת החקר. ברכות לכולם על המיזם היפה ותודה רבה להרצל לרחל ולאיה על הסיוע בכל שעות היום. תודה למירה על הפינה הנפלאה, כדים יווניים. תודה לצוות ה' חיה פלד, גלית פניגשטיין, גילה סתיו ורונית אלפסי.

צופים

 

במוצ"ש שעבר, השתתפתי בטקס יום דרגה בשבט בן יהודה בתנועת הצופים שלנו באבן יהודה, בו השתתפו מאות תושבים, מדריכים, רכזים, ראשי גדודים, חניכים, הורים ואורחים. טכס זה הינו סיכום לפעילות שיא.
כל השבט המפואר התכנס לפעילות "מעברי דרגה" שכללה הליכה על חבל, קפיצה מעל אש,תרגיל סדר ועוד... בסיום הודלקו כתובות האש. במסדר המכובד בירכתי את משתתפי האירוע ותחושת גאווה רבה הציפה אותי. אבן יהודה בתפארתה. ראיתי לנגד עיני את מיטב בני הנוער של המושבה, דור העתיד של אבן יהודה ומדינת ישראל. מדריכים וחניכים יקרים, אני מסיר בפניכם את הכובע.
חניכי תנועת הצופים הם חלק בלתי נפרד מחיי החברה והקהילה של המושבה. הם הראשונים להתגייס לכל הפעילויות הערכיות והאירועים השונים ותמיד שותפים ומתנדבים למען החברה ובעיקר לטובת האוכלוסיות החלשות שבה.
ברצוני להודות פעם נוספת לחניכים, למדריכים , להורים, למתנדבים, לעובדי המועצה, לקב"ט שמשון ,לשוטר הקהילתי, אבי, למתנדבי המשמר האזרחי ובמיוחד לראש השבט טל הרמן, על הובלת הפעילות והנהגת השבט לפסגות חדשות והישגים רבים.

מועדון היזמות של אבן יהודה

 

מועדון היזמות של המושבה ממשיך בפעילות מבורכת למען התושבים. חברי המועדון זוכים להרצאות מרתקות ומעשירות במגוון נושאים מעניינים.
ההרצאה הבאה תעסוק בנושא, איך לגרום לבלוגרים ועיתונאים לסקר את הסטארטאפ שלך? 
המפגש יתקיים ביום חמישי ה 28/01 בשעה 20:00 באולם ויצו ברחוב המייסדים 53 אבן יהודה (מתחת לבניין המועצה) 
אני קורא לתושבים נוספים להצטרף למועדון היזמות ולקחת חלק בפעילות הענפה.

רישום לצהרונים של המועצה והמתנ"ס

כחלק מהשירות שאנו מעניקים לתושבים, השבוע נמשך הרישום לגני הילדים, לכיתה א' ולצהרוני המתנ"ס דרך אתר האינטרנט של המועצה. אני קורא לכל ההורים שלא להמתין לרגע האחרון ולהקדים את הרישום. כנסו לאתר המועצה ובצעו את הרישום.

ערב חשיפה לגני הילדים

 

ביום א', 24.1, 20:00, תערוך מחלקת החינוך ערב חשיפה לגני הילדים של המועצה. הכנס יתקיים בבית יחיאל ומיועד לכל התושבים החדשים ולהורים לילדים שנת 2013 שנכנסים בפעם הראשונה למערכת החינוך המצויינת שלנו. בערב החשיפה תוכלו להתעדכן בכל הנושאים הקשורים לילדיכם ותקבלו מענה לכל שאלה. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף ובעדכון ההורים בחינוך ילדינו ובפעילות מערכת החינוך היישובית ומקווה שתגיעו לכנס.

מוקד המועצה

תושבים יקרים, כחלק משיפור ושדרוג השירות לתושב, הקמנו את מוקד הביטחון, פניות הציבור והשירות לתושב שפועל 24/7. המוקד מספק מענה לכל פנייה ומטפל במגוון רחב שאלות, תקלות ופניות בכל נושא. מספר הטלפון במוקד המועצה 09-8915000 ותושבים מוזמנים לפנות בכל נושא, שאלה ומפגע.
ברצוני להבהיר שמוקד הביטחון ופניות הציבור של המועצה שפועל 24/7 מספק מענה לכל פנייה של תושבים. כל תושב שפונה למוקד בזמן חירום, מקבל התייחסות ומענה של סייר המועצה, ללא קשר לאיזו חברת אבטחה הוא מחובר במנוי פרטי.

אנו פועלים כל העת בכדי לשפר ולשדרג את השירות לתושב. ניתן לפנות למוקד המועצה בטלפון 09-8915000 בכל נושא, שאלה, בעיה, מפגע, תקלה, אירוע חריג ביום ובלילה וכד'. אנו נעשה את המיטב בכדי לספק מענה מהיר.

חורף חם של המועצה ובני עקיבא

 

השבוע עסקו חניכי תנועת הנוער בני עקיבא באיסוף מוצרים לחורף. חניכי התנועה מתגייסים לאורך כל השנה לסייע בכל הפעילויות הקהילתיות – חברתיות של המועצה וועדת קשרי קהילה. השבוע כחלק מהפעילות ההתנדבותית שלהם, לאחר שסיימו לאסוף מוצרים לחורף למען מי שזקוק להם, הגיעו החניכים למשרדי המועצה לומר תודה, להביע את הערכתם ולכבד את העובדים על המסירות לאורך כל השנה למען איכות חיי התושבים ( החניכים חילקו סוכריות וברכות). אני מבקש להודות לחבר המועצה, עוז כהן, שמשקיע ופועל במרץ רב בנושאים החברתיים, למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, לאיריס יוסף, אריאלה חרוב, שולי יוסף ודורון גרידיש וכמובן לחניכי תנועת הנוער בני עקיבא ולכל מי שלקח חלק בפרויקט היפה הזה.

יחידת סע"ר אבן יהודה

 

ברביעי, נערך תרגיל מסכם של יחידת סע"ר (סיוע עזרה ראשונה) אבן יהודה. היחידה שמורכבת ממתנדבים רבים תושבי המושבה בהנהגת יוסי אפשטיין הוקמה במטרה לסייע באירועים חריגים ובשעת משבר. שיתוף הפעולה בין המועצה, פיקוד העורף והיחידה ראוי לכל השבחים והתודות. חברי היחידה תורגלו השבוע על ידי פיקוד העורף במצב משבר, פינוי מהריסות ומתן מענה בחרום ותיפקדו בצורה מקצועית יוצאת מן הכלל. בסיום התרגיל הענקתי תעודות לחברי היחידה.
אני מבקש לברך ולהודות לקב"ט המועצה, שמשון זכריה, ליוסי אפשטיין ולכל חברי היחידה על ההשקעה, ההתמדה והחריצות שלהם למען הקהילה והתושבים.

שיתוף פעולה תיכון הדסים ובית הספר בכר

 

תלמידי מסלול חקר החלל בתיכון הדסים, קיימו יום שיא בבית ספר בכר. יום השיא נערך כחלק ממשימת הגמר באולימפיאדת החלל. בשבוע הבא יצאו תלמידי החלל לגמר התחרות הארצית וכולנו מאחלים להם בהצלחה. זו הזדמנות לברך ולהודות למנהלי בתי הספר, אלי בצלאל ולאביבה מורדקוביץ, דנה מזרחי, ויליאם פרג'ון, עדי ניניו גרינברג ולביה"ס בכר על קיום הרצפים, שיתוף הפעולה והכנה המיטבית של תלמידים לחטיבה. החל משנה"ל הבאה יצטרפו בוגרי בית אבי לבוגרי בכר ויעלו יחד לביה"ס התיכון. תודה לכולם על ההשקעה וההתמדה למען ילדי אבן יהודה

גידי שר

 

היום חגגנו יום הולדת לחבר קרוב, איש יקר, ידיד אמת, גידי שר.
גידי מלווה אותי ואת המועצה המקומית אבן יהודה שנים רבות. לאורך השנים לקח על עצמו בהתנדבות את הטיפול בנושא התחבורה ונרתם לטפל בכל המרכיבים הקשורים בתחום החשוב והמרכזי שנוגע לכולנו. גידי משקיע שעות, לילות כימים על מנת לטפל ולקדם את מערך קווי ההסעות, בטיחות הילדים, תחנות אוטובוס ועוד נושאים נוספים.
היום, שישי, יצאנו קבוצת חברים של גידי ובני משפחתו לטיול בעוספיה שבצפון. הנאה ושלל החוויות המשותפות ליוו אותנו לאורך כל הטיול. גידי יקירי, אני מבקש לאחל לך יום הולדת שמח, בריאות ואריכות ימים ושתמשיך ללוות אותנו עוד שנים רבות. תודה לך.

וועדת חינוך

 

בחמישי, התכנסה וועדת החינוך של המועצה. הצגתי בפני הנוכחים את הגברת, סימי פרץ, מנהלת מחלקת החינוך. בנוסף, עדכנתי בבחירתו של מנהל יחידת נוער, אור דניאל שיכנס לתפקידו בעוד כחודש וחצי, הקצאת סייעת לגן הרב משאבים, תחילת בניית שלב ב' בבית חינוך הראשונים ותחילת עבודות השיפוץ בבכר במהלך חופשת פסח. לאחר מכן חברי הוועדה דנו בתוכנית האב, עיקרי התוכנית וחשיבה על אופן חשיפתה לתושבים ולצוותים החינוכיים.
אני מבקש להודות לכל חברי הוועדה, ליו"ר זיו קמיני ולכל המתנדבים שפועלים למען איכות החינוך של ילדי המושבה.

ט"ו בשבט

 

בתחילת השבוע נציין את ראש השנה לאילנות שחל בטו בשבט. פעילויות החג החלו היום, שישי, בגני הילדים ובבתי הספר. ילדי המושבה נטעו ושתלו והעניקו למושבה שלנו יופי וחן נוסף. אני קורא לכל תושבי אבן יהודה, ותיקים, בוגרים, צעירים וילדים, צאו לנטוע והעמיקו את הקשר שלכם עם אדמתנו וביתנו כאן באבן יהודה. שימו לב לאירועי החג בקישור

חג אילנות שמח.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

קול קורא לקראת אירועי ימי הזיכרון

החלו ההכנות לקראת אירועי יום הזיכרון. תושבים שמעוניינים לקחת חלק בהכנות מוזמנים להצטרף. פרטים בפלייר המצורף.

מחזור שני לקורס מחשבים למבוגרים

בשל דרישה אנו פותחים מחזור נוסף של קורס הכרת המחשב
הקורס יפתח במהלך חודש פברואר ויתקיים בימי ד', בשעות 17:30-19:00. כולם מוזמנים.

שירות הייעוץ המשפטי

השירות יהיה בפגרה בין ה- 18/1 ועד אמצע פברואר.
תושבים עם מקרים דחופים מוזמנים לשלוח מייל לרכזת קהילה kehila@eveny.matnasim.co.il
עם כל פרטי המקרה ואנו נשתדל לתת להם מענה.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד