אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 4.3.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ביקור שר התחבורה והבטיחות בדרכים – ישראל כץ

 

בהמשך לעדכון מיום שלישי על הגעתו לאבן יהודה של חברי וידידי, שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ ישראל כץ, אני שמח לעדכן על כך שאנו מתקדמים. נציגי המועצה ואנשי מחלקת ההנדסה ביחד עם הצוותים המקצועיים של משרד התחבורה, ממשיכים לעבוד בשיתוף פעולה מקצועי. אנו נמשיך לקדם את הנושאים בתחום התחבורה בהתאם לבקשתי לסיוע מהשר. כביש 561 שאמור לתת מענה ולפתור את בעיית עומסי התנועה והסכנות בכבישי המושבה בכלל וכביש הבנים בפרט, הרחבת דרך הדסים, שיפור במערך ההסעות לבתי הספר, בניית כיכרות, סלילת כבישים ועוד.

כמו כן, בהמשך להחלטת מליאת המועצה, בטכס בהשתתפות תושבים רבים שנערך בבית יחיאל, הענקתי לשר תעודת אזרח כבוד של אבן יהודה, על תרומתו הרבה לאורך השנים בכל תפקידיו הציבוריים בכנסת ובממשלה למען מדינת ישראל ואבן יהודה. תודתנו לשר, על פיתוח ושיפור התחבורה והבטיחות בדרכים השומרים על חיי ילדינו ותושבינו, על תרומתו הרבה לפיתוח וקידום מדינת ישראל.
השר כץ, התרשם לטובה ושיבח את התנהלות המועצה ותנופת הבנייה, ההקמה, פיתוח ושדרוג התשתיות המהיר של המושבה ומכמות ורמת הפרוייקטים שיצאו לפועל בשנתיים האחרונות. בנוסף, ציין השר כץ, כי הצוותים המקצועיים של משרדו יעשו כל שניתן על מנת לקדם, לפתור, לטפל ולהוציא אל הפועל את הפרוייקטים שהוצגו בתחום תשתיות התחבורה באבן יהודה.

הביקור היה מוצלח מאוד. אני מבקש להודות לכל מי שסייע ותרם לחברי מליאת המועצה, לעובדי המועצה והמתנ"ס ולשר ישראל כץ על שנענה להזמנתי והגיע לביקור באבן יהודה ועל נכונתו לעזור ולסייע בנושאים שבתחום אחריותו.

ייחודיות בית ספרית במרחב חינוכי אחד

 

היום, שישי, נערך מפגש חשיפה נוסף, במסגרת הימים הפתוחים בבתי הספר. הורים רבים, הגיעו לבתי הספר הראשונים, בית אב"י ובכר ונחשפו לייחודיות של כל אחד מהם. מהיום אתם בוחרים את בית הספר שילדכם יילמדו בו.
לידיעתכם, הרישום לכיתה א' יתקיים החל מ- 13 במרץ 2016 באתר המועצה. אין רישום בבתי הספר. בעת הרישום לכיתה א' תתבקשו לבחור שני בתי ספר. הביקור בימים הפתוחים יסייע לכם בבחירה.
תוכלו להיכנס למתחם המיוחד באתר המועצה ולקרוא אודות יחודיות בתי הספר ותהליכי הבחירה בלינק הזה

נשמח לראותכם,

נשים בעסקים

 

המועצה ממשיכה להשקיע ולהפנות משאבים רבים לטובת נושא קידום מעמד האישה במושבה. אני רואה חשיבות רבה בקידום מעמד האישה ופועל כל העת בכדי לפתח ולקדם את הנושא. ברביעי, הסתיים קורס נשי עסקי שהעבירה טל מזור, במסגרת פרוייקט, נשים בעסקים אבן יהודה. בקורס שנמשך שישה חודשים, השתתפו כ 35 נשים, הועשרו המשתתפות בעצות, הדרכה, כלים ועזרים נוספים שיסייעו להן להקים ולנהל עסק עצמאי.
בחודש הבא תתחיל סדרת מפגשים נוספת חדשה. נשים מצליחות שעשו את זה והקימו עסק עצמאי ובכך שינו את הקריירה האישית שלהן. במפגש הראשון שייערך ב 13.4 נארח את סיגל יושע ואורלי פינקלמן.
השבוע, נערך בויצו מפגש נוסף של מועדון "הן משלנו" , בנושא "אומנית ואומנותה" בו הצדענו והבענו הערכה והוקרה לנשים מהמושבה העוסקות באומנות, בהשתתפות:
-נוריתא: בעלת סטודיו ליודאיקה, מנחת סדנאות לציור מנדלות.
-אתי גילעד: אומנית תכשיטים. מנחת סדנאות חריזה.
-דיתה לירון: אומנית בתחום הציור, בעלת סטודיו 6 בנתניה.
-דודו פלד: בעלת סטודיו לילדים ומבוגרים לפיסול בעיסת ניר ובחומרי מחזור.
לכבוד יום האישה הבינלאומי שייערך ב 8.3 ייערכו אירועים נוספים במהלך השבועות הקרובים:
9.3 - צופית גרנט - אמנם לא נותרו כרטיסים אבל אתן מוזמנות להגיע ליריד המכירה שייערך בגני שרונים החל מ 18:00.
20.3 קורס כתיבה שיווקית בשיתוף מעוף נתניה.
אני מבקש להודות לחברת המועצה, לימור גיל שני, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי ולאורנה דקל, יו״ר ויצו, על הפעילות הרבה וההשקעה בנושא קידום מעמד האישה.

מוקדן / מוקדנית למוקד המועצה


למוקד פניות הציבור והביטחון של המועצה דרוש מוקדן/מוקדנית. לפרטים ניתן לפנות לקב"ט המועצה, שמשון זכריה 0542-113022

טל נוסל

 

בשנתיים האחרונות, השקיעה המועצה תקציבים ומשאבים רבים בנושא נגישות. אנו רואים בנושא זה חובה ממדרגה ראשונה כלפי תושבינו. אני מבקש לפרגן לתושב המושבה, טל נוסל, שבכל שבוע מעדכן וחושף אותנו לאתרי טיולים שונים ומונגשים בארצנו היפה. טל היקר, משתף אותנו במגוון של מסלולים, אתרים ומקומות טיול ובילוי שהונגשו עבור בעלי צרכים שונים. טל, פעיל בקהילת אבן יהודה ועושה רבות למען קהילת הנכים והצורך לשיוויון הזדמנויות לכולם. אני מבקש להודות לטל על פועלו, על שמשתף אותנו ולהביע את מלוא הערכתי לדרך שהוא מוביל.

התחלת עבודה פרוייקט הדרים דרום

השבוע התחלנו בביצוע העבודות בפרוייקט הדרים דרום. בין העבודות שיתבצעו: סלילת כבישים, הקמת כ – 40 חניות, הקמת מדרכות, הסדרי תנועה ובטיחות כולל כניסה ויציאה לשכונת המושבה הירוקה, שבילי אופניים, תשתיות גינון ותאורה, פיתוח סביבתי ועוד.
אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה ומחלקת ההנדסה על ההשקעה הרבה בקידום הפרוייקט. 
לעיונכם שוב הסדרי התנועה: קטע הכביש מרחוב הדרור בדרום ועד הפנייה לרחוב העופרית בצפון ייסגר לנסיעת כלי רכב בשני הכיוונים. 
אנו מתנצלים על אי הנוחות שתגרם בעקבות ביצוע העבודות ומקווים שעם סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות איכותית וטובה יותר.

תוכנית מתאר – שינוי מועד המפגש

 

רשמו ביומנים, ביום ג', 4 באפריל, נקיים כנס נוסף בנושא תוכנית המתאר של המושבה. אנו ממשיכים קדימה וכחלק ממדיניות השקיפות ושיתוף התושבים נקיים כנס בנושא הצגת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. הכנס בהשתתפותי, חברי מועצה, צוות וועדת ההיגוי ואדריכל ברנדס. אני מבקש להודות לכל המתנדבים הרבים וכל התושבים שהגיעו והיו שותפים להכנת התוכנית ולקחו חלק בכנס הראשון וקורא לכולם, לכל תושבי המושבה להגיע לכנס השני, לשמוע ולהשמיע.

שובל קלושינר

 

אומנית נוספת מוכשרת מאבן יהודה שמה אותנו על המפה. שובל קלושינר המצליחה עובדת על אלבום חדש בביצועים מקוריים. שובל בתחילת דרכה המקצועית, שופעת יצירתיות וכישרון רב. תוכלו לצפות בשובל בדף הפייסבוק שלה ותנו לה לייק. בהצלחה בהמשך הדרך, עוד נשמע עליה רבות.

צופים ובני עקיבא

 

המועצה המקומית, גאה בבני הנוער של המושבה ומעודדת פעילות והשתתפות של ילדינו בתנועות הנוער השונות. השבוע נערך ערב פעילות של הצופים ביחד עם בני עקיבא. מדובר על מפגש של מדריכים וחניכים מהצופים. מטרת המפגש הייתה היכרות בין הנוער החילוני והדתי ופיתוח שיח בנושא תנועות נוער ומציאת מכנה משותף. במפגש, דיברו, הכירו, שתו ואכלו ונהנו ביחד. חוויה מהנה בהחלט. בהחלטה משותפת סוכם, שלא לבוא עם מדים וחולצות תנועה כדי להדגיש את האחדות שבנינו ולא ליצור קו וגבולות.
אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בארגון והפקת המפגש, לחניכי בני עקיבא והצופים, למדריכים ולכל המתנדבים. תודה רבה לסניף בני עקיבא על אירוח חם ועל מפגש מוצלח ומהנה.

מרכז קרסו החדש

 

השבוע השתתפתי ביחד עם יו"ר קרסו נדל"ן יוני גולדשטיין, חברי דירקטוריון החברה, המנכ"ל דן פרנס, עו"ד שמעון מזרחי והנהלת החברה בטכס הנחת אבן הפינה למרכז (קרסו) המסחרי החדש שיוקם ברחוב המייסדים במרכז המושבה. זמן הבנייה המוערך, עוד כשנה וחצי לערך. קרסו מרכזים מסחריים מקבוצת קרסו נדל"ן, תשקיע במרכז הקניות הממוקם בכיכר המייסדים כ- 58 מיליון שקל. המרכז שתוכנן על ידי האדריכל אבנר שר וצוותו ישתרע על פני כ- 3,500 מ"ר ויבנה בשלושה מפלסים מעל חניון תת קרקעי. 
במרכז שני חניונים ובין השוכרים שקבעו מיקומם במרכז ניתן למנות את רשת סופרפארם, מרכול מרשת סטופמרקט, בית קפה ובייקרי מרשת ארקפה ועוד. בנוסף תפתח במרכז מרפאה של מכבי שרותי בריאות.
המרכז מוקם כחלק מתוכנית כוללת של המועצה להפיכת מרכז המושבה למדרחוב חדשני, מתפתח ומתקדם שיעניק לתושבי אבן יהודה מגוון רחב של אפשרויות בילוי ופנאי.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

השבוע בתיכון הדסים אבן יהודה היה גדוש בפעילות חינוכית – חברתית וערכית כמו תמיד.

המשצ"ים יצאו לניווט עצמי לזכרו של סרן יואב הר שושנים שנפל בפעילות מבצעית בלבנון לפני 21 שנים. התלמידים ניווטו בשטח עם מפות מקצועיות, ביקרו בהיכל הזיכרון ופגשו את בני המשפחה כל הכבוד על היוזמה המבורכת של דרורית לוי ולירון מרגלית.

- תלמידי שכבת ט' השתתפו בהרצאה בנושא בטיחות בדרכים של אור ירוק, המלווה בדילמות בטיחותיות כהולכי רגל, כנוסעים ברכב ופעולות מסוכנות בדרכים (קסדות, אוזניות, אופניים ולילה). הושם דגש על תכנים רלוונטים כגון חציית כביש לא זהירה תוך שימוש בסלולאר , משחקים בכביש , רכיבה והתנהגות הקשורה באופניים החשמליים. חשוב עד מאוד ותודה למאיה מלמד. 
- תלמידי מסלול אדריכלות נוף, נסעו לחי בר שבכרמל ובקרו במשתלת יגור. מטרת הסיור הייתה הכרות עם תכנית השיקום לבעלי החיים והצמחים בכרמל והכרות עם אדריכל נוף והכרת גינות ברחבי העולם. 
- תלמידי מסלול ביולוגיה ימית, סיירו בחוף מכמורת, בקרו במעבדת ליטורל, גרפו פלנקטון ונחשפו לתחום החקלאות הימית.
- תלמידי מסלול חוקה ומשפט, ביקרו בבית משפט השלום בפתח תקווה, במטרה להעמיק את הידע בעולם המשפט, האזרחות והדמוקרטיה. התלמידים נחשפו לדיונים בבית המשפט ונהנו מהרצאה של שופט אשר

חשף בפניהם את עולם המשפט.


- תלמידי מסלול חקר החלל, ביקרו במעבדת לוויינים במרכז המדעים בהרצלייה, האזינו להרצאה של פרופ' חיים אשד מסוכנות החלל הישראלית בנוגע לפרויקט "דוכיפת" וסיירו במוזיאון א"י בתל אביב.

התרמת שיער למען חולים וחולות במחלת הסרטן

בין שלל היוזמות המבורכות המתקיימות בויצו הדסים אבן יהודה, במסגרת יום המעשים הטובים נקיים אירוע חשוב ומיוחד. התרמת שיער למען חולים וחולות במחלת הסרטן. האירוע החשוב ביוזמת נעמה כספי מהנהגת הורים ובנות שכבה יב' נקבע ליום שני 14.3 בין 9:30-12:30
תודה לרינת אורן שיזמה את החיבור עם עמותת פ.ל.א. המעוניינות והמעוניינים לבוא ולתרום מוזמנים ליצור קשר עם אורית פיכמן. 
אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכת החינוך, למנהל הכפר, זאב טויטו, למנהל התיכון, אלי בצלאל, למרכזות, למחנכות, לצוותי ההוראה, לכל המתנדבים הרבים ולכל האנשים הטובים שעושים לילות כימים על מנת שילדינו בתיכון הדסים אבן יהודה ילמדו, יעשירו ויתחנכו. תודה לכולם.

שכבת ד' בבכר

 

כחלק מפרוייקט יום המעשים הטובים וכחלק מפרויקט נתינה לכל השנה בבית הספר בכר, שכבת ד׳, נרתמה למבצע חברתי – קהילתי. תלמידי השכבה ביוזמה ברוכה, החלו בצביעת ההוסטל של אקי"ם השוכן לצד בית הספר. בנוסף, הילדים המקסימים, מטפלים גם בנושאים הירוקים ושותלים צמחייה. אני מבקש לברך את כל מי שלקח חלק במיזם היפה, הנהלת בית הספר, את תלמידי בית הספר, את חברי הנהגת ההורים, המתנדבים הרבים, את דורית ויורם פריזמן, שנרתמו גם הם לעזור והכינו שלוש חביות מצויירות לחצר ההוסטל.
תודה לכולם ויישר כוח על התרומה וההשקעה.

וועדת מל"ח מושבית

 

כחלק ממוכנות המועצה לשעת חירום, התכנסה השבוע וועדת מל"ח (משק לשעת חירום) מושבית בהשתתפות, מפקד היקל"ר, רולי ארד וסגנו ונציג משרד הפנים, חזי רז. הוועדה מתכנסת אחת לרבעון (4 פעמים בשנה) ודנה בכול הנושאים הנוגעים למל"ח. השבוע, לאחר שנציגי פיקוד העורף, ציינו פעם נוספת את הערכות המועצה והשיפור הניכר שהתבצע בשנתיים האחרונות, עסקו חברי הוועדה בהערכות המכלולים לשעת חירום, רכש וציוד ועדכון ראש המועצה על התקדמות שיפור ושדרוג מקלטים נוספים ברחבי היישוב. 
בישיבה, ציינתי ושיבחתי את עבודת קב"ט המועצה, שמשון זכריה, חברי הוועדה וראשי המכלולים והמתנדבים הרבים שפועלים כל העת למען כולנו. ביום רביעי, 9/3 , ייערך תרגול נוסף על ידי פיקוד העורף שיכלול, הפעלת מערכת צופרים בשעה 10:05. 
תודה לכולם והמשך עשייה פורייה.

עדכוני מועצה ומתנ"ס

 

מרוץ אבן יהודה ה-8

מרוץ אבן יהודה ה – 8 ייערץ ב – 12.3. למי שעדיין לא נרשם, הרשמה מאוחרת עד ל-6.3.16 בשעה 10:00
לנוחיותכם ניתן להוריד טופסי רישום מהלינק הבא: http://www.evenyehuda.org.il/?CategoryID=306
קישור לרישום באתר: http://www.realtiming.co.il/site/554
להלן רשימת הרחובות שיסגרו לתנועה בין השעות 06:30-10:00 :
דרך רבין – מכיכר רבין - ביה"ס האמריקאי עד רח' באר גנים משני הכיוונים.
רח' השרון – מרח' העצמאות עד רח' רבין ( החל מהשעה 5:30).
רח' העצמאות – מרח' הסחלב עד רח' השומרון.
רח' השומרון- מרח' האגמון עד רח' צבעוני.
רח' הפלמ"ח – מרח' ותיקים עד רח' ההדרים.
שימו לב! לשינויים בהסדרי התנועה. סליחה על אי הנוחות הזמנית.

רומיאו ויוליה

נפתחה מכירת כרטיסים להצגת מבוגרים – רומיאו ויוליה. הדרמה המפורסמת בעולם - סיפור האהבה הגדול של כל הזמנים בלבוש מודרני. פרטים:http://www.evenyehuda.org.il/?CategoryID=0&ArticleID=1018
כרטיסים במתנ"ס 09-8910070

פורימון אבן-יהודה במתנ"ס

חוגגים פורים ביום ה' 24.3.16 בין השעות- 10:30-13:00 במתחם המתנ"ס פרטים בפרסומים השונים בהמשך.

דרושים סטודנטים

לקורסי תגבור במתמטיקה, פיסיקה ואנגלית, דרושים מורים/סטודנטים ללמידה והכנה לבגרות. למעוניינים-יש להעביר קורות חיים בצירוף תעודות והמלצות לצפנת, רכזת העשרה למייל – pnay@eveny.matnasim.co.il

לסיום,

גאוות יחידה נוספת לכולנו באבן יהודה. לאחר ששלושה מבני המושבה סיימו בשבוע שעבר קורס קציני חי"ר יבשה, אני גאה לברך חייל נוסף מהמושבה שהצטרף למערך הפיקוד הלוחם של צה"ל. מפאת מגבלות הצנזורה אציין את שמו ושם משפחתו בראשי תיבות, א. ב. י. בן 21, סיים בהצטיינות קורס חובלים של חיל הים. א., למד בבית הספר בכר ולאחר מכן בהדסים, חניך ומנהיג בתנועת הצופים וכמובן פעיל ומעורב בעשייה הקהילתית חברתית שלנו כאן במושבה. נער מקסים וערכי שבכל מקום משאיר חותם לטובה. תמיד בולט ומצטיין בכל. מסלול קורס חובלים היוקרתי, הינו קשה, ארוך, מאתגר ומצריך כוחות ואיכויות שיש לטובים ביותר. אני מבקש לברך את משפחתו, ההורים מיכל וגיל בכל טוב ולאחל לו לאחר שסיים את הקורס ובהצטיינות ועשה זאת בנחישות ובהשקעה רבה, "יברכך השם וישמרך, יאר יהוה פניך אליו ויחנך, ישא יהוה פניו אליך וישם לך שלום". עלה והצלח.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד