אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 25.3.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תושבים יקרים שלום לכולם.

השבוע שחלף עמד בסימן אירועי פורים. והמושבה אבן יהודה צהלה ושמחה. השתתפתי בכל האירועים שהיו מוצלחים, שמחים ומאורגנים בצורה טובה, יוצאת מן הכלל. הגעתם של רבים מהתושבים לאירועים מעידה על קהילת אבן יהודה חזקה ואיתנה. שמחתי מאוד לפגוש אתכם בחגיגות, תושבים נהדרים, מסכות, רעשנים, שירים וריקודים. פורים היה ססגוני ומרגש. ילדים מקסימים בתחפושות משגעות, מלווים בהורים גאים מאושרים. שמחה, צהלה וכיף אמיתי. 
הפעילויות והאירועים השונים החלו בבתי הספר ובגני הילדים, נמשכו בסביום, קריאת מגילה בבתי הכנסת, בחב"ד, בקהילת השחר, אירוע מרכזי במרכז הקהילתי, פעילות עמותת אורות במתחם דודאים וכמובן בנשף בהדסים.
אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בארגון אירועי ופעילות פורים והיה שותף להצלחה ולהנאה שלנו התושבים: למחלקת החינוך, למנהלי בתי הספר, למורות, לגננות, לסייעות, לעובדי המועצה והמרכז הקהילתי, למתפללי בתי הכנסת, לרב בדיחי, לרב נוימן, לרבנית גילי צדקיהו, למדריכי וחניכי תנועות הנוער, לוותיקי הסביום, לכל המתנדבים והפעילים החברתיים שסייעו, תרמו ועזרו, למחלקה לשירותים חברתיים על ארגון משלוחי מנות ולכל האנשים שהכינו משלוחים ודאגו להעבירם לבתי חולים, למוסדות רווחה, לחיילים ולשכנים, לחברי הנהגות ההורים ולכל ההורים וכמובן לילדים המתוקים שעשו את החג שמח ומאושר יותר. שוב תודה מכל הלב לכולם.

ביקור ח"כ אלי כהן

 

בראשון הקרוב יגיע לפגישת עבודה בלשכת ראש המועצה, ח"כ אלי כהן מסיעת כולנו. ח"כ כהן, רואה חשבון במקצועו, יו"ר וועדת הרפורמות וועדת הכספים בכנסת, פועל לצד שר האוצר, משה כחלון בקידום רפורמות בתחום הדיור. ח"כ כהן, נבחר לאחד מ-100 האנשים המשפיעים על הכלכלה הישראלית בדירוג השנתי של מגזין "דה מרקר".
במסגרת ועדת הרפורמות וכן במסגרת הצעות חוק פרטיות מקדם ח"כ כהן רפורמות בתחום הנדל"ן, המערכת הפיננסית, עסקים קטנים ובינוניים, דיור ציבורי ועוד.
בישיבה אציג בפניו את תוכניות הבנייה והתוכניות לפינוי בינוי שכונות מכבי ובן גוריון. כמו כן, את האפשרויות לבניית דירות לזוגות צעירים במתחם של מנהל מקרקעי ישראל שמאחורי הדסים. ביחד נגבש את האפשרויות והדרכים להובלת וקידום הפרויקטים שבאבן יהודה אל מול משרד האוצר והשיכון והבינוי.

תוכנית מתאר

 

רשמו ביומנים, המועד החדש שנקבע להצגת חלופות בהשתתפות תושבי המושבה, יום ב', 4 באפריל, 19:00, בבית יחיאל. הכנס בנושא הצגת חלופה מועדפת של תכנית המתאר. כולם מוזמנים.

תאורה מתחם מגרשי הספורט

 

כחלק משיפור ושדרוג התשתיות המועצה משדרגת את תשתית התאורה, גופים ופנסים, במתחם מגרשי הספורט ברחוב השומרון. במסגרת הפרוייקט שעלותו כ- 150,000 ₪, נבחר השבוע קבלן זוכה במכרז להחלפת גופי התאורה במגרשי הטניס, כדורעף, כדורגל וכדורסל. לאחר סיום העבודות יוכלו כל חובבי הספורט במושבה ליהנות מתאורה טובה ואיכותית יותר ובכך לעסוק בספורט גם בשעות הערב.

מוקד המועצה

 

מוקד המועצה שהוקם למענכם התושבים, פועל לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. במוקד ניתן לדווח על כל בעיה, תקלה ומפגע בו נתקלתם. כמו כן, ניתן לפנות בכל שאלה. המוקדנים עומדים לרשותכם בכל נושא. מספר הטלפון של המוקד 09-8915000. כחלק משיפור השירות לתושב, נבחר לאחרונה, אמיר אבן טוב למנהל המוקד. אמיר מרכז את כל פניות ותלונות התושבים. בנוסף, ניתן לפנות אלינו בדף הפייסבוק של המועצה המקומית אבן יהודה.

האגודה למען החייל

 

האגודה למען החייל באבן יהודה, בהובלת צפי מן היקרה, פועלת לאורך כל השנה למען ולרווחת חיילי צה"ל. היוזמה והפעילות של המתנדבות, מעוררת כבוד והערכה רבה. השבוע נערך בזאר ובו מכירה של פריטים, מתנות וכלים על ידי האגודה למען החייל במושבה, כמובן שכל ההכנסות לטובת חיילי צה"ל. אני מבקש לברך את צפי ואת כל המתנדבות בבריאות ואריכות ימים ולהודות להם על היוזמה וההתמדה.

ויצו אבן יהודה

 

כחלק ממגוון היצע הפעילויות של ויצו אבן יהודה למען התושבים, התחילה השבוע סדרת מפגשים נוספת. כתיבה שיווקית שמהווה כלי שכל אחד זקוק לו, פרזנטציה נכונה, מכירה אישית, כלים להגיע ללקוחות חדשים ולתחזק לקוחות ותיקים ועוד. תודה לאורנה דקל על העשייה הרבה וההשקעה. פרטים נוספים בויצו.

עו"ד חיה גוגיג

 

לאחר שנים רבות של עבודה משותפת, אנו נפרדים מהיועצת המשפטית של המועצה, עו"ד חיה גוגיג. חיה, הייתה לנו לעזר רב כיועצת משפטית למועצה, בעלת ידע וניסיון עצום והייתה שותפה מלאה להתפתחות המועצה בכל התחומים. תמיד ליוותה אותנו בייעוץ, בהכוונה ובעצה טובה. חיה תרמה לנו מהידע הרב שלה ומילאה את תפקידה במסירות, בחריצות, בנועם הליכות ובמקצועיות רבה. אני מבקש להודות לחיה מכל הלב על עבודתה במועצה ולאחל לה הצלחה רבה וכל טוב. כאות הוקרה לחיה, תערוך המועצה, ביום ד', 30.3, 19:00, פרידה מחיה בהשתתפות חברי מליאת המועצה בבית יחיאל.

רותה סולומון

 

השבוע השתתפתי בחגיגות יום ההולדת למורה הוותיקה, האחת והיחידה, רותה סולומון. לא אגלה את הגיל האמיתי של רותה, אך תמיד היא הייתה צעירה באופייה וברוחה. רותה מוכרת לרבים מוותיקי המושבה, כמורה ומחנכת לחיים, אהובה ויקרה. אני מבקש לברך אותה בכל טוב, בריאות מלאה והרבה נחת והצלחה.

כנס מחזור 1959 בבכר

 

בשישי, 1.4 יתקיים כנס בוגרי מחזור 1959 בבכר. האירוע בשיתוף המועצה ובית הספר והכוונה להפוך את הפרוייקט למסורת. אני מבקש לברך את מיקי לפיד, על היוזמה הברוכה ומקווה שרבים מבוגרי המחזור יגיעו וייהנו במפגש.

יתוש הנמר האסיאתי

 

הבוקר, שישי, הגיעה לבית הספר בכר מנהלת מח' איכות הסביבה ותברואנית המועצה וביצעה פעולות ניטור בבית ספר. ביום ראשון אבקש פעם נוספת מאיגוד ערים לאיכות הסביבה, לשלוח אלינו אנשי מקצוע וביחד איתם נבצע ביקורות נוספות . 
חשוב להדגיש שאנשי איגוד ערים לאיכות סביבה, מגיעים על פי בקשת המועצה, באופן קבוע לאבן יהודה ומבצעים פעולות ניטור בכל רחבי המושבה. על פי חוות דעת של אנשי המקצוע, הדברה אינה מהווה פתרון לבעיית יתוש נמר אסיאתי. בלינק המצורף פעולות להתמודדות עם התופעה: 
http://www.sviva.gov.il/…/PestC…/Pests/Pages/AsianTiger.aspx

מועדון פטנק אבן יהודה

 

מועדון הפטנק של המושבה מחפש את השחקנים הבאים בקרב התושבים. משחק הפטנק דורש קואורדינציה רבה והוא אחד מענפי הספורט הבודדים בהם רשאים גברים ונשים להתחרות בצוותא באותה קבוצה. ספורט הפטנק הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות והקמת המגרש החדש מאפשרת לתושבים רבים בכל הגילאים להגיע ולהשתתף בפעילות ספורטיבית. אני קורא לכל התושבים הספורטאים בכל הגילאים להגיע ולהצטרף לפעילות.

רחוב ההדרים פינת סיני

 

השבוע התחלנו בעבודות בפרוייקט רחוב מכבי-תל צור. ביום ראשון, ייחלו עבודות להסדרי תנועה ברחובות ההדרים פינת סיני. אנו שואפים להתחיל בחודש הבא את העבודות בפרוייקט רחוב העצמאות שיכלול שיפור ושדרוג תשתיות תנועה ובטיחות והסדרי תנועה שישפרו את הנסיעה ובטיחות הנוסעים והולכי הרגל ברחוב. 
בשלב זה ביצוע העבודות אינו מצריך סגירת כבישים. במידה ובעתיד ייסגרו כבישים, נעדכן בהתאם.
אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שעלולה להיגרם בעקבות ביצוע העבודות ומקווים שעם סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות איכותית וטובה יותר.

גן משחקים ליד המרכז הקהילתי

 

השבוע השלמנו את עבודות הפיתוח הסביבתי בגן המשחקים הציבורי שהוקם בכניסה למרכז הקהילתי. בגן החדש הוקמו מתקני משחקים, רצפת גומי, תשתיות תאורה וגינון, פיתוח סביבתי ועוד, כל זאת למען ההורים והילדים שמגיעים למרכז. גם השנה נמשיך בהקמת גנים נוספים למענכם. 
שיפור ושדרוג תשתיות כבישים
השבוע נמשכו עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות כבישים באזורים נוספים באבן יהודה. מפגעים, תקלות ובעיות שנוצרו בתשתית הכבישים, תוקנו וטופלו. אנו נמשיך לעשות כל שידרש על מנת שכבישי המושבה יהיו בטיחותיים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

מופע תרבות חמדה - קברט ז'בוטינסקי, יתקיים במוצ"ש, 26.3.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל.

הצגת מבוגרים - רומיאו ויוליה תיאטרון ב"ש, יתקיים ביום א' 3.4.16 בשעה 20:30 בבי"ס האמריקאי.

נמשכת ההרשמה לקייטנות פסח של המרכז הקהילתי לילדי הגנים ולילדי כיתות א'-ו', הקייטנות יתקיימו בין התאריכים 13-20.4.16, פרטים נוספים והרשמה במרכז הקהילתי 09-8910070.

דרושים סטודנטים לקורסי תגבור במתמטיקה, פיסיקה ואנגלית, דרושים מורים/סטודנטים ללמידה והכנה לבגרות, למעוניינים, יש להעביר קורות חיים בצירוף תעודות והמלצות לצפנת, רכזת העשרה, למייל – pnay@eveny.matnasim.co.il

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד