אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 1.4.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

תוכנית מתאר

 

ביום ב' הקרוב, 4 באפריל, 19:00, בבית יחיאל, יתקיים מפגש נוסף בנושא תוכנית המתאר של אבן יהודה. במפגש בהשתתפות חברי מליאת המועצה, חברי וועדת תוכנית המתאר, מתנדבים ותושבים, יוצגו אפשרויות לחלופה מועדפת של תוכנית המתאר. כולם מוזמנים.

ביקור ח"כ אלי כהן

 

המועצה ממשיכה להשקיע מאמצים בקידום פרוייקט פינוי בינוי בשני אתרים מרכזיים במושבה. אנו פועלים בשנתיים האחרונות בכדי לקדם ולהוציא לפועל מספר תוכניות משמעותיות בנושא דיור, שיביאו לשינוי באורך החיים של התושבים, שיפור ושדרוג המתחמים והבתים וכמובן ישדרג את ערך הבתים של התושבים הוותיקים. בראשון האחרון, הגיע לפגישת עבודה בלשכתי ח"כ אלי כהן, מסיעת כולנו. ח"כ כהן, רואה חשבון במקצועו, יו"ר וועדת הרפורמות וחבר ועדת הכספים בכנסת, פועל לצד שר האוצר, משה כחלון ושר השיכון והבינוי, יואב גלנט, בקידום רפורמות בתחום הדיור.

בישיבה, הצגתי בפניו את תוכניות הבנייה והתוכניות לפינוי בינוי שכונות מכבי ובן גוריון וביקשתי את התערבות וועדת הרפורמות וסיועו של ח"כ כהן בקידום האפשרויות לבניית דירות לזוגות צעירים במתחם של מנהל מקרקעי ישראל שמאחורי הדסים. בנוסף, גיבשנו את האפשרויות והדרכים להובלת וקידום הפרויקטים שבאבן יהודה אל מול משרד האוצר ומשרד השיכון והבינוי.
אני מבקש להודות לח"כ אלי כהן על הגעתו לאבן יהודה והתגייסותו למען קידום תוכניות ורפורמות שאנו מנסים להוביל באבן יהודה. אני מתכוון להמשיך ולעשות כל שניתן בכדי לדאוג להיצע דירות לזוגות צעירים כך שבני המושבה יוכלו לרכוש כאן בית ולהישאר באבן יהודה.

ישיבת מועצה

 

ברביעי, נערכה ישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה. לאחר שסקרתי בפני חברי המליאה מספר נושאים ופרוייקטים, חברי המליאה אישרו את הנושאים שעל סדר היום: אושר תב"ר (תקציב בלתי רגיל) 3.300.000 ₪ למעגל תנועה באזו"הת רחוב העצמאות – הרימון ותב"ר נוסף, לתכנון שלושה גני ילדים (גן אחד לחינוך מיוחד), במתחם 212.
אני מבקש לברך את כל חברי המליאה באבן יהודה, שמהווים גם את הקואליציה במושבה, סיעות, לי, הצעירים והמושבה שלנו, על עבודתם הציבורית בהתנדבות, על ההשקעה וההתמדה, על הפעילות, העשייה, קידום ופיתוח המושבה ומאחל לכולנו המשך שיתוף פעולה פורה למען כל תושבי אבן יהודה.

בית חם באבן יהודה

פרוייקט נוסף של המועצה והמחלקה לשירותיים חברתיים. אנו מזמינים משפחות המעוניינות לאמץ חיילים בודדים וחיילים שמחפשים פינה חמה לחופשות וסופי שבוע. הפרוייקט הינו נדבך נוסף בפעילות המחלקה לשירותים חברתיים. את הפעילויות הערכיות והחשובות מובילים מנהלת המחלקה, חגית זהבי וחבר המועצה, עוז כהן. יישר כוח והרבה תודה על העבודה היפה.

בית הספר בכר

 

בית הספר היסודי בכר, הפך למבוקש מאוד עבור סטודנטים רבים המבקשים לעשות את לימודי ההתמחות שלהם כאן אצלנו באבן יהודה. זוהי תעודת כבוד והערכה למערכת החינוך היישובית. כ – 10 סטודנטים, מהמכללה לספורט בוינגייט, הגיעו לבית הספר להתמחות והצטרפו לצוות המורות לספורט, מיכל סניור, הילה טיבי וקטיה פופ. במהלך השבועיים הקרובים יחוו התלמידים שיעורי חנ"ג מגוונים ומשמעותיים. רוח האוליפיאדה והערכים המובילים נותנים את ההשראה לנושאים הנלמדים ומובילים ללמידה. בשבוע הבא תעירך אוליפיאדה לשכבת ו' ובהמשך לשאר השכבות. ברכות לצוות ההוראה, למורים לחנ"ג, לילדים המקסימים והרבה הצלחה לסטודנטים.

נפרדים מעו"ד חיה גוגיג

 

השבוע ערכנו טכס פרידה מעו"ד חיה גוגיג, היועצת המשפטית של המועצה שליוותה אותנו במשך 37 שנים. באירוע השתתפו ראשי המועצות בעבר, זיוה בן דרור, גדי כרמלי ועמוס עזאני, יצחק ימיני ראש מועצת פרדסיה לשעבר ,פואד כהן סגן ראש המועצה לשעבר, חברי מליאת המועצה בהווה ובעבר, חברי הנהלת המרכז הקהילתי, עובדי מועצה, עובדי המרכז הקהילתי, אורחים ובני משפחת גוגיג. האירוע היה מרגש ומכובד וכל המשתתפים בירכו והודו מכל הלב לחיה על שנים יפות של עבודה משותפת. אני מבקש פעם נוספת להודות, ולאחל לחיה, בריאות ואריכות ימים ובהצלחה בכל מעשה ידיה.

גלעד לוז - פרויקט כרובית

פרוייקט כרובית מתקיים בכל הארץ במספר חגי ישראל. מטרת הפרויקט היא לאפשר למי שאין ביכולתו לבשל, מפאת נכות או מחלה קשה, לאכול בחגים ארוחה טעימה ומכובדת, ולא מזון מקופסאות שימורים. המקבלים הם בעיקר קשישים, ניצולי שואה, וטרנים וחולים, וגם משפחות שאין ביכולתן לבשל, ולא מסיבה כלכלית בלבד. מדובר באנשים, שגם לו היה להם הכסף לקניית המצרכים, לא היו מסוגלים לבשל בעצמם, מפאת גילם או מחלתם. בפרוייקט כרובית, מבשלים, אורזים ומחלקים להם את האוכל, עד פתח הבית. מתנדבים יקרים נרתמים לאסוף ארוחות לקשישים, ניצולי שואה ומעוטי יכולת. גלעד לוז, משלנו, הוא אחד מאותם מתנדבים שלקח על עצמו להרים את הנושא במושבה. גלעד, בעזרתם של תושבים נוספים, החל בגיוס מנות חמות, אוכל טרי מבושל, אותם יעביר למרכז הארצי בחולון. אני מבקש לברך אותו על היוזמה הברוכה ולהודות לו על ההשקעה והתרומה.

הכנסת ספר תורה לגן רותם

 

הבוקר, שישי השתתפתי בחגיגות הכנסת ספר תורה לגן רותם. הספר נתרם על ידי אוהבה צווייפלר היקרה. השמחה וההתרגשות של כל המשתתפים הייתה גדולה. שמחת הכנסת ספר תורה היא מצווה גדולה. אני מבקש להודות לכל המשתתפים באירוע, לאהובה על התרומה, לרב היישוב, אהרון בדיחי, למנהלת מח' חינוך, הגב' סימי פרץ, מנהלת הגנים, תאיר רווה, לשמואל שיר מהמועצה הדתית, למפקחת מכיל בוטבול לחן הגננת שירית הסייעת, לגננות, זהבה, רונית מגן מורן, אפרת מגן נרקיס, לכל ההורים וכמובן הכי חשובים הילדים המתוקים מגן רותם, גן מורן, גן נרקיס והתלמידים האורחים מבית הספר בכר. ולדורון גרידיש ושמשון רחמן פור שארגנו, הפיקו והובילו את האירוע.

נשות ויצו אבן יהודה

 

השבוע בנות ויצו המדהימות של המושבה ביקרו בירושלים ופגשו בבית הנשיא את הגברת הראשונה, נחמה ריבלין. לאחר מכן הגיעו לכנסת למפגש עם ח"כ קסניה סבטלובה ומאוחר יותר הגיעו לויצו ירושלים כדי להיחשף לפעילויות השונות של הסניף המקומי בעיר הבירה.
בשנתיים האחרונות, סניף ויצו באבן יהודה והמועצה המקומית, מעניקים לתושבות המושבה מגוון רחב של פעילויות ואירועים והסניף כיום מהווה דוגמא לחיקוי עבור שאר הסניפים באזור השרון. אני מבקש לברך את יו"ר ויצו, אורנה דקל ואת כל המתנדבות ואת חברת המועצה לימור גיל שני, על היקפי הפעילות, ההשקעה וההתמדה ומאחל להן המשך עשייה למען בנות המושבה.

מכרז יועץ בכיר לאדריכלות או תכנון ערים

 

השבוע פרסמנו מכרז נוסף לתפקיד יועץ בכיר לאדריכלות או תכנון ערים לפרויקטים של המועצה. העונים על דרישות המשרה, מוזמנים להעביר קורות חיים בצירוף השאלון , תעודות והמלצות לכתובת mazkir@even-yehuda.muni.il או לפקס: 09-8997315 לידי מרים, לא יאוחר מיום 19.4.16 עד 12:00 בצהריים בציון שם המשרה. פרטים נוספים באתר המועצה.

מחזור כ (1959) מתארח בביה"ס בכר לחגוג יום הולדת 70

 

הבוקר השתתפתי בכנס מחזור כ' בבכר. זהו המחזור הראשון בתולדות אבן יהודה בו למדו שתי כתות א'. בוגרי המחזור (ילידי 1945) יזמו את המפגש עם בית הספר והמועצה, כדי לחגוג ביחד יום הולדת 70. 
כתה א'1 למדה בצריפי "להט", במקום שבו עומדת היום קופ"ח כללית. כתה א'2 למדה בבניין הראשי של ביה"ס, היום בנין המועצה. בטו' בשבט 1954, עבר ביה"ס היסודי כולו ואתו מחזור כ', אז בכתה ג, לביה"ס החדש. ב- 1959 הם סיימו את לימודיהם בביה"ס, שאז כבר נקרא "בכר", ע"ש של המורה הראשון וראש ועד הישוב, יהודה בכר.
רבים מבוגרי המחזור, הגיעו מכל קצות הארץ, לאחר שלא ביקרו במושבה שנים רבות. הבוגרים סיירו במוזיאון, המשיכו לביה"ס, שם קבלו אותם תלמידי כתות ו' בברכת "שלום כתה א" והעניקו לכל אחד מהם תג זיהוי ופרח.
הוותיקים, אילה הוכמן (פרופסור למדעי החיים באוניברסיטת ת"א), ציקי כסיף (מפקד מפעל טנקי המרכבה בעבר בצה"ל), דדי חביב (מפקד מחוז הדרום במיל' בשב"כ) ונתי מתוקי (קצין על האנייה אילת שעוטר באות המופת באירוע טביעתה), התחילו את היום מוקדם יותר בשיחות עם תלמידי כתות ו', בוגרי המחזור הבא ע"ז. לאחר קבלת הפנים, נערך לבוגרים סיור בביה"ס אותו ידריכו התלמידים.
אני מבקש לברך את כל המעורבים ביוזמה הברוכה, המנהלת אביבה מורדוקוביץ, צוות ההוראה, מחנכות שכבת ו', הבוגרים הראשונים, מיקי לפיד וצוות הארגון ותלמידי בכר הנהדרים.

בית חינוך בית אב"י

 

במסגרת שיעורי מרחבי מצוינות בבית אבי, התקיים השבוע, קורס מיוחד ומרתק, "ממציאים ותגליות". המפגש נערך בהנחיית המורה מירי נאור. בקורס נחשפים חלק מתלמידי כיתות ד'- ו' לתגליות והמצאות, שחלקן השפיעו על התפתחות האנושות. התלמידים מכירים דרכים לפיתוח חשיבה המצאתית – מקורית, שיטתית ופתרון בעיות טכנולוגיות. התלמידים רוכשים כלים המסייעים בפתרון בעיות בדרך לא שגרתית ובהתמודדות עם מצבים הנראים חסרי מוצא מלכתחילה. בשיעור האחרון, בעקבות הלמידה אודות המצאת הגלגל והגלגלת והשפעתם על מגוון תחומים, התנסו התלמידים בהמצאת מתקנים חדשניים עם גלגלים. התלמידים נדרשו לזהות צורך שהניע את פיתוח המוצר, לעבוד בשיתוף פעולה וליישום הרעיון הלכה למעשה, באמצעות החומרים שהועמדו לרשותם. ברכות למנהלת בית אבי, אורה וולך, לצוות ההוראה ולמירי נאור על הפעילות, היוזמה וההשקעה.

שיפוץ ושדרוג בית ספר בכר

 

בתחילת חול המועד פסח, כשהתלמידים בחופש מבית הספר, נתחיל בשיפוץ ושדרוג בניין ג'-ד', בבית הספר בכר. לאחר שקב"ט המועצה, שמשון זכריה, יכין תוכנית אבטחה מסודרת לביצוע בזמן העבודות, נאפשר את תחילתן בזמן. עבודות הבינוי יתבצעו לאחר הפרדה מוחלטת בין בית הספר והתלמידים לבין אתר העבודה. העובדים באתר יבדקו ויאושרו על ידי קב"ט המועצה. בבית הספר מותקנות מספר מצלמות אבטחה אשר פועלות 24/7, מצלמות ומקליטות מתחמים שונים ובהם המתחם בו יבוצעו העבודות. מצלמות האבטחה מחוברות למוקד המועצה ובו צוות המוקד אשר צופה באופן ישיר במסכי המצלמות. צוות המוקד נמצא בקשר ישיר עם סיירי הביטחון, הקב"ט ואנשי האבטחה השונים ומנייד אותם בהתאם לצורך. הוחלט כי מנהל המוקד ינחה את צוות המוקד לשים דגש מיוחד ונרחב על המתחם הספציפי באופן מוגבר בכל זמן העבודות ובמיוחד בשעת פעילות בית הספר. בנוסף, יוצב שומר שיפקח על המקום וידאג לכל סידורי הביטחון נושא הבטיחות וביטחון הילדים חשוב לנו ונעשה כל שיידרש בכדי שהתלמידים ימשיכו ללמוד בשקט ובבטחה.

מתנדבי מועדון חמדה

 

בהמשך לשלל הפעילויות והאירועים בהם עוסקים מתנדבי מועדון חמדה, מועדון החמשישים של אבן יהודה, נוסף פרויקט ערכי וחשוב, התנדבות ועזרה לקייטנת פסח של עמותת סאנרייז.
המועצה והמרכז הקהילתי מארחים את קייטנת סאנרייז המאפשרת לילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן, לחוות את כיופי הקיץ בהנאה וללא מגבלות בדומה לילדים רגילים. הקייטנה מיועדת לילדי עמותת “סאנרייז” שמקיימת פעילויות פנאי וחברה לילדים חולי סרטן בגילאי 5 – 17 ביחד עם אחיהם, מכל המגזרים. העמותה מפעילה קייטנות יומיות במהלך חודש אוגוסט ובחופשת הפסח המותאמות לצרכים הרפואיים והרגשיים הייחודיים של הילדים. הפעילות מוצעת לילדים ולאחיהם ללא עלות.
לחמדה מועדון החמישים של אבן יהודה ,דרושים מתנדבים לטובת אירוח ועזרה לקייטנת פסח סאנרייז בין התאריכים 17-21/04/2016. ההתנדבות אינה מחויבת לחמישה ימים מלאים!!!
את הפרויקט מרכז, זוהר סומך וניתן לפנות אליו במייל zebra2@bezeqint.net או בנייד 050-8665712. תודה לזוהר ולכל המתנדבים היקרים.

ביקור השר לשירותים חברתיים חיים כץ

 

בשלישי הקרוב יגיע לביקור באבן יהודה, השר לשירותים חברתיים, ח"כ חיים כץ. בישיבת עבודה אציג בפניו את פעילות המחלקה שלנו והעובדות הסוציאליות באבן יהודה, הטיפול בכל הנושאים החברתיים ונושאים נוספים שבתחום אחריותו. 
תודה לשר כץ שנענה לבקשתי ויגיע למושבה.

תלמידי בית אב"י

 

השבוע הגיעו בהפתעה ללשכת ראש המועצה, תלמידי בית אבי והציגו בפני הגדה של פסח פרי יצירתם. התרגשתי מהביקור, מהרעיון והיוזמה ומיד רכשתי הגדה. יישר כוח לתלמידי בית הספר, על הפרוייקט, התכנון וההשקעה, בהכנת הגדה לפסח ותרומתם לקהילה הנזקקת. כל הכבוד למנהלת בית הספר, לצוות החינוכי ,להורים ולילדים המקסמים.
היום, שישי, תלמידי כיתה ו' מבית ספר בית אב"י מכרו ברחבי המושבה ביה"ס הגדות מעוצבות שהם הכינו והדפיסו.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

זוכרים את טל עזרא ז"ל

לפני 18 שנים, נפרדנו בצער רב מתלמיד בית הספר, טל עזרא תלמיד כיתה ט', שלאחר מאבק קשה, נפתר ממחלת הסרטן. בכל שנה, מקפידים בבית הספר לציין את טל. בטקס מרגש שאורגן על ידי מחנכת הכיתה של טל, הדיה, מעלים את זכרו של טל יחד עם תלמידי שכבה ט'. המשפחה מעניקה שי, מחשב נייד לתלמיד מצטיין, על פי שיקול דעת הצוות המקצועי. השנה היה זה, שניר בצאם, נער נבון ורגיש בעל דרך ארץ. אני מבקש להודות למנהל בית הספר, אלי בצלאל ולמחנכת, הדיה, על המסירות וההתמדה ארוכת השנים, על המשך המסורת והעלאת זכרו של טל בבית הספר. ולמשפחת עזרא היקרה, השנים שחולפת אינן מקהות את הכאב והצער. ליבנו ומחשבותינו אתכם.

טיול שנתי שכבה י'

השבוע יצאו תלמידי שכבת י', לטיול שנתי ברמת הגולן. שכבת י' הינה השכבה הגדולה ביותר בתיכון הדסים אבן יהודה. תודה לשרה רז, נילי אלוני ליעל פרי, לצוות המחנכים ולמורים המלווים הרבים שהתגייסו למשימה.

צעירי אבן יהודה ולהקת המחול בכנס החברה למתנסים

 

כבוד למושבה שלנו. השבוע הופיעו בנות להקת "צעירי אבן יהודה" ולהקת המחול הישגי 2 מבית הספר המחול במרכז הקהילתי, בכנס הארצי של החברה למתנסים במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, שהתקיים בשפיים. בכנס השתתפו 500 ממנהלי ועובדי החברה, מנכל"ית משרד החינוך, הגב' מיכל כהן, יו"ר הנהלת החברה אביעד פרידמן ומנכ"ל החברה רז פרויליך.
בנות להקת צעירי אבן יהודה בהובלת המנחה המוזיקלי טל סונדק, בלטו בהופעתן ובשירה המקצועית וזכו לתשואות רמות מצד כל הקהל. 
בנות "הישגי 2" בהדרכתה של אנה קניאל ובניהול וריכוז של נטלי בורנשטיין וקרן צור דאדי שלומדות בכיתות ה- ו, רקדו לקצב התופים האפריקאים בצורה יפה ומקצועית להפליא וגם הן זכו לתשואות רמות ואהדה גדולה של הקהל. 
הלהקות הייצוגיות שלנו מהוות מקור כבוד וגאווה רבה ואני בטוחים שעוד צפויות מספר רב של הופעות מחוץ לאבן יהודה שבהם יביאו לידי ביטוי את המקצועיות והייחודיות שלהן.
תודה לכל הרכזים, המדריכים, המאמנים וכמובן לכל החניכים הרבה תודה ובהצלחה רבה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

רומיאו ויוליה תיאטרון ב"ש, ב- יום א' 3.4.16 בשעה 20:30 בבי"ס האמריקאי.

הצגת ילדים הרפתקאות החמור שכולו תכלת של תיאטרון חיפה, ביום א' 10.4.16 בשעה 17:30 בבי"ס האמריקאי.

"בשביל החגים" – טיול משפחות לפסח, ביום שבת ה-16.4.16 טיול פסח בעקבות יציאת מצרים
נצא לפעילות אינטראקטיבית של כ-4 שעות בעקבות סיפור יציאת מצרים.

מופע תרבות חמדה-"כל המילים השמחות", במוצ"ש 16.4.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל.

הרצאת העשרה חמדה-"ניו זילנד-גן עדן עלי אדמות" ביום ב' 18.4.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד