אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
דרושות סייעות למחלקת חינוך
דרושות סייעות לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. נא ליצור קשר עם מח' חינוך במועצה המקומית בטל' 09-8915023 – 09-8915013
מכירים מישהי שילדה? רוצים לעזור לה?
חדש באבן יהודה - פרוייקט "סירי לידה"

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 23.4.16

תושבים יקרים חג שמח לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

הערב, שישי, נסב כולנו אל שולחן הסדר ונציין את חג הפסח, חג החרות. אני מבקש לאחל לכל תושבי אבן יהודה ובני ביתם, חג פסח כשר ושמח.

פינוי בינוי בית הספר בכר

 

השבוע התחלנו בביצוע העבודות בפרוייקט פינוי בינוי בבית הספר בכר הוותיק. 
העבודות מתבצעות על פי תוכנית החומש שהוכנה בתחילת הקדנציה. לשמחתי, משרד החינוך אישר בקשתי לפנוי בינוי. אני שמח שיצאו לדרך חדשה. במקום מבני הכיתות הישנים, ייבנו על ידי המועצה שני מבני כיתות דו-קומתיים בעלות של מיליוני ש"ח. בסיום העבודות ייהנו תלמידי בכר מסביבת לימודים נוחה ונעימה יותר.

מרכז קהילתי אבן יהודה

 

השבוע בטכס הרמת כוסית בהשתתפות חברי מועצה, עובדי מועצה, הנהלת המרכז ועובדיו, מנהל מחוז מרכז בחברה למתנסים, מר מוטי אבו, הוצג הלוגו החדש של המרכז הקהילתי אבן יהודה. השקת הלוגו הינה חלק מתוכנית מיתוג חדשה וכוללת, בה התחלנו בתחילת הקדנציה להפיכת המתנ"ס הוותיק לזרוע הביצועית של המועצה ולמרכז קהילתי מודרני ומתקדם שמעניק ומספק שירותים, פעילויות, אירועים וחוגים, לכל קהילת אבן יהודה.
בתחילת כהונת המועצה, הצבנו שלושה יעדים מרכזיים, חינוך, חזות המושבה וקהילה. אני שמח שאנו מתקדמים על פי תוכנית העבודה, בקצב ובכיוון הנכון. 
לאחר החגים נפרסם לתושבים את תוצאות העבודה היסודית שנעשתה ובהן הנחיות מדויקות בנושא.
אני מבקש להודות לכל השותפים לדרך שפועלים לילות כימים על מנת שהמרכז ימשיך להוביל ולהיות הגדול והאיכותי באזור השרון: לסגן ראש המועצה ויו"ר הנהלת המרכז, דרור ריבובסקי, המנהל, משה בבל פור, מנהל מחוז מרכז, מוטי אבו, חברי הנהלת המרכז, עובדיו והמתנדבים.

קהילה תומכת חזקה ואיתנה

 

אבן יהודה התברכה בקהילה איכותית וחזקה ובמתנדבים רבים שלנגד עיניהם עומדת תמיד הערבות ההדדית, הרעות והחברות של כלל האוכלוסייה. זה ממש לא מובן מאליו.

גם השנה כבכל שנה, המשכנו את המסורת היפה והערכית של קמח דפסחא בשיתוף של הגופים והארגונים השונים הפועלים ביישוב. ברצוני להודות לכל מי שלקח חלק בפעילות הקהילתית – חברתית לקראת חג הפסח: עובדי המועצה והמרכז הקהילתי, הרב נוימן מחב"ד, גני הילדים שתרמו סלי מזון לקשישים, קרן הידידות, דואר אבן יהודה, מעגל נשים, נציגי הנהגות ההורים בבתי הספר על הסיוע וההובלה של העשייה, להורים ולתלמידים שהתגייסו באיסוף ובאריזה, לעובדי המחלקה לשירותים חברתיים על התיאום והדאגה, גלעד לוז ויעל פדר מפרוייקט כרובית, לחניכי תנועות הנוער הצופים ובני עקיבא, לוועדת קשרי קהילה ואחרונים אחרונים חביבים ואולי היקרים מכולם - לילדים ובני הנוער המדהימים שלנו. יישר כוח לכולם.

משרדי המועצה ומוקד הביטחון ופניות הציבור

 

משרדי המועצה יהיו סגורים במהלך ימי חול המועד פסח. עובדי המשק ואגף החזות עובדים במשמרות ומוקד המועצה יפעל כרגיל 24 שעות ביממה. ניתן לפנות למוקד בכל שאלה, תקלה ובעיה, בטלפון 09-8915000.

עדכוני ביטחון

 

חג הפסח בפתח ולאחריו נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות. תקופת חגים ואירועים מאופיינת בעליה בסטטיסטיקה של פריצות לבתים.
אנו במועצה, יחד עם גורמי הביטחון ובשיתוף משטרת שדות עושים כל שניתן בכדי לתת מענה לתחושת הביטחון האישי של כולנו, לכן חשוב להגביר ערנות וכוננות. פרטים בפלייר המצורף.

זהירות בדרכים בפסח ובכלל

 

בימים אלו נמצאים התלמידים בחופשת פסח. אני בטוח כי תנצלו את החופשה להתרעננות ולצבירת חוויות.
אנא שימרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם, נהגו באחריות ובתבונה, אנחנו רוצים לראות אתכם חוזרים בריאים ושלמים לבתי הספר בתום החופשה.

הרמת כוסית עובדי המועצה

השבוע קיימנו את המפגש המסורתי לפני החג בהשתתפות עובדי המועצה. בירכתי את העובדים והודיתי להם על ההשקעה הרבה שלהם למען התושבים, על המסירות, היחס והרצון לסייע ולעזור לכולם. בנוסף, הענקתי לעובדות מוקד הביטחון ופניות הציבור תעודת הערכה על כך שפועלות במקצועיות, בסבלנות, שירותיות ותמיד משקיעות כדי להעניק מענה מיטבי.

הרמת כוסית בגני שרונים

 

השבוע השתתפתי בהרמת כוסית במספר מוקדים. אחד המפגשים המרגשים היה עם ותיקי המושבה בגני שרונים. שמחתי לפגוש את הותיקים הצעירים של המושבה ולראות אותם בפעילויות השונות. בירכתי אותם בחג שמח, בריאות מלאה, אריכות ימים, כל טוב ובשורות טובות.

תעודת הערכה לעובד הניקיון

 

השבוע הענקתי תעודת הערכה לעובד מצטיין של חברת הניקיון שמועסקת על ידי המועצה. חוסיין חרזעלה מכפר זמר, אומנם אינו עובד מועצה, אך עבודתו מאופיינת ברצינות ובאכפתיות רבה. יחסו לעבודה ולתושבים ראוי להערכה רבה. חוסיין משקיע שעות רבות, מסייר בכל רחבי המושבה, מספק מענה לכל קריאה, בעיה ותקלה.

מפגש שיטור קהילתי

 

השבוע התקיים מפגש הרמת כוסית לחג בבית משפחת אורנית אשד,של מתנדבי בסיס השיטור הקהילתי. שמחתי לפגוש את כל המתנדבים היקרים שתורמים מזמנם למען שמירה על ביטחוננו והסדר הציבורי ברחבי המושבה. אני מבקש להודות למשפחת אשד על האירוח ולכל מי שלוקח חלק בפעילויות השונות, סגן ראש המועצה ויו"ר וועדת ביטחון, יול ברדוש, קב"ט המועצה, שמשון זכריה, שוטרי תחנת משטרת שדות, השוטר הקהילתי, אבי שמואל, מפקדת הבסיס, קלרה בן אור, לאבי געש מיח' האופניים ולכל הפעילים והמתנדבים. תודה

קייטנת סאנרייז באבן יהודה

 

המועצה והמרכז הקהילתי אבן יהודה, ממשיכים במסורת החשובה והערכית של אירוח קייטנת סאנרייז במושבה. בקייטנה ילדים חולי סרטן יכולים פשוט להיות ילדים.
קייטנת פסח של סאנרייז היא הקייטנה היומית היחידה בישראל המיועדת לחולי סרטן, אחיהם ואחיותיהם. השבוע נערכה קייטנת פסח וכמובן היה מרגש מאוד. חג שמח לכל הילדים, המדריכים ומתנדבי חמדה וכמובן לצוות המרכז הקהילתי שפועל לאורך כל השנה במסירות ובהשקעה רבה. תודה לעמותת סאנרייז, לעובדי המרכז הקהילתי ולכל המתנדבים היקרים.

רחוב בני בנימין

 

אנו נמצאים לפני התחלת פרוייקט נוסף. השבוע נבחר קבלן לביצוע העבודות בפרוייקט ברחוב בני בנימין שבמרכז המושבה. במסגרת תוכנית העבודה הרב שנתית של המועצה, נבצע ברחוב בני בנימין עבודות לשיפור ושדרוג התשתיות. בקרוב נתחיל בביצוע העבודות: סלילת כביש, הקמת מדרכה וטיפול בתשתיות גינון ותאורה.

גן משחקים ברח' הדודאים

 

השבוע נבחר קבלן נוסף שיעסוק בעבודות פיתוח ושדרוג תשתיות בגן המשחקים שייבנה ברחוב הדודאים. לאחר סיום עבודות הפיתוח יתבצעו עבודות נוספות להתקנת מתקני משחקים, משטחי בטיחות והצללות. עלות העבודות כ – 2,500,000 ₪.

הצטיידות לשעת חירום

 

השבוע אירחתי בלשכת ראש המועצה, את מר חזי רם, מנהל אגף חירום וביטחון במשרד הפנים. בישיבה השתתף קב"ט המועצה, שמשון זכריה ומנהל המוקד, אמיר אבן טוב. מר רם שיבח את מוכנות המועצה והתרשם מהפעילות הרבה שנעשתה בשנתיים וחצי האחרונות. בנוסף, אנו מתכוונים לשדרג את מרכז ההפעלה בשעת חירום ולהצטייד בעזרים נוספים. תודה לחזי על הביקור ועל שיתוף הפעולה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

בשביל החגים

שימו לב, 2 טיולי משפחות לכבוד פסח. 26.4 חול המועד, טיול נגיש לכל המשפחה
לקבלת טפסי הרשמה, נא לשלוח מייל אל: kehila@eveny.matnasim.co.il
30.4 שבת, טיול חוויתי בעקבות יציאת מצרים
לקבלת טפסי הרשמה, נא לשלוח מייל אל: kehila@eveny.matnasim.co.il

מועדון חמדה

הרצאת העשרה חמדה - חידושים ברפואת הלב, יום ב' 9.5.16 בשעה 19:30 בבית יחיאל
הזמנת כרטיסים במרכז הקהילתי: 09-8910070 
מופע תרבות פנטזיית החול, מוצ"ש 21.5.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל
הזמנת כרטיסים במרכז הקהילתי: 09-8910070 
בקשה לתרומת מדים למופע עצמאות
לכבוד הופעת הלהקות שלנו ביום העצמאות נשמח לתרומה של מדים מכל הסוגים ללא החזרה, המעוניינים לתרום מוזמנים ליצור קשר עם יפעת: music@eveny.matnasim.co.il

טקס יום השואה

יתקיים ביום ד' ה- 4.5 בשעה 20:00 באולם הספורט ע"ש רלף קליין
״לכל איש יש שם״- פינת הנצחה וזיכרון תוצב במבואת הכניסה החל מהשעה 19:00.
הציבור מוזמן להכין כרטיסי הנצחה ולהדליק נרות לזכר יקיריהם שנספו בשואה 
תושבים המעוניינים מוזמנים לשלוח לנו את שמות יקיריהם בצירוף פרטים אחדים אודותם (שנת לידה, שנת פטירה, עיר, מדינה)
למייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

לקראת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, יוקם חדר הנצחה והתייחדות (בשיתוף מוזיאון הראשונים) בבית יחיאל.
חדר ההנצחה יהיה פתוח לקהל הרחב בערב יום הזיכרון יום ג' 10.5 בין השעות 18:30-20:00,וביום ד' ה- 11.5 בין השעות 09:00-11:00. לצד הנצחתם וסיפור נפילתם של בני המושבה, יוקם קיר הנצחה עם שמות נופלים אשר לא היו בני המושבה בזמן נפילתם
משפחות אשר רוצות להנציח את יקיריהם מתבקשים לשלוח לנו פרטים אודותיהם למייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

שרים לזכרם
ערב יום הזיכרון בשעה 21:15 ברחבת גן הזיכרון. בהנחיית: מירון אגר (בוביזמר)
בהשתתפות להקת אבן U ותושבים. תושבי אבן יהודה המעוניינים לעלות לבמה ולשיר מתבקשים לפנות במייל אל: kehila@eveny.matnasim.co.il


אבי הררי

ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד