אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 6.5.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

השבוע ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בעצרת המרכזית באולם הספורט ובטכסים שהתקיימו בבתי הספר, תיכון הדסים, בכר, בית אבי והראשונים. הטכסים היו מרגשים מאוד. אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה, עובדי המרכז הקהילתי, השיטור הקהילתי ומתנדבי המשא"ז, משתתפי הטכסים, פעילים ומתנדבים, לכל צוותי ההוראה והתלמידים בבתי הספר ולכם תושבים יקרים על שהגעתם וכיבדתם את זיכרון השואה. כל אחד ואחת מאיתנו מהווה זיכרון אנושי חי לששת המיליונים מבני עמנו שנספו בשואה. כולנו באבן יהודה זוכרים ולעולם לא שוכחים.

מוקד המועצה

מוקד פניות הציבור והביטחון של המועצה הוקם כדי לשפר את השירות לתושב ולספק מענה לכל פניה, שאלה, בעיה ותקלה. אנו משתדלים לספק שירות מהיר ומיטבי, מטפלים בכל פנייה ועוקבים אחרי הטיפול עד סיום וסגירת התקלה. ניתן לפנות למוקד בטלפון 09-8915000 בכל עת 24 שעות 7 ימים בשבוע או לדף הפייסבוק של המועצה. העלאת תלונה בקבוצת הפייסבוק של תושבי אבן יהודה אינה הדרך הנכונה לטיפול ופתרון לפניות תושבים.
בנוסף, להלן מספרי טלפונים לשימוש בשעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.

פרוייקט הדרים דרום

השבוע, המשכנו בעבודות בפרוייקט הדרים דרום. מעיינות השרון ביצעו העתקת קו מים ואנו ממשיכים בהתקדמות על פי תוכנית העבודה שנקבעה. על מנת שלא להכביד על התושבים ולגרום לעומסים, הפרוייקט יתבצע בשני שלבים, כעת מתבצע שלב א' 4,500,00 ₪ של רחוב ההדרים מצומת השרון עד לכיכר השומרון. שלב ב' 5,500,000 ₪, יהיה מהשרון ועד המייסדים (הקניון). בפרוייקט יתבצעו סלילת כבישים, הקמת מדרכות, הסדרי תנועה כולל כניסה ויציאה לשכונת המושבה הירוקה, שבילי אופניים, תשתיות גינון ותאורה ועוד. אני מבקש להודות לכל התושבים על הסבלנות והסובלנות.
אנו מתנצלים על אי הנוחות שתגרם בעקבות ביצוע העבודות ומקווים שעם סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות איכותית וטובה יותר.

פרוייקט רחוב סיני

השבוע, המשכנו בעבודות בפרוייקט ברחוב סיני, עלות הפרוייקט כ -500,000 ש"ח. ביצענו פיתוח ושדרוג התשתיות, בראשון נמשיך בביצוע העבודות. שימו לב לפרסומים השונים לגבי סגירת כבישים.

שלב ב' בית חינוך הראשונים

במסגרת העבודות בפרוייקט בניית בית חינוך הראשונים, אנו נמצאים בשלב ב'. סיימנו את בניית השלד של הבניין השני והתחלנו בעבודות גמר. כעת בשלב ב' ייבנו שש כיתות לימוד נוספות, כולל כיתה לחינוך מיוחד, מעבדות, מתחם לאמנות, מרחבי שהייה ומשחק רבים, מגרש ספורט, פינות נוי ירוקות ומוצללות לנוחות הילדים. את שני המבנים יחבר גשר עילי שייבנה כמעבר - שרוול סגור. ברגע שנסיים את שלב ב', נתחיל שלב ג'. עלות בניית כל פרוייקט בית חינוך הראשונים 20,000,000 ₪.

פינוי בינוי בכר

אנו ממשיכים להתקדם בעבודות בפרוייקט פינוי בינוי בית הספר בכר שיתבצע במספר שלבים. התחלנו בהריסת המבנים הוותיקים והישנים. בשלב הראשון של הפרויקט יבוצע מבנה הכיתות הראשון שיכיל שש כיתות, ושתי סדנאות שישמש את שכבות ג'-ד'. בשלב השני יוקם מבנה הכיתות השני שיכיל גם הוא שש כיתות אם ושתי סדנאות וישמש את כיתות ה'-ו'. בכל קומה תלמד שכבה אחת ולצד הכיתות מתוכנן מרחב שכבתי משותף.
הכיתות שייבנו יהיו גדולות ב-30% מתקן משרד החינוך.
כ – 18,000,000 ₪ יושקעו בפרוייקט פינוי בינוי בבכר כולל שמירת הצביון הכפרי והצמחייה בבית הספר.

פרוייקט תשתיות במתחם 212

במסגרת פרוייקט השלמות פיתוח ושדרוג תשתיות במתחם 212, אנו יוצאים למכרז לבחירת קבלן מבצע לפרוייקט שעלותו כ – 800,000 ₪. נמשיך לעדכן בהמשך.

הסדרי תנועה ובטיחות ברחוב העצמאות

במהלך החודש הקרוב נתחיל בפרוייקט נוסף של ביצוע הסדרי תנועה ובטיחות ברחוב העצמאות שישפרו את הנסיעה ובטיחות הנוסעים והולכי הרגל. המועצה תבצע פיתוח ושדרוג תשתיות תנועה ובטיחות, ברחוב שלושה מוקדים, העצמאות – מעלה ארגמן, העצמאות – הדקל והעצמאות – הברקן.

אזור התעשייה אבן יהודה

כ- 10,000,000 ₪ יושקעו בפרוייקט שלב א' של פיתוח ושדרוג התשתיות באזור התעשייה של אבן יהודה. הקבלן שנבחר במכרז, יתחיל בקרוב בביצוע עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות, שיהפכו את אזוה"ת שבאבן יהודה לאטרקטיבי, כך שיהווה אופציה ראויה בפני גורמים פוטנציאלים.

בני בנימין
אנו נמצאים לפני התחלת עבודות בפרוייקט בני בנימין (יש קבלן שנבחר במכרז). כ – 1,500,000 ₪ יושקעו בפרוייקט פיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב: סלילת כביש, הקמת מדרכה וטיפול בתשתיות גינון ותאורה.

רחוב הבאר

אנו נמצאים בשלבי תכנון פיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב הבאר. נעדכן בהמשך.

גינה מונגשת במחתרת

לאחר שסיימנו את הליך התכנון, אנו יוצאים למכרז לבחירת קבלן לבניית והקמת גינת ציבורית וגן משחקים מונגש ברחוב המחתרת. בתכנון, פיתוח סביבתי, ריאות הירוקות, שבילים, ספסלים, תאורה ועוד. כל מתקני המשחקים שיותקנו בגן יהיו מונגשים לטובת כל ילדי המושבה.

אביבה מורדוקוביץ

הבוקר, שישי,נפרדנו ממנהלת בית הספר בכר, אביבה מורדוקוביץ, שנבחרה לתפקיד מנהלת המחלקה לגיל הרך בעיריית כפר סבא. פרידה היא תמיד קשה ועצובה, במיוחד מאישה כל כך אהובה ומרשימה כמו אביבה. לאחר 8 שנים יפות בהן ניהלה בהצלחה מרובה, את בית הספר והובילה את ילדי המושבה להישגים רבים, אביבה מתקדמת לתפקיד אחר. השתתפתי ביחד עם חברי הנהגת ההורים וצוות המורים במפגש פרידה ואיחלתי לאביבה הצלחה בדרכה החדשה. בנוסף, בירכתי את סגניתה, אתי חודדה ואיחלתי לה הצלחה רבה. אני מבקש להודות לאביבה על פועלה למען קידום ילדי המושבה, על ההשקעה הרבה והנתינה האין סופית. אנו נערוך לאביבה פרידה מכובדת ונעדכן את כל התושבים.

חשיבה לוגית

הבוקר, שישי, השתתפתי בגן אירוס ובגן ורד ביחד עם הורי וילדי הגנים בחוג חשיבה לוגית. המועצה מתקצבת על חשבון הרשות המקומית, חוגים והעשרת ילדים בגני הילדים. התכנים שמוקנים לצעירים, הינם בנוסף ומעבר, לתוכנית הלימודים שנקבעה על ידי משרד החינוך. חוג חשיבה לוגית, מעניק לילדים יכולות חשיבה "מעבר לקופסה" ונותן להם כלים להתמודד, ליזום, ליצור ולפתח חשיבה שונה ויצירתית.

צעדת דגלים בבני עקיבא

הבוקר, נערכה צעדת הדגלים המסורתית שלפני יום העצמאות. זהו פרוייקט משותף למועצה, לחניכי תנועת הנוער בני עקיבא, תלמידי אור תורה וקהילת השלושה. אנוכי ביחד עם חבר המועצה, עוז כהן, צעדנו לצד החניכים. תודה לכל העוסקים והשותפים במלאכה. יישר כוח לכולם.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ואירועי יום העצמאות

בשבוע הבא נציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ואת יום העצמאות ה – 68 למדינת ישראל. כל האירועים מרוכזים בהזמנה שמצורפת למטה. אני מבקש להזמין את כל תושבי המושבה להשתתף באירועי הזיכרון ובחגיגות יום העצמאות.

בנוסף, לתשומת לבכם, להלן הסדרי התנועה ביום הזיכרון ובערב יום העצמאות:
הסדרי תנועה יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 10.5.16

החל מהשעה 18:00 ייסגרו הרחובות הבאים לתנועת כלי-רכב: 
בני-בנימין פינת הנוטע
המייסדים פינת ההדרים 
ההסתדרות פינת הדקל 
המייסדים פינת הנוטע/ איילת השחר 
חניית נכים בחניית הדואר עם הצגת תעודת נכה

הסדרי תנועה יום העצמאות 11.5.16 
החל מהשעה 18:00 ייסגרו הרחובות הבאים לתנועת כלי-רכב: 
השומרון פינת העצמאות
העצמאות פינת חמנית 
הברקן פינת הסחלב 
השרון פינת רבין 
השרון פינת האוכמניות 
חניית נכים – תתאפשר כניסה מרחוב הברקן למתחם האירוע עם הצגת תעודת נכה

יום בינלאומי בבית הספר האמריקאי

שיתוף הפעולה בין המועצה לבית הספר האמריקאי מציע לתושבי אבן יהודה פעילויות ואירועים שונים. ב – 15 למאי יתקיים יום הבינלאומי המיועד לכל המשפחה, חגיגת תרבויות, עולמות, מאכלים וטעמים והרבה חברים חדשים. קראו באתר המועצה כיצד לרכוש כרטיסים דרך האינטרנט. תודה למנהל בית הספר האמריקאי, מר מייק דאונס ולמנהלת קשרי החוץ ומשאבי אנוש, הגב', עדה רנן על שיתוף הפעולה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

מועדון חמדה

מופע תרבות חמדה, פנטזיית החול, תתקיים במוצ"ש 21.5.16 בשעה 20:30 בבית יחיאל.

שבת שלום לכולם,

נתראה באירועי יום הזיכרון וחגיגות העצמאות,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד