אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 13.5.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

 

בערב יום ג' השבוע, ציינו את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. כאזרח מדינת ישראל וכתושב אבן יהודה, אני גאה על כך שמאות מתושבי המושבה, הגיעו לטקס המרכזי, למוזיאון בית הראשונים ובית יחיאל, לערב שירי לוחמים שהיה מרגש מאוד, לבית העלמין וכיבדו בנוכחותם את הנופלים ומשפחותיהם. כולנו ביחד, קהילת אבן יהודה מאוחדת וחזקה חיבקנו בחום ועטפנו באהבה את משפחת השכול. זיכרון הנופלים לא ימוש מליבנו לעד.

יום העצמאות

 

למחרת, יום רביעי, חגגנו את יום העצמאות ה – 68 למדינת ישראל. אירועי העצמאות התחילו בתחילת השבוע, במצעד הדגלים של בני עקיבא, נמשכו בבתי הספר ובחגיגת עצמאות משותפת של כל גני הילדים שבמושבה שנערך באולם הספורט, בתפילה בבית הכנסת "שם טוב" וכמובן, בחגיגה המרכזית בהשתתפות אלפי תושבי אבן יהודה באמפי שלצד מתחם הספורט. היה יפה ומרגש, מכובד ומכבד. שמחתי מאוד לראות בחגיגות, מרבד אנושי משלנו, ותיקים, חדשים, מבוגרים וצעירים, נערים, ילדים וטף. באנו כולנו ביחד לחגוג ולשמוח.

אני מבקש להודות פעם נוספת, לכל מי שלקח חלק בהפקת וארגון האירועים בשבוע שחלף ואירועי יום העצמאות, לסגן ראש המועצה ויו"ר המרכז הקהילתי, דרור ריבובסקי, למנהל המרכז, משה בבל פור, לעובדי המועצה ועובדי המרכז הקהילתי, לעובדי מח' הביטחון של המועצה, לשוטר הקהילתי, למתנדבי השיטור הקהילתי ויחידת האופניים, לחניכי תנועות הנוער, לכל המתנדבים הרבים, לכל משתתפי הטכס כולם ובמיוחד לילדים הנפלאים שלנו במושבה ששומרים על מסורת השיתוף והפעילות הקהילתית שלנו ולכם תושבים יקרים על שהגעתם. תודה לכולכם.

אלון עמירה

 

כבוד וגאווה למושבה. תעודת הצטיינות והערכה הוענקה היום על ידי קצין חיל טכנולוגיה ראשי לתושב אבן יהודה אלון עלימה שמשרת ביחידת יהלום יחידה למשימות מיוחדות. אלון משמש כמנהל עבודה ונותן מענה אחזקתי בכל תחום המנהרות בעזה וכן באיו"ש.
אני מבקש לאחל לאלון המשך עשייה ביטחונית למען ביטחון מדינת ישראל, בריאות מלאה, הרבה הצלחה וכל טוב. כל הכבוד ויישר כוח.

ספיר פישר

 

קרן אור וגאווה נוספת, כאן משלנו במושבה. לחיילת, ספיר פישר, הוענקה תעודת הצטיינות והערכה, מצטיינת רח"ט תורה והדרכה, על תפקידה כמנהלת רשת מחשוב בבסיס בו היא משרתת. ברכות לספיר ולכל בני משפחתה, המשך הצלחה ועשייה פורייה בכל מעשה ידיה.

בני עקיבא

 

חניכי תנועת בני עקיבא ארגנו וערכו את טכס הזיכרון לחללי מערכות ישראל בגן הבנים. בנוסף, בפרוייקט חינוכי-ערכי, העניקו לכל חייל שירד מהרכבת, שי קטן, שוקולד ופתק קטן בו נכתב, תודה שאתה נלחם ושומר עלינו. מרגש מאוד ומחמם את הלב. תודה לכל חניכי התנועה על הפעילות, הערכים והתרומה למדינה ולקהילה. תודה.

חבילות שי לחיילים

 

השבוע נאספו מאות חבילות שי למען חיילי צה"ל. בפרוייקט משותף של המועצה, מחלקת החינוך, בתי הספר, גני הילדים והאגודה למען החייל, אספו ילדי המושבה חבילות מלאות בכל טוב שנועדו להגיע לחיילי צה"ל שמשרתים בבסיסים השונים. אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בפרוייקט החינוכי המבורך, למנהלת מח' חינוך, סימי פרץ, מנהלת הגנים, תאיר רווה, לצפי מן יו"ר האגודה למען החייל באבן יהודה, לכל הגננות והסייעות, להנהגת ההורים ולכל ההורים שנרתמו לנושא וכמו תמיד, הכי חשובים, הילדים הנהדרים שלנו כאן במושבה שבכל פעם מחממים את הלב ומרגשים את כולנו מחדש.

וועדת התקשרויות

 

בתחילת השבוע בחרה וועדת המכרזים וההתקשרויות של המועצה במנהל פרוייקט ומפקח לתוכנית 244, מנהל פרוייקט ומפקח שיפוצי קיץ ויועץ חשמל מקצועי, חדש למועצה.

תחנת משטרת שדות

 

בשלישי בבוקר השתתפתי ביחד עם שאר ראשי הרשויות במפגש לקראת חג העצמאות בתחנת משטרת שדות. בשם כל ראשי הרשויות בירכתי את מפקד ושוטרי התחנה וציינתי בפני הנוכחים:"אני רוצה לומר לכם, בזכותכם משטרת ישראל היא מהטובות בעולם, משטרה ערכית שפועלת ללא משוא פנים. כוח האדם שלה מצוין ואיכותי, הישגיה רבים ולמרות מצבת השוטרים והמחסור בלובשי מדים היא מספקת מענה ותשובה לכל אזרחיה. 
באתי לכאן היום כדי לומר לכם תודה, וכדי להביע בפניכם הערכה והוקרה על עבודת הקודש שאתם עושים. שירותי המשטרה הפכו זמינים יותר בשנים האחרונות, רמת השירות עלתה וכך גם איכות השירות. אתם, שוטרים יקרים, חוד החנית בשמירה על החוק והסדר במדינת ישראל, עובדים שעות על גבי שעות, בחגים ובסופי השבוע, במשמרות יום ולילה במטרה לתת מענה לכל פנייה, לכל שאלה, אני וחבריי ראשי הרשויות, שעובדים אתכם בכל יום, זוכים לשיתוף פעולה ולאוזן קשבת. חשוב לי שתדעו, עבודתכם ראויה להערכה. תודה וחג עצמאות שמח".

בית חינוך הראשונים

 

השבוע הנוכחי בבית הראשונים היה בדגש על יום הזיכרון ויום העצמאות. בטכס ערב יום הזיכרון במושבה הצטרפה לראשונה נציגה של ביה"ס, לאל קורנפלד לנציגי המניחים את זר בתי הספר. 
בשישי לאחר חופשת יום העצמאות התקיים מפגש קהילתי עם תלמידי ביה"ס, הורים מתנדבים, מתנדבים מהישוב ונציגי המועצה ממח' איכות הסביבה, בה המשיכו את הפעילות היפה לשימור חורשת האלונים הסמוכה לבית הספר. במהלך היום בנו הילדים בהנחיית ההורים ועזרת הצוות, תקנון להתנהלות ושמירה על החורשה. כמו כן, הכינו ספסלי ישיבה ממשטחים וכן נתלו תיבות קינון על העצים. חשוב לציין שתלמידי שכבה ב' כבר לומדים בחורשה באופן קבוע. תודה לכל מי שלקח חלק בפעילות היפה, ליובל המנהל, לחברי הנהגת ההורים, לכל המתנדבים וכמובן לילדים המתוקים.

בית הספר בכר

 

ברכות ואיחולים לגברת, אתי חודדה, לרגל מינויה לתפקיד מנהלת בית ספר "בכר".
השבוע, כחלק מפרוייקט, "מבול מעשים טובים", תלמידי שכבת ב' בבית ספר, הכינו זרים שהונחו בטכסי הזיכרון לחללי היחידות הקרביות אותם אמצו לאורך השנה.
בנוסף, תלמידי ביה"ס, קיימו שבוע אני ישראלי. לצד זיכרון חללי צה"ל, הכינו תלמידי שכבת א' בשיתוף עבודת צוות את דגל ישראל. כמו כן, פעילות שכבת ג' בדרמה עסקה השבוע בנושא, מי זה, מי זה בא, ראש הממשלה הבא. ברכות לאתי, המנהלת החדשה, לצוותי ההוראה ולכל התלמידים הפעילים. יישר כוח וכל הכבוד.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת הנהלת המועצה תתקיים ביום רביעי 18.5.16 בשעה 18:00 במשרדי המועצה. בסיום ישיבת ההנהלה תתקיים ישיבת המועצה. כחלק משיפור השירות לתושב ומדיניות השקיפות, אנו מתחילים בהקלטות ישיבות מליאת המועצה ותיעודן.

גן תלתן

 

השבוע, לכבוד יום העצמאות, הגיעו ילדי גן תלתן והגננת רווית רביב, לביקור בבניין המועצה. ערכתי לילדים הסקרנים, המקסימים סיור במוקד הביטחון ופניות הציבור והסברתי בקצרה על פעילות המועצה. תודה לגננת ולילדים על הביקור המרגש.

קהילת השחר

 

בוקר יום העצמאות ה-68 זימן לנו מפגש מרגש במיוחד עם משלחת מיוחדת מטעם "אחותנו הגדולה" - קהילת האחות שלנו Holy Blossom (=פרחי קודש) מטורונטו קנדה. קהילה ותיקה בת יותר ממאה שנה. המשלחת, ובראשה הרבה יעל ספלנסקי והיו"ר ג'ואן גרסון הגיעה לארץ להעמיק את ההיכרות עם מפעלי צדק חברתי ותיקון עולם בישראל וגם... לפגוש אותנו חברי קהילת השחר. היה מרגש לשוחח, לשיר יחד, להתפלל לשלום המדינה, לקרוא ממגילת העצמאות, לשמוח ולהתרגש יחד.

ל"ג בעומר

 

ב – 25.5, נציין את ל"ג בעומר. 
המועצה ניקתה והכשירה מגרשים ציבוריים להקמת מדורות:
1. תל-צור - בחורשה ( רחוב תל צור פינת האלה – מול בית בנימין ).
2. רחוב הפלמ"ח פינת רחוב צה"ל – מגרש הכדורגל לשעבר (בסמוך לצומת דרור) .
3. רחוב הבנים – פינת העצמאות (מול שכונת דרוקר ).
4. איזור התעשייה – צפונית (אחרי) ל"אחוזת מישורים" מערבית לחנייה. רחוב העצמאות 
5. מול אולם הספורט ע"ש רלף קליין - רחוב שומרון.
6. מול שכונת בן גוריון - רחוב המייסדים / פינת דרך רבין .
7. רחוב המחתרת פינת הנורית - מול בית הכנסת . 
על מנת שנוכל לחגוג כולנו בשקט, בהנאה ובבטחה, יש להקפיד על משנה זהירות.
אני מבקש מכל התושבים, הורים וילדים, לשים לב ולהקפיד על ההוראות. דף הוראות בטיחות יתפרסם במהלך השבוע הקרוב.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

ביום א' התקיימה פעילות מסכמת של מצעד הספרים בשכבה ח'. פרויקט נפלא המפגיש את ילדינו בעידן של תמונות גדולות ומשפטים קצרים עם טקסט ספרותי נבחר. תודה לאלונה הספרנית, ליפה ברק וצוות המורות לספרות.

כדורסל אבן יהודה

 

השבוע צפיתי בניצחון קבוצת הנוער של מועדון כדורסל אבן יהודה על קריית אתא. המשחק היה קצבי ומרתק ונהניתי מהשחקנים המוכשרים שלנו. במשחק ערכנו טכס פרידה משישה שחקנים שגדלו במועדון וסיימו גיל נוער ועומדים לפני גיוס לצה"ל. אני מבקש לאחל להם הצלחה בכל דרך שיילכו, שיצאו לשלום וישובו בשלום. אנו כאן מחכים להם בבית.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תודה לדן בן ארי על הצילום המקצועי והתמונות היפות.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד