אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 20.5.16

שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ישיבת מליאת המועצה

ברביעי התקיימה ישיבת מליאת המועצה המקומית אבן יהודה. מנהל המוקד, הציג בפני חברי המליאה את פעילות מוקד הביטחון ופניות הציבור וסקר את מאפייני הפניות והתלונות ואופן הטיפול בהן. לאחר מכן אושרו הנושאים שעל סדר היום:
אישור קריטריונים לתמיכות בגין שנת 2016 
עדכון תב"ר (תקציב בלתי רגיל) מס' 1320 – בטיחות בדרכים 
אישור תב"ר מס' 1376 שיפוצי קיץ בתי ספר 2016
אישור תב"ר מס' 1377 שיפוצי גני ילדים 201
הגדלת תב"ר מספר 1290 - תכנון ופיתוח ה.צ 301\1 קו מקורות
הגדלת תב"ר מספר 1357 – החלפת תאורה במגרשי הספורט

דרור ריבובסקי

בישיבת מליאת המועצה, אושר מינויו של סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, להקמת מנהלת אזור התעשייה. עם סיום תפקידו של דרור כיו"ר המרכז הקהלתי, אני מבקש להודות לו על פעילותו הרבה לקידום המרכז ולמען תושבי אבן יהודה ולאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש.

עומרי פלד

אושר מינויו של, עומרי פלד, לתפקיד יו"ר המרכז הקהילתי. אני מאחל לו שימשיך במלוא המרץ לקדם ולהוביל את המרכז הקהילתי המוביל בשרון.

עוז כהן

ראש המועצה מינה את חבר המועצה, עוז כהן, לשמש כיועץ ראש המועצה לנושא פרויקטים סביבתיים. אני מבקש להודות לעוז על ההשקעה וההתמדה, הפעילות והעשייה הרבה שלו, למען קידום הנושאים הסביבתיים למען כולנו. תודה.

אנינה דינר ויפה עובדיה

חברי המליאה אישורו את מינויה של, חברת המועצה, יפה עובדיה, ליו"ר וועדת חזות המושבה ואת מינויה של חברת המועצה, אנינה דינר, לסגן יו"ר המתנ"ס. בהצלחה לשתיהן בתפקיד החדש.

שיפוצי קיץ

בהמשך למדינות ההשקעות בחינוך ובתשתיות במוסדות חינוך, אנו פועלים לאורך כל השנה במטרה לתקן, לשפר ולשדרג. השבוע אישרנו, 1,800,000 ₪ שיושקעו בשיפוצי קיץ במהלך חופשת יולי – אוגוסט בבגני הילדים ובבתי הספר. לקראת סיום שנת הלימודים והיציאה לחופש הגדול, יתבצע פרוייקט שיפוצי קיץ, תיקון ושדרוג התשתיות במוסדות החינוך שבמושבה שלנו.

הרחבת פרוייקט המצלמות

כחלק משיפור השירות לתושב והגברת תחושת הביטחון, אנו מרחיבים את פרוייקט המצלמות. 250,000 ₪ אושרו בישיבת המועצה להרחבת הפרוייקט אותו התחלנו לפני כשנה. כיום מוצבות במספר מוקדים ברחבי המושבה מצלמות המחוברות למוקד הביטחון ופניות הציבור של המועצה. המצלמות מעבירות און ליין, על הנעשה בנקודות וצמתים מרכזיים.

עבודות ברחוב העצמאות

השבוע יצאנו לדרך בעבודות בפרוייקט רחוב העצמאות. בפרוייקט יתבצעו עבודות הסדרי תנועה ובטיחות, בצומת העצמאות - האלון. כעת אין הפרעה לתנועה ואין צורך בסגירת כבישים. לשמירה על בטיחות הולכי הרגל הוקמו מעברים מסודרים. אנא הקפידו ושמרו על הוראות הבטיחות. במידה ויהיו שינויים, נעדכן.

בית אב"י

ביום ראשון נפגשו תלמידי השכבות הגבוהות של בית ספר בית אב"י, עם גלעד האן, ששוחח עם הילדים על הסכנות שחבויות בגלישה לא בטוחה וההשלכות המסוכנות שישנן באינטרנט והרשתות החברתיות השונות ובוואטסאפ. 
אני מבקש להודות למנהלת בית הספר, אורה וולך, לצוות המחנכות ולגלעד על החשיבות שמייחסים לנושא והעלאת המודעות לתופעות השליליות ברשתות החברתיות. אני קורא לכל ההורים לשים לב למה שהילדים כותבים בוואטסאפ, במסנגר, בטוויטר, בסנאפצ'אט ובפייסבוק.

ממחזרים בבכר

במסגרת פרוייקט נתינה של תלמידי בכר שנערך לאורך כל השנה, עוסקת, שכבת ה', בנושא איכות החיים והסביבה. התלמידים היקרים שלנו, עסקו בשלל פעילויות וביום שלישי ה-24.5.16 יקיימו ״מבצע איסוף פריטי מחזור״, בשיתוף פעולה עם המועצה והצופים. בואו כולנו נעזור להם. 
הילדים יעברו בשכונות הדרומיות לרחוב המייסדים, בין השעות 17:00-19:00 ויאספו:
*בקבוקי ופחיות פיקדון (תרומה לשכבת ו').
*בקבוקי ומיכלי פלסטיק.
*סוללות ודיסקים.
מי שנבצר ממנו להיות בבית, מוזמן לשים את שקית המחזור שלו בכניסה לבית או על השער.

אני מבקש להודות לכל השותפים לפרוייקט, עובדי המועצה, שבט בן יהודה בצופים, הנהלת בית הספר, חברי הנהגת ההורים וכמובן, כמו תמיד לכל הילדים ששותפים לפעילות ולעשייה הרבה. מחזור נעים לכולנו.

בית אב"י בינלאומי

בית החינוך, נבחר לאחד מבתי הספר שייצגו את מדינת ישראל במבחנים הבינלאומיים ה- PIRLS (מבחני השוואה בינלאומיים. מיומנויות שפה ואוריינות מתוקשבת). את המבחן ביצעו תלמידי כיתת ד' גפן. חלק ב' של המבחן היה מתוקשב ובחן את התמצאות התלמידים באוריינות דיגיטאלית. גם ההורים היו שותפים ונדרשו לענות על שאלון מקיף. ברכות למחנכות, להורים ולילדים המוכשרים. יישר כוח לכולם והצלחה במבחנים.

חוג חשיבה לוגית

הבוקר, שישי, השתתפתי פעם נוספת בחוג חשיבה לוגית בשני גנים, גן מאירה וגן כלנית. המועצה המקומית אבן יהודה פועלת לאורך כל השנה לשפר ולשדרג את המערך הפדגוגי בבתי הספר ובגני הילדים, זאת, מעבר לתוכנית הלימודים שנקבעה על ידי משרד החינוך. כחלק משיפור ושדרוג מערכת החינוך, נהנים ילדי הגנים, מחוג חשיבה לוגית, שממומן על ידי המועצה.
במסגרת חוג חשיבה לוגית, נחשפים הילדים לפרויקט פיתוח חשיבה דרך משחק השחמט ומשחקים נוספים. הכוונה להתחיל בלימוד משחקי חשיבה בהם הזיכרון המוטורי של הילד מצטיין בקליטה קלה ומהירה, הבאה לידי ביטוי באופנים שונים, דוגמת היכולת ללמוד שירים ושפות ביותר קלות.

תיכון הדסים אבן יהודה

השבוע חולקו תעודות לתלמידי שכבת יב'.זהו שלב משמעותי נוסף בהליך הפרדה משכבה נפלאה זו. אני מבקש להודות למנהל בית הספר, אלי בצלאל, כל המחנכות והמורים המקצועיים, לטל קזרנובסקי ולענת כהן.

דיבייט דוברי אנגלית

השבוע נערך, שלב נוסף וחשוב במסגרת תחרות הדיבייט. נבחרת תיכון הדסים אבן יהודה עלתה לאירוע הגמר. הדרך הייתה לא קלה ופשוטה בכלל, ניצחות והפסדים, הערכות רבה, דיונים ומלווים מומחים. תודה לכל מי שלקח חלק בהישג היפה ובהצלחה בהמשך הדרך.

ממחזרים בהדסים

השבוע נערך יום המחזור בתיכון הדסים אבן יהודה. שכבה ז' ממשיכה להוביל במחזור ואספה מעל 1,000 בקבוקים. זיו גלר, הביאה 121 בקבוקים. אני גאה בתלמידי המושבה שעוסקים במחזור ובשמירה על איכות החיים והסביבה.. תודה לחיים זיו המוביל את נושא המחזור במסגרת שח"ק ירוק ולתלמידים הרבים שהתגייסו לטובת העניין.

בריכת אבן יהודה

השבוע, בעקבות פניות תושבים, ערך מזכיר המועצה, אלי גטר, בירור לזכיין שזכה במכרז להפעלת הבריכה. בנוסף, פרסמנו את המחירון לתושבי המושבה, כפי שמופיע בחוזה עם מפעיל הבריכה. במידה ותושב מתבקש לשלם מעבר למה שמופיע במחירון, בבקשה לפנות ללשכת מזכיר המועצה והנושא יטופל. תודה.

הולכים ברגל באבן יהודה

הבוקר שישי, השתתפתי ביחד עם הורים וילדים רבים ביוזמת "הולכים ברגל", ברחובות המושבה בדרך לבית הספר. הפרוייקט נערך ביוזמת חברי הנהגת ההורים ובשיתוף המועצה, מחלקת החינוך ובתי הספר ונועד לעודד צעידה רגלית, אורח חיים בריא. מדובר ברעיון מבורך, בו ילדים צועדים ברגל בדרכם לבית הספר. אני מבקש להודות ולברך את כל משתתפי הפרוייקט, יוזמי הרעיון, חברי הנהגת ההורים, את מנהלי בתי הספר, אורה, אתי, אלי ויובל, לכל ההורים המתנדבים, לשמשון הקב"ט ולכל הילדים שלקחו חלק וצעדו ברגל לבית הספר. תודה לכולם.

ל"ג בעומר

ב – 25.5, נציין את ל"ג בעומר. 
המועצה ניקתה והכשירה מגרשים ציבוריים להקמת מדורות:
1. תל-צור - בחורשה ( רחוב תל צור פינת האלה – מול בית בנימין ).
2. רחוב הפלמ"ח פינת רחוב צה"ל – מגרש הכדורגל לשעבר (בסמוך לצומת דרור) .
3. רחוב הבנים – פינת העצמאות (מול שכונת דרוקר ).
4. איזור התעשייה – צפונית (אחרי) ל"אחוזת מישורים" מערבית לחנייה. רחוב העצמאות. 
5. מול אולם הספורט ע"ש רלף קליין - רחוב שומרון.
6. מול שכונת בן גוריון - רחוב המייסדים / פינת דרך רבין .
7. רחוב המחתרת פינת הנורית - מול בית הכנסת . 
על מנת שנוכל לחגוג כולנו בשקט, בהנאה ובבטחה, יש להקפיד על משנה זהירות.
אני מבקש מכל התושבים, הורים וילדים, לשים לב ולהקפיד על ההוראות. ניתן לצפות בהוראות בטיחות בדף הפייסבוק של המועצה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

במוצ"ש 21.5, מופע תרבות חמדה "פנטזיית החול", 20:30 בבית יחיאל

שבת 21.5, טיול משפחות לל"ג בעומר – בעקבות מרד בר-כוכבא
לפרטים נוספים והרשמה: kehila@eveny.matnasim.co.il

קייטנות ומחנות קיץ 2016

נפתחה ההרשמה לקייטנות ומחנות הקיץ. כולם מוזמנים להירשם במזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד