אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 10.6.16

תושבים יקרים שלום לכולם וחג שבועות שמח,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

חג שבועות שמח לכל תושבי המושבה ובני ביתם.

השבוע הכה הטרור פעם נוספת בלב תל אביב. אני מבקש להשתתף בצערם של משפחות הנרצחים בפיגוע ולאחל החלמה מהירה לכל הפצועים. שנדע כולנו ימים טובים ושקטים יותר.

השבוע השתתפתי ביחד חברי ראשי הרשויות, שגריר ישראל באו"ם דני דנון, חברי כנסת, נציגי ההסתדרות הציונית העולמית, מאות סטודנטים ותלמידי בתי ספר יהודיים, ארגונים וקהילות יהודיות ואישי ציבור רבים נוספים, בצעדת תמיכה למען ישראל בשדרה החמישית בניו יורק. המצעד היה מרגש מאוד ומה שחיממם את הלב זה היה לראות את התמיכה האדירה שיש לישראל בארצות הברית.

שלב ב' בית חינוך הראשונים

 

העבודות בפרוייקט בניית בית חינוך הראשונים, מתקדמות בקצב מואץ. סיימנו את בניית השלד של הבניין השני וכרגע מתבצעים עבודות גמר. כעת בשלב ב' ייבנו שש כיתות לימוד נוספות, כולל כיתה לחינוך מיוחד, מעבדות, מתחם לאמנות, מרחבי שהייה ומשחק רבים, מגרש ספורט, פינות נוי ירוקות ומוצללות לנוחות הילדים. את שני המבנים יחבר גשר עילי שייבנה כמעבר - שרוול סגור. ברגע שנסיים את שלב ב', נתחיל שלב ג'. עלות בניית כל פרוייקט בית חינוך הראשונים 20,000,000 ₪.

רחוב בני בנימין

 

אנו נמצאים לפני התחלת עבודות בפרוייקט בני בנימין (יש קבלן שנבחר במכרז ואנו ממתינים לכל האישורים הנדרשים, חברת חשמל, הוט, בזק). כ – 1,500,000 ₪ יושקעו בפרוייקט פיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב: סלילת כביש, הקמת מדרכה וטיפול בתשתיות גינון ותאורה.

מכרז סייעות

 

המועצה פרסמה מכרז לסייעות בגני הילדים. ניתן להוריד טפסים למילוי למשרה מאתר האינטרנט של המועצה. קורות החיים, המלצות, תעודת יושר והטופס הנ"ל יש להגיש במסירה אישית למרים קרואני בלשכת מזכיר המועצה, עד לתאריך 29.6.2016, בשעה 12:00 בצהריים.

צופים אלופים

 

ביום שישי האחרון יצאו שכבת ברוש, של שבט בן יהודה בתנועת הצופים, לטיול אחרון שלהם כשכבה. הצופים האלופים עשו סנפלינג בנקיק השחור והפגינו יכולות אישיות בולטות וכישורי מנהיגות שמאפיינם אותם לאורך כל השנה. תודה לטל הרמן, לכל המדריכים והחניכים היקרים וכמובן, תודה לכל ההורים שתמיד נרתמים ומתנדבים.

מגרש ספורט מרכז קהילתי

 

המועצה נערכת לקראת סיור קבלנים בפרוייקט הקמת הקיר האקוסטי במגרש הספורט שבמרכז הקהילתי.

הראשונים

 

המועצה ממשיכה לפעול, לשפר ולשדרג את נושא איכות החיים והסביבה למען כולנו. כחלק מהפעילות במוסדות החינוך בשיתוף המחלקה לאיכות הסביבה, הוצבו השבוע פחי מחזור בבית חינוך הראשונים. הילדים הנרגשים, קיבלו הסבר על סביבה ירוקה והחשיבות שבמחזור. תודה לליאל מהמחלקה לאיכות הסביבה שמרכזת את הנושא ולצוות החינוכי בראשונים על הסיוע לקידום הנושא. 
בנוסף, ציינו בראשונים בטכס חגיגי, בהשתתפות התלמידים את חג השבועות וציינו את סיום פרוייקט חורשת האלונים. תודה לכל מי שלקח חלק בפעילויות השונות, בטכס היפה ובהקמת החורשה, למנהל יובל עוז, למחנכות וכל המורות, לחברי הנהגת ההורים וכמובן לילדים החמודים שלנו.

טיול גננות וסייעות

 

השבוע יצאו גננות וסייעות המועצה ליום גיבוש וטיול משותף ברמת הנדיב ואזור זכרון יעקב. הטיול אורגן על ידי המחלקה לאיכות הסביבה של המועצה והמטיילות למדו על קיימות, איכות סביבה, צמחים ירוקים שונים ועוד. אני מבקש להודות למנהלת מח' חינוך, סימי פרץ, מנהלת הגנים, תאיר רווה, לליאל מהמחלקה לאיכות הסביבה על הטיול הנפלא. גננות וסייעות יקרות, תודה מכל הלב על ההשקעה והנתינה שאתן מעניקות בכל יום לילדינו. תודה.

תוכנית מעברים

 

השבוע, נערכה פגישת עבודה במחלקת החינוך בהשתתפות, מנהלת המחלקה, סימי פרץ, מנהלת הגנים, תאיר רווה, מנהלי בתי הספר, גננות, יועצות, מפקחות משרד החינוך, בנושא תוכנית מעברים. התוכנית מיושמת אצלנו ומספקת מענה למעבר קל ונעים יותר לילדי הגן שעולים לבית הספר. אנו עושים כל שנדרש על מנת שילדי הגנים יכנסו בצורה חלקה לבית הספר שם יקבלו אותם בזרועות פתוחות, חום ואהבה. תודה לכל המשתתפים ובהצלחה לכולנו.

מכרז שיפוצי קיץ

 

לאחר שהמועצה פרסמה מכרז לשיפוצי קיץ בגני הילדים ובבתי הספר, אנו נערכים לסיור קבלנים. 1,800,000 ש"ח יושקעו בשיפוצי הקיץ. נמשיך לעדכן בהמשך.

תשתיות במתחם 212

 

הסתיים המכרז לבחירת קבלן לפרוייקט השלמות פיתוח ושדרוג תשתיות במתחם 212. לאחר בחינת כל ההצעות שהוגשו, ייבחר קבלן מבצע לפרוייקט שעלותו כ – 800,000 ₪. נמשיך לעדכן בהמשך.

הסדרי תנועה ובטיחות ברחוב העצמאות

 

העבודות בפרוייקט הסדרי תנועה ובטיחות ברחוב העצמאות נמשכות ואנו עומדים בקצב ובלוח הזמנים שנקבע מראש. העבודות ישפרו את הנסיעה בעורק העצמאות ויגבירו את בטיחות הנוסעים והולכי הרגל. המועצה תבצע פיתוח ושדרוג תשתיות תנועה ובטיחות, ברחוב שלושה מוקדים, העצמאות – מעלה ארגמן, העצמאות – הדקל והעצמאות – הברקן.

סיום מחזור ס"ד בתיכון הדסים אבן יהודה

 

אמש, חמישי, מחר, נערך טכס סיום מחזור ס"ד של בוגרי בית הספר התיכון הדסים.
לצערי הרב, נבצר ממני להשתתף באירוע. סיום, הוא תמיד התחלה חדשה ואני מאמין שכל ילדי המושבה יוצאים לדרך מצוידים בתיק מלא כלים, תכנים וערכים אותם רכשו בבית הספר. בירכתי את הבוגרים היקרים שלנו ואיחלתי להם את כל הטוב שבעולם. 
אני מבקש לברך ולהודות גם למנהל הכפר, זאב טויטו, מנהל התיכון, אלי בצלאל, לכל הרכזות, המחנכות, המורות, צוות המשק בכפר, לכל חברי הנהגות ההורים שליוו, תמכו, סייעו ונרתמו לכל נושא בכדי שילדינו בוגרי מחזור ס"ד היקרים יצליחו. תודה לכולם.

בית אב"י

 

השבוע, נערך טכס שבועות חגיגי וחולקו תעודת הערכה למצטייני ערך חודש סיוון שבולטים במיוחד ביכולת שלהם להוביל עבודת צוות. ברכות למנהלת, אורה וולך לכל הצוות החינוכי ולמצטיינים.

מדענים צעירים בבכר

 

שכבת ה' בבית ספר בכר, ערכו השבוע, הפסקה פעילה בנושא המדען הצעיר. התלמידים הדגימו בתחנות השונות, ניסויים ועקרונות מדעיים אותם למדו במהלך השנה בשיעור ניסויים במעבדה. התלמידים שיתפו את שאר תלמידי בי"ס בביצוע הניסויים ונתנו הסברים מדעיים באופן מקצועי ומרשים. תחנות ההפעלה היו במגוון נושאים כמו: שיווי משקל, ריאקציה בין חומרים, טעמים, תכונות חומרים, תעתועי ראיה, כרומטוגרפיה ותעופה. כל הכבוד על היוזמה הברוכה ותודה לזמירית המורה למדעים, לצוות ההוראה ולמדענים הצעירים.
הבוקר, שישי, נערך טקס חגיגי ומרשים לכבוד חג שבועות. שירים, ריקודים, נגינה וכמובן תוצרי ביכורים מגינת הירק - גינה אקולוגית של בכר. בנוסף, חברי הנהגות ההורים פרגנו בגדול לצוות המורים, שנהנו ממטעמים חלביים, פרח וחיבוק חם. כל הכבוד לחברי הנהגת ההורים על התודה והערכה.

הפנינג שבועות הנוער העובד והלומד

 

היום נערך הפנינג שבועות ססגוני ויפה של חניכי תנועת הנוער העובד והלומד. פעילות מושקעת ויפה. מטעמים, מתנפחים, פינות יצירה והפעלות שונות. אירוע חברתי קהילתי בהשתתפות תושבי המושבה, שכל הכנסותיו מדוכני המזון יתרמו לאלו"ט. תודה לכל המדריכים והחניכים וכמובן לכל מי שהגיע ולקח חלק באירוע.

מגמת מוסיקה תיכון הדסים אבן יהודה

 

הישג נפלא לתלמידי מגמת המוסיקה בתיכון הדסים אבן יהודה. השבוע הגיע למשרדי הנהלת התיכון מכתב מהגברת איריס פורטוגלי, מנהלת בית הספר רימון בו נכתב כי לאחר בדיקה מעמיקה של תוכנית הלימודים האיכותית של מגמת המוזיקה בתיכון הדסים אבן יהודה, בראשותה של הגברת מילה גלוזמן, החלטנו להכיר באיכויותיהם של תלמידי המגמה באופן בו הם יתקבלו באופן אוטומטי לבית הספר רימון ללא צורך בבחינות כניסה ויוכרו להם קורסים ברימון.

הכרה זאת תאפשר לתלמידי המגמה להיכנס היישר לשנת הלימודים השנייה ברימון בקורסים הללו ולקצר את משך לימודיהם לתעודה או לחלופין להמיר את הקרדיט בו זכו בקורסים מתקדמים.

ברכות למנהל התיכון, אלי בצלאל, למור מילה גלוזמן ולכל תלמידי מגמת המוסיקה.

ספריית אבן יהודה

 

בשנתיים שחלפו הפכה ספריית המושבה למוקד תרבותי לכל הגילאים. השבוע החל חודש הקריאה במגוון אירועים בדגש על אירועים קהילתיים. בסוף השבוע, התקיים בספרייה אירוע שהפך למסורת, שבו מארחת הספרייה, בשיתוף ויצ"ו אבן יהודה, כותבי ספרים שהם תושבי המקום.
בין האורחים באירוע, ליטל אוהב ציון, איתי ארצי, מרים גודאל וגליה צור. הערב היה מרתק, מעניין, קהילתי ומרגש. תודה למנהלת הספרייה, ורדה שמש, לכל הסופרים והסופרות וכמובן לכל התושבים שהגיעו ולקחו חלק בפעילות.

תמיכות לשנת 2016

 

מליאת המועצה אישרה תבחינים למתן תמיכות לעמותות מוכרות. ניתן לעיין בתבחינים בלשכת מזכיר המועצה ובתיאום מראש בטלפון:09-8915002. 
כל גוף הרואה עצמו זכאי לקבל תמיכה כאמור לעיל, רשאי להגיש בקשה על טפסים המיועדים לכך לא יאוחר מיום 30.6.16 בשעה 12:00 במסירה אישית. אין בהגשת הבקשה משום אישור כל שהוא למתן תמיכה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בקייטנות המרכז הקהילתי.

המועצה המקומית אבן יהודה רואה חשיבות רבה בשילוב ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במרקם החיים הרגיל.
השבוע נעשה צעד חשוב בשיתוף חברי קהילה נגישה לקראת השגת מטרה זו ולראשונה מתאפשר שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בקייטנות ובפעילויות של המרכז הקהילתי בחופשת הקייץ.
משפחות המעוניינות לרשום את ילדם לאחד המסלולים המוצעים בקייטנות המרכז הקהילתי וביה"ס של החופש הגדול (מצ"ב), מתבקשות לפנות לשיר אידלסון רכזת קהילה ונגישות במייל: kehila@eveny.matnasim.co.il או בטלפון 050-5710080.
נבחן ביחד את הצרכים וההתאמות הנדרשות ונעשה ככל שביכולתנו ע"מ לספק אותם.

טיול משפחות לשבועות, יום שבת ה- 18.6

נצא למסלול הליכה בנחל שוקק, מעין טבעי וקסום בלב עמק יזרעאל למרגלות הגלבוע. 
מהמעיין זורמים המים בנחל עד לבריכת מים רדודה שקירותיה בנויים אבני בזלת.
ניתן לעשות את המסלול בהליכה או בשחייה או לשלב הליכה ושחייה.
להצטרפות, נא למלא את טופס ההרשמה ולשלוח למייל: kehila@eveny.matnasim.co.il

מופע תרבות חמדה, להיות אלכסנדר פן, מוצ"ש, 2.7, בשעה 20:30 בבית יחיאל.

הצגת מבוגרים אחרונה לעונה, על אהבה וחברות, בית ליסין, יום ג', 5.7, 20:30 באולם ביה"ס האמריקאי. כרטיסים יש לרכוש דרך מזכירות המרכז הקהילתי: 09-8910070

בואו והצטרפו לקהילה נגישה אבן יהודה

בואו לקחת חלק בקבוצה תושבים הפעילים בתחומי הצרכים המיוחדים באמצעות:
פעילויות הסברה, פעילויות תרבות ופנאי משלבים, העלאת מודעות ועבודה משותפת עם הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית. המעוניינים בפרטים נוספים, מוזמנים להיכנס למסמך המצורף: https://goo.gl/wWo8UN

קבלות שבת שכונתיות במהלך יולי-אוגוסט-ספטמבר

בואו לקחת חלק בפעילות קבלת שבת בשכונה שלכם.
הזדמנות נהדרת להכיר את השכנים, לשתף בכישרון שלכם ולבלות אחר-הצהריים קהילתי וכייפי בגינה השכונתית שלכם. להצטרפות ופרטים, צרו קשר עם שיר אידלסון רכזת קהילה: kehila@eveny.matnasim.co.il

חג שבועות שמח,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד