אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 8.7.16

תושבים יקרים, שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ביום שלישי הקרוב 12. ביולי, 19.00, יתקיים ערב פולקלור בנוסח תימן לציון - 70 שנה להקמת שכונת עין יעקב. האירוע יתקיים במרכז הקהילתי אבן יהודה, רחוב שבזי 1.

אני מזמין את כל תושבי המושבה להגיע ולהשתתף בחגיגה.

הנהגות ההורים

 

השבוע, ללא הודעה מוקדמת ובאופן ספונטני, הגיעו ללשכת ראש המועצה, חברי הנהגות ההורים של גני הילדים ובתי הספר במושבה. 
אני מבקש להודות פעם נוספת לכל הנהגות ההורים, על שיתוף הפעולה הפורה והחיובי עם המועצה. בנוסף, אני מבקש להודות לכל חברי המועצה, ששותפים לכל הפעילות והעשייה הרבה והברוכה.

פניות ציבור

 

המועצה המקומית פועלת כל העת בכדי לשפר ולשדרג את השירות לתושב. בשנתיים וחצי שחלפו ביצענו שינוי ארגוני ומהפך בשירות לתושב. הקמנו את מוקד הביטחון ופניות הציבור בכדי לייעל ולשפר את המענה לתושבים. על מנת שנוכל להיענות לפניות שלכם, תושבים יקרים, במהירות וביעילות רצוי לפנות אלינו בכל שאלה, בעיה ותקלה למוקד המועצה בטלפון 09-8915000 או לדף הפייסבוק של המועצה.

כנס מתגייסים

 

השבוע ערכנו את טכס המתגייסים המסורתי לבני ובנות המושבה שסיימו תיכון ונמצאים רגע לפני לבישת המדים. הטכס היה חגיגי ומרגש. אני מבקש להודות לכל התורמים לארגון והצלחת האירוע, לעובדי המועצה והמרכז הקהילתי, ליו"ר האגודה למען החייל, צפי מן ולכל ההורים המתנדבים. אני מאחל לכל החיילים היקרים שלנו ברכה והצלחה. שיצאו לשלום ויחזרו בשלום. כל תושבי אבן יהודה אוהבים אתכם.

שיפוצי קיץ

 

השבוע בחרה וועדת המכרזים של המועצה את הקבלן שיבצע את שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך שבמושבה.1,800,000 ₪ יושקעו בשיפוצי קיץ במהלך חופשת יולי – אוגוסט, בגני הילדים ובבתי הספר.

מסיבת סיום גננות וסייעות

 

השבוע השתתפתי במסיבת הסיום שערכה המועצה לגננות וסייעות גני הילדים. בירכתי והודיתי לכל המשתתפות. אנחנו במועצה יודעים שלא הכל מובן מאליו. העבודה שלכן גננות וסייעות יקרות בניתוב ובעיצוב אופיים וחינוכם של הילדים הוא בעל חשיבות רבה מאוד להמשך דרכם והתפתחותם של הילדים. אני רואה את דרכי הנועם וההישגים הרבים של תלמידי בכר בבית הספר ויודע שלכן יש חלק גדול מאוד בכך. אני מסיר בפניכם את הכובע ומודה על כך. אני מבקש להודות לשלהבת שיוצאת לשנת שבתון ולמאירה שעוזבת ללמד כיתה א' מחוץ למושבה. בנוסף, אני מבקש להודות למנהלת מח' החינוך, סימי פרץ ולמנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, על ניהול והובלת גני הילדים להצלחות והישגים.

פתיחת אירועי הקיץ

 

בחמישי ערכנו את אירוע פתיחת הקיץ של אבן יהודה. מאות תושבים בכל הגילאים הגיעו ולקחו חלק בהפנינג הססגוני. קהילה חזקה במיטבה. המועצה והמרכז הקהילתי אבן יהודה, השקיעו בהכנת תוכנית לקיץ המותאמת לכל תושבי המושבה. קייטנות וצהרונים, פעילויות ואירועים, הופעות ומגוון רב של תוכניות. אנו עושים כל שנדרש בכדי לשפר ולהתייעל, כל זאת עבורכם התושבים.
אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה והמרכז הקהילתי שפועלים לילות כימים בכדי שאתם, תושבים יקרים, תיהנו.

מלגות

 

אנו שמחים להעניק לסטודנטים תושבי המושבה מלגות שיסייעו לכם בשנת הלימודים הבאה. הזכאים לקבלת המלגות, סטודנטים שיענו על הקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת מלגות והמועצה. תקציב המלגות יחולק עפ"י סיווגים של הכשרה מקצועית ואקדמאית, עפ"י שיקולי הועדה וכפוף למס' הבקשות. טופס הבקשה הינו חלק בלתי נפרד מהתבחינים – קריטריונים לקבלת מלגה.
הועדה לא תדון בבקשות שאינן עומדות בקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת המלגות.
הועדה לא תדון במועמדים שלא הקפידו על מילוי הטפסים והגשת המסמכים במועד וכנדרש.

לנוחיותכם, להורדת טפסי המלגה הקליקו כאן
את הטפסים יש להגיש ללשכת ראש המועצה, לא יאוחר מתאריך 1 לספטמבר 2016.
אני מבקש להודות ליו"ר וועדת המלגות, חבר המועצה, עומרי פלד ולכל חברי הוועדה על עבודתם המבורכת.

פרוייקטים

 

השבוע קיימו הצוותים המקצועיים במועצה, ישיבת עבודה, בה סוכם על יציאה לדרך בשני פרוייקטים נוספים. לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים אנו מתחילים בהכנות בשטח לקראת תחילת עבודות לפיתוח ושדרוג תשתיות ברחוב בני בנימין ובאזור התעשייה שבחלק הצפוני של המושבה.
בעקבות תחילת העבודות ייתכן ותגרם אי נוחות זמנית ואנו במועצה מבקשים להתנצל על כך מראש.

עו"ד רובי גוברין

 

השבוע יצא לאור, ספרו השני של חברי וידידי היקר, עו"ד ראובן (רובי גוברין) מאבן יהודה. שמו של הספר החדש, דאמה!
הספר עוסק בחוויית הטיסה במטוסים זעירי משקל ועולם ריקודי הרואדה והסלסה הלטיניים מתערבבים זה בזה במסע לפתרון תעלומה.
עו"ד גוברין, איש רב פעלים וכישרון רב, אני מבקש לברך אותו לרגל צאת ספרו השני ולאחל לו את כל הטוב שבעולם והצלחה רבה בכל מעשה ידיו.
לספר המקוון לחצו כאן


 

ד"ר קובי יהב

 

השבוע, אירחתי בלשכת ראש המועצה, את ד"ר קובי יהב, תושב אבן יהודה, שהתמנה למנהל מחוז הדרום בחברת החשמל. בפגישה השתתפו גם חבר המועצה, יול ברדוש ומנהל אזור נתניה בחברת החשמל, גם הוא תושב אבן יהודה, אהרון שיפר. 
ד"ר יהב, בעל תואר שני ושלישי בהנדסת תעשיה וניהול ובעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ומחשבים מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. כמו כן, שימש כמרצה במחלקה להנדסת חשמל ובמסלול לתואר שני בהנדסת אנרגיה באוניברסיטת בן גוריון. 
קובי, החל עבודתו בחברת החשמל בשנת 1993. בתפקידו האחרון שימש כמנהל הרשת הארצית בחברה וסגן מנהלת אגף השיווק. ד"ר יהב, מילא מגוון רחב של תפקידים בחברת החשמל, בין השאר כמנהל תכנית הרשת החכמה, מ"מ מנהל נפת ב"ש, מהנדס הנפה ומנהל מחלקת התפעול. 
אני מבקש לברך את קובי על המינוי ולאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש.

גן סייפן

 

בשנתיים וחצי שחלפו השקענו משאבים רבים בנושא איכות החיים והסביבה באבן יהודה. גם במוסדות החינוך, גני הילדים ובתי הספר, ביצענו מהפכה של ממש בחינוך ילדי המושבה לשמירה על איכות הסביבה והבית. ממש רגע לפני סיום שנת הלימודים קיבלנו הודעה ממשרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה שגן סייפן הוסמך לגן ירוק ובתחילת השנה יקבל תעודה בטקס חגיגי. אני מבקש להודות לעובדי מחלקת החינוך ואיכות הסביבה, לגננת, גיתית ולשרה הסייעת ולכל הילדים המתוקים ששומרים על הירוק נקי ופורח.

סא"ל קובי אלי מפקד היקל"ר

 

השבוע, נפגשתי עם סא"ל קובי אלי, שמסיים את תפקידו כמפקד היקל"ר של אבן יהודה.
עם סיום כהונתו, אני מבקש להביע את הערכתי הרבה ולהודות לו על כל פועלו ותרומתו למען המושבה אבן יהודה ותושביה ולברך אותו בדרך צלחה והרבה הצלחה.

פטנק

 

אנחנו על המפה גם בספורט הפטנק.

ברכות לנבחרת הפטנק שלנו שחבריה זכו השבוע בתחרות אזורית לוותיקים בהשתתפות 14 קבוצות מתחרות שנערכה בכפר סבא. הנבחרת שלנו גדלה, צומחת ומתפתחת וחבריה מתקדמים, משתפרים ובעזרת אימונים רבים מנצחים.
בנוסף, אני מבקש לאחל לכל שחקני הפטנק של המושבה המשך של הצלחות והישגים.

קופת חולים כללית

 

השבוע קיימתי פגישת עבודה בלשכתי בהשתתפות, ציפי שדה מנהלת מחוז שרון שומרון בקופ"ח כללית, דוד גרניצה, המנהל האדמיניסטרטיבי, ראובן ברק מהנדס המחוז, אלי גטר, מזכיר המועצה ואינה קיסילנסקו מהנדסת המועצה, בנושא הרחבת מבנה ושירותי הקופה. 
לאחר שפניתי להנהלת הקופה וביקשתי להרחיב את הסניף המקומי, במטרה לשפר ולשדרג את השירות לתושב, החליטו בקופת חולים כללית להיענות לבקשה ולבנות סניף חדש, מודרני ומתקדם למען תושבי המושבה. 
הפרוייקט יכלול, בניית מבנה מרפאות חדש והריסת המבנה הישן, כך שלקוחות הקופה יזכו לבקר במרפאות זמינות ונעימות יותר.
אני מבקש להודות להנהלת הקופה, לציפי, דוד וראובן על שיתוף הפעולה הפורה והיענות למען התושבים.

מהנדס תאום מערכות אזור התעשייה

 

אנו מתקדמים גם בפרוייקט פיתוח ושדרוג אזור התעשייה בחלק הצפוני של המושבה. אנו פועלים להגדיל את היצע השטחים והשירותים, על מנת לעודד חברות, מפעלים ויזמים, להגיע לאבן יהודה. השבוע בחרה וועדת המכרזים של המועצה, מהנדס לתאום מערכות אזור התעשייה. בהצלחה.

מתנדבי זה"ב בגן

 

השבוע, כמו תמיד נערכה פעילות לילדי המושבה בנושא בטיחות וזהירות בדרכים. את הפעילות מעבירים מתנדבי זה"ב (זהירות בדרכים). הפעילות חשובה מאוד ואני קורא לכל ההורים להגיע עם ילדיהם לרחבת הספרייה בימי ג'. אני מבקש להודות לכל המתנדבים היקרים על תרומתם ללימוד ילדי המושבה. אני מבקש לברך מכל הלב ולהודות למרכזת הפרוייקט ורדה טייב, שמסיימת את פעילותה ומעבירה את השרביט לאביבה אצבט. תודה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

חמדה

הרצאה אחרונה בסדרת חמדה, חידושים ברפואת הלב, יום ב', 11.7.16 , 20:00 , בבית יחיאל.

שלישי בשש

בכל שבוע בחודש יולי, בימי ג', 18:00-19:00, ברחבת גינת הספרייה, פעילות זה"ב בגן, לילדים בגילאי 3-7, הכניסה חופשית.

טורניר כדורסל בנות כיתות ה'-ו' ע"ש רלף קליין

שבת, 9.7.16 , 10:00 , באולם הספורט ע"ש רלף קליין
מוזמנים לבוא ולעודד, הכניסה חופשית

מוקדמות גביע ראש המועצה קטרגל

יום שני, 18.7.16, במרכז קהילתי אבן יהודה, גילאי 14-17, 17:00
גילאי 18 ומעלה בשעה 19:00

לרישום קבוצות ופרטים, רותם רכזת הספורט: 09-8910070, 09-8899813
sport@eveny.matnasim.co.il

שבת שלום וקיץ נעים לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תודה לדן בן ארי על התמונות

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד