אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 15.7.16

תושבים יקרים, שלום לכולם, 

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי: 

70 שנה לעין יעקב

 

השבוע השתתפו מעל 1,500 מתושבי המושבה, בחגיגות לציון 70 שנה להקמת שכונת עין יעקב. האירוע היה מפגש חברתי - קהילתי מושקע, מרשים, ססגוני וחגיגי כאחד. 

אין מרגש יותר מחלום שהופך למציאות.  

אני מבקש להודות פעם נוספת לכל האנשים שנענו ליוזמתי, כל התושבים והפעילים שנרתמו לצוות ההיגוי שהקמתי והתגייסו למען הצלחת החגיגות, עמלו וטרחו, השקיעו ופעלו על מנת שהאירוע יהיה מרשים ומוצלח כפי שהיה:
לחברי וועדת ההיגוי:משה בבל פור, שיר אידלסון, יוכי פרי, יפה ועובדיה דורני, משה עמרני, יואב דרכי, עמרם רדא ומיכל מסעוד לוי.
תודה לשותפים שלנו: חברי מליאת המועצה ששותפים לכל האירועים, הפעילות והעשייה במושבה. 

תודה לעובדי המועצה,מחלקת חזות המושבה, שמשון הקב"ט, שוטרי תחנת שדות ואבי שמואל השוטר הקהילתי, הנהלת המרכז הקהילתי אבן יהודה ועובדיו, למנהל המרכז, משה בבל פור, לאגודה לטיפוח חברה ותרבות, ד"ר יגאל בן שלום. 

תודה לכל המשתתפים, התושבים והפעילים:
אלי אלשייך, ינון גטר, שלום עמוסי, ששון צנעני, טל חסן, כרמלה הררי, אבי רדא ולהקתו, ניבה הראל, משומר לוי, ענת לוי-רז, אדיר מסעוד.
תודה לדורית כתבי, גבי לוקר, זוהר צברי, אושרה ושמעון סבה,עופרי ונתן צח, שאלתיאל, יוסי בן שבת, אבי פישביין, יגאל עמרני, לחניכי תנועת הנוער בני עקיבא ולדן בן ארי שדואג תמיד לצלם במקצועיות. 

תודה לכל התושבות היקרות שבישלו ואפו מטעמים ולכל התושבים שתרמו חפצים ותמונות למיצג ולתערוכה. 

לסיום אני מבקש להביע את תודתי והערכתי הרבה לשיר אידלסון רכזת הקהילה במרכז הקהילתי ולכל חברי ועדת ההיגוי יפה ועובדיה דורני, יוכי פרי,משה עמרני, דרכי יואב,שעמלו לילות כימים למען הפקת האירוע. תודה. 

 

תערוכה במרכז הקהילתי

 

בהמשך לאירועי 70 שנה להקמת שכונת עין יעקב, אני מזמין את כל התושבים להגיע לאולם שבמרכז הקהילתי שם מוצגת תערוכה מרשימה ובה תיעוד סיפורי ילדות, רישום חוויות וותיקי השכונה, איסוף פריטים היסטוריים לארכיון, פרטי לבוש מסורתי, תמונות מחזור ישנות ועוד. 

התערוכה תפתח באולם הצמוד לכניסה למרכז הקהילתי מיום שבת עד יום שלישי.
בשבת משעה 11:00 – 13:00.
בימים א' עד ג' משעה 19:00 – 22:00. 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מר משה עמרני בטל': 052-360-1037 

כולם מוזמנים. 

 

 

 

צופים

 

חניכי תנועת שבט בן יהודה של הצופים, יצאו למחנה קיץ שנתי וכבשו את יער ציפורי שבצפון. ראשי התנועה, ההורים המלווים, המדריכים והחניכים המוכשרים שלנו, עוסקים בפעילויות שונות בשטח, בנייה, הקמה, למידה, בישולים ועוד ונהנים מכל רגע. אני מבקש לברך את כל תושבי אבן יהודה שלוקחים חלק פעיל בפרוייקט מחנה הקיץ בציפורי, להודות להם ולאחל להם הנאה והצלחה ושישובו הביתה למושבה בריאים, שלמים ומרוצים. כל שאר הפרטים בעדכון בשבוע הבא. 

יצחק אהרונוביץ

 

ברכות לתושב אבן יהודה, חברנו, יצחק אהרונוביץ, לרגל מינויו לתפקיד יו"ר התעשייה הצבאית. אהרונוביץ' כיהן בעבר כשר לביטחון פנים, היה מפקד משמר הגבול, סגן מפכ"ל המשטרה ומנכ״ל דן והוא איש עם רקע ביטחוני רב ובעל ניסיון בניהול מערכות. אני מבקש לברך אותו ולאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש. 

קהילה תומכת

 

פרויקט נוסף של המחלקה לשירותים חברתיים, קהילה תומכת  באבן-יהודה. אנו מזמינים את ציבור התושבים המוכרים כניצולי שואה להצטרף למיזם כמנויים וליהנות מסל שירותים המגביר את ביטחונם האישי בביתם . 

הפרויקט מופעל על ידי המועצה בשיתוף משרד הרווחה והשירותים החברתיים. 

הפרויקט מציע מגוון שירותים: 

לחצן מצוקה, שירותים רפואיים ושירותי אמבולנס תמידיים כולל התייעצות רפואית, אוזן קשבת  לאנשים שסובלים מבדידות, אב בית לתיקונים בבית הקשיש (ללא תשלום במסגרת הפרויקט) או לחילופין סיוע בהזמנת אנשי מקצוע, לטיפול ומעקב אחר התיקון בבית, טיולים ומופעים מאורגנים בהסעה וליווי  אחת לחודשיים. בנוסף, שירות של עובדת סוציאלית של הפרויקט. 

עלות מנוי לתושבים המוכרים כניצולי שואה היא 25 ₪ לחודש. פרטים במחלקת לשירותים חברתיים  אצל מיכל או תקווה. 

מכרז למתן שירותי גביה משפטיים

 

במסגרת השינויים והרצון לשפר את השירות לתושב, המועצה פרסמה מכרז למתן שירותי גביה משפטיים. את מסמכי המכרז ניתן לרכוש בסכום של 1,000 ₪ במשרדי מזכיר המועצה ברח' המייסדים 53 באבן יהודה. 

את ההצעות בהתאם לתנאי המכרז יש למסור במסירה ידנית במשרדו של מזכיר המועצה רח' המייסדים 53 באבן יהודה, עד ליום 4.8.16 בשעה 12:00 בצהרים.  

מפגש מציעים ייערך ביום 24.7.16 בשעה 10:00 . נפגשים במשרדי המועצה רח' המייסדים 53 אבן-יהודה.  

 

 

הסדרי תנועה וצביעת כבישים

 

ביום ב' הקרוב, 18.7, החל משעה 08:00, יחלו עבודות לשיפור ושדרוג הסדרי תנועה וצביעת כבישים ומדרכות במכבי תל צור, בקטע מרחוב השלושה מזרחה. העבודות ימשכו   כ- 5 שעות.  

על מנת שנוכל לבצע את העבודה ביסודיות ובמהירות, נא להחנות את הרכבים שלא במקום העבודות. רכב שיפריע לעבודות יגרר. תודה. 

פניות ציבור

 

המועצה המקומית פועלת כל העת בכדי לשפר ולשדרג את השירות לתושב. בשנתיים וחצי שחלפו ביצענו שינוי ארגוני ומהפך בשירות לתושב. הקמנו את מוקד הביטחון ופניות הציבור בכדי לייעל ולשפר את המענה לתושבים. על מנת שנוכל להיענות לפניות שלכם, תושבים יקרים, במהירות וביעילות רצוי לפנות אלינו בכל שאלה, בעיה ותקלה למוקד המועצה בטלפון 09-8915000 או לדף הפייסבוק של המועצה. 

מלגות

 

אנו שמחים להעניק לסטודנטים תושבי המושבה מלגות שיסייעו לכם בשנת הלימודים הבאה. הזכאים לקבלת המלגות, סטודנטים שיענו על הקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת מלגות והמועצה. תקציב המלגות יחולק עפ"י סיווגים של הכשרה מקצועית ואקדמאית, עפ"י שיקולי הועדה וכפוף למס' הבקשות. טופס הבקשה הינו חלק בלתי נפרד מהתבחינים – קריטריונים לקבלת מלגה.
הועדה לא תדון בבקשות שאינן עומדות בקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת המלגות.
הועדה לא תדון במועמדים שלא הקפידו על מילוי הטפסים והגשת המסמכים במועד וכנדרש. 

לנוחיותכם, להורדת טפסי המלגה הקליקו על קישור זה לאתר המועצה.

את הטפסים יש להגיש ללשכת ראש המועצה, לא יאוחר מתאריך 1 לספטמבר 2016.
אני מבקש להודות ליו"ר וועדת המלגות, חבר המועצה, עומרי פלד ולכל חברי הוועדה על עבודתם המבורכת. 

דני בן ארי

 

חברי וידידי, דן בן ארי, מקצוען אמיתי, עוסק במשך שנים רבות בצילום ועושה זאת בצורה מקצועית ומעוררת הערכה. על אירועי ופעילויות המועצה והמרכז הקהילתי מתועדים בעדשת מצלמתו של דני. בזכות צילומיו היפים, אנו זוכים לתיעוד בכל שבוע של כל מה שקורה ונעשה במושבה. אני מבקש להודות לדני על פעילותו בהתנדבות למען המועצה, הקהילה ותושבי אבן יהודה. 

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

נרשמים בקליק  

החלה ההרשמה לחוגי המרכז הקהילתי לשנת הפעילות תשע"ז 

הצטרפו לפעילות ענפה של חוגי ספורט, מחול, פנאי והעשרה, מוסיקה ועוד 

רישום ללא דמי טיפול עד 15.8.16 

להרשמה היכנסו לתחום החוג בצדו הימני העליון של האתר: 

http://www.evenyehuda.org.il/ 

קייטנות מחזור שני  

מחזור שני 24/7-4/8 בין השעות 8:00-13:00 לכיתות א' – ד'  

קייטנת ספורט ואתגרים, חוויות, אומנויות הבמה, מיינקראפט 

מחנה כדורסל, מחנה קפוארה  

אפשרות לתוספת צהרון לכל הקייטנות עד השעה 16:30. 

לפרטים ומידע: www.evenyehuda.org.il 

ההרשמה באתר נסגרה, ניתן להירשם ע"ג הטופס המצורף, 

יש לוודא הגעת הטופס למזכירות 09-8910070 

 

מוקדמות גביע ראש המועצה קטרגל  

יום שני 18.7.16 במרכז קהילתי אבן יהודה, גילאי 14-17 בשעה 17:00, גילאי 18 ומעלה בשעה 19:00. 

לרישום קבוצות ופרטים, רותם רכזת הספורט: 09-8910070, 09-8899813 

sport@eveny.matnasim.co.il 

 

שלישי בשש  

בכל שבוע בחודש יולי בימי ג' בין השעות: 18:00-19:00 

ברחבת גינת הספרייה, פעילות זה"ב בגן, לילדים בגילאי 3-7, הכניסה חופשית. 

מועדון הסביום יולי – 2016 

 

הפעילות השוטפת של המועדון נמשכת עד 31.7.16 

 

שיעורי ספורט עם רחל וייס 

סדנאות להפגת מתחים עם אביבה 

יוגה עם מיכל  

19.7.16  הרצאה תזונה נכונה עם התזונאית דגנית.  

20.7.16  אדם צובר זיכרונות ביבליותרפיה עם רחל ארבל. 

26.7.16  יום כיף בבריכת השחייה הסעה מתחנות ההסעה ומהמועדון. 

 

בחודש אוגוסט הסביום סגור, במהלך חודש אוגוסט אפשר להירשם ולקבל פרטים במרכז הקהילתי אצל אורנה טל. 09-8899893, או בסביום בטלפון: 8996744  

לצפייה במידעון חודש יולי של הסביום הקליקו: 

http://www.evenyehuda.org.il/html5/?_id=10447&did=4467&G=10447 

 

שבת שלום לכולם, 

אבי הררי 

ראש המועצה 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד