אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 22.7.16

תושבים יקרים, שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

כנס חירום - תוכנית תת"ל 43

 

ביום רביעי הקרוב, 27.7, 20:00, מיד לאחר ישיבת מליאת המועצה, יתקיים כנס חירום בבית יחיאל בנושא תוכנית תת"ל 43 (הרחבת כביש 4). 
תת"ל 43 כפי שהיא כיום, נעשתה ללא ידיעתנו וללא התייעצות עם הגורמים המקצועיים במועצה ומהווה פגיעה קשה באיכות החיים של כל תושבי המושבה.
המועצה מתכוונת להתנגד לתוואי המוצע ואף להגיש בג"ץ כנגד התוכנית ומתכנניה.
בכנס יוצגו עיקרי התוכנית הקיימת, המשמעויות והליקויים לגבי אבן יהודה ותושביה.
אני מזמין את כל תושבי המושבה, להגיע ולהשתתף בכנס. נוכחותכם חשובה.

שבט בן יהודה של הצופים אלופים

 

ברכות למדריכי וחניכי שבט בן יהודה של צופי אבן יהודה שסיימו בסוף השבוע, את מחנה הקיץ ביער ציפורי .כבוד וגאווה גדולה.
שבט בן יהודה אימפריה. במחנה השתתפו כ - 3500 חניכים מכל רחבי הארץ, מתוכם יותר מ - 700 מאבן יהודה. באחד מימי השיא, ביקרו במחנה חניכים לעתיד משכבות ג' מאבן יהודה ואז מנה שבט בן יהודה כ - 900 איש !!!
הצופים הבוגרים המנוסים יותר, יצאו למחנה לפני שאר החניכים ועסקו בבנייה והקמת האתר כדי שחניכי השכבה הצעירה שהגיעו למחנה יומיים לאחר מכן, יקלטו מייד ע"י צוותי ההדרכה והפעילים האחרים ויעברו פעילויות מאתגרות וחוויות מיוחדות.
מחנה שבט בן יהודה, זכה להערכה רבה בשני תחומים עיקריים, הבניה היפה והמרשימה של המדריכים והחניכים בעלי יכולות ויוזמות ברוכות והתחום השני, היה המטבח שהופעל על ידי הורים מתנדבים והיה מוקד משיכה והסעדה לרבים בהנהגה.
אני מבקש לברך ולהודות לכל שבט בן יהודה של צופי אבן יהודה, לטל הרמן, לעצמון היקר שלשמחת כולם חזר לפעילות מלאה, לכל מדריכי וחניכי השבט בכל הגילאים, לכל ההורים המתנדבים. יישר כוח לכולם וכל הכבוד.

שירה ראשוני

 

אלופה צעירה מאבן יהודה בדרך לייצג את מדינת ישראל במשלחת האולימפית באולימפיאדת ריו בעוד פחות משבועיים.
הג'ודוקא הצעירה, שירה ראשוני, אלופת ישראל בג'ודו (משקל עד 48 ק"ג), הגיעה השבוע ללשכתי. פגשתי, ספורטאית מקצועית, נחושה וחרוצה שהציבה לעצמה מטרה ובעזרת אמביציה ועבודה קשה מצליחה. 
לאחר שהענקתי לשירה תעודת הוקרה, בירכתי אותה בשמם של כל תושבי המושבה בכל טוב, הצלחה ומזל.

שיפוצי קיץ

 

שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך נמשכים על פי תוכנית העבודה ולוח הזמנים שנקבע מראש. המועצה והמרכז הקהילתי, מפעילים קייטנות וצהרונים בגני הילדים גם במהלך חודשי יולי אוגוסט. אנו עושים כל שנדרש על מנת שהשיפוצים לא יפריעו להפעלת הקייטנות תוך שמירה על כל כללי הזהירות ובמיוחד על בטיחות הילדים.

מושבת - קבלת שבת בגילץ

 

לפנות ערב, נערכה מושבת - קבלת שבת בשכונת גילץ. אירוע חברתי – קהילתי נוסף, ביוזמת מתנדבים פעילים ביישוב שלנו. השתתפותם של רבים מתושבי המושבה בפעילות, מעידה על חוסנה של קהילת אבן יהודה, קהילה חזקה ואיכותית שצורכת תרבות, שותפה לפעילות ולאירועים השונים. המפגש תוכנן ונוהל על ידי תושבים מתנדבים, שירים ישראלים, סיפורים יפים, פעילות הורים וילדים ואווירה מיוחדת של קבלת השבת המבורכת. תודה לכל המתנדבים ולכל התושבים שהגיעו. נתראה בקבלת שבת הבאה.

רחוב סיני

 

רחוב סיני, נפתח לתנועת כלי רכב. העבודות בפרוייקט עדיין לא הסתיימו ואנו ממשיכים לעבוד בכדי לסיים את שנותר. על מנת להקל על התושבים החלטנו לפתוח את הרחוב לתנועה. תודה לכל עובדי אגף ההנדסה על עבודתם המסורה ותודה והערכה לכל התושבים על הסבלנות.

פרוייקט דודאים 212

 

העבודות בפרוייקט גן המשחקים ברחוב הדודאים במתחם 212 נמשכות על פי התוכנית ולוח הזמנים שנקבע לפרוייקט. השבוע הותקנו עמודי תאורה ועמודי תשתית להצללה לכל מתקני המשחקים. נמשיך לעדכן בהמשך.

וועדת בחינה

 

השבוע התכנסה וועדת המכרזים של המועצה לבחינת מועמדותם במכרז של מספר בעלי תפקידים שעמדו בקריטריונים ובדרישות לתפקיד של: מנהל יחידת נוער, הנדסאי למח' הנדסה, פקח וסייעות לגני הילדים.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום רביעי, 27.7, 18:00. מיד לאחר הישיבה כנס חירום בהשתתפות תושבים בנושא תת"ל 43.

פרוייקט נעל"ה

 

בשנת הלימודים הבאה יגיעו לויצ"ו הדסים כ – 30 בני נוער מאמריקה הלטינית. הנערים והנערות יגיעו לארץ במסגרת פרוייקט נעל"ה וילמדו בתיכון הדסים אבן יהודה. אנו מחפשים משפחות מארחות עם לב חם, רחב וגדול שמעוניינות להשתתף במיזם ציוני – ערכי חשוב ויארחו בביתם את בני הנוער בסופי שבוע ובחגים ויעניקו להם תחושה ביתית.
ניתן להירשם בקישור המצורף:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdxBsYsMRBKOVnz8…/viewform…

אומנים יוצרים מתנדבים

 

המועצה המקומית אבן יהודה, ממשיכה בפעילות קהילתית - חברתית נוספת. אנו מבקשים מאומנים / ציירים מתנדבים, שעוסקים בציור על קירות ופיסול סביבתי ומעוניינים לתת ביטוי ליצירתיות ולאומנות שלהם, לעזור בשיפור, שדרוג וטיפוח מבנים ברחבי המושבה. המעוניינים יצרו קשר עם רחל באגף החזות בטל':09-8915000.

וועדת היגוי נגישות

 

השבוע קיימתי בלשכתי ישיבה של וועדת ההיגוי לנגישות בהשתתפות חבר המועצה, עוז כהן, טל נוסל וכל מנהלי האגפים והמחלקות. עדכנתי את הנוכחים בפרוייקטים שבוצעו, מתבצעים ובהמשך דנו בתוכניות לעתיד. אני מבקש להודות לכל המשתתפים ובמיוחד לעוז כהן וטל נוסל שמובילים את הנושא בהתנדבות, בחריצות, בהשקעה ובהתמדה.

יריד לתלמיד של הנהגות ההורים

 

מיזם נוסף של הנהגות ההורים היישובית באבן יהודה, יריד לתלמיד. כל הציוד לבית הספר תחת קורת גג אחת.
בנוסף תוכלו ליהנות משולחנות משחק ללא תשלום: פינג-פונג, הוקי אויר, כדורסל, כדורגל וסנוקר. פעילות ״מסביב לעולם עם ג׳ולי״ (בשעות אחה״צ בלבד), להקת שכבת ו' מבית אב״י במופע מיוחד, קליעת צמות ב-5 ש״ח, ברד/קפה קר/פופקורן/שערות סבתא- 5 ש״ח.

מי שמביא תיק ישן במצב טוב, למסירה, במסגרת ״תיק לכל ילד״ (20 ש״ח הנחה יינתן לרכישת תיק חדש ביריד).

אני מבקש לברך את כל חברי הנהגות ההורים היישובית שלנו במושבה שפועלים בהתנדבות לאורך כל השנה, משקיעים, פעילים, מסייעים ועוזרים למען הצלחת ילדינו. תודה

ספרייה

 

ספריית אבן יהודה של המועצה, שהפכה למוקד חברתי – תרבותי עבור כל תושבי המושבה, ממשיכה במסורת של אירועים ופעילויות לכל הגילאים. במהלך חודש יולי, בכל שלישי, מתקיים מפגש של שעת סיפור ברחבת הספרייה בהשתתפות הורים וילדים. אני מבקש להודות לוורדה שמש מנהלת הספרייה על הפעילות היפה ומזמין את כולם להגיע לספרייה שלנו.

פרוייקט הדרים

 

הקבלן בעבודות בפרוייקט רחוב הדרים, חזר השבוע לפעילות ולעבודה כמתוכנן. כפי שעדכנו בדף המועצה, העבודות נעצרו למספר שבועות בעקבות צו מניעה שהוצע על ידי בית משפט לבקשת תושב הרחוב.
העבודות יימשכו לאחר שבית המשפט קבע שהמועצה פועלת על פי החוק וכללי המנהל התקין ולאחר שהשופט בחן את הנושא וקבע שהמועצה, רשאית להמשיך בעבודות שכוללות את כל אישורי הגורמים המקצועיים, מתכננים, מהנדסים, משטרה וכל אישורי הבטיחות.
כמו כן, בית המשפט חייב את התושב בתשלום כל הוצאות ההליך המשפטי בסך 20.000 ש"ח.
ביום ראשון יימשכו העבודות ברחוב ההדרים בקצב מוגבר יותר, במטרה לסיים את הפרוייקט במהרה.
אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמת בעקבות ביצוע העבודות ומקווים שעם סיומן נהנה כולנו מרמת תשתיות איכותית וטובה יותר.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

גזוז בכוורת

מופע לכל המשפחה משירי דני סנדרסון, גידי גוב, יצחק קלפטר ועוד...
חמישי, 28.7 החל מהשעה 19:00, בבריכת אבן יהודה.

לתשומת ליבכם, לבקשת המועצה, בשל שיקולי בטיחות ובטחון, מספר המקומות מוגבל והבריכה תיסגר למנויים בשעה 18:45.
כרטיסים ב-10 ₪ ניתן לשריין דרך הטופס המקוון- 
http://goo.gl/forms/mnqqGBmfN6KgN4Um1

נרשמים בקליק

נמשכת ההרשמה לחוגי המרכז הקהילתי לשנת הפעילות תשע"ז
הצטרפו לפעילות ענפה של חוגי ספורט, מחול, פנאי והעשרה, מוסיקה ועוד
רישום ללא דמי טיפול עד ל-15.8.16
להרשמה היכנסו לתחום החוג בצידו הימני העליון של האתר:
http://www.evenyehuda.org.il/

יום א' הקרוב - קייטנות מחזור שני

מחזור שני 24.7 – 4.8 , 8:00-13:00, לכיתות א' – ד'. נותרו מקומות בודדים לקייטנת ספורט ואתגרים, אומנויות הבמה, מחנה כדורסל, מחנה קפוארה ( לקפואריסטים )
קייטנות: חוויות ומיינקראפט מלאות

אפשרות לתוספת צהרון לכל הקייטנות עד השעה 16:30.

לפרטים ומידע: www.evenyehuda.org.il
ההרשמה באתר נסגרה.

סטריטבול אבן יהודה

יום ד' 17.8 וביום ה' 18.8 ייערך סטריטובל אבן יהודה במגרשי הכדורסל במרכז בן דרור לספורט.
רישום באתר המרכז הקהילתי
לפרטים: מנהלת תחום הספורט 09-8899813 / sport@eveny.matnasim.co.il

שלישי בשש

בכל שבוע בחודש יולי בימי ג' בין השעות: 18:00-19:00, ברחבת גינת הספרייה, פעילות זה"ב בגן, לילדים בגילאי 3-7, הכניסה חופשית.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות נפלאות של ילדי המושבה ממחנה הצופים באדיבות רן סיטון.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד