אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 25.11.16

תושבים יקרים, שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

אני מבקש להצדיע ולהודות לכל לוחמי האש ואנשי כוחות הבטחון אשר נוטלים חלק במאמץ האדיר לכיבוי גל השריפות שפרץ בכל רחבי הארץ. נקווה שהמציתים ייתפסו במהרה ויתנו את הדין על מעשיהם החמורים. נחבק באהבה את הנפגעים ונקווה שיחזרו במהרה לשיגרת חייהם. 
התארגנו בהתאם, הוקם חפ"ק שנכנס לכוננות, תיגברנו את הסיורים והאבטחה גם באמצעות תושבים מתנדבים, הכנו את ציוד החירום לכיבוי אש. נקווה שהגל העכור יחלוף במהרה.

חמישה כוכבי יופי

 

בשלישי, המועצה המקומית אבן יהודה זכתה פעם נוספת בפרס חמישה כוכבי יופי. חמישה כוכבי יופי הם הרף הגבוה ביותר למועצות המשתתפות בתחרות ארץ ישראל יפה.
אני רוצה להודות פעם נוספת לכל עובדי המועצה ולעובדי אגף חזות המושבה על שעושים מלאכתם נאמנה ועמלים לילות כימים על מנת שהמושבה שלנו תמשיך להיות יפה ונקייה.
תודה רבה לכם תושבים יקרים על שיתוף הפעולה, העזרה והסיוע בשמירה על הניקיון ואיכות החיים והסביבה של כולנו. אנו גאים מאוד על ההישג ונמשיך לעשות כל שיידרש על מנת לשמור על המושבה שלנו יפה, פורחת ונקייה.

אירוח משפחות

 

המועצה נערכת לסייע למשפחות מרחבי הארץ, המפונות מבתיהם בשל גל השריפות. תושבי המושבה המעוניינים לארח משפחות בביתם מוזמנים לפנות למוקד המועצה הפועל 24 שעות ביממה בטלפון 09-8915000

שדה תעופה בשרון

 

לאחרונה פורסם על כוונת המדינה להקים שדה תעופה אזרחי באזור מושב חרוצים בסמוך לאבן יהודה. הקמת השדה תגרום למפגעי רעש קשים, עומסי תנועה כבדים, הפרעה בלתי נסבלת באיכות החיים של התושבים ולירידת ערך הנכסים. אני מתכוון להוביל ביחד עם ראשי הרשויות השכנות את המאבק הציבור כנגד הקמת השדה. 
המועצה המקומית אבן יהודה ואנוכי, מתכוונים להתנגד להקמת שדה תעופה אזרחי באזור השרון בסמוך לאבן יהודה, כפי שהבענו התנגדויות בפרוייקט תת"ל 43 וכפי שנאבקים למען פתיחת כביש 561. המועצה תפעל בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותה במסגרת החוק כדי למנוע את הקמת השדה.

משלחת אוהבי ישראל

 

היום, שישי, אירחתי משלחת של אורחים מהולנד, ארגון אוהבי ישראל, נוצרים תומכי ישראל הנלחמים נגד החרם. הקבוצה הגיעה לביקור בארץ באמצעות מר יגאל בן שלום, לשעבר מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, מנכ"ל הביטוח הלאומי וכיום יו"ר מכון אדלר. ארגון אוהבי ישראל הקימו חברה מיוחדת לרכישת מוצרים מישראל, תומכים בפעולות חברתיות וחינוכיות בישראל ומייצגים את עמנו בחו"ל.
סיירנו ברחבי אבן יהודה, שתלנו פקעות בבית חינוך בית אב"י, תרומת המשלחת, צפינו במקהלת בית החינוך ובתערוכת ציורים של התלמידים. האורחים התרשמו וציינו לטובה את המושבה היפה, המטופחת והנקייה שלנו ואת בתי הספר והגנים. 
אני מבקש להודות למר בן שלום ולכל חברי המשלחת על הביקור.

גן סחלב

 

המועצה המקומית אבן יהודה, קשובה לתושביה. פניות, שאלות, בעיות, תקלות וכל נושא אחר, שמגיעים למוקד המועצה, אתר האינטרנט ודף הפייסבוק שלנו, זוכים להתייחסות ומענה. קבוצות המדיה השונות, אינן הדרך הנכונה והמקצועית לדיון ענייני ולפתרון בעיה.
הצוותים המקצועיים של מחלקת החינוך, ביחד עם המפקחת, הפסיכולוגית והיועצת בחנו את הנושא. לאחר בדיקה רחבה ובחינת הנושא לעומק, עמדת כל אנשי המקצוע כולל הגננת בגן, שאין צורך בסייעת נוספת. 
אנו פועלים תמיד בשקיפות מלאה ובשיתוף פעולה עם התושבים. הורי גן סחלב, נפגשו במהלך השבוע עם מנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ ומנהלת מח' הגנים, הגב' תאיר רווה, שתיהן נשות מקצוע בעלות ידע וניסיון רב בתחום. בדיון, הוצגו עיקרי הדברים וכל שאלות ההורים נענו בצורה עניינית ומקצועית.
לאחר שביקרתי בגן, שוחחתי עם הגננת, קיבלתי את עמדת מחלקת החינוך ואנשי המקצוע שעושים מלאכתם נאמנה, שאין צורך בסייעת נוספת, אך הוריתי למחלקת החינוך לדאוג לתגבור של בת שירות לאומי.

עדכוני פרוייקטים

 

העבודות בפרוייקט הדרים נמשכות. לאחר מספר תקלות פיסיות בשטח ועיכובים שנגרמו שלא בשליטת המועצה אנו ממשיכים להתקדם. בנוסף, נמשכות העבודות בפרוייקט בניית שלב א' בבי"ס בכר. בשבוע הבא יתקיים סיור קבלנים בשני פרוייקטים חדשים: ברחוב הנופר ורחוב הבאר שם אנו מתכוונים לבצע פיתוח ושדרוג תשתיות כבישים, מדרכות, גינון ותאורה.

ביקור בכנסת

 

השבוע הוזמנתי להשתתף בישיבת וועדת הכספים שנערכה בכנסת בירושלים. בישיבה הציג השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, את תקציב משרדו. לאחר מכן בפגישה שקיימתי עם השר, דנו באמצעים ובסיוע של המשרד למועצה. בנוסף, הזמנתי אותו לביקור עבודה באבן יהודה.

רחוב צורית

 

השבוע, לאחר סיום הליכי התכנון והאישורים השונים, התחלנו בהשלמת פיתוח תשתית הכביש והמדרכה ברחוב צורית. השלמת העבודות יבטיחו מעבר כלי רכב והולכי רגל באופן בטוח יותר.

מלגת ספורט

 

בשני, התחלנו במסורת יפה ומרגשת של הענקת מלגה על שם חברנו היקר, אהרל'ה גרינבויים. בירכתי בטכס וציינתי שאהרל'ה ז"ל, היה עובד מועצה מקצועי ומסור בדיוק כמו אביו ועסק כל חייו בספורט, השקיע, תרם והיה דמות למופת, לחיקוי ולגאווה עבור בני משפחתו וכולנו.
מזל יקרה, זאב, ריבי ושפי, אהרלה חסר לנו מאוד בנוף המושבתי באבן יהודה.
אנו מוקירים את זכרו ופועלו.
המלגה, קורס הדרכה בווינגייט מוענקת לשחקן המועדון, עומר רגב, נער בכיתה יא', ילד טוב, תלמיד טוב, חבר טוב ושחקן טוב. זה המודל להצלחה בחיים. תודה ליו"ר המרכז הקהילתי, חבר המועצה, עומרי פלד, למנהל המרכז, משה בבל פור, לרכזת הספורט, רותם בן דרור ולמשפחת גרינבוים.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום ראשון 27.11.16 בשעה 18:30 במשרדי המועצה.

חיסון עצי האורן

 

בחמישי, החלה המועצה בשיתוף איגוד ערים השרון הצפוני, במבצע לטיפול מונע בעש (תהלוכן האורן) טוואי התהלוכה. עשרות עצי אורן חוסנו כנגד העש המטריד. עש טוואי התהלוכה, יכול לגרום לדלקות עור, דלקות קשות בעיניים המלוות בגירוי חזק, הדמעה ובמקרים חמורים לאיבוד זמני של כושר הראייה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

הרצאה בנושא אינטרנט בטוח – שכבת ז', השתתפה בהרצאה בנושא אינטרנט בטוח מאת גלעד האן. ההרצאה חושפת ומלמדת להכיר את הסכנות האורבות לכולנו ברשת האינטרנט ובסמארטפונים, מעניקה ידע רב, כלים ופתרונות לגלישה בטוחה ולצמצום הפגיעה. תודה לגלעד על הרצאה מרתקת, למאיה מלמד הרכזת החברתית, לריקי רכזת שכב ז' ולמחנכים.

ועידת לב השרון של לשכת עורכי הדין באבן יהודה

 

ברביעי, אירחנו פעם נוספת, באבן יהודה את ועידת לב השרון של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בישראל. וועד המחוז (עו"ד חגי הראל, עו"ד אור גלאון וחברנו עו"ד יול ברדוש) אירגנו אירוע מקצועי ומרתק למופת. הכנס הפך למסורת מבורכת ואנו שמחים לארח את הכינוס היוקרתי באבן יהודה. תודה לכל המארגנים ולכל המשתתפים והאורחים שהגיעו.

בית הספר בכר

 

השבוע, הגיעו תלמידי כיתות א', לביקור במוזיאון בית יחיאל. הם הכירו את סמל אבן יהודה ולמדו על משמעות הציורים המופיעים בו. התלמידים למדו על העבודה בפרדס, על פירות הדר, לול התרנגולות, התנסו באריזת הדרים ונהנו לשתות מיץ קלמנטינות טרי שסחטו בעצמם.

הנהגת הורי בכר

 

שאפו לחברי הנהגת ההורים בבכר על שהצליחה להפתיע פעם נוספת. חברי ההנהגה הכינו לכל מורה ערכת תבלינים שתוענק לו ביום ההולדת. על הערכה נכתב " מתובל באהבה". המורים שחגגו לא מזמן יום הולדת, זכו לקבל את השי. כל הכבוד על היוזמה המקסימה והיצירתיות המופלאה.

בית אב"י בדרך לבחירות

 

השבוע עסקו תלמידי בית אבי בתהליך בחירות לוועדות השונות.
התלמידים הציגו את מועמדותם ואת מצע הבחירות שלהם בפני חברי כיתתם. היום, שישי, נערך הפנינג בחירות בו התלמידים הנרגשים הכינו שלטים, סרטונים, פלקטים, מדבקות ונאומים בהייד- פארק. ביום שני בחירות להנהגה הצעירה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

קונצרט כלי הנשיפה עם הרביעייה הפילהרמונית

יום שבת 26.11.16 בשעה 11:00, בבית יחיאל.

פרטים בדף הפייסבוק של המרכז הקהילתי.

מועדון חמדה

שירים שמחממים את הלב

מוצ"ש, 10.12.16, 20:30, בבית יחיאל.

קייטנת טיולים בחנוכה

קייטנת חנוכה של טבע וארץ עם דרך ארץ טיולים.

בתים מדליקים

יחד נאיר את אבן יהודה באירועים מדליקים לילדים ולמבוגרים.

פרטים בדף המרכז הקהילתי.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד