אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 2.12.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מוקד המועצה

 

החורף הגיע ועימו גשמי הברכה. מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.
טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

ישיבת מליאת המועצה

 

השבוע נערכה ישיבת מליאת המועצה. חברי המליאה אישרו תבר"ים (תקציב בלתי רגיל) ועדכוני תב"ר שונים שמיועדים להמשך הבנייה, הפיתוח ושדרוג התשתיות בכל רחבי המושבה. היקף התקציבים והעדכונים שאושרו 33,640,000 ₪. כל העבודות מתבצעות על פי תוכנית העבודה השנתית של המועצה. אני מבקש להודות לכל חברי מליאת המועצה, יול, זיו, דרור, עוז, עומרי, לימור, ערן, יפה, אנינה ויוסי, על השותפות לדרך, על הפעילות והעשייה הרבה למען תושבי אבן יהודה.

פרוייקטים

 

השבוע, ערכנו סיור קבלנים לקראת בחירת קבלן מבצע בפרוייקט עבודות פיתוח ושדרוג תשתיות ברח' הנופר והמשך עבודות במתחם 212. בנוסף, כחלק מהערכות של המועצה לגידול הדמוגרפי של ילדי המושבה, בתחילת השבוע יתפרסם מכרז לבניית שלושה גני ילדים חדשים, כולל גן לילדים עם צרכים מיוחדים. 
בנוסף, מליאת המועצה אישרה השבוע את הסכם ההתקשרות עם הקבלן לבניית הקיר האקוסטי במרכז הקהילתי אבן יהודה. 
ברחוב זוויתן, אנו מתחילים בתכנון לפיתוח ושדרוג תשתיות ברחוב זוויתן. בתכנון: כביש, מדרכות, תשתיות תאורה וגינון.

מפקד משטרת שדות

 

השבוע קיימתי ישיבת עבודה בלשכת ראש המועצה בה השתתפו, מפקד תחנת משטרת שדות" סנ"צ דוד גורנין, השוטר הקהילתי, אבי שמואל, סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי וקב"ט המועצה, שמשון זכריה. הצגתי בישיבה את ההשקעות והמשאבים שהמועצה מפנה לטובת נושא הביטחון, כולל הקמת מוקד הביטחון החדש ואת מערך הביטחון היישובי. בנוסף, ציינתי והדגשתי בפני המת"ח, שלאחרונה סובלים התושבים מגל פריצות לבתים ויש להפנות תשומת לב מיוחדת למיגור התופעה השלילית שפוגעת בחיי היום יום של כולנו. סנ"צ גרונין, ציין שיקיים דיון מקצועי בתחנה עם הקצינים הנוגעים לנושא ולאחר מכן בשיתוף פעולה עם המועצה תוכן תוכנית פעולה במטרה להיאבק בתופעת הפריצות לבתים.
אני מבקש להודות למפקד התחנה על הביקור והיענות למען תושבי המושבה ולכל שאר המשתתפים. תודה.

נגישות ובטיחות

 

בשנתיים האחרונות ביצענו פעילויות ואירועים שונים במטרה לאפשר לאוכלוסיות שונות לקחת חלק ולהשתתף בהן. המועצה החלה בפרוייקט הנגשת מבני הציבור באבן יהודה לטובת התושבים. אנו ממשיכים במדיניות זו ומתחילים כעת בפרוייקט נוסף, הנגשת אולם הספורט ע"ש רלף קליין בעלות של כ – 300,000 ₪.

השבוע תתקיים ישיבה בהשתתפות חברי וועדת היגוי לנגישות בה נסקור את כל הפרוייקטים שבוצעו ואלו העתידים לצאת לפועל. אני מבקש להודות לחבר המועצה, עוז כהן, לטל נוסל ולכל הפעילים המתנדבים שנרתמים תמיד ובאהבה גדולה.

שגיא אשכנזי

 

שגיא חברי היקר, נבחר השבוע פעם נוספת לתפקיד יו"ר וועד ההורים בתיכון הדסים אבן יהודה. אני מבקש להודות לו ולכל החברים, אפי טנדלר, בועז טנא, תמי פקלר, דובי קדישאי, הילה בן דויד ונעמה כספי, על פעילותם ותרומתם למען קידום תלמידי המושבה ומאחל להם המשך שיתוף פעולה פורה והרבה הצלחה.

בי"ס בכר

 

שאפו גדול לתלמידי כיתה ב' בבכר שהגיעו לתחנת כיבוי אש בנתניה וכיבדו את הכבאים מקפריסין בכיבוד שהכינו. יוזמה יפה ומרגשת. כל הכבוד על הרעיון ותודות להורים ולילדים.

ויצו הדסים

 

שיתוף פעולה חברתי קהילתי מרגש. הורי וילדי בכר, נרתמו והתגייסו, בעזרתן של יעל פדר וגזית מרגלית, מהנהגת הורים בבכר, נאספו במרץ: בגדים, ספרים, משחקים, כלי בית, שמיכות, מגבות, מצעים, נעליים, וילקוטים ובעזרת צוות ויצו אבן יהודה שניצחו על המיון, הארגון וההובלה, ייתרמו הפריטים לנפגעי השריפות מהשבוע שעבר. ברכות ותודות למנהלת בכר, הגב' אתי חודידה, ליעל וגזית, לאורנה דקל וכמובן להורי וילדי בכר.

ספורטאים צעירים

 

דור העתיד של ספורטאי המושבה, תלמידי בכר ובית אבי, השתתפו השבוע בתחרות אזורית של מירוצי שדה. תלמידי בכר בנים זכו במקום הראשון והבנות במקום חמישי. תלמידי בית אבי זכו במקום השלישי. ברכות לכל הספורטאים שיצאו לתחרות, השקיעו, התאמצו ונהנו.

גן ריחן

 

ילדי גן ריחן חוגגים מידי ראש חודש פעילות מיוחדת. את ראש חודש כסלו ציינו בשירים ,בתפילה חגיגית ובהכנת לביבות חמות. בנוסף, עסקו בגן במהלך כל השנה בעשיית מעשה חסד בגן ועם הסביבה הקרובה - בהתאם לכך החליטו לשמח את דיירי המעון ההוסטל השכן בלביבות וברכות וציורים שהכינו ילדי הגן. יישר כוח וכל הכבוד לגננת חגית חזן ולסייעת מיטל יצחקי ולכל הילדים המתוקים.

בית חינוך הראשונים

 

בתחילת השבוע הגיע לבית החינוך, מתקן נוסף לחצר. הילדים התרגשו ושמחו ומיד נעמדו בתור ישר ומסודר ליהנות מהמתקן נקווה שימשיכו כך. בהמשך השבוע, יצאו שתי כיתות למוזאון הראשונים בבית יחיאל. אלו היו הסנוניות ראשונות מכיתות בית הספר המבקרות במוזאון השנה, תודה לצוות המסור של המוזאון.

מחבקים באהבה

 

מיזם משותף למועצה, המחלקה לשירותים חברתיים ותושבים מתנדבים. פרטים בפלייר המצורף. אנו מזמינים את החיילים שלנו לבוא וליהנות מחיבוק חם ואוהב של טיפול אלטרנטיבי על ידי בעלי מקצוע.

גן יערה

 

פרוייקט חברתי קהילתי נוסף במסגרת תוכניות העשרה של מחלקת החינוך וגני הילדים של המועצה. במסגרת פעילות "נתינה כל השנה", של תלמידי כיתה ד' בבכר, הילדים יפעלו, יעסקו וישתפו פעולה בנושאים שונים עם ילדי גן יערה המקסימים. רעיון יפה ומבורך. תודה למנהלת מח' גני הילדים, תאיר רווה להנהלת בכר ולתלמידים הנפלאים שלנו לגננת עדי בינשטוק ולסייעת איריס חג'ג'.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

מסע ישראלי מבראשית


בשני באישון הליל, לאחר הערכות נרחבת ותהליך הכנה ממושך יצאו 350 תלמידי שכבה יא' מלווים בשבעה עשר מורים, מדריכים אנשי אבטחה ועזרה ראשונה אל המסע ישראלי מבראשית. זהו פרוייקט משותף לתיכון ולמועצה המשלב מסלולי הליכה מרהיבים, פעילויות מגוונות ומעגלי שיח העוסקים במעגלי הזהות השונים אליהם אנו שייכים. ימים מלאי חוויות. לפני החברים עוד סוף שבוע חגיגי בירושלים ואנו מקווים שסופו של השבוע יהיה טוב כתחילתו. במוצ"ש עתידים החברים לשוב להדסים, אנו מצפים ומחכים.


 

אלימות ואלכוהול


תלמידי שכבת יב', השתתפו בהרצאה מרתקת של, אלה שוורצמן, על מקרים של אנשים שהחיים שלהם, של חבריהם ובני המשפחה נהרסו בערב אחד. המפגש העביר באופן חוויתי את המסר החשוב של הימנעות מצריכת אלכוהול בגיל הנעורים וצריכה אחראית של אלכוהול בגיל החוקי. התלמידים שיתפו פעולה ונהנו מאוד. תודה לגלית קלדרון רכזת השכבה למחנכי י"ב ולכל המורים המלווים.

פרוייקט בינלאומי


השבוע הגיעו נציגי מכללות מהארץ ואירופה לתיכון הדסים אבן יהודה ולקחו חלק בפרוייקט להכשרת מורים מרחבי הארץ ומהאחוד האירופאי במסגרת הפעילות להכשרת סטודנטים להוראה של בית ברל. כחמישים נציגים ביקרו בביה"ס להתרשמות ולפעילות סדנאית. שאפו גדול למנהל הכפר, זאב טויטו, למנהל התיכון, אלי בצלאל ולכל הצוותים החינוכיים.

בית אב"י

 

מעורבות חברתית בבית אבי. בתום תהליך ארוך שעברו התלמידים, החל מתעמולת בחירות, הייד פארק, בחירות כיתתיות נבחרו נציגי הכיתות לוועדות השונות. בנוסף, הנהגת הורי בית אב"י התגייסה לטובת משפ' שאיבדו את בתיהם בשרפות והחלה בגיוס כריות, שמיכות ופריטים שונים שיכולים לסייע למשפחות. נתינה מכל הלב. תודה למנהלת בית הספר, הגב' אורה וולך, לצוות החינוכי ולכל ההורים והילדים שהתגייסו לפרוייקט.

גיל אופיר

 

ברכות לחברינו, גיל אופיר, על זכייתו במדליית כסף בתחרות TERRAVINO. לגיל ייקב ביתי בו הוא מייצר בכישרון רב יינות נהדרים. התחרות מורכבת מ"טעימות עיוורות" של היינות המתחרים על ידי פאנל השופטים. כל הכבוד, יישר כוח והרבה הצלחה בהמשך.

מבקרת המועצה

 

השבוע הצגתי בפני חברי מליאת המועצה את הגב' גלית פלג, שנבחרה לתפקיד מבקרת המועצה. הגב' פלג, רו"ח מטעם מועצת רואי החשבון בישראל ובעלת A. Bבכלכלה וחשבונאות ויש לה ניסיון רב וידע מקצועי נרחב. אני מבקש לאחל לה הצלחה רבה בתפקידה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

קייטנת "מדליקים אורות" יוצאת לדרך
הרשמה ופרטים ניתן להיכנס לאתר המרכז הקהילתי או בטלפון 09-8910070

"חמדה" – שירים שמחממים את הלב
הזמנת כרטיסים באתר המרכז הקהילתי

הצגת ילדים "פסטיבל החיות" תיאטרון אורנה פורת
לרכישת כרטיס: 09-8910070
הזמנת כרטיסים באתר המרכז הקהילתי

"חמדה" – נופים ותרבויות בלב דרך המשי
לרכישת כרטיס: 09-8910070
הזמנת כרטיסים באתר המרכז הקהילתי

לצאת מהארון תיאטרון בית ליסין
לרכישת כרטיס: 09-8910070
הזמנת כרטיסים באתר המרכז הקהילתי

פעילות דרך ארץ בחנוכה
הרשמה באתר המרכז הקהילתי

מחנה כדורסל חנוכה 2016
*ההרשמה פתוחה לכל המעוניין, ולא רק לחברי קבוצות הכדורסל.
הרשמה באתר המרכז הקהילתי

"בתים מדליקים" בחנוכה
משפחות המעוניינות לפתוח בתיהן ולארח מוזמנים ליצור קשר עם רכזת הקהילה: 09-8899801, kehila@eveny.matnasim.co.il

נעורים מהסרטים
קולנוע כגשר לתקשורת בין הורים ובני נוער
סדרה של שישה מפגשים העוסקים בסוגיות של תהליך ההתבגרות
הרשמה באתר המרכז הקהילתי

שבת שלום שקטה, רגועה, חמה ונעימה לכל תושבי אבן יהודה,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד