אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 9.12.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ישראל גיל ז"ל

 

השבוע ליווינו בדרכו האחרונה את חברנו, ישראל גיל ז"ל. מאות תושבים הגיעו כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש יקר שנגע בלבם של כל כך הרבה אנשים. זכרונו יישאר עמנו לעד. אני מבקש פעם נוספת להביע תנחומים מעומק הלב למשפחת גיל. שלא תדעו עוד צער.

מזג אוויר קיצוני בפתח

 

על פי חזאי השירות המטאורולוגי, בשלישי הקרוב ועד לסוף השבוע הבא, אמור להגיע לאזורנו מזג אוויר קיצוני, סופות ורוחות, גשמים עזים, קרה ושלג בחרמון. אנו מבקשים פעם נוספת מכל התושבים לרענן את כללי הבטיחות בכלל ובדרכים בפרט. הקפידו על נהיגה ונסיעה בהתאם לתנאי הדרך ומזג האוויר. על כולנו להיערך למזג האוויר הסוער הצפוי לנו.

מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה לשירותכם 24 שעות ביממה
בטל' 09-8915000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.

טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

אזור התעשייה

 

השבוע בשעה טובה, התחלנו בעבודות בפרוייקט פיתוח ושדרוג התשתיות באזור התעשייה בחלק הצפוני של אבן יהודה. כ- 10,000,000 ₪ יושקעו בפרוייקט שיתבצע במספר שלבים. בניית והקמת התשתיות באזוה"ת הינו נדבך חשוב ומרכזי בהפיכת המקום לאטרקטיבי, כך שיהווה אופציה ראויה בפני גורמים פוטנציאלים.

מכרז לגני ילדים חדשים

 

השבוע פורסם מכרז של המועצה לבניית שלושה גני ילדים חדשים, כולל גן לילדים עם צרכים מיוחדים. פרטים באתר המועצה.

מועדון נערים אבן יהודה

 

השבוע הגעתי לצפות במשחק כדורגל מרתק בהשתתפות שחקני קבוצת מועדונית אבן יהודה. השחקנים קיבלו את חולצת נבחרת מועדון הנוער והיו נרגשים מאוד. פעילות הכדורגל מיועדת לילדי שכבת ז',ח', ט' והיא חלק משיתוף פעולה של המועצה, המחלקה לשירותים חברתיים ומצילה. אני מבקש להודות לכל השותפים לפרוייקט לחבר המועצה, עוז כהן, למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי, לאייל זלדין ממצילה, למאמן ישי, למדריך עדי, לעו"ס עדי. תודה.

פיקוד העורף

 

בעקבות שינוי מבנה ארגוני בפק"ער, אבן יהודה שייכת כעת למחוז דן. השבוע קיימנו בלשכתי פגישת היכרות ועבודה עם מפקד המחוז החדש, אל"מ אמיר אולו. בפגישה השתתפו סגן ראש המועצה, דרור ריבובסקי, שמשון זכריה, מנהל מח' ביטחון, אל"מ גידי בן אור, מפקד הנפה, סגן ירדן טלומק, רס"ן רולי ארד, מפקד יקל"ר אבן יהודה, אל"מ במיל', בן שגיא צ'ובו, רכז מתנדבים אבן יהודה ורס"ן דיקלה, קצינת אוכולוסיה. סקרנו את הערכות המועצה בנושא חירום ומצבי משבר ואת שיתוף הפעולה ההדוק עם פק"ער. הודיתי לכל המתנדבים הרבים באבן יהודה וציינתי לשבח את ההתגייסות שלהם בשעת הצורך. אני מבקש לאחל לאל"מ אולו הצלחה רבה בתפקידו החדש.

ועידת לב השרון של לשכת עורכי הדין באבן יהודה

 

השבוע, אירחנו פעם נוספת, באבן יהודה את ועידת לב השרון של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בישראל. וועד המחוז (עו"ד חגי הראל, עו"ד אור גלאון וחברנו חבר המועצה, עו"ד יול ברדוש) אירגנו אירוע מקצועי ומרתק למופת. הכנס הפך למסורת מבורכת ואנו שמחים לארח את הכינוס היוקרתי באבן יהודה. תודה לכל המארגנים ולכל המשתתפים והאורחים שהגיעו.

שמעון ברונר

 

השבוע הגיעו ללשכתי בני משפחת ברונר הוותיקה. אבי המשפחה, מר משה ברונר, כיהן כראש המועצה של המושבה בין השנים, 1974 – 1985. שמעון העניק לי ספר ביכורים, "אחד מכם". הספר החדש הינו פרי של עבודה קשה ומאומצת שבסופה יצא לאור ספר מרתק ומרגש. תודה על הביקור המרגש וברכות לשמעון על יצירתו החדשה. נאחל לו המשך כתיבה ספרותית בהמשך.

בשביל הדיאלוג

 

הבוקר, שישי, השתתפתי במפגש השבועי שמנהלת בית הספר בכר, אתי חודידה, מקיימת עם קבוצות תלמידים. המפגש עוסק בנושאים שונים, שאת רובם התלמידים מעלים. הקשבתי לנושאים שהעלו התלמידים, למדתי מהם מה מעניין אותם ומה חשוב בעיניהם ויצאתי עם תובנות להמשך. תודה למנהלת בית הספר ולכל משתתפי המפגש. היה מקסים.

שבת ארגון

 

שבת, 12:00, מתחילים בפעילות במסגרת שבת ארגון בסניף בני עקיבא המקומי. כיבוד קל, סיור בסניף, תחרות עוגות, פעילות שליחים, שיעורי מדריכים וכיף גדול מחכה למדריכים ולחניכים.

בית החינוך הראשונים

 

השבוע ציינו בראשונים את חג העלייה לרגל לירושלים של בני העדה האתיופית (הסיגד). הורים ותלמידים ביחד עם סנבטו רכז המוגנות שלנו, התגייסו להעלאת תערוכה על תרבות יהודי אתיופיה ובנוסף הכינו ההורים הופעה ססגונית, של סיפור העלייה לרגל עם ריקודים מסורתיים. המופע הסתיים בריקוד משותף עם הילדים והצוות. בסוף המופע התכבדו התלמידים בדאבו שהוא לחם אתיופי. פעילות מעשירה ומיוחדת. תודה למנהל הראשונים, יובל עוז, למחנכות ולצוותים החינוכיים, להורים ולתלמידים שהתגייסו לאירוע הנפלא הזה.
בשישי שעבר, יצאה משפחה מקהילת הראשונים לתחנת כיבוי אש בכפר סבא להביא להם מתוקים ומלוחים, ציורים וברכות שהביאו הילדים עבורם, כאות הערכה על עזרתם במאמץ הלאומי בכיבוי השריפות. מחווה שראויה להערכה רבה. כל הכבוד להורים ולילדים המקסימים.

בי"ס בכר

 

בבכר התקיים השבוע קורס "אני מאמין", בו לומדים התלמידים על 3 הדתות המונותאיסטיות: יהדות, נצרות ואיסלאם. הילדים לומדים על התפתחותן ההיסטורית, השינויים והפיצולים שחלו בהן במהלך השנים. הלמידה משלבת אמצעים מגוונים: משחק תיאטרלי, צפיה בסרטים, חקר עצמאי בעזרת מחשבים ויצירה. מסקרן ומעניין וכמובן מעשיר את תלמידים.

אוראל סויסה

 

שאפו ענק לאומנית צעירה מאבן יהודה, אוראל סויסה, שיצירותיה מוצגות בתערוכה "מצלמים מהלב "בכנסת ישראל. בתערוכה, מציגה אוראל ביחד עם צלמים נוספים במסגרת שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים. ברכות לאוראל על המקצועיות, המקוריות, הבחירה החשובה בנושא וכמובן יישר כוח על העלאת המודעות. בהצלחה בהמשך, מכל תושבי אבן יהודה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

בטיחות בדרכים
תלמידי שכבה י' (4 כיתות בסבב הראשון) השתתפו בסדנת העצמה אישית וחברתית לבטיחות בדרכים. מטרת הסדנה, הקניית כלים המאפשרים לתלמיד להתמודד עם לחץ חברתי ולפתח מנהיגות אישית וקהילתית. התוכנית מעצימה יכולות ומחזקת כישורים ומיומנויות לחיזוק החוסן המנטלי תוך שילוב מטרות חינוכיות לזהירות ובטיחות בדרכים כדרך חיים. בשבוע הבא ייקחו חלק בסדנה הכיתות נוספות. אנו מייחסים חשיבות רבה לנושא זה ובהמשך השנה יתקיימו פעילויות נוספות. תודה למנהל התיכון, אלי בצלאל, ליובל טבת ויואב שמיר המורים לזהירות בדרכים ולשמוליק רכז השכבה והמורים המלווים.

פעילות בחט"ב אתגר גיל ההתבגרות


הורי תלמידי שכבה ח', נפגשו עם רות גנאל, להרצאה בנושא הנחיית הורים בגיל ההתבגרות. במקביל התלמידים עברו סדנאות בנושא. לאחר ההרצאה הצטרפו ההורים לסדנאות עם ילדיהם. בסדנאות הועלו דילמות של גיל ההתבגרות ודנו בפתרונות לבעיות ולדילמות. ההרצאה והסדנאות היו חווייתיות, מעצימות ובהחלט מקרבות. תודה לגלי רכזת השכבה, למחנכי שכבה ח' ולמאיה מלמד הרכזת החברתית ולכל ההורים שהגיעו לפעילות חשובה זו.

מדיטציית אור יישובית

 

יוזמה מבורכת של תושבת המושבה ענבל תעוז. כולם מוזמנים, פרטים בלוח האירועים

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

לצפייה במגוון הפעילויות והאירועים של המועצה והמרכז הקהילתי והתוכניות לחנוכה, ניתן להיכנס לאתר ולדף הפייסבוק של המרכז הקהילתי או לצפות בפליירים המצורפים.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד