אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
בקרוב ! אתר אינטרנט חדש וחדיש למעוצה מקומית אבן יהודה !!

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 16.12.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מתחם 267

 

השבוע פורסמה כתבה בתקשורת הארצית וברשתות החברתיות בנושא פיתוח מתחם 267. אני מבקש לציין ולהדגיש, שאנוכי והמועצה המקומית אבן יהודה פועלים בשקיפות מלאה, על פי החוק וכללי המנהל התקין ועל פי חוות דעתם של היועצים המשפטיים בכל הנושאים.

הפרסומים השונים אינם נכונים, מוטעים, מגמתיים ורחוקים מן האמת.

היועצת המשפטית של המועצה, עו״ד קרן קדמי, בחנה את הנושא לעומק וקבעה כי איני מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע לתוכנית 267, בשל העובדה שיש לי זכויות בדונם אחד, במקרקעין הנכללים בתוכנית 374, והרמיזה לכך כפי שכתוב בכתבה גובלת בלשון הרע.

כראש מועצה, אני אמון על שמירת האינטרס הציבורי של כלל התושבים, הניהול התקין של המועצה ורווחת כל תושבי המושבה.

רשות מקומית מבצעת פיתוח תשתיות מהכספים (היטלי פיתוח והשבחה) שהיא מקבלת מהיזמים ומבעלי הקרקע. בהתאם, המועצה שלנו, רשות קטנה עם תקציבים מוגבלים, אינה יכולה לבצע פיתוח מאסיבי של כל התוכניות המופשרות בתחומה ועליה לבצע את הפיתוח לפי סדרי עדיפויות ישובים ובהתאם ליכולותיה הכלכליות.

ברביעי, התקיימה פגישה, בוועדה לתכנון ובנייה – "שרונים", שמועדה נקבע לפני מספר חודשים, עם יו"ר הוועדה, מר דורון אוזן, הצוותים המקצועיים בוועדה, נציגי המועצה והיזם. 
הבהרתי ליזם פעם נוספת שעמדת המועצה שנתמכת על ידי "שרונים",לא השתנתה בעקבות הפרסומים השונים ועומדת בעינה. לאורך כל המשא ומתן עימו ולמרות הלחצים, הכתבות, ההכפשות וההשמצות, כל עוד המועצה לא תבטיח את קבלת מלוא ההיטלים וההשבחה, שיאפשרו בנייה, פיתוח ושדרוג התשתיות במתחם, לא יקודם פיתוח של התוכנית. התנהלות אחרת, קרי מימון הפיתוח על ידי המועצה, תהווה התנהלות חסרת אחריות, אשר תיפול כנטל על כתפי המועצה ותושביה, ואשר יכול ותדרדר את כל היישוב לסחרחורת תקציבית חסרת שליטה.

בישיבה, היזם קיבל את עמדת המועצה והסכים לעקרון זה. ברגע שהיזם יחתום על הסכם המסדיר את ההבנות שהתקבלו בפגישה ויעביר את מלוא כספי ההיטלים וההשבחה, רק אז נצא למכרז ולאחר מכן נתחיל בפיתוח המתחם על פי תוכנית סדרי העדיפויות היישובי.

כמו כן, סוכם שהיועצים המשפטיים של המועצה, הוועדה לתכנון ובנייה והיזם, יפגשו ויסכמו את ההבנות שהושגו בפגישה ןהתנאים להעברת מלוא כספי ההיטלים וההשבחה כפי שדרשתי.

בהקשר זה אציין, שהמועצה זוכה בשלוש השנים האחרונות בפרס שר הפנים על ניהול תקציבי נכון, וכיום אבן יהודה מוגדרת כרשות איתנה. בנייה ופיתוח תשתיות בלתי מבוקר, ובלתי אחראי כפי שמעוניינים יזמי התוכנית שהמועצה תעשה, יגרום להתדרדרות ולקריסה כלכלית של המועצה.

הנהגת הורים ישובית

 

השבוע אירחתי בלשכתי את חברי הנהגת ההורים היישובית. במפגש השתתפו, מנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ, מנהלי בתי הספר, אתי חודידה, אורה וולך ויובל עוז.
שוחחנו על נושאים שונים, קיימנו דיון רציני וענייני כמו תמיד ושמחתי לשמוע דעות, רעיונות ועוד.
שיתוף הפעולה בין המועצה, מחלקת החינוך, מנהלי בתי הספר וחברי הנהגת ההורים, מצויין וראוי לכל מילות השבח והערכה. המטרות המשותפות שעומדות לנגד עינינו, קידום, פיתוח והעשרת ילדי המושבה, הם המנחים את כולנו. תודה רבה לכל משתתפי המפגש, חברי ההנהגה, הילה קולט, הילה מיכה, זכי שובי, נעמה גבע הספיל, נעמה כספי, בועז טנא, שגיא אשכנזי, דפי וינטר, אודי שרעבי, עדי מרגלית ומיגל אבינועם אפרתי. תודה לכם.

שירות פסיכולוגי חינוכי

 

כחלק מגיוס כוח אדם איכותי למועצה, בחרה השבוע וועדת המרכזים של המועצה בפסיכולוג חינוכי לשפ"ח (שירות פסיכולוגי חינוכי).

מוקד המועצה

 

אני מבקש להודות לעובדי המועצה שפעלו במקצועיות, במסירות ובמהירות וסיפקו לתושבים מענה בסערה האחרונה, יצאו לשטח בגשם, בכל שעה, טיפלו ופתרו כל תקלה ובעיה. תודה.
מוקד הביטחון ופניות הציבור של מועצת אבן יהודה הוקם למענכם תושבים יקרים ועומד לשירותכם 24 שעות ביממה, בטל' 09-89150000 וכמובן בדף הפייסבוק ובאתר המועצה.
טלפונים בעת חרום:
רביד שמע מנהל מחלקת המש"ק 050-7323118.
גדעון היטלי ממונה אזור צפון 053-7350600.
אור שפירא ממונה אזור דרום 053-2344979.
שמשון זכריה קב"ט המועצה 054-2113022.
אבי שמואל שוטר קהילתי 050-6273392.
שיהיה לכולנו חורף שקט ובטוח.

בי"ס בכר

 

השבוע עסקו בבכר בנושא איכות הסביבה ולקראת חג החנוכה ערכו ניסויים ופעילות במדעים.
פינת ישיבה לספרייה, דגם מוקטן של מעיין, שכבות הסלע, אור וטבע, טיהור מים, איסוף מי גשמים והפרחת בועות במגוון גדלים, אנרגיה מתחדשת, אנרגית השמש, בניית תנור סולארי קטן, אור וחושך, הקמת מעבדת צילום בשחור לבן שכולה חומרים ממוחזרים ועוד. כל הכבוד לכולם, הנהלת בית הספר, המחנכות והמורות המקצועיות וכמובן לילדים החמודים.

בית אב"י

 

ילדי כיתה ה' רותם, השתתפו בהפנינג התרמה למען בעלי חיים. הילדים, יצרו, ארגנו, אפו ועשו כל שניתן על מנת לגייס כספים למען המטרה החשובה. מחמם את הלב לראות יוזמות ברוכות שכאלה. אני מבקש לברך את כל הילדים 
שהשתתפו והתגייסו בהתנדבות. כל הכבוד לכולכם.

נגישות

 

במסגרת שיתוף פעולה בין המועצה, מחלקת החינוך והספריית המושבה, אנו מקיימים שנה שנייה ברציפות פעילות בגני הילדים ביישוב, סביב הספר "מי זה צמר", שכתבה ואיירה נטע גנור – ציירת וחברה באמני הציור בפה או ברגל.
בהיותה בת 15 לקתה נטע בדלקת בחוט השידרה, אשרה גרמה לשיתוק מוחלט מהכתפיים ומטה.
נטע סיימה את בחינות הבגרות, סיימה תואר ראשון במדעי-המחשב ותואר שני במנהל עסקים, עובדת כמתכנתת בחברת היי-טק (בעיקר מהבית), ונשואה לאילן. תוך כדי תקופת השיקום התחילה לצייר.
"מי זה צמר", הוא סיפור על החיות שנלחמות ביניהן על מנת שהחיה החדשה שאמורה להגיע תהיה חברה שלהן ואילו צמר מוכיח שאפשר להיות חבר של כולם. ורדה שמש, מנהלת הספרייה, מגיעה לגן, מספרת לילדים מעט על נטע, וקוראת באזניהם את הסיפור. לאחר מכן מתנסים הילדים בציור בפה. הילדים משתפים פעולה בהתלהבות רבה, ועוברים חוויה משמעותית.
הגנים שמשתתפים בפעילות מקבלים את הספר "מי זה צמר" כשי לגן, ויחד אתו עוד 8 ספרים שעוסקים בקבלת האחר.
תודה לכל השותפים לפרוייקט, תאיר רווה מנהלת מח' הגנים, ורדה שמש מהספרייה ולכל הגננות, הסייעות והילדים המתוקים.

חנוכה בגני הילדים

 

היום, שישי, השתתפתי בטקסי חג החנוכה בגני הילדים אירוס, ריחן, נרקיס ורותם. פגשתי את ילדי המושבה, חייכנים, מלאי חיים, סקרנים ומיוחדים. אני גאה בהשקעות הרבות של המועצה במערכת החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים ומאמין שהשקעות אלו יניבו פירות בעתיד. אני מבקש להודות לעובדי מחלקת החינוך, למנהלת מח' הגנים, תאיר רווה, לכל הגננות והסייעות שמשקיעות ביקר לנו מכל, בילדינו. חג חנוכה שמח.

קולחי השרון

 

ברביעי הגעתי לדיון בנושא מט"ש (מכון טיהור שפכים) קולחי השרון, במנהל המים הארצי ביחד עם מ"מ מנכ"ל מעיינות השרון, צחי בן אדרת. בדיון דרשתי להגדיל את קיבולת המט"ש לצורך הסרת חסמי בנייה ודיור באזור השרון בכלל ובאבן יהודה בפרט. ברגע שיוגדל המט"ש תתאפשר בנייה נוספת ושחרור ה"פקק" שנוצר.

השתתפות בצער

 

אנוכי, חברי מליאת המועצה ועובדיה, משתתפים בצערה של עובדת המועצה, תקווה גולן במות אמה. שלא תדעי עוד צער.

פרוייקט לך תדע

 

השבוע החל פרוייקט לך תדע. זהו פרוייקט קהילתי – חברתי נוסף. למרות ערב קר וגשום, התקיימה הרצאה של יעל עיני, האלכימיה של ההורות.
לך תדע, הינה יוזמה נפלאה של תושבי המקום המקיימים הרצאות מעניינות ומרתקות בהשתתפות מתנדבים תושבי המושבה. אני מבקש לברך את יוזם הרעיון, חברי אילן שבת, את המרצים המתנדבים ומזמין את כל תושבי המושבה, להגיע ולקחת חלק בפעילויות ובאירועים הבאים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

הצגת הילדים פסטיבל החיות, פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.

חמדה, נופים ותרבויות בלב דרך המשי. פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.

לצאת מהארון, תיאטרון בית ליסין. פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.

נעורים מהסרטים, סדנה להורים לבני נוער. פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.

פעילויות חנוכה

קייטנת "מדליקים אורות", פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.
מחנה כדורסל חנוכה 2016, פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.
בתים מדליקים בחנוכה, פרטים בפלייר המצורף ובאתר המרכז הקהילתי.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד