אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 30.12.16

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

חנוכה


"כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן",

השבוע עמד בסימן חג החנוכה. השתתפתי (כמעט בכל) האירועים והפעילויות הרבות והמגוונות שהמועצה, המרכז הקהילתי, הבתים המדליקים וכל הגופים השונים הציעו לתושבים. הדלקתי נרות בכל גני הילדים ובבתי הספר, בסביום, במתחמים ובשכונות, הייתי באירועים ובטקסים השונים, ביקרתי בבתים המדליקים, נהניתי מאורם היפה של כל הנרות בכל החנוכיות. קהילה חזקה ואיתנה שמחממת את הלב כל פעם מחדש.
אני מבקש פעם נוספת לברך את כל תושבי אבן יהודה בחג אורים שמח. שהאור והשמחה יהיו מנת חלקנו בכל ימות השנה. שנמשיך לחגוג ביחד לאורך כל השנה עם כל החברים והמשפחה ושנמשיך לחיות ביחד בשלווה ובקהילה תומכת חזקה ואיתנה.
אני מבקש לברך ולהודות מכל הלב לכל מי שלקח חלק, התנדב, השקיע ותרם, פתח את דלת ביתו וליבו בכדי שהפעילויות והאירועים יצליחו: לעובדי המועצה והמרכז הקהילתי, לחבר המועצה, עוז כהן ולכל חברי המועצה, לשיר אידלסון ןלכל עובדי המרכז הקהילתי, ספריית המושבה, פעילי השכונות, גני שרונים, לאומנית, שובל קלושנר, קפה מלכין, חב"ד שבכל חג מקיימים פעילות לכל תושבי המושבה, משפחת כספי, ענבל תעוז, חברי קהילת השחר, סטודיו mimimomomamm ,  האומנית רונית שוורץ, אודי ומיכל שרעבי, סניף בני עקיבא המקומי, משפחת רווה, וועד גיל"צ, וועד המושבה הירוקה, וועד 212 מערב,  חברי הנהגות ההורים, מנהלי בתי הספר, אתי, אורה ויובל וצוותי ההוראה, הגננות והסייעות בגנים והכי חשובים כמו תמיד הילדים המקסימים שלנו, בגנים ותלמידי הראשונים, בכר ובית אב"י, דור העתיד של החברה הישראלית. יש במה להתגאות. 

תקציב 2017


ברוב של 10 בעד וללא מתנגדים, אישרה השבוע, מליאת המועצה המקומית אבן יהודה, את הצעת התקציב לשנת 2017, התקציב הגדול בתולדות היישוב. סך התקציב לשנה הקרובה 75,250,000 ₪, כ- חמישה מיליון ₪ יותר מתקציב השנה שעברה. עיקרי התקציב, תוספות לחינוך, הגדלת תקציב המחלקה לשירותים חברתיים, השקעות בפיתוח ושדרוג תשתיות, הפניית משאבים לשיפור חזות המושבה ושיפור השירות לתושב. בנוסף, אישרו חברי המליאה את תקציב הפיתוח לשלוש השנים הבאות שעומד על סף 235,588,000 ₪ הכולל את השלמת בניית בית חינוך הראשונים, תכנון ארבעה פרוייקטים גדולים, בניית היכל תרבות במושבה, מדרחוב במרכז המושבה, בית מועצה חדש, פארק ילדים. כמו כן, השקעות בבתי הספר וגני הילדים, בניית גני ילדים נוספים (כולל גן לטובת ילדי החינוך המיוחד), המשך פיתוח ושדרוג תשתיות, כבישים, מדרכות, מעגלי תנועה וכיכרות, פיתוח מתחמים, הקמת גני משחקים וגנים ציבוריים ופרויקטים רבים נוספים.
אני מבקש להודות לסגני ראש המועצה, לחברי מליאת המועצה ולגזבר המועצה, אשר שמע, על העזרה בהכנת התקציב. אני וחברי למליאת המועצה נמשיך לפעול למען רווחת התושבים והמשך קידום ופיתוח המושבה היפה שלנו. תודה.

וועדת מכרזים


בהמשך לפרוייקטים והתוכניות הרבות שמתבצעות במושבה, התכנסה השבוע וועדת המכרזים של המועצה ובחרה בקבלן מבצע לבניית שלושה גני ילדים חדשים (כולל גן לטובת ילדי החינוך המיוחד). בנוסף, נבחר קבלן לביצוע עבודות הנגשת אולם הספורט ע"ש רלף קליין ונפתחו מעטפות לבחירת קבלן גינון לבית חינוך הראשונים.

נוער עובד ולומד


בסוף השבוע שעבר, יצאו חניכי שכבה ט' של הנוער העובד והלומד מאבן יהודה לקורס הכנה לפני הדרכה. בקורס למדו את ערכי התנועה, שוויון ערך האדם, הכלים להתמודד עם תופעות שונות כגון, גזענות, אלימות, ניצול ועוד, ומהו תפקידו של המדריך ואיך עליו להתנהג, לפעול ולהעביר לחניכים את המסר על מנת שנוכל כולנו לחיות ביחד בחברה ובקהילה טובה ואיכותית יותר. אני מבקש לברך את כל המדריכים וחניכי תנועת הנוער העובד והלומד על פעילותם וקורא לכל ילדי המושבה להצטרף לתנועות הנוער השונות, העובד והלומד, הצופים ובני עקיבא.

בני עקיבא


ברביעי חגגתי בסניף בני עקיבא, ערב הוקרה לתושבי עין יעקב, שהגיעו לגבורות (גיל 80). ח"כ נורית קורן, חבר המועצה, עוז כהן ותושבים רבים בכל הגילאים כיבדו את האירוע שהיה חגיגי ומרגש במיוחד. הורים ונערים, חניכי התנועה, הפיקו ערב מיוחד, מלא הערכה, חיבה ואהבה לדור הוותיקים, מייסדי השכונה. הענקתי להם תעודות הוקרה ובירכתי אותם בכל הטוב שבעולם, שאושר ובריאות יתדפקו כל יום על דלת ביתם, שלעולם לא יפסיקו לצחוק ולחייך, שעוד הרבה נכדים יגיעו ושיאהבו אותם תמיד.
התרגשתי מאוד מהסיפורים, החוויות, ההיסטוריה של המושבה ועוד. התרגשתי.
בשמי ובשם תושבי אבן יהודה, אני מבקש לברך אתכם ואת כל בני ביתכם בבריאות מלאה ואריכות ימים, אושר, נחת וכל טוב. 
אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק ביוזמה המבורכת והיפה, לשולי יוסף, לאיריס יוסף, לדורון גרידיש, אריאלה חרוב ומשו ולכל המתנדבים והפעילים, להורים ולכל חניכי הסניף המקומי. תודה. 

מיוחדים בשרון


כפי שציינתי השנה, השתתפתי באירועי חנוכה השונים במושבה שלנו. אבל השמחה הכי גדולה שהאירה את ליבי הייתה באירוע של מיוחדים בשרון. האור עם ההורים והילדים באירוע היה גדול וזוהר, אור שמגיע לכל מקום.
אבן יהודה מובילה בכל האזור בחיי הקהילה והחברה שלה, אנו שמים דגש מיוחד על קבלת השונה והאחר, קשובים לדעות ורצונות שאינם כשלנו וכמובן פועלים ועושים כל שנדרש על מנת לאפשר ולשלב את כל האוכלוסיה שלנו במושבה בכל האירועים, הפעילויות והעשייה הרבה.
השנה השקענו תקציבים ומשאבים רבים והמועצה פתחה שני גני ילדים לטובת ילדי החינוך המיוחד. בנוסף, נתחיל בבניית שלושה גני ילדים חדשים ואחד מהם ייבנה גם כן לטובת ילדי החינוך המיוחד. אנו נמצאים כעת בעיצומו של בניית גן משחקים ציבורי גדול שיהיה מונגש לכולם. כל זאת ועוד פעילויות נוספות רבות כחלק ממדיניות הנגישות שלנו. אני מבקש לברך שניים מיוחדים שהם הרוח החיה שמובילים את הפרוייקט, אודי ומיכל שרעבי, את כל חברי ומתנדבי מיוחדים בשרון, תודה לשיר אידלסון ולחבר המועצה עוז כהן וועדת קשרי קהילה.
ולהורים היקרים, מלוא ההערכה על ההשקעה והנתינה ללא גבולות. אתם אלו שהופכים את כולנו לחברה טובה יותר ולקהילה תומכת וחזקה. אתם שדואגים כל העת שהנר האישי שלכם ימשיך לדלוק ולהאיר לכולנו את הדרך הנכונה.

בית אב"י


שאפו גדול להנהגת הורי בית אבי. במסגרת ההוקרה ביום המחנך, חיכתה למורות בבית אב"י הפתעה מיוחדת במינה, מהכניסה למבואת המנהלה ועד לחדר המורים פרסו שדרת כוכבים ולידם צמחי תבלין עם ברכה. לאחר מכן, ההורים פינקו את המורות בארוחת בוקר מפוארת, הורים מתנדבים רבים, טרחו ועמלו, אפו ובישלו וכל זה למען מורי בית אב"י. 
גם הנהגת התלמידים הצעירה הכינה חידון לתלמידים על המורות והעניקה לכל מורה אלבום ברכות ומדליה. יום הוקרה מרגש ומחמם את הלב.
תודה לכל חברי ההנהגה ולכל ההורים שנרתמו ותרמו.
אליפות הסייבר. תלמידים משכבות ב' עד ו' בבית אב"י משתתפים בתחרות הסייבר הארצית,
ביום שישי נערך מרתון  בהנחיית מנטורים- הורים. התלמידים פועלים במרץ עולים שלב אחר שלב והגיעו כבר למקומות הגבוהים ולשלב הבא. בהצלחה לכל המשתתפים.  

בכר


תלמידי כיתה ב' בבית ספר בכר הזמינו להדלקת נרות חנוכה את שמשון הקב״ט, אלי שומר בית הספר ונציגים מהאבטחה ומהשיטור בישוב. התלמידים הכינו ברכת תודה גדולה על העשייה שלהם למען תושבי היישוב. . תלמידי כיתה ה' הכינו חנוכיה ענקית לבית הספר מחומרים ממוחזרים.
תכנית הקשר הרב דורי יוצאת לדרך. בפתיחה חגיגית נרגשת בירכנו מנהלת בית הספר, הגב' אתי חודדה ואנוכי, את הסבים הסבתות והנכדים שלוקחים חלק בתכנית. מטרת התכנית לבנות גשר ייחודי בין התלמיד לסבו/סבתו באמצעות למידה הדדית וחוויה חינוכית-ערכית משותפת.  הנכד נחשף לסיפורו, לערכיו ולמורשתו של סבו/סבתו. יחדיו הם מתעדים את המורשת בכלים דיגיטליים.
ברכות לבית הספר ולאלון זילברמן מכיתה ג' על הזכייה בתחרות ארצית בנושא בטיחות בדרכים. בתחרות השתתפו בתי ספר רבים מכל קצוות הארץ והכרזה של אלון זכתה במקום ראשון. אני מבקש לברך את אלון על עבודתו היפה ולהודות לאילנית רכזת זה"ב שהובילה את היוזמה ולמחנכת, הילה טיבי. 

להקות שירה


השבוע הגעתי לאירוע להקות השירה של המושבה. היה ערב נפלא. הזמרים והזמרות הצעירים שהופיעו הערב, הם הנרות היפים שלנו, שדולקים ומאירים את דרכנו. אני בטוח שכל אחד לבד, שר יפה מאוד, אך כשכולם ביחד, בלהקה אחת, אורם איתן ורם, נשמע בקול ברור.
המפגש היה הזדמנות נוספת חגיגית ומרגשת לראות את הפעילות והעשייה הרבה שנעשית במושבה. להקות הזמר הנפלאות שלנו, הילדים והילדות, הנערים והנערות, מהווים מקור לגאווה לכולנו, להנאה, דוגמא להשקעה, לחריצות, להתמדה ולהצלחה. אני מבקש לברך את יו"ר המרכז הקהילתי, חבר המועצה, עומרי פלד, את מנהל המרכז, משה בבל פור, את כל הרכזים והמדריכים ואת כל משתתפי הערב. 

כדורשת


שאפו גדול ומלוא הערכה לקבוצת הנערות בכדורשת של הדסים אבן יהודה, על הזכייה בטורניר הארצי בכדורשת לכיתות ז'-ח'. כל הכבוד על ההישג הנפלא. ברכות למאמנת רותם הר ציון ובל הבנות. אתן אלופות.

מכרזי כוח אדם


במטרה לגייס כוח אדם ראוי ואיכותי, המועצה המקומית אבן-יהודה פרסמה שלושה מכרזים:
הנדסאי/ת מהנדס/ת (מכרז 24/16).
עו"ס משפחות ומועדון נערות  (מכרז 26/16).
מדריך נוער (מכרז 27/16).
לצפייה בפרטי המכרז, יש להיכנס לאתר המועצה המקומית אבן יהודה ולהוריד טופס שאלון למועמד למשרה פנויה.  העונים על דרישות המשרה, מוזמנים להעביר קורות חיים בצירוף השאלון, תעודות והמלצות לכתובת mazkir@even-yehuda.muni.il, או לפקס: 09-8997315  לידי מרים, לא יאוחר מיום 8.1.17, 12:00, בצהריים בציון שם המשרה. 

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי


רביעי, 4.1, בבית יחיאל, 20:30, הרצאה מרתקת על משימת רוזטה והשפעותיה על חיינו. פרטים באתר ובדף המרכז הקהילתי.
חמישי, 12.1, בבי"ס האמריקאי, 20:30, הצגת התיאטרון "יהודי טוב" של התיאטרון העברי. פרטים באתר ובדף המרכז הקהילתי.
שני, 16.1, בבית יחיאל, מפגש ראשון מתוך פרוייקט "נעורים מהסרטים", קולנוע כגשר לתקשורת בין הורים לבני נוער. פרטים באתר ובדף המרכז הקהילתי.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי
ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד