אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 6.1.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

ערב חשיפה גני ילדים

 

ביום ד', 11.1, 20:00, תערוך מחלקת החינוך, ערב חשיפה לגני הילדים של המועצה. הכנס יתקיים בבית יחיאל ומיועד לכל התושבים להם ילדים שנכנסים או לומדים במערכת החינוך המצויינת שלנו. בערב החשיפה תוכלו להתעדכן בכל הנושאים הקשורים לילדיכם ותקבלו מענה לכל שאלה. הכנס נערך במסגרת שיתוף הפעולה של המועצה ועדכון ההורים בחינוך ילדינו ובפעילות מערכת החינוך היישובית. כולם מוזמנים.

מרכז קהילתי אבן יהודה

בראשון קיימתי בלשכת ראש המועצה דיון בהשתתפות מוטי עבו, מנהל מחוז מרכז של החברה למתנס"ים ומשה בבלפור, מנהל המרכז הקהילתי באבן יהודה. בישיבה שיבחתי את עבודת המרכז הקהילי ועובדיו ולאחר מכן, הצגנו את העשייה, הפעילות והאירועים שמספקת המועצה והמרכז הקהילתי לתושבי המושבה ואת מערך החוגים הגדול שמעניק שירות ל – 4,500 לקוחות המרכז. לאחר מכן, מר עבו, הודיע כי החברה למתנס"ים מהווה כעת זרוע ביצועית של משרד החינוך ובקרוב במסגרת שיתופי הפעולה בינינו, יועברו למרכז הקהילתי שלנו פרוייקטים ותוכניות לטובת התושבים. אני מבקש להודות למר עבו על הביקור ולברך את משה וכל צוות המרכז הקהילתי על עבודתם המקצועית והמסורה למען כולנו.

מוזיאון הראשונים

 

בשלישי, השתתפתי באירוע מיוחד של ידידי מוזיאון בית הראשונים. מייסדי וותיקי המושבה הגיעו לבית יחיאל לערב חגיגי לציון יום הולדת 84 למושבה היפה שלנו. אורה גרטי הנחתה את הערב בו צפינו בסרטון על פעילות המוזיאון, מצגת תמונות מתקופת הקמת המושבה, העלייה על הקרקע, השנים הראשונות, דור המייסדים ועד עתה. היה מרגש. אני מבקש להודות לאורה, למרים זווילי, לחברי חבורת הזמר ולכל המשתתפים שהגיעו לערב היפה.

סייעות גני הילדים

 

אני מבקש להודות פעם נוספת לכל הסייעות היקרות בגני הילדים שבאבן יהודה שעל אף השביתה השבוע, נרתמו ודאגו שגני הילדים יפעלו כרגיל. אני מבקש לברך אותן בשמי, בשם וועדי ההורים ובשם כל תושבי המושבה, תודה והערכה רבה על המחויבות, המסירות, ההשקעה והנתינה שלהן למען ילדינו.

וועדת התקשרויות

השבוע בחרה וועדת ההתקשרויות של המועצה, מנהל ומפקח לקבלנים שעוסקים באחזקת תשתיות ומבני ציבור ברחבי המושבה. בחירת המפקחים תאפשר פיקוח הדוק וצמוד שיבטיח את האיכויות בבניית הפרוייקטים השונים.

חודש נגישות

 

כחלק מהפעילויות השונות במסגרת חודש הנגישות, נפגשו בשלישי, קבוצת פעילים מתנדבים חברתיים, עם שכב"ג מהצופים במטרה להציג ולדון בסוגיות הנגישות השונות (פיזי, חברתי, שירות ועוד). המפגש מהווה הכנה לקראת פעילות שצוות ההדרכה יוביל בשכבות השונות במהלך החודש. את הפעילות מרכזת דורית אסולין, שיחד עם טל נוסל ושלמה שלום, מגבשים תכנית עבודה שנתית במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי (תנועות הנוער הצופים ובני עקיבא) בשיתוף מועצת אבן יהודה. תודה לכל העוסקים במלאכה החשובה ולכל הפעילים, תודה לחבר המועצה, עוז כהן, דורית, טל ושלמה ולכל חניכי הצופים שנרתמו לנושא.

ספורטאים אלופים

 

בחמישי יצאו שתי משלחות של ספורטאים צעירים מבתי הספר בכר ובית אב"י להשתתף בתחרות האתלטיקה המחוזית שהתקיימה באצטדיון הלאומי בהדר יוסף. הילדים המוכשרים ייצגו את המושבה בגאווה ובמקצועיות והפגינו יכולות גבוהות מאוד.
עמית גורן-ריצת 60 מטר, יובל טננבאום-קפיצה למרחק.
ניתאי זיינמן, קפיצה למרחק, מאיה אלפסי-קפיצה לגובה
עמית גורן, קפיצה למרחק.
מרוץ שליחים בנים: איתמר אסא, איתי זיינמן, ירין פיינבאום, עמית גורן.
מרוץ שליחים בנות: מיכל קליר, מאיה אלפסי, יובל טננבאום, מור דוידוב.
 השתתפו בתחרות: מירב לוי, ליהיא פולק, אורי דוד, רותם מכלוף, אוראל ביטון, תמר צעדה, רוני קולר, טליה גרוס, יהונתן פירר, טום לב, עילי קימל , פלג סמיש , רועי פירן, ריף מנשרי, איתי חלפון , אופרי בוארון , אורן צ'קול רם פנסו, גל דנגור, יובל רטהאוז, יעל מעיין, נופר עבודי, בר קופרוס, גל קסטיאל , מיה וינטר, נועה רובס , רז דרוקמן , קארין הלל.
 ברכות למורות לחינוך גופני וכל המשתתפים וכל הכבוד על ההשתתפות וההישגים.

בית אב"י

 

כחלק מהמעורבות של התלמידים בחיי החברה והקהילה באבן יהודה, החלו ההכנות בבית החינוך לקראת שבוע מרוכז בנושא נגישות שייערך בשבוע הבא. התלמידים ישתתפו בהרצאות בנושא נגישות, ישתתפו בהפסקה פעילה בנושא מגבלות חושים, נארח את עמותת פעול"ה, אנשים עיוורים עם כלבי נחייה ויתקיים הפנינג נגישות שיכלול הרצאות של אורחים מהיישוב שיספרו על ההתמודדות היום יומית עם המוגבלות שלהם. אני מבקש להביע הערכה למנהלת בית אבי, הגב' אורה וולך ולכל צוות ההוראה על הפתיחות ושיתוף הילדים בנושאים כל כך חשובים.

צופים

בתנועת הצופים נערכים לקראת שנת פעילות מלאת אירועים, משימות ואתגרים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, חניכי השכבה הבוגרת (שכבות י'-יב') טיילו בחנוכה בדרום הארץ יחד עם עמיתיהם משבטים נוספים בהנהגה. החוויה הייתה מעצימה לנוכח האתגרים במסלול ההליכה ומזג האוויר (קצת קר, קצת רוח, מעט מאוד גשם). החניכים שבו מהטיול מרוצים, מגובשים ונכונים יותר להמשך הפעילות (והחיים בכלל). יישר כוח לטל הרמן ולכל צוות הרכזים, המדריכים והפעילים והרבה הצלחה בשנת הפעילות הבאה.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

השבוע, בעיכוב קל ציינו בהדסים את יום המחנך. אני מבקש להודות לאורית פיכמן, למיכל מנגר, לאלכס ולצחי שעמלו כדי לייצר אווירה נעימה ומשפחתית בסטנדרט גבוה שתרם רבות להצלחת הערב. להנהגת ההורים, לשגיא יו"ר ההנהגה ולנעמה כספי שעמלה רבות וגייסה חברים נפלאים לעזרה וסיוע ועל מתנות קטנות ונפלאות. תודה לכל ההורים המתנדבים שבישלו, אפו ודאגו שהערב יהיה מוצלח ומיוחד. אחרונים חביבים אך תמיד חשובים, תודה לכל המורים שמשקיעים ופועלים למען הצלחת ילדינו.

ערב חשיפה להורי שכבה ו'

 

בחמישי נערך מפגש בהשתתפות הורי ילדי כיתה ו' שילדיהם ילמדו בשנה"ל הבאה בהדסים אבן יהודה. בירכתי את ההורים והילדים, שיתפתי אותם בכך שתקציב החינוך של המועצה בסך 24,000,000 ₪ מהווה כשליש מתקציב המועצה. בנוסף, ציינתי ששנה חדשה מלווה תמיד בחששות ודאגות. אך אתם יכולים להיות רגועים. בשנה הבאה העולים לחטיבת הביניים מגיעים לבית ספר מצויין עם צוות חינוכי מעולה. בוגרי תיכון הדסים נמצאים בצמרת הרשימה הארצית בזכאות לבגרות. הנהלת הכפר והתיכון, הצוותים החינוכיים, המחנכות והמורות, כולם מהווים צוות איכותי ומקצועי ששם לו למטרה להשקיע, לקדם ולפתח את ילדינו.
בשנת הלימודים הבאה, ילמדו בהדסים 2400 נערים מאבן יהודה שסיימו כיתה ו'. מוסדות החינוך שלנו, גני הילדים ובתי הספר, מהווים בית שני חם ואוהב לכל ילד וילדה, בית בו ניתן ללימוד ולרכוש השכלה ברמה גבוהה. אני מאחל לכל הילדים שימצאו בהדסים בית שיהיה להם כיף לבוא אליו בבוקר, שייהנו, יחוו חוויות, ילמדו ויתפתחו.
 אני מבקש להודות למנהל הכפר, זאב טויטו, למנהל בית הספר, אלי בצלאל, למנהלת החטיבה, דנה מזרחי, לחברי הנהגת ההורים ובהצלחה רבה לכם הורים ותלמידים יקרים.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

הצגת מבוגרים, יהודי טוב, התיאטרון העברי, יום ה',12.01.17, 20:30, באולם ביה"ס האמריקאי. לרכישת כרטיס: 09-8910070
הצגת הילדים, מקהלה עליזה, תיאטרון מופע, יום א',15.1.17, 17:300, באולם ביה"ס האמריקאי.
טיול גמלאים לצפון עמק בית שאן, ביום שלישי, 17.01.177.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד