אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 10.2.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

פרוייקטים

 

השבוע אישרה מליאת המועצה את בחירת הקבלנים לביצוע עבודות הגינון והפיתוח הסביבתי במתחמים 212 מערב ו –בשכונת הירוקה. בקרוב מאוד נתחיל בעבודות.

רחוב סיני

 

לאחר שהמועצה קיבלה אישור מקק"ל, נבחר קבלן מבצע לטיפול במדרכות ובשורשי העצים ברחוב סיני.

טו בשבט

 

בסוף השבוע ציינו בכל חלקי ורחבי המושבה את ראש השנה לאילנות. גם השנה המועצה חילקה כ – 2,000 עצים, שתילים וצמחים לטובת פעילויות ואירועי החג.
 השתתפתי באירועי החג במוסדות החינוך, גני הילדים ובתי הספר. אני שמח שתושבים רבים בכל הגילאים נענו לבקשתי והשתתפו בשלל הפעילויות והאירועים, הנטיעות והשתילות. אנו באבן יהודה בכלל ובמועצה בפרט, מייחסים חשיבות רבה לשמירה אל איכות החיים והסביבה ומשקעים בגידול ושימור שטחים ירוקים, בפינות נוי, עצים, צמחים ופרחים.
 אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בכל הפעילויות והאירועים, לעובדי אגף חזות המושבה והמחלקה לאיכות הסביבה שפעלו לילות כימים ועבדו על מנת שכולם יוכלו להשתתף באירועים השונים, לעובדי המרכז הקהילתי, לשיר אידלסון, לחבר המועצה, עוז כהן ולכל חברי המועצה, לחניכי תנועות הנוער, בני עקיבא והצופים, למתנדבים הרבים, לצוותים החינוכיים בגנים ובבתי הספר, לילדי הגנים ובתי הספר, לחברי הנהגות ההורים, להורים הרבים ולכל התושבים שבאו, לקחו חלק פעיל, נטעו, שתלו והעמיקו את הקשר של כולנו עם אדמתנו וביתנו כאן באבן יהודה.

רישום גני ילדים וכיתה א'

 

הרישום לגני הילדים ולעולים לכיתה א' נמשך באתר האינטרנט של המועצה. הזדרזו לרשום את ילדיכם לשנת הלימודים הבאה.

(גינת כלבים) פארק הכלבים.

 

אנו ממשיכים בעבודות בפרוייקט גינת הכלבים. לאחר סיום בניית התשתיות, אנו נערכים לשלב השני ובו יתבצעו עבודות פיתוח סביבתי וגינון. על מנת לשמור על בטיחות התושבים וכלביהם הגינה סגורה. תודה על הסבלנות.

גני ילדים


 השבוע התחלנו בפרוייקט חדש בו מחלקת החינוך הציבה שלטים חדשים בכניסה לכל גני הילדים במושבה. בשלט, שם הגן והסבר על הפרח עליו נקרא הגן. בנוסף, בשלט ברקוד שניתן לסרוק בנייד ולקבל פרטים נוספים. תודה למנהלת מח' החינוך, הגב' סימי פרץ, למנהלת גני הילדים, תאיר רווה, לגננות ולסייעות היקרות שלנו. ולכל עובדי מחלקת החינוך.

ירדן מאירסון

 

ברכות מכל הלב לאלופה המדהימה מאבן יהודה, ירדן מאירסון שזכתה במדליית ארד באליפות אירופה הפתוחה בסופיה בולגריה. ירדן, ספורטאית מלאת הישגים והצלחות, מוכיחה כל פעם מחדש שאין דבר העומד בפני הרצון ובעזרת עבודה קשה, נחישות, חריצות והתמדה, היא מצליחה ומתקדמת. המשיכי בדרכך המקצועית, ממני ומכל תושבי המושבה, איחולי הצלחה.

מועצה מקומית סביון

 

ברביעי בבוקר אירחתי בלשכתי את ראש המועצה המקומית סביון שהגיע מלווה בהנהלת המועצה לפגישה בה הצגנו בפני האורחים, אנוכי ומנהל המרכז הקהילתי, משה בבלפור, את מבנה, פעילות, מרכז החוגים, שלל האירועים ואת המגוון הרחב של שירותי המרכז הקהילתי של אבן יהודה הניתנים לתושבי המושבה. אורחינו מסביון מבקשים להקים במועצה מרכז דומה לקיים אצלנו. אני מבקש להודות למשה מנהל המרכז, לעובדים, למדריכים, לרכזים וכמובן לכם תושבים יקרים.

ישיבת מועצה

 

ברביעי, התקיימה ישיבת מועצה. חברי מליאת המועצה אישרו תבר"ים (תקציב בלתי רגיל) נוספים בסך 12,000,000 ₪ המעידים על המשך פיתוח ועשייה. אנו ממשיכים להשקיע, לבנות, לפתח ולשדרג את המושבה היפה שלנו. תודה לכל חברי המליאה על השותפות לדרך, על העשייה והפעילות הרבה בהתנדבות למען התושבים.

תעודות הוקרה

 

השבוע הענקתי תעודות הוקרה והערכה למתנדבים מרכזיים שפעילים בהתנדבות למען החברה והקהילה. יפה דורני, שי לנדוור ושולמית אורן. אני מבקש לברך אותם בכל טוב ולהודות להם על פעילותם.

תמיכות

 

המועצה המקומית אבן יהודה מודיעה בזאת, כי מוסדות הפועלים ברחבי אבן יהודה, שהינם גופים ללא כוונת רווח ופועלים לטובת הציבור בתחומים: חינוך, תרבות, רווחה, תנועות נוער וספורט, רשאים להגיש בקשה לתמיכה כספית בהתאם לנוהל תמיכות במוסדות ציבור לפי חוזר מנכ״ל משרד הפנים מס׳ 4/2006 מ- 12.9.2006 ֿ(להלן: ״נוהל תמיכות״), ודרישות משלימות של המועצה המקומית אבן יהודה. פרטים נוספים בלשכת מזכיר המועצה.

קטריקס

 

זר ברכות לזמר המצליח קטריקס הצעיר, מאבן יהודה. קטריקס המוכשר, חלק מצמד שכבש את מצעדי הפזמונים והלהיטים שלהם מושמעים בכל התחנות והערוצים השונים. אומן בתחילת דרכו שעוד צפוי לו עתיד מזהיר. אני מבקש לאחל לו המשך הצלחה רבה ממני ומכל תושבי המושבה.

בכר

 

יום שישי, יום של התרגשות. ילדי השכבות ג- ד, הציגו ב 12 תחנות את קמפוס שיעורי הבחירה שלהם. הילדים והוריהם הסתובבו בתחנות כדי לספר על הפעילויות שבהם עסקו בחצי הראשון של השנה ולהראות את התוצרים שלהם.

הראשונים

 

השבוע בראשונים התחיל במפגש משותף תלמידים והורים, עם מטי המורה למדעים לספירת ציפורים בחורשת האלונים. בחורשה צפו הצפרים החדשים בציפורים מוכרות כמו הירגזי, הדרור והעורבני והנחליאלי ובציפורים נודדות כמו הדוחול והזמיר. בהמשך לפעילות זו התכנסו תלמידי ג' בספריה להרצאה מקוונת של פרופ' יוסי לשם על ציפורים נודדות. למרות שלמידה דרך הרצאה אינה מקובלת כל כך כאמצעי למידה של ילדים צעירים, הילדים הביעו עניין רב בגלל, המידע התמונות ואמצעי ההמחשה המרתקים.
ילדי וועדת קישוט ונוי, יחד עם מובילת הוועדה ענת להב, הקימו בכניסה לבית הספר, תערוכה עם תצוגה לימודית על מזון מהצומח ותכונותיו התזונתיות. ליד התצוגה קיימנו שיעורי מדעים ושיעורים לקראת ט"ו בשבט. ביום חמישי קיימה וועדת קיימות הפסקה פעילה בה הכנו פעילויות שונות לט"ו בשבט ובהם הכינו הילדים יצירה לט"ו בשבט ועציצים אישיים לילדים.
בשעה טובה, בבית החינוך הושלם השבוע גינון ביה"ס. הבוקר, שישי, נטענו את עצי בית הספר, כך גם בחורשת האלונים.

בית אב"י

 

בשלישי התקיים מפגש חו"מ (חיבוק ומחמאה), בו מנהלת בית הספר, אורה וולוך, נפגשה עם מצטייני ערך החודש "ניהול קונפליקטים", תלמידים מכיתות א'- ו'. במפגש התנהל דיון מעניין סביב הערך וכמובן, כלל ארוחת בוקר.
כמו כן, באותו יום התקיים ביקור משתתפי הקשר הרב דורי (סבתות, סבים, תלמידי כיתות ה' והמחנכת אתי הרמל) בבית התפוצות. המשתתפים חוו, למדו ונהנו מההדרכה בן התערוכות השונות במוזיאון, חיזקו את הקשר הכול כך מיוחד וחשוב, שבין הנכד/ה לסבתא/סבא.

תיכון הדסים אבן יהודה

 

ועדות הורים

הנהגת ההורים מתרחבת והורים נוספים מצטרפים למעגל ההורים המעורבים והתורמים. תודה לשגיא אשכנזי ולכל המשתתפים הרבים, נעמה כספי, בועז טנא, אילן רוסו, מיכל שרעבי, תמי פקלר, הילה בן דויד, דובי סגל, עדי בר לב, אפי טנדלר, טליה מזרחי דגרי, אמנון סמרה.

מכינת מופת

לאחר שתלמידי בכר ובית אבי הגיעו לביקור בהדסים, להתרשם ולהתראיין למכינת מופת, החלה המכינה. שתי קבוצות מכינה נפתחו, בשני בתי הספר היסודיים. בניצוחם של אירית שטיינמן, שי זוהר ושירלי אדטו מעמיקים התלמידים את הידע והמיומנות שלהם במתמטיקה ובפיזיקה. בהצלחה לתלמידים ותודה לעושים במלאכה. תודה לדנה ברג על העשייה המבורכת ולכל המורים המלמדים. תודה למנהלות בתי הספר היסודיים אורה ואתי על שיתוף הפעולה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

עושים שכונה

גם השנה, משחק גמדים וענקים לפורים, ניתן להצטרף בלינק - http://bit.ly/2jpIFS8

נעורים מהסרטים

שני, 13.2, 20:00, בבית יחיאל. פרטים באתר ובדף המרכז הקהילתי.
 מועדון חמדה

קהילה מטיילת - מצורף עלון למידע ופרטים.

מופע בעיקר אהבה, מוצאי שבת, 18.2.17, 20:30, באודיטוריום גני שרונים. פרטים באתר ובדף המרכז הקהילתי.

שבת שלום לכולם,

אבי הררי
 ראש המועצה

תמונות באדיבות דן בן ארי

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד