אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 24.2.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

מנהלת חינוך יישובית

 

בשלישי קיימנו ישיבה נוספת של מנהלת החינוך היישובית בהשתתפות, מנהלי בתי הספר, מנהלות מח' החינוך והגנים, המפקחות, נציגי הנהגות ההורים ומנהל המרכז הקהילתי. סקרתי בפני הנוכחים את הפעילות שנעשית במוסדות החינוך, התחלת הבנייה בגני הילדים החדשים (אחד לטובת החינוך המיוחד), בכל גני הילדים הותקנו מקרנים ומתקני מים, סיום משוער של המבנה בבכר ותחילת העבודה של שלב ב', השקעות בגני ילדים ובכיתות הלימוד, התוצאות החיוביות בבגרות בתיכון הדסים אבן יהודה ועוד. קיימנו דיון בנושא הצהרונים, הפעלת מיזם משפחה עם מכון אדלר והמועצה, הפעלת הבחירה המבוקרת ושיתוף פעולה עם המרכז הקהילתי.
 אני מבקש להודות לכל חברי מנהלת החינוך היישובית ולכל חברי הנהגות ההורים שעושים מלאכתם בהתנדבות, בהשקעה רבה ומכל הלב.

רישום לגני הילדים וכיתה א'

 

גם השנה פרויקט הבחירה המבוקרת היה מוצלח. בתי הספר והגנים פתחו את שעריהם להורים שבאו להתרשם מבתי הספר והגנים. אני מבקש להודות לכל ההורים שרשמו את ילדיהם לשנת הלימודים הבאה. לגני הילדים נרשמו 680 ילדים. לכיתה א' נרשמו 237 ילדים. בהצלחה לכל ההורים והילדים.

פרוייקט רחוב ההדרים

 

אנו ממשיכים להתקדם לשלבים האחרונים בפרוייקט רחוב ההדרים. החל מתאריך 1.3 ועד 1.4, נתחיל בעבודות ברחוב בין כיכר השומרון ועד רחוב הדרור. בין העבודות שייתבצעו: הרחבת וסלילת הכביש ושביל אופניים, זאת, לאחר הסרת חומות הבתים הצמודים לכיכר המייסדים, החלפת תשתיות ישנות של מים, חשמל, ביוב וניקוז, לאחר שנסיים, יסלל מחדש כל רחוב ההדרים בשכבה נוספת של אספלט ונבצע הסדרי תנועה כולל, מעברי חצייה ותמרור. אני יודע שהעבודות נמשכות מעבר לזמן שנקבע מראש, אך בסיום העבודות נהנה כולנו מפרוייקט איכותי. אני מבקש מכם להתאזר בסבלנות ולשמור על זהירות.

רפורמת הסייעת השניה בגני הילדים

 

הרפורמה אכן מבטאת תהליך חשוב אותו מוביל משרד החינוך. יש בכך מתן ביטוי לחשיבות ההשקעה בגיל הרך. אנוכי ביחד עם אנשי המקצוע במחלקת החינוך החלטנו, שבאבן יהודה גם בגני ילדים, בהם פחות מ30 ילדים, זוכים לסייעת שניה בשלושת החודשים הראשונים של שנת הלימודים, במימון מלא של הרשות המקומית.

בנוסף, גני ילדים בשיתוף משרד החינוך פועל באופן שוטף לתת מענה לכל סוגיה שעולה באחד מגני הילדים במושבה, ללא קשר לגילאי הילדים או מספרם. במקרה הנזכר גן סחלב— נוכח רגישות ההורים— התבצע מעקב צמוד של מפקחת משרד החינוך, של מחלקת החינוך, של השירות הפסיכולוגי וגם אנוכי, הגעתי מספר פעמים לגן כדי לעקוב מקרוב אחר ההתנהלות ומצב הגן. 
 הצוות המקצועי מצא שהגן מתפקד באופן מצויין וללא דופי וקבע שאין צורך בסייעת שניה מעבר לשלושת החודשים הראשונים. למרות זאת הצמדנו לגן בת שירות לשלושה חודשים נוספים.

במפגש מנהלת החינוך בתחילת שבוע זה, ניתן הסבר מפורט לסוגיה זו בתגובה לפניית ההורים. אנו מצפים שכשם שמעריכים את עמדת הצוות המקצועי בשיקולו להוסיף סייעת כך גם תתקבל עמדתו כאשר מתקבלת החלטה להשאיר סייעת אחת בגן.

תתחדשו - אפליקציית המועצה אצלכם בנייד

 

היא חדשה ונמצאת בדרך למושבה.
 אנו ממשיכים להתחדש למענכם. אני שמח לעדכן שבקרוב מאוד תוכלו להוריד לנייד את אפליקציית המועצה החדשה. אנו בשלב ההכנות, ניסיון ולמידת האפליקציה. כמו בכל פרוייקט ייתכנו חבלי לידה קלים. השימוש באפליקציה יהווה נדבך נוסף בשיפור השירות למענכם. פרטים נוספים בקרוב.

מיזם המשפחה

 

אנו יוצאים לדרך בפרוייקט מיזם המשפחה באבן יהודה. פרטים נוספים בפלייר המצורף.

וועדות בחינה

 

במסגרת גיוס כוח אדם מקצועי ואיכותי למועצה, בחרה השבוע ועדת המכרזים של המועצה, עו"ס, מדריך נוער, פקח . בהצלחה לכולם.

בית ספר אמריקאי

 

במסגרת שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה לבי"ס האמריקאי, נפגשתי השבוע עם מנכ"ל בי"ס, מר מייק דאונס. בפגישה העליתי בפניו נושאים שונים וסיכמנו על המשך שיתוף וקידום פרוייקטים משותפים בנושא קהילה ותרבות למען תושבי המושבה.

אורנה דקל


 השבוע נערכה מסיבת פרידה מאורנה דקל שסיימה תפקידה כיו"ר ויצו אבן יהודה. בירכתי את אורנה פעם נוספת: "אורנה יקרה, עם סיום תפקידך בהצלחה רבה, כיו"ר ויצ"ו אבן יהודה, את משאירה אחריך מורשת חשובה של השקעה, חריצות והתמדה ואהבה רבה לתושבי המושבה. לאורך כל השנים בכל תפקידיך הציבוריים, השקעת את הלב והנשמה. מתנדבת תמיד, חברת מועצה, פעילה חברתית ובשנים האחרונות כיו"ר ויצ"ו אבן יהודה. בכל מקום השארת חותם ועשית עבודה נפלאה. אורנה יקרה, את אישה מדהימה ויקרה שנכונה לפעול, לעזור ולסייע בכל יום, שעה ודקה. תודה רבה".

תחנת שדות

 

השבוע השתתפתי באירוע סיכום שנת פעילות של תחנת משטרת שדות, שנה שאופיינה בירידה בעקומת הפשיעה בכל הפרמטרים. בירכתי את שוטרי התחנה והודיתי להם על עבודתם הקשה והמסורה למען תושבי המושבה. אני מבקש להודות למת"ח, דוד גורנין, לשוטר הקהילתי, אבי שמואל ולכל שוטרי התחנה.

אברהם וייס בן 90

 

בראשון הענקתי תעודת הוקרה לאיש יקר ונפלא שחגג 90. מר אברהם וייס. אברהם גדל כילד במחנה ריכוז בזמן השואה, עלה לארץ, שירת בגולני, התחתן עם שרה והגיע לאבן יהודה. אני מבקש לאחל לו בריאות מלאה, כל טוב והרבה נחת.

בית אב"י


כיתה ה' רותם, אספו תרומות לאגודת S.O.SS חיות, על ידי רכישת שתילים מכפר עידוד (דיור מוגן המיועד לאנשים בוגרים עם קשיי למידה, תפקוד והסתגלות). כל הכנסות המשתלה הנן לטובת רווחת דיירי הכפר. השתילים נשתלו ברחבי בית החינוך שלנו.
 תלמידי כיתת ד' אלה, ממשיכים בפרוייקט ההתנדבות לאורך השנה בגן ויצ"ו, בכל שישי בסוף יום הלימודים המחנכת הדס הראל והרכזת החברתית יוצאת עם קב' תלמידים לגן של ויצ"ו, תלמידי בית אב"י מנעימים את זמנם בסיפורים ובמשחק.

אלופים חדשים

 

ברכות למשתתפים ולזוכים חניכי המרכז הקהילתי אבן יהודה, בתחרות האקרובטיקה שנערכה בגני תקווה. גיא דוגמא, ליהלי שנברגר, תמר רייסמן, רוני שמאי, עדי גואטה, מיכל מעיין, איילת פורקוש ומיתר דהן. בהצלחה רבה בתחרויות הבאות.

בכר

 

השבוע נערך מפגש תה ועוגיות המסורתי עם התלמידים החדשים שהגיעו השנה לבכר. לאחר מחצית השנה דיווחו הילדים על תחושות וחברויות חדשות שצמחו. על הרגשת שייכות לבית הספר. כיתות א'-ו', עסקו בהפסקה פעילה במנהיגות גשר לחברות. הקבוצה שנבחריה פועלים מתחילת השנה לחיזוק וקידום הקשר החברתי בין הילדים, יזמו פעילויות חברתיות שמקדמות סובלנות כלפי האחר.

ראשונים

 

פרויקט "אז למה לא כל יום שבת?" היה מלא התרגשות והנאה של הילדים, הצוות וכמובן ההורים.
 תלמידי וצוות שכבה ג' עשו השבוע מאמצים גדולים לקראת סיום התוצר והפרזנטציה של הפרויקט הPBL שלהם. "מדוע כדאי לגור באבן יהודה?" בהצלחה לכם לקראת הצגת הלמידה והתוצר בשבוע הבא!
 בחממה שמקימים הילדים נבנו ערוגות ומדפים לגידולים וכמו כן נבנה השביל כניסה. חשוב לציין כי הילדים עושים הכל, מעבודת החפירה, והעץ, הריצוף, מילוי של אדמה וכמובן שתילה וזריעה.
 פרויקט נוסף, שיצא לדרך, בניית פינת החי. תודה גדולה לזכי, שי, יאיר ואסי על הרמת הפרויקט!

 

תיכון הדסים אבן יהודה

 

 

ניווט לזכר סגן יואב הר-שושנים

 


 כמיטב המסורת יצאו המשצ"ים (תלמידי ח' – י"א) לפעילות ניווט בנאות קדומים לזכר של סגן יואב הרשושנים שנפל בקרב בלבנון בעת שפיקד על כח סיור שעסק בפתיחת ציר.

M.U.N

 

14תלמידים מייצגים את ויצו הדסים במודל או"ם בבית ספר האמריקאי. תכנית זו מלמדת את התלמידים על המתרחש בעולם והדיפלומטיה, תוך טיפוח מיומנויות חקר, תרגול כישורי דיבור, ניסוח ודיבייט.

חידון גיאוגרפיה ארצי

 

השלב המחוזי של חידון סובב ישראל בגאוגרפיה בנושא אדם וסביבה התקיים ברחובות. מבין 21 מתחרים זכה טל רבינוביץ מכיתה ט'6 במקום שני ועלה לגמר הארצי שיערך בירושלים. בהצלחה.

תרגיל מל"ח (משק לשעת חירום)

 

בשלישי הקרוב, 28.2.17, ייערך תרגיל מל"ח באבן יהודה. משרדי המועצה יהיו סגורים ולא תתקיים קבלת קהל. מוקד המועצה יפעל כרגיל בטלפון 09-8915000.

מתנדבים לשעת חירום

 

המועצה פועלת לאורך כל ימות השנה כדי להיערך לשעת חירום ומשבר. אנו פונים לכל התושבים שמעוניינים לקחת חלק בפעילות מאתגרת ומעניינת ורוצים להתנדב למערך החרום היישובי שלנו לפנות לשמשון הקב"ט 054-2113022, או לצ'ובו רכז המתנדבים 052-3689651. תודה.

עדכוני מועצה ומרכז קהילתי

 

פורימון אבן יהודה בשיתוף שבט צופי אבן יהודה, ראשון, 12.3, 10:00, באמפי בן דרור לספורט.

נשף תחפושות בשיתוף הנהגות ההורים, חמישי, 9.3, 21:00, באולם הספורט בתיכון הדסים אבן יהודה. כרטיסים דרך אתר המרכז הקהילתי – בלינק: http://bit.ly/2kLSonV
האירוע בחסות: ויצ"ו הדסים, סומך נכסים, שוק אבן יהודה, צמיגי מזור, תולעת 
 ספרים, רותם בנאי-עיצוב פנים, לנדוור מובייל.

מרוץ אבן יהודה ה- 9

גם אני נרשמתי! ואתם? http://bit.ly/2kLUF2J

קול קורא!

המועצה המקומית והמרכז הקהילתי פונים אליכם לקחת חלק פעיל באירועי וטקסי הזיכרון
המעוניינים, אנא צרו קשר  kehila@eveny.matnasim.co.il

שבת שלום שקטה ורגועה לכל תושבי המושבה,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד