אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור
דרושות סייעות למחלקת חינוך
דרושות סייעות לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. נא ליצור קשר עם מח' חינוך במועצה המקומית בטל' 09-8915023 – 09-8915013
מכירים מישהי שילדה? רוצים לעזור לה?
חדש באבן יהודה - פרוייקט "סירי לידה"

משולחנו של אבי הררי ראש המועצה ל- 24.3.17

תושבים יקרים שלום לכולם,

להלן העדכון השבועי משולחנו של ראש המועצה, אבי הררי:

וועדה מייעצת תיכון הדסים אבן יהודה

 

השבוע בישיבת וועדת חינוך שהתקיימה בלשכתי, מיניתי וועדה מייעצת שתבחן דרכי פעולה ותוכניות לביצוע בשני נושאים מרכזיים. שיפור ושדרוג התשתיות ומבני הכיתות ושיתוף הפעולה הפדגוגי בתיכון הדסים אבן יהודה. חברי הוועדה, חברת המועצה, זיו קמיני, מנהלת מח' החינוך, סימי פרץ, נציגת ציבור, הילה קולט, מפקחת במשרד החינוך, לימור ברמן, יועצת חינוכית, יפעת נחמני, נציג ציבור, עו"ד רובי גוברין, יו"ר וועד ההורים, שגיא אשכנזי וגזבר המועצה, אשר שמע. חברי הוועדה יניחו את ההמלצות על שולחני בסוף יוני. בנוסף, הנחיתי לצוותים המקצועיים במועצה להכין פרוגרמה לבניית תיכון חדש לילדי המושבה, במידה וההסכם עם ויצו לא יצא לפועל.

רחוב נופר

 

אנו יוצאים לדרך בפרוייקט נוסף, עבודות לפיתוח ושדרוג התשתיות ברחוב נופר. הקבלן שנבחר לביצוע הפרוייקט, יבצע סלילת כבישים ומדרכות ותשתיות תאורה.

רחוב זוויתן ובני בנימין

 

השבוע התקיים סיור קבלנים לקראת הגשת הצעות מחיר לשני פרוייקטים מרכזיים נוספים, פיתוח ושדרוג רחוב זוויתן ובני בנימין. נמשיך לעדכן בהמשך.

רחוב הצבעוני

 

השבוע, לאחר שוועדת המכרזים בחרה בקבלן מבצע לפרוייקט השלמת המדרכה ברחוב הצבעוני, נחתם הסכם וצו התחלת עבודה. בהצלחה.

אפליקציית המועצה


בשבועיים האחרונים מאות תושבים הורידו את אפליקציית המועצה לנייד.
 כחלק משיפור ושדרוג השירות לתושב, ניתן לפנות אלינו גם באמצעות הטלפון הנייד שלכם. אפליקציית המועצה עכשיו אצלכם בנייד. הורידו אותה לסלולר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מכרזי כוח אדם

 

במטרה לשפר ולשדרג את השירות לתושב, בחרה השבוע וועדת המכרזים של המועצה בשני בעלי תפקידים חדשים. מנהל מדור בתי ספר וטיפול בפרט ומנהל חשבונות במחלקת הכספים. בהצלחה.

חידון הציונות והמורשת למשפחות

 

תושבי המושבה מוזמנים לחידון הציונות והמורשת למשפחות. פרטים בפלייר המצורף.

יום העובדים הסוציאליים

 

בשלישי צויין בכל הארץ יום העובדים הסוציאליים. אירחתי בלשכתי את מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, חגית זהבי ואת כל העובדות הסוציאליות במחלקה. בירכתי אותן והודיתי להן על העבודה, ההשקעה, החריצות וההתמדה שלהן למען התושבים. למרות שבאבן יהודה מתגוררת אוכלוסייה מבוססת (חתך סוציואקונומי 8) אנו מטפלים ומסייעים לעשרות משפחות והעובדות הסוציאליות של המועצה ראויות להוקרה ולהערכה על תפקודן. תודה.

ישיבת מליאת המועצה

 

ישיבת מליאת המועצה תתקיים ביום ג', 4 באפריל, 18:00, בויצו (מתחת לבניין המועצה).

דרוש ניסיון

 

השבוע יפתח מרכז אזורי של "דרוש ניסיון" במרכז הקהילתי באבן יהודה. המרכז ייתן שרות וסיוע בתהליך חיפוש עבודה לאזרחים ותיקים. כולם מוזמנים להגיע לפתיחה.

מכרזים

 

השבוע פרסמה המועצה שני מכרזים נוספים.
מכרז מס' 10.17 למתן שירותי גינון, אחזקת גנים ושטחים ציבוריים בחלק הדרומי.
מכרז מס' 11.17 למתן שירותי גינון, אחזקת גנים ושטחים ציבוריים בחלק הדרומי צפוני.
 פרטים נוספים באתר המועצה.

מועדון נערים אבן יהודה

 

בתחילת השבוע, נערכה מסיבת פורים מאוחרת במועדון הנערים באבן יהודה. היה מוצלח ושמח מאוד. הנערים מינגלו על האש, שרו בקריוקי ונהנו מהופעת סטנאפ. תודה לחבר המועצה, עוז כהן, לחגית מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, נעמה העובדת הסוציאלית, עדי הרכז של הפרוייקט, יעקב הקב"ס וקרן שעזרה ותמכה.

פטאנק

 

מועדון הפטאנק של המושבה צומח ומתפתח. המשחק מתאים לכל הגילאים וניתן לשחק אותו בקבוצות מעורבות. כולם, ותיקים, בוגרים, נערים וילדים, מוזמנים להגיע וללמוד את המשחק. פרטים נוספים במרכז הקהילתי.

מרוץ אבן יהודה

 

מחר, שבת, 25.3, יתקיים מרוץ אבן יהודה, אירוע הספורט הגדול בשרון.
אנא, שימו לב להסדרי התנועה:
הרחובות הבאים יסגרו לתנועה בין השעות 6:30-10:00
דרך רבין –מכיכר רבין- ביה"ס האמריקאי עד רח' באר גנים משני הצדדים
רח' השרון – מרח' העצמאות עד רח' רבין ( החל מהשעה 5:30) 
רח' העצמאות – מרח' הסחלב עד רח' השומרון.
רח' השומרון- מרח' האגמון עד רח' צבעוני.
רח' הפלמ"ח – מרח' ותיקים עד רח' ההדרים ( עד השעה 8:30 ) 
חניית נכים ברח' הברקן פינת השרון, ובחניית הגנים ברח' השרון פינת העצמאות.
 נתראה במרוץ.

טרומפקד הגיע לאבן יהודה

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מבצעת בימים אלה את סקר ההכנה למפקד האוכלוסין הבא של מדינת ישראל. תושבי אבן יהודה נבחרו להשתתף. זו ההזדמנות שלכם להשפיע! אני קורא לכל התושבים להשיב ולהשפיע.
היכנסו לאינטרנט וענו על הסקר http://tromifkad.mini-site.co.il/

שבוע החינוך הגופני והבריאות בבית אב"י

 

השבוע נערך בבית אב"י שבוע החינוך הגופני והבריאות. הילדים עסקו בפעילויות שונות, שהועברו על ידי הורי בית הספר, מורים ואנשי מקצוע שונים. בנוסף, נערכו ימי ספורט חווייתיים לשכבות השונות, בהשתתפות התלמידים ואנשי הצוות. שאפו גדול לכל העוסקים במלאכה, של צוות החנ"ג הבית ספרי, בתיה, עזרא וקטיה, וועדת הספורט הבית ספרית המורכבת מתלמידי בית הספר, ההורים המתנדבים וכמובן הילדים הנפלאים.

ברכות למנהלת בכר

 

ברכות ואיחולים מכל הלב ויום הולדת שמח למנהלת בית הספר בכר, אתי חודידה. בריאות, אושר, נחת וכל טוב, המון הצלחה בכל. עד 120.

שבת שלום,

אבי הררי
ראש המועצה

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד