אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

עבודות פיתוח ברחובות אבן יהודה

הגדל

המועצה המקומית אבן-יהודה תחל בימים הקרובים בביצוע עבודות בנייה, פיתוח ושדרוג התשתיות ברחובות הסמוכים לביתך. העבודות מתבצעות במסגרת תכניות עבודה נרחבות הכוללות בנייה והקמת תשתיות בכל רחבי הישוב.  

החל מיום א' ט"ו בתמוז תשע"ג 23.6.13 החלו הכנות לקראת עבודות פיתוח ברח' ההדרים, בקטע הרחובות המייסדים פינת ההדרים, עד לרח' ההדרים פינת תל-צור. בין העבודות שיתבצעו: בניית מדרכות, הקמת תשתיות תאורה, בניית חניות לרכבים, סלילת שבילי אופניים וריבוד כבישים. עבודה זו תפתח ציר אורך חדש בישוב ותאפשר ויסות התנועה בו.  עם תחילת העבודה יהפכו באופן זמני רח' ההדרים בקטע מהקניון ועד רח' האירוסים לחד-סיטרי לתנועה מצפון לדרום. 

על מנת לשמור על בטיחות ילדינו, הועתקה זמנית תחנת ההסעה לבית הספר, משכונת גילץ לרחוב המייסדים במפרץ החנייה.  אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שתיגרם במהלך העבודות ומקווים שעם סיומן נוכל כולנו ליהנות מתשתיות טובות ונוחות יותר לרווחת כולנו.  

 

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד