אבן יהודה

אבן יהודה

ישוב כפרי עם איכות חיים גבוהה, בו הירוק הוא הצבע השלט, ושטחים נרחבים הם ריאות ירוקות. אנו מתגאים ביישוב שלנו, שהוא מהישוב הכפרים המטופחים והאסטטיים ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות ייחודיות בשרון.


קרא עוד
כיכר המייסדים

כיכר המייסדים

אבן יהודה נוסדה בחנוכה תרצ”ג (1932) על ידי אגודת ”בני בנימין” – אגודה של בני המושבות הראשונות שחיפשו לרכוש בכספם קרקע להתיישבות חדשה. שכנותינו הגדולות נתניה והרצליה, אשר גם הן הוקמו על ידי אגודת ”בני בנימין”, עלו על הקרקע לפנינו ואז נקנו האדמות עליה שוכנת כיום אבן-יהודה במטרה להקים מושבת הדרים.


קרא עוד
מרכז בן דרור לספורט

מרכז בן דרור לספורט

ישראל בן דרור (2006-1932) ספורטאי, מורה,מחנך ומאמן. יליד פתח תקווה, שהקים את ביתו באבן יהודה. שחקן מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל בכדורגל. התפרסם בזכות זריקת החוץ הארוכה שלו. היה מהמורים המיתולוגיים לחינוך גופני, בבי"ס בכר באבן יהודה ובבי"ס ביאליק בנתניה. חינך דורות של ספורטאים בענפי הספורט השונים. הקים את קייטנת "גבעת הילדים" באבן יהודה, היה ממייסדי מועדון הספורט במושבה. על פעילות והתנדבותו בקהילה זכה בפרסים ואותות הוקרה. "אם לעשות אז לעשות מכל הלב" היה אומר


קרא עוד
אליעזר בן יהודה

אליעזר בן יהודה

האגדה המקומית מספרת שאיתמר בן-אב”י הוזמן לטקס הנחת אבן בפינה ואמר בנאומו: בדרכי לכאן שקע האוטו בחולות, חיפשנו אבן לחלצו ולא מצאנו. רציתם לקרוא ליישובכם על שם אבי – אני אתן לכם אבן, אבן יהודה = א. בן-יהודה. וכך היה.


קרא עוד
חיילינו - אנחנו מאחוריכם

חיילינו - אנחנו מאחוריכם

שילוט שהוצב בכניסה לאבן יהודה מכיוון הדסים - המושבה מאוחדת, ועומדת מאחורי צבא הגנה לישראל


קרא עוד

חדשות

עצור

שימו-לב ! עבודות בכבישים...

תושבים יקרים שלום לכולם,

לתשומת לבכם שני עדכונים חשובים נוספים.

העבודות בפרוייקט בצומת הרחובות הנוטע - המתמיד נמשכות והחל ממחר, שלישי, יוצבו הסדרי תנועה נוספים לשמירה על בטיחות התושבים והמשתמשים בדרך. אנא שימו לב לתנאי הכביש והדרך והקפידו על כללי הזהירות.

בנוסף, בשלישי יתחילו העבודות בפרוייקט נוסף, שיפור ושדרוג התשתיות ברחוב הנוטר.
קטע הכביש שאינו סלול ברחוב הנוטר, מבאר גנים ועד רחוב הכלנית, ייסגר לתנועת כלי רכב לאורך כל תקופת סלילת הכביש ובניית התשתיות בו.

בצומת הנוטר - באר גנים, ייבנה מעגל תנועה ויוצבו הסדרי תנועה שישתנו על פי צרכי העבודה ולטובת שמירה על בטיחות ובטחון התושבים והמשתמשים בדרך.

כל הסדרי התנועה שיוצבו מאושרים על ידי משטרת ישראל.

תודה לכולם,
סעו בזהירות.

ספריה
סביום
מוקד עירוני
מתנ"ס
הרשמה
עבור לתוכן העמוד