מאגרי מידע חינם למנויים


גלים

לאתר גלים לחצו כאן

גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהם, ומאפשרת לימוד חוויתי המשלב ידע, הנאה ותקשורת.

ללא תשלום! לתלמידים צעירים, מוריהם והוריהם. גישה לכולם מהספרייה ולמנויים מהבית באמצעות שם משתמש וסיסמא שיסופקו לבקשתכם על-ידי הספרניות.

 

רב-מילים – מילון עברי מקוון

לאתר רב מילים לחצו כאן

רב-מילים הוא לא עוד מילון! 

אתר רב-מילים הוא 'ארגז כלים' לשוני המכיל שפע של מידע לקסיקלי, דקדוקי וסגנוני. 
תוכלו להיעזר באתר רב-מילים בדרכים רבות, כגון: 

  • גיוון והעשרת הכתיבה - שימוש ברשימות המילים הנרדפות
  • דיוק בכתיב ובניסוח – הבחנה בין צמדים מבלבלים
  • כתיבה תקנית- מניעת טעויות נפוצות וסיוע בהכרת הכתיב המלא התקני.
  • ומה עוד? חריזה אוטומטית, דוגמאות שימוש, מילים נרדפות הפיכת מספרים ותאריכים למילים, כלי עזר לכותבי ופותרי תשבצים וכמובן תרגום - מעברית לאנגלית ומאנגלית לעברית.

היכנסו לרב-מילים, ותופתעו לגלות כמה אוצרות מידע אפשר לדלות ממנו.
ללא תשלום! גישה לכולם מהספרייה ולמנויים מהבית באמצעות שם משתמש וסיסמא שיסופקו לבקשתכם על ידי הספרניות. 

 

נקדן טקסט אוטומטי

לאתר הנקדן לחצו כאן

אֲתַר נַקְדָן מְנַקֵּד אוֹטוֹמָטִית כָּל טֶקְסְט בְּעִבְרִית. תכנת הנקדן מנקדת ברמת דיוק של 97% , הודות למערכת לניתוח מורפולוגי, אשר מזהה, מנתחת ומנקדת כל מילה וצורה בשפה העברית על פי ההקשר, מכילה את כללי הדקדוק העברי. הִכָּנְסוּ לַנַּקְדָן לַחְווֹת אֶת הַמַּהְפֵּכָה בִּתְחוּם הַכְּתִיבָה הַמְּנֻקֶּדֶת.

ללא תשלום! גישה לכולם מהספרייה ולמנויים מהבית באמצעות שם משתמש וסיסמא שיסופקו לבקשתכם על ידי הספרניות

 

מאגר סאלד

לאתר מאגר סאלד לחצו כאן

מאגר מידע על פרסומים בחינוך ובמדעי החברה מאגר מידע הכולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של עשרות אלפי פרסומים ומחקרים העוסקים בחינוך ובמדעי החברה, שנכתבו בידי חוקרים ישראלים ופורסמו בארץ ובחו"ל. זהו המאגר היחיד בארץ שבו לכל פריט תיאור ביבליוגרפי מלא ותקציר בעברית. במאגר נאסף מידע על ספרים, מאמרים, דוחות מחקר ועבודות לתואר שני ולתואר שלישי בעברית ובאנגלית בתחומים: חינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, רווחה, לימודי עבודה, דמוגרפיה, קרימינולוגיה, תקשורת, מינהל ומדע המדינה.
חלק מהמאמרים בטקסט מלא.

גישה לכולם מהספרייה, ללא תשלום

 

מפתח חיפה למאמרים

לאתר מפתח חיפה למאמרים לחצו כאן

המפתח הוא מאגר מידע ביבליוגרפי, המכיל הפניות למאמרים מתוך למעלה מאלף כתבי עת, קבצי מאמרים ומאמרים נבחרים מתוך עיתונים יומיים. המאגר כולל גם הפניות למאמרים בשפות נוספות, בעיקר בנושאים הקשורים לארץ-ישראל. המפתח מכיל מספר מאגרים, ומציע מגוון אפשרויות חיפוש.

מאגר המפתח למאמרים בעברית הינו פרויקט של ספריית אוניברסיטת חיפה. הגישה אליו כרוכה ברכישת מנוי.

גישה לכולם מהספרייה, ללא תשלום

 

פרוייקט השו"ת

לאתר פרוייקט השו"ת לחצו כאן

פרויקט השו"ת המקוון מכיל אוסף עצום של טקסטים מארון הספרים היהודי, מוקלדים, מוגהים ומקושרים ביניהם במקצועיות. הטקסטים, מיטב מקורות המורשת והמסורת היהודית לדורותיה, מקיפים למעלה משלושת אלפי שנות יצירה והגות תורנית.
המאגר כולל ספרי שו"ת, תנ"ך, תלמוד בבלי ותלמוד ירושלמי ומפרשיהם, מדרש, ספר הזוהר, ספרי פסיקת הלכה (רמב"ם, טור, שולחן-ערוך) ונושאי כליהם, אנציקלופדיה תלמודית, ומקורות נדירים נוספים. סך כל המילים במאגר עומד על למעלה מ-220 מיליון מילים. במאגר כ-100,000 שאלות ותשובות, כמו גם ספרי הגות מכל תחומי היהדות, יחד עם מידע מקוצר על תולדות חייהם של מחבריהם ענקי הרוח, שבתורתם האירו את עיני העם במשך דורות. לפני הלומד והמעיין נפתח עולם מלא של אפשרויות להרחבת הלימוד והעמקתו.
 

ללא תשלום! גישה לכולם מהספרייה ולמנויים מהבית באמצעות שם משתמש וסיסמא שיסופקו לבקשתכם על ידי הספרניות