בית ספר למד"ע: מנהיגות, דעת וערכים    בית הספר בכר
מנהלת: אביבה מורדוקוביץ

 

 

אודות בית הספר: 

בית הספר  הממלכתי ע"ש יהודה  בכר, הוקם בשנת 1938 במושבה אבן-יהודה, ונקרא על שם מנהל בית הספר וראש המועצה הראשון של המושבה.  שטח נרחב מוקף בצמחייה ירוקה, מגרשי משחקים ומבנים דו קומתיים מאפשרי מרחב רחב ובטוח  ל- 21 כיתות וכיתה אחת לילדים הנמצאים על רצף  האוטיזם.  

הלמידה וחיי החברה הינם מרכז חיי בית הספר.  

הצוות החינוכי בבית הספר פועל בהתמדה לשיפור וגיוון התכנים, דרכי ההוראה משמעותיים והטיפולים הרגשיים והתומכים בתלמידים.  

בית ספר בכר למדע - מנהיגות דעת ערכים

הגישה החינוכית שלנו:

בית ספרנו פועל לקידומם של שלושה תחומים אלה שמעוגנים במטרות משרד החינוך. לצד החתירה להישגים לימודיים,  הצוות החינוכי פועל להנחלת ערכים אישיים, חברתיים ולאומיים. החיים בבית  הספר מזמנים   התנסויות  חברתיות באמצעותם לומדים שותפות, דרכי קבלת החלטות, אחריות ומעורבות, מנהיגות, עבודת צוות ועוד.   

המבנה הארגוני הביזורי מאפשר  לכל מורה תפקיד שמעורב בתהליכי תכנון וקבלת החלטות לשיפור והשגת יעדי ההוראה. שותפותם מובילה להחלטות טובות ולביצוע אפקטיבי שלהן, מחזקת את תחושת השייכות ושביעות הרצון של המורים ומחזקת את מחויבותם להצלחת הדרך.   

בית הספר מאפשר לתלמידים מפגש עם מגוון תחומי דעת והעשרה והן: חליליות, אורגניות, מקהלה, מחול, דרמה,  פיתוח ומודעות אישית, חוק ומשפט, דיבייט, גינה אקולוגי וטיפול בבע"ח. 

 

הייחודיות שלנו: 

הייחודיות העוסקת במדעים ומנהיגות, מאפשרת לכל התלמידים שלנו להיחשף לעולם המדעים הרחב המשפיע על חיינו (כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, אקולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, רפואה ועוד) ולהתמודד עם ערכים משמעותיים הקשורים במנהיגות, תוך מודעות עצמית ומגוון יכולות השפעה של כל אחד ואחד במרחב החיים שלו. 

המשאבים הרבים בבית הספר – חדר המדעים, מוזיאון החלל, גן אקולוגי, חדר הקולנוע , האסטרונומיה, כל אלה מאפשרים מרחב למידה משמעותי המבוסס חקר ראשוני וחשיפה לעולם ידע רחב תוך גילוי, התנסות ויוזמה. 

בתחום המנהיגות חווית קבלת ההחלטות, חקר המנהיגים בתחומי הדעת השונים (היסטוריה ותנ"ך) הובלה חברתית משמעותית ומעורבות חברתית ברמה גבוהה יאפיינו יכולות של חקר, מודעות אישית למנהיגות. 

חקר זכויות אדם וזכויות תלמידים וחשיפה לרב תרבותיות היא במה של תוצר בה התלמידים נחשפים למגוון תרבויות (קשר עם ילדים ברוסיה, דתיים, ערבים ועוד) 

חשיפה לילדים עם צרכים שונים ומגוונים בתוך בית הספר וקבלה מלאה של צורכי האחר.

בית הספר הבכר